Σελ. 601 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 581591596599600601602603606611621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.001-9.015 από 11622
  1. #9001
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλό, όντως.

    Σε άλλα νέα, ταυτόχρονη έναρξη FTWD με την λήξη της τρέχουσας σεζόν TWD, έχει συμβεί ξανά αυτό ή είναι η πρώτη φορά;
    Συνήθως χουν καμία βδομάδα διαφορά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #9002
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.035
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως χουν καμία βδομάδα διαφορά.

  3. #9003
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    The Terror

    Καλό καστ, ατμοσφαιρικό, λιγουλάκι αργό και συνολικά νομίζω αξίζει προβολής.

  4. #9004
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως χουν καμία βδομάδα διαφορά.
    Bγηκαν οντως ταυτοχρονα και τα δυο.

  5. #9005
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επιασα το the get down πριν 2 βδομαδεϛ. Πολυ καλη σειρα αλλα ακυρωθηκε μετα απο μια σεζον. Οπωϛ και να εχει , εγω ηθελα να την ξεκινησω απο τα διαφορα σχολια.Διαβασα για 120μυρρια μπατζετ και μου επεσε το σαγονι.

    Εκανα λιγεϛ μερεϛ κενο και ξεκινησα το Happy και μετα απο δυο επεισοδια επιασα και το the terror. Φαν των μια-σεζον-σειρων 8-10 επεισοδιων. Δεν μου αρεσε παρα πολυ η υποθεση, αλλα ειναι πολυ καλη η σειρα, εχουν κανει τρομερα καλη δουλεια.

    Τωρα θα συνεχισω το Happy! και μαλλον θα πιασω και το O mecanismo

  6. #9006
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δυο σειρές που ξεκίνησα, τη μία την άφησα:

    1. The Terror: Είδα κι εδώ τα θετικά σχόλια αλλά δεν τη λογάριασα καν - με ξεγέλασε ο τίτλος και νόμιζα πως πρόκειται για τίποτε θρίλλερ. Έπεσα σε μία εκ βαθέων κριτική και κατάλαβα το λάθος!!! Πραγματικά πάρα πολύ καλή μίνι σειρά - ευτυχώς που η τηλεόραση πλέον καλύπτει όλα τα γούστα (αντίθετα με ταινίες κινηματογράφου όπου πλέον πρώτα φτιάχνουμε CGI και οι μανατζαραίοι βγάζουν τα νούμερα και μετά γύρω από αυτά γυρίζουμε ταινία) και εδώ έχουμε μια πάρα πολύ καλή μίνι σειρά χωρίς 567 κύκλους επεισοδίων να την χαλάνε - σχεδόν άριστη αλλά επιφυλάσσομαι για τελικό σκορ όταν την τελειώσω. Πάντως, πώς θα καταφέρω σήμερα να το συνεχίσω όταν έχει ΚΑΙ ΠΑΟ ΚΑΙ Bayern (εννοείται ότι θέλουμε τη Βασίλισσα να γίνει ρόμπα ) ένας Θεός ξέρει και προβλέπω ξενύχτι

    2. Mr Robot: Συγνώμη αλλά μόνο εγώ τη βρήκα κουραστική και να επαναλαμβάνει κλισεδιαρισμένα μοτίβα (ο Neo σε μια πιο χακεριάρικη εκδοχή, οι masters of the universe που "κυβερνούν τις ζωές μας" σκοτεινοί και κάπου κρυμμένοι, το μοτίβο του shy boy - hot chick που αν το hot chick γυρνάει με τον έναν ή τον άλλον ΟΚ, αν ο κακομοίρης βρει κάποια τότε το hot chick τον γεμίζει ενοχές κλπ);;; Δεν πάλεψα πέρα του πρώτου επεισοδίου, μπορεί κάποια στιγμή. Αν και "δικαιώνομαι" που δεν την έπιασα ποτέ

    Westworld βλέπω ανάμικτες αλλά κατ'αρχάς θετικές κριτικές αλλά θα περιμένω να φορτωθούν 5-6 επεισόδια που θα μου στείλει ο ξάδερφος από την Αμερική.

    Αναμένω - με αρκετό φόβο αλλά και προσδοκίες - Season 2 Handmaid's Tale που ρίχνει ντεμπούτο σήμερα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #9007
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο σειρές που ξεκίνησα, τη μία την άφησα:

    1. The Terror: Είδα κι εδώ τα θετικά σχόλια αλλά δεν τη λογάριασα καν - με ξεγέλασε ο τίτλος και νόμιζα πως πρόκειται για τίποτε θρίλλερ. Έπεσα σε μία εκ βαθέων κριτική και κατάλαβα το λάθος!!! Πραγματικά πάρα πολύ καλή μίνι σειρά - ευτυχώς που η τηλεόραση πλέον καλύπτει όλα τα γούστα (αντίθετα με ταινίες κινηματογράφου όπου πλέον πρώτα φτιάχνουμε CGI και οι μανατζαραίοι βγάζουν τα νούμερα και μετά γύρω από αυτά γυρίζουμε ταινία) και εδώ έχουμε μια πάρα πολύ καλή μίνι σειρά χωρίς 567 κύκλους επεισοδίων να την χαλάνε - σχεδόν άριστη αλλά επιφυλάσσομαι για τελικό σκορ όταν την τελειώσω. Πάντως, πώς θα καταφέρω σήμερα να το συνεχίσω όταν έχει ΚΑΙ ΠΑΟ ΚΑΙ Bayern (εννοείται ότι θέλουμε τη Βασίλισσα να γίνει ρόμπα ) ένας Θεός ξέρει και προβλέπω ξενύχτι

    2. Mr Robot: Συγνώμη αλλά μόνο εγώ τη βρήκα κουραστική και να επαναλαμβάνει κλισεδιαρισμένα μοτίβα (ο Neo σε μια πιο χακεριάρικη εκδοχή, οι masters of the universe που "κυβερνούν τις ζωές μας" σκοτεινοί και κάπου κρυμμένοι, το μοτίβο του shy boy - hot chick που αν το hot chick γυρνάει με τον έναν ή τον άλλον ΟΚ, αν ο κακομοίρης βρει κάποια τότε το hot chick τον γεμίζει ενοχές κλπ);;; Δεν πάλεψα πέρα του πρώτου επεισοδίου, μπορεί κάποια στιγμή. Αν και "δικαιώνομαι" που δεν την έπιασα ποτέ

    Westworld βλέπω ανάμικτες αλλά κατ'αρχάς θετικές κριτικές αλλά θα περιμένω να φορτωθούν 5-6 επεισόδια που θα μου στείλει ο ξάδερφος από την Αμερική.

    Αναμένω - με αρκετό φόβο αλλά και προσδοκίες - Season 2 Handmaid's Tale που ρίχνει ντεμπούτο σήμερα
    Εγώ the terror δεν. Μου είναι παντελώς αδιάφορη. Για το handsmaid tale το φοβάμαι πολύ. Αυτή την στιγμή την κατατάσσω ίσως ως καλύτερη σειρά σίγουρα τοπ 3, και φοβάμαι ότι αν τα κάνουν μαντάρα θα απομυθοποιηθει.

    Γενικά περνάω μια φάση που κάτι YouTube κανάλια για διάστημα και πολιτική αεροπορία μου προσελκύουν περισσότερο το ενδιαφέρον. Κανείς άλλος που σιγά σιγά παρατάει το άθλημα; Ξέρω ότι ο xhaos το έχει παρατηρήσει τελείως ήδη.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  8. #9008
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Pop νομίζω ότι το The Terror θα σε κουράσει για binge. Overall η σειρά αξίζει και σίγουρα δεν είναι στυλ "ψάχνω να δω αν μου έφυγαν τα κακάκια", αλλά πάνω από 2 επεισόδια/φορά, δύσκολα, ιδιαίτερα προς το τέλος.
    Από εκεί και πέρα, βλέπεις και κρίνεις, είναι μια σειρά που θα πρότεινα άφοβα (ανάλογα με το audience, βέβαια).

    Περιμένω να μαζευτούν επεισόδια Billions να πέσω με τα μούτρα

  9. #9009
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Mr Robot: Συγνώμη αλλά μόνο εγώ τη βρήκα κουραστική και να επαναλαμβάνει κλισεδιαρισμένα μοτίβα (ο Neo σε μια πιο χακεριάρικη εκδοχή, οι masters of the universe που "κυβερνούν τις ζωές μας" σκοτεινοί και κάπου κρυμμένοι, το μοτίβο του shy boy - hot chick που αν το hot chick γυρνάει με τον έναν ή τον άλλον ΟΚ, αν ο κακομοίρης βρει κάποια τότε το hot chick τον γεμίζει ενοχές κλπ);;; Δεν πάλεψα πέρα του πρώτου επεισοδίου, μπορεί κάποια στιγμή. Αν και "δικαιώνομαι" που δεν την έπιασα ποτέ
    Ακριβώς τα ίδια και εγώ.

    Δεν άντεξα πέραν του 1ου επεισοδίου.

    Ισχύουν όλα όσα λες, συν αντιγραφή του Fight Club.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #9010
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Pop νομίζω ότι το The Terror θα σε κουράσει για binge. Overall η σειρά αξίζει και σίγουρα δεν είναι στυλ "ψάχνω να δω αν μου έφυγαν τα κακάκια", αλλά πάνω από 2 επεισόδια/φορά, δύσκολα, ιδιαίτερα προς το τέλος.
    Από εκεί και πέρα, βλέπεις και κρίνεις, είναι μια σειρά που θα πρότεινα άφοβα (ανάλογα με το audience, βέβαια).

    Περιμένω να μαζευτούν επεισόδια Billions να πέσω με τα μούτρα
    Δεν πρόκειται να κάνω binge στο The Terror, άλλωστε δεν προσφέρεται. Το μόνο που λέω είναι ότι πώς θα δω το ένα επεισόδιο σήμερα (που ΠΡΕΠΕΙ να το δω ) όταν παίζει και μπάσκετ και Τσου Λου;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #9011
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Alienist, δείχνει καλό, Νέα Υόρκη στις αρχές του 19ου αιώνα,

  12. #9012
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ the terror δεν. Μου είναι παντελώς αδιάφορη. Για το handsmaid tale το φοβάμαι πολύ. Αυτή την στιγμή την κατατάσσω ίσως ως καλύτερη σειρά σίγουρα τοπ 3, και φοβάμαι ότι αν τα κάνουν μαντάρα θα απομυθοποιηθει.

    Γενικά περνάω μια φάση που κάτι YouTube κανάλια για διάστημα και πολιτική αεροπορία μου προσελκύουν περισσότερο το ενδιαφέρον. Κανείς άλλος που σιγά σιγά παρατάει το άθλημα; Ξέρω ότι ο xhaos το έχει παρατηρήσει τελείως ήδη.
    Κι εγώ το ίδιο βλέπω να γίνεται. Δεν μπορώ πλέον να συγκεντρωθώ, ούτε σε 45λεπτο επεισόδιο. Πολλές σκοτούρες στο μυαλό και έχω παρεμβολές
    Βλέπω μόνο σειρές που είχα αρχίσει ήδη τα προηγούμενα χρόνια και τις ξέρω, για να μην χρειάζεται να δώσω μεγάλη προσοχή.

    Το The Terror το ξεκίνησα επειδή τον καιρό που βγήκε διάβαζα το At the Mountains of Madness του Lovecraft και περίμενα κάτι παρόμοιο. Στα δύο πρώτα επεισόδια δεν πήγε προς τα εκεί οπότε μπήκε στο ψυγείο (συντήρηση, όχι κατάψυξη )

  13. #9013
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    ΤO FEAR THE WALKING DEAD

    πάει να γίνει πολύ καλύτερο από το TWD. Ξεκίνησε με.2 πάρα πολύ δυνατά επεισόδια με εξαιρετικό ενδιαφέρον.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #9014
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ το ίδιο βλέπω να γίνεται. Δεν μπορώ πλέον να συγκεντρωθώ, ούτε σε 45λεπτο επεισόδιο. Πολλές σκοτούρες στο μυαλό και έχω παρεμβολές
    Βλέπω μόνο σειρές που είχα αρχίσει ήδη τα προηγούμενα χρόνια και τις ξέρω, για να μην χρειάζεται να δώσω μεγάλη προσοχή.
    πσσσ πολυ ωραια το εγραψες, τα ιδια κι εγω,
    και βλεπεις και σκαει westworld πρεμιερα με 1:15!!!
    τι λετε μωρε; δεν προλαβαινουμε..
    δευτερα ενα homeland,
    χθες (εν μεσω και πλεϊ οφ και τσαμπιονς λιγκ) μονο last man on earth και
    σημερα (που παιζουν παλι τα της παρενθεσης σε διαφορετικες ωρες - σερι)
    βγηκε και φλας!
    yeah, oκ!

  15. #9015
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤO FEAR THE WALKING DEAD

    πάει να γίνει πολύ καλύτερο από το TWD. Ξεκίνησε με.2 πάρα πολύ δυνατά επεισόδια με εξαιρετικό ενδιαφέρον.
    The walking dead ολοκλήρωσε την 8η πρόσφατα νομίζω. Διάβαζα άσχημα σχόλια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 601 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 581591596599600601602603606611621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας