Σελ. 580 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 560570575578579580581582585590600 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.686-8.700 από 11622
  1. #8686
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το πρώτο επεισόδιο χθες. Μόνο 20 λεπτά η διάρκεια μεν, βαρέθηκα τη ζωή μου δε. Δεν είμαι πια για teenage dramas
    Είδα τα 4 πρώτα επεισόδια (του The End of the F****** World) μονορούφι. Απολαυστική σειρά.
    Καμία σχέση με teen dramas. Περισσότερο έχει να κάνει με coming of age και character study ενός ψυχοπαθή.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #8687
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα τα 4 πρώτα επεισόδια (του The End of the F****** World) μονορούφι. Απολαυστική σειρά.
    Καμία σχέση με teen dramas. Περισσότερο έχει να κάνει με coming of age και character study ενός ψυχοπαθή.
    Teenage psycho drama δηλαδή
    Διάβαζα οτι είναι κωμική σειρά και σαν τέτοια έκατσα να τη δω. Πέρασε και δεν ακούμπησε. Shift+del etc.

  3. #8688
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.452
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ένα σχολιάκι: Φαίνεται σε μερικούς "εύκολο" αυτό που κάνει το Stranger Things, δλδ νομίζετε ότι "βάλε λίγο ρέτρο από δω, ένα κομμάτι 80s από κει, μια αναφορά σε Aliens παραπέρα και τσουπ, σιγά τα ωά".

    Αγνοείτε πόσο εύκολα κάτι τέτοια γίνονται μια ανόητη σούπα και πόσο ταλέντο χρειάζεται για να κλέψεις έξυπνα. Άλλωστε, όλοι λένε ότι είναι ο ορισμός του ταλέντου η έξυπνη κλοπή και συμφωνώ απολύτως. Άλλωστε αρκετά γιγάντια αριστουργήματα δεν είναι άλλο από κάτι τέτοιο (σκεφτείτε π.χ. Blade Runner που συζητούμε στο άλλο νήμα ή - γιατί όχι; - η αρχική χρονικά τριλογία Star Wars)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #8689
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ακομα 80s; Ηρθαν τα 90s

    https://youtu.be/HuG2uAWVlP4

  5. #8690
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    sorry, not a fan of teen drama, sci-fi, etc,
    ουτε stranger things, ουτε EoTFW,
    ουτε lord of the rings, ουτε, ουτε...

    μονο ενα atypical επαιξε το καλοκαιρι κι
    αυτο περισσοτερο για τις κοινωνικες προεκτασεις κλπ

    παρολα αυτα, δυο ταινιες με πιτσιρικες,
    mr church & gifted ηταν υπεροχες

  6. #8691
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.762
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είδα το 1ο του Black Lightning, not bad για CW σειρά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #8692
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σχολιάκι: Φαίνεται σε μερικούς "εύκολο" αυτό που κάνει το Stranger Things, δλδ νομίζετε ότι "βάλε λίγο ρέτρο από δω, ένα κομμάτι 80s από κει, μια αναφορά σε Aliens παραπέρα και τσουπ, σιγά τα ωά".

    Αγνοείτε πόσο εύκολα κάτι τέτοια γίνονται μια ανόητη σούπα και πόσο ταλέντο χρειάζεται για να κλέψεις έξυπνα. Άλλωστε, όλοι λένε ότι είναι ο ορισμός του ταλέντου η έξυπνη κλοπή και συμφωνώ απολύτως. Άλλωστε αρκετά γιγάντια αριστουργήματα δεν είναι άλλο από κάτι τέτοιο (σκεφτείτε π.χ. Blade Runner που συζητούμε στο άλλο νήμα ή - γιατί όχι; - η αρχική χρονικά τριλογία Star Wars)
    Πιστεύω ότι αυτό που περιγράφεις ισχύει για σχεδόν το κάθε τι. Εγώ πάντως λέω, ότι είναι μια απο τα ίδια (ανεξαρτήτως ποιότητας), και ότι δυστυχώς τα στούντιο λες και ζούνε σε ένα μόνιμο loop.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #8693
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Dark.
    Αρκετές ομοιότητες με το stranger things, το οποίο stranger things συγκρινόμενο με το λεγάμενο αποκαλύπτει αυτό που είναι πραγματικά. Μίκυ Μάους.

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  9. #8694
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    La casa de papel
    Καλο ισπανικο του netflix
    CPU : i5770K , mobo : Gigabyte Z77 , ram : Corsair 16GB
    GPU : ATI 7950 , Case : HAF932

  10. #8695
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.452
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Μια πολύ ενδιαφέρουσα προσπάθεια να βγει timeline από όλα τα μέχρι σήμερα Black Mirror επεισόδια με πάρα πολλά spoilers είναι διαθέσιμη εδώ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #8696
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Τελείωσα και εγώ το The Handmaid's tale. Πρώτον, ευχαριστώ το φόρουμ (μάλλον τον ποπ) που μου το έκανε γνωστό. Δεύτερο, η σειρά είναι απίστευτη και αριστεύει σε όλα. Κάποιος μου είπε ότι κάθε επεισόδιο έχει διαφορετικό σκηνοθέτη που εξηγεί μια φανερή διαφορά ανά επεισόδιο στο πως μεταφέρεται το κλίμα. Εγώ απορώ πάντως πως κρατήθηκε τόσο υψηλό επίπεδο αν και κάποια επεισόδιο ήταν σαφώς ανώτερα από κάποια άλλα.

    Το θέμα είναι εξαιρετικό. Είναι λες και έβαλαν όλη την ανθρώπινη ιστορία, ρατσιμού, καταπίεσης, θρησκειών και πατριαρχείας σε ένα καζάνι και παραδόξως δεν τα έκαναν σκατά. Πολλά ρεσπεκτ στην σύλληψη της βασική ιδέας. Επίσης, είναι εξαιρετική γιατί παρόλο αυτό που περιγράφει είναι απίστευτο, η όλη απόδοση δεν την αισθάνεσαι τόσο ξένη και απίθανη, ειδικά με αυτά που γίνονται στον κόσμο.

    Προτείνω σε όλους να την βάλουν σε πρόγραμμα και είτε θα σας πείσει το πρώτο επεισόδιο είτε όχι. Ξεκινάει πολύ γερά πραγματικά και είτε θα πέσει το σαγόνι στα πρώτα 15 λεπτά ή όχι. Όχι σαν κάτι σειρές που τους παίρνει και μια σεζόν να πάρουν στροφές. Επίσης να πω ότι και επιτέλους μια παραγωγή που δεν κολλάει στα προσχήματα. Μια σειρά που διαφοροποιείται και δεν φοβάται να ρισκάρει. Επιτέλους κάτι διαφορετικό και αναφέρομαι σε μια συζήτηση παραπάνω για το stranger things.

    Και να καταλήξω ότι ίσως είναι η καλύτερη πρώτη σεζόν και μέχρι στιγμής σειρά που έχω δει, και το λέω αυτό με βαριά καρδιά γιατί έχω δει και κάτι farscape, babylon5, expanse, person of interest, breaking bad και άλλα ακόμα εξαιρετικά.

    Θα το παίξω μαντείο και dibs στο ότι θα ειπωθούν συγκεκριμένα αρνητικά σχόλια που θα μας αφήσουν άφωνους αυτούς που έχουμε την ανάμνηση θέασης αυτής της σειρά.


    Εγώ πάντως ειδοποίησα όλους τους γνωστούς μου.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #8697
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.452
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Θα σου πρότεινα και το βιβλίο. Δεν ξέρω αν θα σου προτείνω και τον 2ο κύκλο που τον φοβάμαι - άλλωστε, διάβασε το βιβλίο (είναι πολύ μικρό) και ο θεός βοηθός τι θα βγάλουν...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #8698
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Trailer για 2ο κύκλο έχουν βγάλει,στις 26 Απριλίου συγκεκριμένα θα βγει.
    Τον φοβάμαι τον δεύτερο κύκλο, όχι γιατί έχω διαβάσει το βιβλίο και ξέρω τι συμβαίνει, αλλά πολλές σειρές που ξεκινάνε έτσι, δεν μπορούν να πιάσουν τα πολύ υψηλά στάνταρ που έθεσαν και πέφτουν απότομα.
    Πάντως η σειρά είναι τρομερη.

  14. #8699
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.452
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Trailer για 2ο κύκλο έχουν βγάλει,στις 26 Απριλίου συγκεκριμένα θα βγει.
    Τον φοβάμαι τον δεύτερο κύκλο, όχι γιατί έχω διαβάσει το βιβλίο και ξέρω τι συμβαίνει, αλλά πολλές σειρές που ξεκινάνε έτσι, δεν μπορούν να πιάσουν τα πολύ υψηλά στάνταρ που έθεσαν και πέφτουν απότομα.
    Πάντως η σειρά είναι τρομερη.
    To πρόβλημα είναι ότι το βιβλίο τελειώνει με τον 1ο κύκλο και στο Appendix του βιβλίου (πάρα μα πάρα πολύ έξυπνα γραμένο) δίνονται και κάποιες εξτρά πληροφορίες για τη Republic of Gilead και πολύ (μα πάρα πολύ) αραιά στοιχεία για το τι επακολούθησε και πώς βρέθηκε το ημερολόγιο.

    Συνεπώς, δεν έχουμε τίποτα για 2ο κύκλο από υλικό και έχουμε δει ως τώρα ότι όσο ταλαντούχοι να είναι οι σεναριογράφοι αν ο συγγραφέας δεν έχει παράγει lore τα πράγματα δεν είναι εύκολα (γκουχ Game of Thrones Season 7 γκούχ). Είναι βέβαια ενθαρρυντικό ότι η Atwood παραμένει exec producer αλλά πόσο χρόνο αφιερώνει και τι μπορεί να 'φτιάξει' είναι αμφίβολο. Συνεπώς, το βλέπω δύσκολο στον 2ο κύκλο, μην μιλήσουμε για 3ο (που ελπίζω ότι δεν θα υπάρξει)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #8700
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    To πρόβλημα είναι ότι το βιβλίο τελειώνει με τον 1ο κύκλο και στο Appendix του βιβλίου (πάρα μα πάρα πολύ έξυπνα γραμένο) δίνονται και κάποιες εξτρά πληροφορίες για τη Republic of Gilead και πολύ (μα πάρα πολύ) αραιά στοιχεία για το τι επακολούθησε και πώς βρέθηκε το ημερολόγιο.

    Συνεπώς, δεν έχουμε τίποτα για 2ο κύκλο από υλικό και έχουμε δει ως τώρα ότι όσο ταλαντούχοι να είναι οι σεναριογράφοι αν ο συγγραφέας δεν έχει παράγει lore τα πράγματα δεν είναι εύκολα (γκουχ Game of Thrones Season 7 γκούχ). Είναι βέβαια ενθαρρυντικό ότι η Atwood παραμένει exec producer αλλά πόσο χρόνο αφιερώνει και τι μπορεί να 'φτιάξει' είναι αμφίβολο. Συνεπώς, το βλέπω δύσκολο στον 2ο κύκλο, μην μιλήσουμε για 3ο (που ελπίζω ότι δεν θα υπάρξει)
    Προσωπικά θα προτιμούσα να το είχε τελειώσει. Η σειρά είναι τόσο συγκλονιστική που για μένα δύσκολα χωνεύεται για παρατεταμένο χρόνο. Και μόνο εξαιτίας αυτού δεν έχω ελπίδες για δεύτερη σεζόν.

    Στο μεταξύ έχω δύο φίλους Αμερικανούς που είναι κατά βάση παπάς και η γυναίκα του αλλά αρκετά ανοιχτοί. Αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να την δουν. Καθώς και οι ίδιοι δεν συμφωνούν με τα καμώματα των οργανωμένων θρησκειών και φανατισμού, δεν νομίζω ότι θα υπάρξει θέμα.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 580 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 560570575578579580581582585590600 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας