Σελ. 695 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 675685690693694695696697700705715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.411-10.425 από 11622
  1. #10411
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να κάνουμε, η ζωή είναι έτσι, ένα ταξίδι απογοητεύσεων
    That was deep
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #10412
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σας άρεσε το DC Titans ξεκίνησε και το αδελφάκι του, Doom Patrol, με τους χαρακτήρες από την έπαυλη που έμενε ο Gar.
    Πολλά υποσχόμενο το trailer. Πολύ δυνατό cast με μικρή ένσταση για αυτήν που παίζει την Crazy Jane. Θα επανέλθω όταν δω το 1ο επ.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  3. #10413
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Έχει και soundtrack από Clint Mansell. Τίμιο, όπως και το Titans —αν και αυτό ήταν αρκετά βίαιο imo. Fraser πολύ συμπαθής άνθρωπος, όπως πάντα.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #10414
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    CATCH-22

    πολλά υποσχόμενο!
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #10415
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Kρατώ πολύ μικρό καλάθι για το Catch 22 καθώς είναι από τα δύσκολα βιβλία για μεταφορά σε οθόνη. Τούτου λεχθέντος όμως ελπίζω ένθερμα ότι θα ξεπεραστούν οι όποιες δυσκολίες και ότι η δουλειά που έχει γίνει θα είναι εξαίρετη. Και ελπίζω πολύ καθώς το βιβλίο με 'σημάδεψε' στη βιοσοφία μου όταν το είχα διαβάσει.

    Ευκαιρία πάντως να το ξαναπιάσω!!!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #10416
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    CATCH-22

    πολλά υποσχόμενο!
    φρεσκια ιδεα



    αντι να βγαλουν καμια ταινια με το catch 22 που εχουνε στησει στις ζωες μας και τα πακετα ζωης αναλογα με το ποσα θα θυσιασουμε απο τις ζωες μας για να υφαινουμε τον ιστο που φτιαχνεται με χρημα , καθονται και κανουν επανεκτελεσεις ηδη επιτυχιων .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #10417
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για το My Beautiful Friend, φαίνεται ενδιαφέρον (κάτι σαν Σινεμά ο Παράδεισος;; / Κλέφτης Ποδηλάτων; ) και έχει πέσει παραγγελία από ξαδέρφια μου.

    Σε σειρές, τώρα: Μετά τον εντυπωσιακότατο πρώτο κύκλο του American Crime Story The Trial of OJ Simpson έπιασα τον δεύτερο The Assassination of Gianni Versace και δυστυχώς.... πολύ meh συγκριτκά. Κακό στήσιμο και editing με filler επεισόδια, εντυπωσιακός ο χαρακτήρας του Cunanan (ο ηθοποιός άξιζε Grammy) αλλά από ένα σημείο και έπειτα δεν μπορεί να πιάσει το βάθος των χαρακτήρων και του ψυχοδράματος του πρώτου κύκλου με την δίκη OJ. Ίσως να ήταν κακός ο σκηνοθέτης όπως το έστησε, ίσως να ήταν κάπως ανερμάτιστη η προσέγγιση, ίσως να μην υπήρχε αρκετό υλικό με τον Versace νεκρό, την αδερφή του να αποποιείται κάθε σχέση με τη σειρά, και τον Cunanan να έχει αυτοκτονήσει πριν τη σύλληψή του (δεν δίνω κανένα spoiler, φάτσα μόστρα στη Wikipedia είναι ), κάπου χάθηκε η μπάλα.

    Εντυπωσιακότατος και ο Ricky Martin, ποιος θα μου το έλεγε ότι ο τύπος είναι πολύ καλός ηθοποιός, κάκιστη επιλογή η Penelope Cruz (που τη θεωρώ φωνάρα ακόμα και τώρα και ας λένε μερικοί ) σε έναν ρόλο που δεν της ταιριάζει και με παίξιμο καρικατούρα να καίει με τη βαριά ισπανική της προφορά κάθε ομοιότητα με τη Donatella

    Δεν λέω να την αποφύγετε αλλά σίγουρα τοποθετήστε την χαμηλά στη λίστα. Από την άλλη, μίνι σειρά και αυτοτελής είναι και σίγουρα δεν είναι και του πεταματού εντελώς. Καμία όμως σχέση με τον πρώτο κύκλο προειδοποιώ
    Λοιπόν να επανέλθω σε αυτό, επειδή ο Pop ήταν πολύ επιεικής με τη σειρά και καθώς είμαι στο 6ο επεισόδιο, έχω φτάσει στο σημείο χωρίς επιστροφή, δηλαδή έχω δει ήδη αρκετά για να μην το τελειώσω...
    Έχω κουραστεί απίστευτα με τη σειρά η οποία είναι 95% Cunanan και 5% Versace και θα έπρεπε να ονομάζεται "The Assassination of Gianni Versace ή αλλιώς βάλαμε το Versace στον τίτλο γιατί αλλιώς δεν θα μας έβλεπε κανείς". Ψυχογράφημα δολοφόνου σε βαθμό ψυχανάλυσης.

    Όποιος δει τη σειρά θα έχει μάθει τον πραγματικό Cunanan περισσότερο κι από την μάνα του ενώ για τον Versace θα μάθει απλά ότι ήταν ένας πολύ συμπαθητικός μόδιστρος που αγαπούσε πολύ τη μαμά του και την αδερφή του. BTW ο ηθοποιός που τον παίζει είναι Βενεζουελάνος, την αδερφή του την παίζει μια Ισπανίδα, γενικά Ιταλούς δεν είχαμε, βάλαμε Λατίνους όμως οπότε είναι το ίδιο, έτσι;;;

    Πολύ καλή σκηνοθεσία, πολύ καλή φωτογραφία, με σούπερ ερμηνεία από τον δικαιωματικό πρωταγωνιστή της σειράς (που δεν είναι ο Versace, δεν ξέρω αν σας το είπα) αλλά η σειρά που δίνονται τα γεγονότα είναι άρτζι μπούρτζι - δηλαδή γενικά πάμε προς τα πίσω στο χρόνο και καμιά φορά ξανακάνουμε και μια αναδρομή στο τώρα στο πριν στο μετά και στο πάντα.

    Μην το ξεκινήσετε αν δεν είστε ήδη σε φαρμακευτική αγωγή και χωρίς να συμβουλευτείτε πρώτα ψυχίατρο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #10418
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν να επανέλθω σε αυτό, επειδή ο Pop ήταν πολύ επιεικής με τη σειρά και καθώς είμαι στο 6ο επεισόδιο, έχω φτάσει στο σημείο χωρίς επιστροφή, δηλαδή έχω δει ήδη αρκετά για να μην το τελειώσω...
    Έχω κουραστεί απίστευτα με τη σειρά η οποία είναι 95% Cunanan και 5% Versace και θα έπρεπε να ονομάζεται "The Assassination of Gianni Versace ή αλλιώς βάλαμε το Versace στον τίτλο γιατί αλλιώς δεν θα μας έβλεπε κανείς". Ψυχογράφημα δολοφόνου σε βαθμό ψυχανάλυσης.

    Όποιος δει τη σειρά θα έχει μάθει τον πραγματικό Cunanan περισσότερο κι από την μάνα του ενώ για τον Versace θα μάθει απλά ότι ήταν ένας πολύ συμπαθητικός μόδιστρος που αγαπούσε πολύ τη μαμά του και την αδερφή του. BTW ο ηθοποιός που τον παίζει είναι Βενεζουελάνος, την αδερφή του την παίζει μια Ισπανίδα, γενικά Ιταλούς δεν είχαμε, βάλαμε Λατίνους όμως οπότε είναι το ίδιο, έτσι;;;

    Πολύ καλή σκηνοθεσία, πολύ καλή φωτογραφία, με σούπερ ερμηνεία από τον δικαιωματικό πρωταγωνιστή της σειράς (που δεν είναι ο Versace, δεν ξέρω αν σας το είπα) αλλά η σειρά που δίνονται τα γεγονότα είναι άρτζι μπούρτζι - δηλαδή γενικά πάμε προς τα πίσω στο χρόνο και καμιά φορά ξανακάνουμε και μια αναδρομή στο τώρα στο πριν στο μετά και στο πάντα.

    Μην το ξεκινήσετε αν δεν είστε ήδη σε φαρμακευτική αγωγή και χωρίς να συμβουλευτείτε πρώτα ψυχίατρο.
    Χμμ, για να είμαι ειλικρινής.... Αυτοαναιρούμαι και δεν θα έμπαινα στον κόπο να γράψω αφού δεν το είχε σχολιάσει κανείς και είχα γράψει το σχόλιό μου (υπέρ του δέοντως ευμενές) όντας κάπου στο 4ο επεισόδιο.

    Κατά βάση, συμφωνώ 100% και όντας στο 7ο επεισόδιο, θα την αφήσω εκεί καθώς δεν έχει τίποτε άλλο να μου πει και στην τελική, σιγά και το ψυχογράφημα για έναν ελεεινό άνθρωπο. Το μόνο ενδιαφέρον είναι πώς στη δεκαετία των 90s στο νοσηρό τότε κλίμα ένας gay ζούσε σε διαρκή ανασφάλεια και με τρόπο ζωής που ανέτως κάτι σοσιοπαθή τσουτσέκια όπως ο Cunanan μπορούσαν να κάνουν θραύση σε θύματα από την κοινότητα αυτή. Εδώ η σειρά μεταφέρει πολύ καλά το κλίμα, ιδιαίτερα στις ΕΠΑνικές ένοπλες δυνάμεις με το επαίσχυντο don't ask don't tell και τις ζωές που κατάστρεψε

    Τέλος πάντων, σίγουρα δεν θα δώσω αξία σε ένα τέτοιο κατακάθι όπως ο Cunanan αφιερώνοντας 10+ ώρες της ζωής μου να τον ψυχαναλύω. Και οι 7 που έριξα ήταν υπερβολικές.

    Γενικά, μακριά αλλά αν θέλετε να δείτε την εξαιρετική ηθοποιία του πρωταγωνιστή, μείνετε έως περίπου το 4ο επ, αρκεί

    Better luck in season 3 (ελπίζω) και το μάθημά μου είναι ότι δεν ξαναγράφω τίποτε για σειρά αν δεν ολοκληρώνω τον κύκλο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #10419
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μάθημά μου είναι ότι δεν ξαναγράφω τίποτε για σειρά αν δεν ολοκληρώνω τον κύκλο
    Διαφωνώ. Γράφεις μέχρι εκεί που ξέρεις και οι άλλοι κρίνουν και αποφασίζουν. Και αν χρειαστεί επανέρχεσαι είτε θετικά είτε αρνητικά.

  10. #10420
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαφωνώ. Γράφεις μέχρι εκεί που ξέρεις και οι άλλοι κρίνουν και αποφασίζουν. Και αν χρειαστεί επανέρχεσαι είτε θετικά είτε αρνητικά.
    Ναι βρε συ, σύμφωνοι, όμως έτσι που είχα γράψει το αρχικό φαινόταν λες και είχα δει όλη τη σειρά - έπρεπε να διευκρινήσω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #10421
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βρε συ, σύμφωνοι, όμως έτσι που είχα γράψει το αρχικό φαινόταν λες και είχα δει όλη τη σειρά - έπρεπε να διευκρινήσω
    Και εγώ απογοητεύτικα, πρέπει να πω...

    Spoiler:
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #10422
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι βρε συ, σύμφωνοι, όμως έτσι που είχα γράψει το αρχικό φαινόταν λες και είχα δει όλη τη σειρά - έπρεπε να διευκρινήσω
    Ή διάβασα και μετά ή δεν διάβασα καλά τελικα, αλλά κάπως είχα την εντύπωση ότι δεν την είχες δει όλη.

  13. #10423
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ καλό το 1ο επ. του Doom Patrol τελικά, εκτός από το τελευταίο 5λεπτο που μου φάνηκε αρκετά βεβιασμένο και αρπακολλατζίδικο.
    Ανώτερο από το Titans σε όλους τους τομείς.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  14. #10424
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Jessica Jones και Punisher, να ζήσουμε να τους θυμόμαστε...


    https://www.theverge.com/2019/2/18/1...fenders-disney
    Ανυπόγραφος

  15. #10425
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Jessica Jones και Punisher, να ζήσουμε να τους θυμόμαστε...


    https://www.theverge.com/2019/2/18/1...fenders-disney
    Θα αναγεννηθούν αλλού.

Σελ. 695 από 775 ΠρώτηΠρώτη ... 675685690693694695696697700705715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγαπημένη ξένη σειρά (v. II)
    Από flamelab στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4422
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 07:18
  2. Chit Chat για το Signal To Noise Radio (v. III)
    Από mob στο φόρουμ SNR Lounge
    Μηνύματα: 1683
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-13, 14:38
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-13, 01:19
  4. Music library και λάθος σειρά τραγουδιών
    Από tsiouficto στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-13, 02:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας