Σελ. 740 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 720730735738739740741742745750760 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.086-11.100 από 11622
  1. #11086
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πες τα, πες τα, γιατί το suspension of disbelief καλά κρατεί για το Stanger Things, αλλά δε σηκώνουμε μύγα για το Another Life!
    Εξωγήινοι στο ένα, εξωγήινοι και στο άλλο...

    Επίσης, βάλε μέσα και τα τρελά που κατεφέρνουν οι ασύρματοι. Εκτός κι αν είναι αποτέλεσμα του απο-μαγνητισμού, οπότε πάω πάσο.

    ΥΓ. Μην μου την πέσετε, χιούμορ κάνω και δεν συγκρίνω τις σειρές.

  2. #11087
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχουν φτάσει 4+ σεζόν πολλά από τα παραπάνω δείχνει ότι υπάρχει πολύς κόσμος που τα παρακολουθεί (εγώ προσωπικά μόνο ΦΛΑΣ έβλεπα για 2-3 σεζόν από αυτά), ενώ το ΤΙΤΑΝΣ μου άρεσε στην 1η σεζόν και περιμένω να δω την δεύτερη σεζόν.
    Αλλά μην λέμε ότι δεν υπάρχει τίποτα αξόλογο. Υπάρχουν πολλές σειρές εκεί έξω για όλα τα γούστα.
    Γούστα είναι αυτά και το δικό μου γούστο εξέφρασα με βάση την λίστα που έκανες. Τώρα ο αριθμός των σεζόν δεν λέει κάτι πολλά, άλλωστε υπάρχουν πολλά παραδείγματα. Διασκέδαση και ποιότητα δεν είναι το ίδιο.

  3. #11088
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα, πες τα, γιατί το suspension of disbelief καλά κρατεί για το Stanger Things, αλλά δε σηκώνουμε μύγα για το Another Life!
    Εξωγήινοι στο ένα, εξωγήινοι και στο άλλο...

    Επίσης, βάλε μέσα και τα τρελά που κατεφέρνουν οι ασύρματοι. Εκτός κι αν είναι αποτέλεσμα του απο-μαγνητισμού, οπότε πάω πάσο.

    ΥΓ. Μην μου την πέσετε, χιούμορ κάνω και δεν συγκρίνω τις σειρές.
    αμα εχεις δει terranova και the last ship τιποτα ΤΙ ΠΟ ΤΑ δεν σε βαζει κατω

  4. #11089
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα εχεις δει terranova και the last ship τιποτα ΤΙ ΠΟ ΤΑ δεν σε βαζει κατω
    Μόνο star trek techno bubble.

  5. #11090
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Το arrow τον Σεπτέμβρη η last season το lucifer πάλι last season αλλα μετά από αντιδράσεις από 10 έγιναν 16 τα επεισόδια.

    Αυτό το another life εγώ το έβλεπα και γέλαγα πάντως !!! ελπίζω να μην βγει δεύτερη season όχι για μας για τους κακόμοιρους τους εξωγήινους !!!

  6. #11091
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα εχεις δει terranova και the last ship τιποτα ΤΙ ΠΟ ΤΑ δεν σε βαζει κατω
    Terranova κρίμα που είχε μόνο 2 σεζόν.
    Last ship μάζεψε 5-6 σεζόν
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #11092
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Terranova ήταν ωραία σειρά κρίμα που κόπηκε έτσι, το last ship ήταν σειρά να χαίρονται οι αμερικανοι :P Οι καλοί ήρωες αμερικανοι οι κακοί όλοι οι άλλοι το USS Nathan James ήταν κάτι μεταξύ terminator και chuck norris φάση την γλίτωσε από τα πάντα και στο τέλος στούκαρε πάνω στο άλλο πλοίο για να έχει ένδοξο "θάνατο" πιο αμερικανια ταινία πεθαίνεις. Για το colony δεν λέτε κάτι η σειρά βλεπόταν και την κόψανε πάνω στο καλο.

  8. #11093
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Terranova ήταν ωραία σειρά κρίμα που κόπηκε έτσι, το last ship ήταν σειρά να χαίρονται οι αμερικανοι :P Οι καλοί ήρωες αμερικανοι οι κακοί όλοι οι άλλοι το USS Nathan James ήταν κάτι μεταξύ terminator και chuck norris φάση την γλίτωσε από τα πάντα και στο τέλος στούκαρε πάνω στο άλλο πλοίο για να έχει ένδοξο "θάνατο" πιο αμερικανια ταινία πεθαίνεις. Για το colony δεν λέτε κάτι η σειρά βλεπόταν και την κόψανε πάνω στο καλο.


    Το colony δεν το ήξερα αλλά διάβασα τώρα λίγο τις περιλήψεις και μου μοιάζει για κλασσικό δράμα ηθικής με λίγο εξωγήινο (outside forces αναφέρουν αν και κάπου γράφει και alien) για να γουστάρουμε. Κλασικά οι εξωγήινοι την πέφτουν στην Αμερική;

  9. #11094
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Το colony δεν το ήξερα αλλά διάβασα τώρα λίγο τις περιλήψεις και μου μοιάζει για κλασσικό δράμα ηθικής με λίγο εξωγήινο (outside forces αναφέρουν αν και κάπου γράφει και alien) για να γουστάρουμε. Κλασικά οι εξωγήινοι την πέφτουν στην Αμερική;
    Μας την πέφτουν εξωγήινοι στη πρώτη season δεν τους βλέπεις καν πως είναι, μονο τα σκάφη τους. Και είναι σε μια φάση κατοχής και αντίστασης. Το όλο story είναι γύρο από μια οικογένεια και πως ζει το όλο σκηνικό . Βλέπετε ευχάριστα πάντως εχει story που σε κραταει αλλα δεν είναι σαν το πολύ καλο Falling Skies.

    Μιας και λέμε τέτοιες σειρές το Defiance θα μπορούσε να χει καμια season ακόμα καλουλα σειρά κάτι λέγανε θα γύρναγαν ταινία δεν έγινε, Το Continuum και αυτό βλεπόταν ευχάριστα και τελειωσε καλά, το Dark Matter έπαιρνε και αλλα season απορώ γιατί το έκοψε το syfy ήταν καλή σειρά αλλα κράτησαν το Killjoys που θα εμενα είναι χειρότερο και το story το κρατιέται ζωντανό με ενέσεις !!!.

    Κοντά στο τερρανόβα ήταν να δούμε την σειρά Oasis αλλα τι διάολο έγινε δεν κατάλαβα, 1 επεισόδιο το pilot είδα και μετά τίποτα !!! και φαινόταν πολλά υποσχόμενο....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DiM : 01-08-19 στις 10:02.

  10. #11095
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα, πες τα, γιατί το suspension of disbelief καλά κρατεί για το Stanger Things, αλλά δε σηκώνουμε μύγα για το Another Life!
    Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν το Stranger Things άθλιο ξέρεις, που δεν υπήρχε περίπτωση να ανεχθούμε και να τελέσουμε τόση άρση δυσπιστίας για να δούμε μια τέτοια πολυδιαφημισμένη πατάτα -υποτίθεται επιστημονική φαντασία- μέχρι τέλους.

    ΥΓ Σε μένα η μόνη διαφορά ήταν ότι προσπάθησα παραπάνω με το Stranger Things· μερικά επεισόδια είδα πριν το στείλω δηλαδή οπούθε ήρθε ενώ το Another Life το ξαπόστειλα πριν τελειώσει καν το πρώτο επεισόδιο.

    ΥΥΓ Άσχετο: έχει πετύχει κανείς προσφάτως νέα για το αν θα έρθoυν ποτέ τελικά στην οθόνη τα Υπερίωνος Άσματα (Hyperion Cantos);;; Πάνε χρόνια που είχα διαβάσει ότι το ετοίμαζε το SyFy νομίζω αλλά ουδέν νεώτερον έκτοτε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 01-08-19 στις 11:16.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  11. #11096
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν το Stranger Things άθλιο ξέρεις, που δεν υπήρχε περίπτωση να ανεχθούμε και να τελέσουμε τόση άρση δυσπιστίας για να δούμε μια τέτοια πολυδιαφημισμένη πατάτα -υποτίθεται επιστημονική φαντασία- μέχρι τέλους.

    ΥΓ Σε μένα η μόνη διαφορά ήταν ότι προσπάθησα παραπάνω με το Stranger Things· μερικά επεισόδια είδα πριν το στείλω δηλαδή οπούθε ήρθε ενώ το Another Life το ξαπόστειλα πριν τελειώσει καν το πρώτο επεισόδιο.
    Και εγώ δεν κατάλαβα την πορωση με το stranger things. Ίσως να είμαι και αρνητικά προκατειλημμένος γιατί μου την έχει σπάσει τόση νοσταλγία και ξαναζεσταμενο φαγητό και θέλω καινούργια πράγματα.

    Από την άλλη και γενικά, μήπως περνούμε πολύ στα σοβαρά τα γούστα μας; Και τι έγινε αν πχ κραξω το another life. Σε όποιον αρέσει μπράβο του. Σε όποιον δεν αρέσει επίσης. Αυτό δεν σημαίνει ότι αν γελάω με το another life, την λέω σε αυτούς που τους αρέσει. Εγώ πχ κράζω συστηματικά σταρ Τρεκ (όχι ότι δεν τα βλέπω) αλλά χαβαλε θα κάνω με οποιονδήποτε τα βλέπει και γουστάρει αρκεί μόνο να μην παίρνει τον εαυτό του και την σειρά πολύ σοβαρά. Γούστα είναι όχι κανόνες.

  12. #11097
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Κοίτα αν το είχαν διαφημίσει ως παραφυσικό μυστήριο εκθειασμού της αγγλοσαξωνικής λαϊκής κουλτούρας της δεκαετίας του 80 δεν θα είχα τόσο πρόβλημα (πάλι δεν νομίζω ότι θα το ολοκλήρωνα, ότι θα το άντεχα αλλά έστω).
    Όταν αντιθέτως βαφτίζουν φοβερή επιστημονική φαντασία ό,τι τούς κατέβει θεωρώ ότι υπάρχει αντικειμενικά θέμα· δεν είναι δηλαδή πια de gustibus et coloribus non disputandum est.

    Και το Star Trek πχ γτπ το θεωρώ, μαλακή επιστημονική φαντασία μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο (πχ σπορομηχανή)· αλλά τουλάχιστον εχεί φοβερά οπτικά εφφέ, διαστημικά ταξίδια και πόλεμο και μια στις 1000 ουσιώδη στοιχεία επιστημονικής φαντασίας.
    Οπότε καίω παρακολουθώντας το διστακτικά εγκεφαλικά κύτταρα απουσία κάποιου καλλίτερου και εν αναμονή του νέου κύκλου του The Expanse, σκληρής, καλής και πραγματικής επιστημονικής φαντασίας* δηλαδή.

    *Δυστυχώς πάλι όμως πετσοκομμένης εν σχέσει με τα βιβλία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 01-08-19 στις 11:52.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  13. #11098
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αν το είχαν διαφημίσει ως παραφυσικό μυστήριο εκθειασμού της αγγλοσαξωνικής λαϊκής κουλτούρας της δεκαετίας του 80 δεν θα είχα τόσο πρόβλημα (πάλι δεν νομίζω ότι θα το ολοκλήρωνα, ότι θα το άντεχα αλλά έστω).
    Όταν αντιθέτως βαφτίζουν φοβερή επιστημονική φαντασία ό,τι τούς κατέβει θεωρώ ότι υπάρχει αντικειμενικά θέμα· δεν είναι δηλαδή πια de gustibus et coloribus non disputandum est.

    Και το Star Trek πχ γτπ το θεωρώ, μαλακή επιστημονική φαντασία μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο (πχ σπορομηχανή)· αλλά τουλάχιστον εχεί φοβερά οπτικά εφφέ, διαστημικά ταξίδια και πόλεμο και μια στις 1000 ουσιώδη στοιχεία επιστημονικής φαντασίας.
    Οπότε καίω παρακολουθώντας το διστακτικά εγκεφαλικά κύτταρα απουσία κάποιου καλλίτερου και εν αναμονή του νέου κύκλου του The Expanse, σκληρής, καλής και πραγματικής επιστημονικής φαντασίας* δηλαδή.

    *Δυστυχώς πάλι όμως πετσοκομμένης εν σχέσει με τα βιβλία.
    Γι'αυτό λέω όταν δεν παίρνουν τον εαυτό τους στα σοβαρά.

    Το μάρκετινγκ κάνει την δουλειά του. Πάντα θα πουλάει ότι θέλει και φυσικά θα λέει και ψέματα. Τίποτα το καινούργιο εκεί και γελάμε μαζί τους. Αλλά την δουλειά τους κάνουν στην τελική και ξέρεις τι να περιμένεις. Δυστυχώς οι κατηγορίες έχουν χαθεί τελείως αν και δεν είναι πρώτη φορά.

    Εμείς που απλα είμαστε πελάτες τους, γιατί τέτοιο καημό δεν τον καταλαβαίνω.

    Αυτά τα σκηνικά μου θυμίζουν τις γκομενιτσες που έλεγαν ότι και αυτές ακούνε μέταλ γιατί τους άρεσαν 2-3 power ballads. Σου άρεσε καλώς. Δεν σου άρεσε, καλώς επίσης. Αλλά και λίγο αυτογνωσία δεν βλάπτει.

    Δυστυχώς το mash up πάει σύννεφο για να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

    Πάντως ο τρόπος που αναφέρεσαι στο "καίω εγκεφαλικα κύτταρα" είναι νομίζω απαξιωτικος στην πράξη προς τα γούστα των άλλων. Δεν έχουμε κάποιο διαγωνισμό στην διασκέδαση πιστεύω. Καλά κάνεις αλλά και λίγο braindead για πολλούς είναι απαραίτητο.


    Το the expanse είναι όντως εξαιρετικό. Ίσως η τελευταία αξιόλογη παραγωγή που έχει μείνει σε αυτό το στυλ.

  14. #11099
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Nα αποδίδουμε τα του Καίσαρος δεν νομίζω ότι οι δημιουργοί του ST πήγαν να το περάσουν ως sci-fi.

    Sci-fi σειρά έχουμε καιρό να δούμε - κρατώ επιφυλάξεις για το Piccard. Το Expanse προσωπικά το τοποθετώ στο space opera μάλλον
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #11100
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.369
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδή το ST DISCOVERY δεν είναι φουλ SCIFI με τρομερά εφέ;
    Δεν βλέπω να το αναφέρετε όμως.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 740 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 720730735738739740741742745750760 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας