Σελ. 542 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 522532537540541542543544547552562 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.116-8.130 από 11622
  1. #8116
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Greek vs USA Navy είναι πολύ ξεκάθαρο ποιος έχει μεγαλώσει Ελλάδα, ποιος είναι πχ δεύτερης γενιάς μετανάστης και ποιος δεν έχει ιδέα από ελληνικά.

    Πάντως η τέταρτη μου αρέσει. Δεν ξέρω γιατί αλλά μια χαρά το βλέπω για αμερικανια. Νομίζω έχει περισσότερη δράση. Έχει και τα ελληνικά να γελάμε πέρα από τα κλασικά. Και τον καπτεν να πάει για το ρεκόρ του Δον Ζουάν.

    Η αδερφή σούπερ βιλάν δεν είναι Ινδή;
    Χαχαχα ειδα χθες το βραδυ πριν βγω το 1ο επεισοδιο απο "Τελευταιο Παπορι". Στους τιτλους αρχης οταν ειδα απο ψηλα αρχαιους ναους λεω βρες λες? Οταν ξεκιναει και βλεπω Ελλαδα, τυφλο μπουζουξη τροβαδουρο
    σπαστα ελληνικα απο ντοπιους Ελληνες, λες και ηταν μεταναστες απο Αμερικη 10ης γενιας, και στο σημειωματαριο της Σασα ως πιθανο "κακο" την Ελλαδα με ερωτηματικο δεν μπορουσα να συγκρατησω τα γελια μου.
    Ενταξει η 3η σεζον ηταν αδιαφορη τελειως. Η 4η απλα θα τα σπαει και μονο για χαβαλε. Ειδικα αν βρεθει και κανας ναυτης ομογενης Ελληνας στο παπορι θα ειναι μεγαλη τρολια (να ακουσω οδηγιες σε αμερικανικο καταδρομικο στα ελληνικα και τι στον κοσμο ).

    Προχθες εκατσα και ειδα το 1ο επεισοδιο απο Orville. Ενταξει μιλαμε για απολυτη παρωδία. Τα γραφικα και το CGI ειναι πολυ παιδικο και αστειο. Ειναι σαν να βλεπω Star Trek the Original series απλα 40 χρονια μετα. Ακομα και η πλοκη ειναι τοσο ρηχη και πεζη οσο των αντιστοιχων επεισοδιων του αυθεντικου Σταρ Τρεκ. Μονο που τοτε το 1970-80 ηταν πρωτοποριακο να κανεις τετοιες τηλεοπτικες σειρες. 40 χρονια μετα το να κινεισαι στο ιδιο μοτιβο χωρις να εχεις εξελιχθει....
    Οταν δεν ειδα στριφτη μεταλλική σκάλα μέσα στο αστρόπλοιο πέθανα στα γελια. Ουτε στο πλοιο της αγαπης. Υποθετω το 2450 δεν ειχαν ανακαλυφθει τα turbo lift?? Δεν συζηταω για την αστρομαχια. Καθοντουσαν ακουνητοι ο ενας απεναντι στον αλλο και εριχναν βολες περιμενοντας ποιου οι ασπιδες θα πεσουν πρωτες???
    Ενταξει ο Wan το χαρακτηρισε homage, εγω το αποκαλω περισσοτερο τρολοπαρωδια
    Αλλα για να περασει ευχαριστα η ωρα οταν θα βαριεμαι θα το βλεπω. Δεν θα ειναι ομως η πρωτη επιλογη. Αν ηταν να διαλεξω θα προτιμουσα χιλιες φορες να δω ξανα ολα τα επεισοδια του αυθεντικου Star Trek (τη σειρα οχι τις ταινιες). Ας ειναι καλα η Κοσμοτε Τιβι που περσι το καλοκαιρι εκανε αφιερωμα και ολο τον Ιουλιο ειχε καναλι αποκλειστικα αφιερωμενο. Τα ειδα ολα ξανα ενα προς ενα.

  2. #8117
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    6.4(dB) / 17.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε ο Βέλτσος ετσι.

  3. #8118
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Δεν νομίζω ότι το Orville έχει τόσο χάλι cgi. Έχω δει πολύ χειρότερα πάντα στα star trek. Όμως αυτό είναι και η μόνη κατηγορία στην οποία σώζεται

    - - - Updated - - -

    Αν δεν σας είπα, ξανά βλέπω farscape. Έτσι ξεκίνησα λίγο σε μια φάση με αναμνήσεις και κόλλησα. Είχα δει Babylon 5, farscape και fast and the furious και έμεινα στο farscape. Νομίζω μόνο το matrix και το starship troopers δεν έπαιξε για να ξανανιώσω 22-23 χρόνων.

    Το farscape είμαι απίστευτο σεναριακά. Έχει μακράν τα καλύτερα σε σειρά επεισόδια. Έχει μακράν από τις καλύτερες ιδέες για sci-fi. Moya, tallyn και Harvey απλά σούπερ. Κάπου στα 3/4 της δεύτερης γίνεται και μεγάλο upgrade στο production και θα αναδείξει το απόλυτο μεγαλείο στα επερχόμενα τρία τελευταία της 3ης. Έχει επίσης μακράν από τα καλύτερα love story χωρίς τα κλασικά γλυκσναλατα και μια μπιμπο, το οποίο κόλλησε τέλεια με το αρκ του κλώνου.

    Νομίζω όσοι το έχουν δει κατάλαβαν
    Για τους υπόλοιπους δεν νομιζω ότι σποιλαρα κάποιον.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #8119
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Το Orville διορθώνεται αρκετά μετά το πρώτο επεισόδιο και φαίνεται να γίνεται καλή δουλειά. Φυσικά θα πάει άπατο, όπως τα περισσότερα sci-fi.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  5. #8120
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    star trek discovery

    ασπροι klingon trump edition
    πιο forced drama ψοφας
    αστεια χειροτερα και απο το Orville
    και θελουν 6 ευρω καθε μηνα για αυτο το show

  6. #8121
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Orville διορθώνεται αρκετά μετά το πρώτο επεισόδιο και φαίνεται να γίνεται καλή δουλειά. Φυσικά θα πάει άπατο, όπως τα περισσότερα sci-fi.
    Τι διαφορά είδες μεταξύ 1ου και 2ου; Δεν έχω δει τρίτο.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #8122
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διαφορά είδες μεταξύ 1ου και 2ου;
    Τεράστια.

    Καταρχήν έχει πολύ καλύτερη εναλλαγή μεταξύ plot και comic relief.

    Η εναλλαγή ρέει σωστά και κανονικά, χωρίς να φαίνονται ως βεβιασμένες-ηθελημένες ενέσεις.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #8123
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.509
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    star trek discovery

    ασπροι klingon trump edition
    πιο forced drama ψοφας
    αστεια χειροτερα και απο το Orville
    και θελουν 6 ευρω καθε μηνα για αυτο το show

    Οχι, φιλε, διαφωνω καθετα. Εμενα μου αρεσε πολυ το πρωτο επεισοδιο που ειδα. Ισως εχω πολυ πιο χαμηλα standards απο εσενα, αλλα νομιζω ειναι αξιοπρεπεστατη προσπαθεια.

  9. #8124
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.753
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Star Trek Discovery. Πολύ lens flare αδελφάκι μου, στραβώθηκα The jury is still in session, δεν μπόρεσα να καταλάβω σε τι κατεύθυνση θα κινηθεί η σειρά, ίσως δεν ξέρουν και οι σεναριογράφοι.

    Για να δούμε, δεν απογοητευόμαστε ακόμα, αν και η πρωταγωνίστρια είναι "λίγη".

    - - - Updated - - -

    Α ξέχασα, από πότε ο Spock έχει adopted sister. WTF?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #8125
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Star Trek Discovery. Πολύ lens flare αδελφάκι μου, στραβώθηκα The jury is still in session, δεν μπόρεσα να καταλάβω σε τι κατεύθυνση θα κινηθεί η σειρά, ίσως δεν ξέρουν και οι σεναριογράφοι.

    Για να δούμε, δεν απογοητευόμαστε ακόμα, αν και η πρωταγωνίστρια είναι "λίγη".

    - - - Updated - - -

    Α ξέχασα, από πότε ο Spock έχει adopted sister. WTF?
    the last ships star trek edition

  11. #8126
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεράστια.

    Καταρχήν έχει πολύ καλύτερη εναλλαγή μεταξύ plot και comic relief.

    Η εναλλαγή ρέει σωστά και κανονικά, χωρίς να φαίνονται ως βεβιασμένες-ηθελημένες ενέσεις.
    Με αφορμή αυτη την απάντηση. Να ρωτήσω γενικά. Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια διαφορά από επεισόδιο σε επεισόδιο και ειδικά μεταξύ 1ου και 2ου;

    Μαζί δεν τον γυρνάνε τον κύκλο; Ή γύρισαν το πρώτο επεισόδιο, βλέπουν τι πατάτα είναι πριν το release και άλλαζουν αμέσως τον σεναριογράφο, σκηνοθέτη, παραγωγό ....
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #8127
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή αυτη την απάντηση. Να ρωτήσω γενικά. Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια διαφορά από επεισόδιο σε επεισόδιο και ειδικά μεταξύ 1ου και 2ου;

    Μαζί δεν τον γυρνάνε τον κύκλο; Ή γύρισαν το πρώτο επεισόδιο, βλέπουν τι πατάτα είναι πριν το release και άλλαζουν αμέσως τον σεναριογράφο, σκηνοθέτη, παραγωγό ....
    εδω εβαλα φρυδια στην κουκλιτσα στο δευτερο επ

  13. #8128
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί δεν τον γυρνάνε τον κύκλο; Ή γύρισαν το πρώτο επεισόδιο, βλέπουν τι πατάτα είναι πριν το release και άλλαζουν αμέσως τον σεναριογράφο, σκηνοθέτη, παραγωγό ....
    Όχι.

    Όλες οι σειρές (με εξαίρεση παραγωγές από συνδρομητικά κανάλια τύπου Netflix) γυρίζουν πρώτα ύστερα από τη παραγγελία του τηλεοπτικού καναλιού το pilot το οποίο το δείχνουν σε ένα test audience.

    Κατόπιν το κανάλι αποφασίζει αν θα δώσει το πράσινο φως και θα προχωρήσει στην παραγγελία συγκεκριμένου αριθμού επεισοδίων που απαρτίζουν το 1ο season.

    Εφόσον δοθεί το πράσινο φως, το 1ο season αυτό-καθεαυτό, γυρίζεται κάποιους μήνες (κάποιες φορές και κοντά στον ένα χρόνο) αργότερα από το pilot.

    Στο μεταξύ, κάποια πράγματα που δεν άρεσαν ή ήθελαν βελτίωση στο pilot, σαφώς τα φτιάχνουν μέχρι να αρχίσουν τα βασικά γυρίσματα.

    Εξάλλου επειδή μεσολαβούν και κάποιες μήνες, ενώ στο pilot όταν ξεκινούν τα γυρίσματα έχει γραφτεί μόνο ένα script (του pilot), στα υπόλοιπα-κανονιά επεισόδια, όταν ξεκινούν την παραγωγή του 1ου (αυτό που εμείς μετά βλέπουμε και ξέρουμε ως 1-02) έχουν ήδη γραφτεί 3-4 scripts για ισάριθμα διαδοχικά επεισόδια, και επομένως οι writers έχουν ήδη μία κάποια καλύτερη-περισσότερη τριβή για χαρακτήρες, καταστάσεις, κλπ..
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #8129
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το έσχατο παπόρι: ντολμαδάκια αυγολέμονο!


  15. #8130
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή αυτη την απάντηση. Να ρωτήσω γενικά. Είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια διαφορά από επεισόδιο σε επεισόδιο και ειδικά μεταξύ 1ου και 2ου;

    Μαζί δεν τον γυρνάνε τον κύκλο; Ή γύρισαν το πρώτο επεισόδιο, βλέπουν τι πατάτα είναι πριν το release και άλλαζουν αμέσως τον σεναριογράφο, σκηνοθέτη, παραγωγό ....
    Δεν εχω δει ακόμα το 2ο και το 3ο επεισόδιο να σχηματίσω ιδία άποψη αν αυτό που λέει ο Wan ισχύει ότι δλδ αλλάζουν ρότα. Πάντως το 1ο επεισόδιο εμφανιζόταν ως 1ο και όχι ως Pilot όπως σε άλλες σειρές που σου λέει είναι επεισόδιο πιλότος, βγαίνει μήνες πριν και αν δεν πάει καλά, δεν παίζουμε καθόλου την σειρά ή την θάβουμε σε μη prime zone (στην Αμερική τουλάχιστον).
    Πάντως το 1ο επεισόδιο ναι αφήνει μία αίσθηση pilot δλδ πάρτε, δοκιμάστε και μετά βλέπουμε.
    Ίσως βέβαια και ήταν μία προσπάθεια homage δλδ να βάλουν στο κλίμα τους παλιούς φαν του παλιού Star Trek, να δημιουργήσουν ένα αίσθημα συγκίνησης (κάπως έτσι επιβιβάστηκε στο Enterprise για πρώτη φορά ο Κερκ, η πλοκή και οι εχθροι ηταν ομοιως ρηχοι και γραμμικοί κτλ). Μακάρι στο 2ο και μετά να αλλάζει ώστε να ειναι μια ενδιαφερουσα σειρα και να μην παει απατα μετα την 1η σεζον. Γενικά καλα διαστημικα sci-fi series τυπου Star Trek λειπουν.

    To Discovery δεν το εχω ξεκινησει ακομα αλλα ειναι στη λιστα. Χθες προτιμησα να δω Τελευταιο Παπορι γιατι ημουν ψιλοκομματια και ηθελα κατι αναλαφρο στα ελληνικα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έσχατο παπόρι: ντολμαδάκια αυγολέμονο!

    Δεν θελω τετοια

    Ζητω ο Ηρακλής και οι Ηράκλειες Στήλες
    Η μικρη λιμνη με τα βατραχακια Μεσόγειος

    Την εχω λατρεψει ηδη την σεζον από το 2ο κιολας επεισοδιο. Αν δε ο κακος ειναι Ελληνας με τρελη δικτυωση και κινδυνευει να καταστρεψει τον κοσμο και τα βαζει head on με τις ΗΠΑ, εεεε τοτε ειμαστε πολυ μπροστα

    Αλλα jump start a Destroyer με μηχανή Χιούι???? Και μικρα UPSακια στο Κεντρο Ελεγχου/Μαχης???

Σελ. 542 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 522532537540541542543544547552562 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας