Σελ. 764 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 744754759762763764765766769774 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.446-11.460 από 11622
  1. #11446
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Να ξέρεις πάντως οτι υπάρχουν και πολλές φιλεριες. Υπομονή τότε.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  2. #11447
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέρεις πάντως οτι υπάρχουν και πολλές φιλεριες. Υπομονή τότε.
    Τα Star Trek μόνιμα filler δεν είναι ετσι και αλλιώς;

  3. #11448
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέρεις πάντως οτι υπάρχουν και πολλές φιλεριες. Υπομονή τότε.
    Κατά βάση στα σταρ Τρεκ, 4 επεισόδια ανά σεζόν δεν είναι φιλερ. Πρώτο, διπλό στην μέση και τελευταίο. Μόνο στο enterprise με το Xing arc σταμάτησε αυτό. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι αυτό έγινε γιατί την ίδια εποχή είχαν μεγάλη επιτυχία τα farscape και Battlestar Galactica και γελάγε ο κόσμος με τις παραγωγές των σταρ Τρεκ σε ταινίες και σειρές.

    Ενα 40λεπτο επεισόδιο με 5 λεπτα (και πολλά λέω) χρήσιμη πληροφορία για εξέλιξη του σεναρίου είναι φιλερ για να μην πω σαπουνόπερα.

  4. #11449
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Κ.Τούμπα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.211
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετά καλό το The Mandalorian!
    Θα συμφωνήσω. Ωραία ξεκίνησε η σειρά!
    Phanteks Enthoo Pro Tempered Glass Full Tower, Cpu: AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz Twelve Core, Motherboard: Asus Socket AM4 PRIME X570-PRO, Ram: G.SKILL F4-3600C17D-32GTZR 32GB (2X16GB) DDR4 3600MHZ TRIDENT Z RGB DUAL KIT, Gpu: GeForce ASUS GTX 1060 3GB, PSU: Seasonic SSR-750FX 750W Focus Plus Gold full modular, SSD: Samsung 970 Evo Plus 500GB

  5. #11450
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Star Trek μόνιμα filler δεν είναι ετσι και αλλιώς;
    Η χαρά του φίλερ ήταν, ακόμα και για τα δικά μου γούστα που δε με ενοχλούν συνήθως αυτά. Τρέκι να ήταν και το κατάπινα αμάσητο. Ειδικά αμα είχε και την Seven of Nine στο Voyager ή την καλή του Γουορφ με τις λεοπαρ φαβορίτες αν θυμαμαι καλά στο DS9.

    Εκ των δυο θεωρώ ανώτερο το DS9 λόγω της ιστορίας με το Γάμμα Τεταρτημόριο, αν και Μποργκ-φαν που θα πρεπε να γουστάρω Voyager περισσότερο.

    Πιστεύω θα βρεις καλά στοιχεία αλλά θα βαρεθείς αρκετά, και πρέπει να χει "γεράσει" και άσχημα εκείνη η σειρά για τα σημερινά δεδομένα.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  6. #11451
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η χαρά του φίλερ ήταν, ακόμα και για τα δικά μου γούστα που δε με ενοχλούν συνήθως αυτά. Τρέκι να ήταν και το κατάπινα αμάσητο.
    Νομίζω οτι η "μαγεία" του Star Trek ήταν πάντα ο κόσμος του και οι χαρακτήρες του και όχι τόσο το storyline. Ένα απο τα σημεία που κατακρίνανε το Discovery (το οποίο μου άρεσε) ήταν οτι δεν ακολούθησε το ίδιο μοτίβο.

  7. #11452
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι η "μαγεία" του Star Trek ήταν πάντα ο κόσμος του και οι χαρακτήρες του και όχι τόσο το storyline. Ένα απο τα σημεία που κατακρίνανε το Discovery (το οποίο μου άρεσε) ήταν οτι δεν ακολούθησε το ίδιο μοτίβο.
    Κοίτα εγώ πάντα θα δω γιατί έχω κόλλημα με διάστημα. Όμως, αναρωτιέμαι ποια είναι η μαγεία του κόσμου του; Αυτό δεν το έχω καταλάβει ποτέ. Εμένα πάντα μου φαίνεται μια προβολή της αμερικανικής κοινωνίας όπως αυτή θεωρεί τον εαυτό στα καλύτερα της και τον εκάστοτε εχθρό της. Πιστεύω το discovery αντιπροσωπεύει μια εξέλιξη προς μια πιο ρεαλιστική προβολή. Ναι φυσικά θέλουμε το καλό όλων αλλά πατάμε και λίγο επί πτωμάτων όταν χρειάζεται γιατί δεν είναι όλα τέλεια (self reflection).

  8. #11453
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως, αναρωτιέμαι ποια είναι η μαγεία του κόσμου του; Αυτό δεν το έχω καταλάβει ποτέ. Εμένα πάντα μου φαίνεται μια προβολή της αμερικανικής κοινωνίας όπως αυτή θεωρεί τον εαυτό στα καλύτερα της και τον εκάστοτε εχθρό της. Πιστεύω το discovery αντιπροσωπεύει μια εξέλιξη προς μια πιο ρεαλιστική προβολή. Ναι φυσικά θέλουμε το καλό όλων αλλά πατάμε και λίγο επί πτωμάτων όταν χρειάζεται γιατί δεν είναι όλα τέλεια (self reflection).
    Type II civilization με αρκετά απο τα concept των sci-fi της εποχής visualized χωρίς "μαγεία" (τουλάχιστον στα αρχικά TNG - στο voyager απο ότι βλέπω του δίνουν και καταλαβαίνει). Θα συμφωνήσω στο τελευταίο αλλα το βλέπω σαν οτι η κοινωνία τους ακόμα "μαθαίνει" και οτι οι ναύτες της Starfleet έχουν τον ίδιο ιδεαλισμό που είχαν/έχουν οι αμερικάνοι της εποχής. Υπήρχαν επισόδεια στο TNG πχ που ερχόντουσαν σε κατα μέτωπο σύγκρουση με την Starfleet γιατί έδειχνε το πραγματικό της πρόσωπο (πχ με τους Bajoran/Maquis).

    Βέβαια δεν τα χω δει όλα τα Star Trek για να κρίνω.

    BTW: Βγήκε νέο Man in the High Castle, το παρακολουθεί κανείς;

  9. #11454
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα τα 2 πρώτα επεισόδια και δε με κράτησαν.
    Τα 2 πρώτα επεισόδια ήταν πράγματι βαρετά. Μετά παίρνει μπρος.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  10. #11455
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Type II civilization με αρκετά απο τα concept των sci-fi της εποχής visualized χωρίς "μαγεία" (τουλάχιστον στα αρχικά TNG - στο voyager απο ότι βλέπω του δίνουν και καταλαβαίνει). Θα συμφωνήσω στο τελευταίο αλλα το βλέπω σαν οτι η κοινωνία τους ακόμα "μαθαίνει" και οτι οι ναύτες της Starfleet έχουν τον ίδιο ιδεαλισμό που είχαν/έχουν οι αμερικάνοι της εποχής. Υπήρχαν επισόδεια στο TNG πχ που ερχόντουσαν σε κατα μέτωπο σύγκρουση με την Starfleet γιατί έδειχνε το πραγματικό της πρόσωπο (πχ με τους Bajoran/Maquis).

    Βέβαια δεν τα χω δει όλα τα Star Trek για να κρίνω.
    πχ με rogue Captain-Admiral και με τον Data που εκτός απο μέλος του Enterpise-science officer έγινε και captain και στην ταινία Insurection που "ξέφυγε" και με την έννοια του hive στο Borg arc στο TNG...Τέτοια έχει, απλά στο δικό μου μυαλό δεν υπάρχουν και πολλές άλλες σειρές που δείχνουν διάστημα. Για αυτό το βλέπουμε ακόμα και σήμερα που όντως δείχνει ξεπερασμένο (στο TNG μας γάνωναν το κεφάλι με mexican standoffs- αντίθετα με τα Voyager/DS9).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 16-11-19 στις 14:55.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  11. #11456
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ με rogue Captain-Admiral και με τον Data που εκτός απο μέλος του Enterpise-science officer έγινε και captain και στην ταινία Insurection που "ξέφυγε" και με την έννοια του hive στο Borg arc στο TNG...Τέτοια έχει, απλά στο δικό μου μυαλό δεν υπάρχουν και πολλές άλλες σειρές που δείχνουν διάστημα. Για αυτό το βλέπουμε ακόμα και σήμερα που όντως δείχνει ξεπερασμένο (στο TNG μας γάνωναν το κεφάλι με mexican standoffs- αντίθετα με τα Voyager/DS9).
    Δεν θεωρώ οτι ισχύει, υπάρχουν πχ (τα "κλασσικά")
    Babylon 5, Battlestar Galactica, Stargate, Farscape, Firefly, Expanse (πλεον)

    Και πλέον έχουν αρκετά ακόμα στο Netflix (Nightflyers, Mars,...)

    Αλλα η κατεξοχήν σειρά που σου δειχνε "πως θα ναι ο κόσμος στο μέλλον" ήταν το Star Trek. Τα άλλα χρησιμοποιούσαν το διάστημα μόνο ως μέσο για να προωθήσουν το σενάριο.

  12. #11457
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αλλα η κατεξοχήν σειρά που σου δειχνε "πως θα ναι ο κόσμος στο μέλλον" ήταν το Star Trek. Τα άλλα χρησιμοποιούσαν το διάστημα μόνο ως μέσο για να προωθήσουν το σενάριο.
    Με εντελώς αμερικανική προβολή. Εντάξει, όλα στο Αμέρικα αλλά το χειρότερο είναι ορθό πάντα η "αμερικανική" ηθική είναι η πιο σωστή σε όλους τους εξωγήινους που συναντάνε.

    Πέρα από τα διαστημικά, η σειρά και το universe είναι απλά τραγικά αστεία. Δεν ξέρω ούτε ένα σοβαρά σκεφτομενο άνθρωπο που ενώ θα δει star trek για το διάστημα δεν θα γελάει 10 χρόνια και δεν θα σου αντιπροτείνει Babylon 5, farscape, BG κτλ ως την σοβαρή εναλλακτική.

  13. #11458
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Να θυμίσω πως έχουμε σχετικό νήμα, που σίγουρα το γνωρίζεται γιατί πάλι τα ίδια γράφατε και εκεί

  14. #11459
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θυμίσω πως έχουμε σχετικό νήμα, που σίγουρα το γνωρίζεται γιατί πάλι τα ίδια γράφατε και εκεί
    Εγώ αποκλείεται καθώς πρόσφατα τέλειωσα το TNG
    Αλλα αν το κανα

    Edit: Είδα υπάρχει όντως παρόμοιο νήμα στο πολιτιστικό στέκι. Δεν το χα δει, συγγνώμη.

    (Μήπως ήταν το ίδιο νήμα κάποια ποστς πριν; Κάτι θυμάμαι και γω )

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από τα διαστημικά, η σειρά και το universe είναι απλά τραγικά αστεία. Δεν ξέρω ούτε ένα σοβαρά σκεφτομενο άνθρωπο που ενώ θα δει star trek για το διάστημα δεν θα γελάει 10 χρόνια και δεν θα σου αντιπροτείνει Babylon 5, farscape, BG κτλ ως την σοβαρή εναλλακτική.
    Συμφωνώ απόλυτα. Cheesίλα στο απώγειο.
    Babylon 5 δεν έχω δει, Farscape και αυτό "αστείο" ήταν (επίτηδες βέβαια) και το BSG ήταν μεν σοβαρό αλλα δεν έδειχνε και πολύ "διάστημα". Ξύλο με ρομπότ και πολιτικές δολοπλοκίες ήταν.

  15. #11460
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    37482/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 18.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαζομάρα ο 4ος κυκλος του Mr robot.
    Ένα επεισόδιο ήταν , το πρώτο , και μετά περιμένω να δω κάτι ενδιαφέρον στα επεισόδια χωρίς αποτέλεσμα.
    Πολύ υπερτιμημένο, πλέον, γιατί παλιότερα άξιζε.
    Έχει πέσει απίστευτα και υπάρχει ένα απίστευτο hype από το κοινό για την σειρά που δύσκολα βρίσκεις σε αάλλες σειρές.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, εγώ μάλλον δεν θα τον δω τον 4ο.
    Ναι παιδιά, μην δείτε τέταρτο κύκλο. Ειδικά το s04e07* που είναι Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ filler και δεν απαντάει κανένα ερώτημα

    Για να καταλάβετε πόσο αχρείαστο είναι αυτό το επεισόδιο, στους μόλις 2859 πρώτους ψήφους, Μ.Ο. βαθμολογίας του -> 10.0

    - - - Updated - - -

    Ή το s04e05; απαπαπα, σκηνοθεσία λέγεται αυτή;

    - - - Updated - - -

    Sorry κιόλας, αλλά αν είναι το Mr Robot υπερεκτιμημένο, οι λέξεις κάπου χάσαν το νόημά τους.
    topkek

Σελ. 764 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 744754759762763764765766769774 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας