Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ESPN και BBC διέκοψαν τα πιλοτικά προγράμματα ενώ και οι ίδιοι οι κατασκευαστές πλασάρουν πλέον 4Κ TVs αντί για τις 3D. Αν μπείς σε ένα best buy θα το καταλάβεις με την πρώτη. Πιο dead δεν πάει.
    Far from dead. Οι 3D τηλεοράσεις έχουν αρκετό μέλλον μπροστά τους κι αυτό φαίνεται κι από το αυξανόμενο ενδιαφέρον των κινηματογραφικών στούντιο για ταινείες αυτού του είδους. Από την άλλη το 4K έχει πολύ δρόμο ακόμα να καθιερωθεί σαν καταναλωτικό προϊόν: Δεν υπάρχει κανένα μέσο διακίνησης περιεχομένου 4K αυτή τη στιγμή (δεν μιλάμε για YouTube, αλλά για κανονικές ταινείες) κι αν ακόμα κυκλοφορήσει κάτι τέτοιο, κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα έχει καλύτερη αποδοχή από το κοινό σε σχέση με το Blu-Ray, το οποίο αν και είχε όλα τα τεχνικά "προσόντα" για να προχωρήσει, δυστυχώς η πλειοψηφία του κοινού του γύρισε την πλάτη (οι περισσότεροι πίστεψαν - εσφαλμένα - ότι δεν άξιζε η αναβάθμιση). Επιπλέον λάβε υπόψη σου ότι πωλούνται τηλεοράσεις 3D σε κόστος κάτω από 500 ευρώ. Απ' την άλλη η πιο φθηνή 4K τηλεόραση κοστίζει πόσες χιλιάδες ευρώ;

  2. #17
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ESPN και BBC διέκοψαν τα πιλοτικά προγράμματα ενώ και οι ίδιοι οι κατασκευαστές πλασάρουν πλέον 4Κ TVs αντί για τις 3D. Αν μπείς σε ένα best buy θα το καταλάβεις με την πρώτη. Πιο dead δεν πάει.
    Απο τη στιγμη που επικρατησε το passive 3D στην πλειοψηφια των κατασκευαστων επαψε και ο πολεμος της διαφημισης. Πλεον θεωρειται αυτονοητο χαρακτηριστικο μιας συγχρονης τηλεορασης 40+ ιντσων. Αν πιστευεις οτι πατωσε ,περιμενε τις νεες τεχνολογιες 3D χωρις γυαλια.

    Οι 4Κ εχουν ταριφα τα 4 χιλιαρικα.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  3. #18
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.810
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως θεωρώ πολύ σημαντικότερο να λυθούν αυτά τα θέματα (στο μέγιστο δυνατό βαθμό) και μετά το αν μια οθόνη θα έχει σχήμα καμπύλο, κοίλο, κυρτό, επίπεδο κλπ...

    Σήμερα είδα ένα ραγισματάκι στο κινητό φίλου μου (Samsung Galaxy S4) και, όπως ήταν αναμενόμενο, φρίκαρα...
    Πάντως ένα από τα χαρακτηριστικά που αναφέρουν για τα νέα καμπύλα τηλέφωνα οι κατασκευαστές είναι και αυξημένη ανθεκτικότητα. Μένει να το δούμε και στην πράξη.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    και τις αναφορές για μειωμένη αντοχή και εμφάνιση γρατζουνιών και εύκολο σπάσιμο, το Gorilla Glass (στην 3η γενιά του πλέον), είναι το βασικό υλικό προστασίας των οθονών smartphones, tablets και άλλων τεχνολογικών προϊόντων, από γρατζουνιές και θραύση.

    Μόνο εγώ βλέπω μια τεράστια αντίθεση στο κομμάτι που μάρκαρα με κόκκινο;
    Δεν υπάρχει αντίθεση, καθώς το Gorilla Glass μπορεί να μην προσφέρει την "απόλυτη" προστασία και να παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρονται, αλλά αυτή τη στιγμή αποτελεί την μόνη προστασία που υπάρχει (στο βαθμό που προστατεύει) για γυάλινες επιφάνειες όπως αυτές των smartphones και των tablets.

  5. #20
    Εγγραφή
    10-11-2010
    Μηνύματα
    921
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κουτάλι από τη μεριά που κάθεται η σούπα: κοίλο
    Το κουτάλι από τη μεριά που δεν κάθεται η σούπα: κυρτό

    Ή και ανάποδα.

  6. #21
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    4k τηλεοραση πουλαει το amazon με 500$ (38-39") και μαλιστα με καλες κριτικες.

    Το 3d σαφως και πουλαει, πλεον δεν διαφημιζεται γιατι θεωρειται στανταρ οτι θα το ζητησει ο αγοραστης.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-13, 07:08
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-13, 19:29
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-13, 13:41
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-13, 10:24
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-13, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας