Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    23-04-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    TEE
    Τελη οκτωβρη εκανα αιτηση για μεταφορα μου απο τον ΟΤΕ στην cyta.Εν τω μεταξυ για μειωσω το κοστος του λογαριασμου ειχα προχωρησηει στην καταργηση της συνδεσης internet και ειχα αφησει μονο την τηλεφωνικη γραμμη. Αρχες Νοεμβρη επικοινωνουν μαζι μου απο τον ΟΤΕ για αντιπροσφορα την οποια δεν βρηκα συμφερουσα και δεν την δεχτηκα, με ευχαριστουν και μου λενε πως θα προχωρησουν στην μεταφορα. Την επομενη μου δινεται απο την cyta ημερομηνια ενεργοποιησης μεσα Νοεμβρη και σε λιγες μέρες ερχεται και ο εξοπλισμος. Ολα καλα ως εδω.
    Η ημερομηνια που μου δοθηκε περναει χωρις να αλλαξει κατι και σε επικοινωνια μου με την cyta με ενημερωνουν πως εχει καθυστερησει η παραδοση της γραμης απο τον ΟΤΕ και απο τοτε καθε παρασκευη λαμβανα ενα ηχητικο μηνυμα που ελεγε πως η ενεργοποιηση καθυστερουσε εξ αιτιας της μη παραδοσης της γραμμης απο τον προηγουμενο παροχο.
    Πριν μερικες μερες εξαντήθηκε η υπομονη μου και εστειλα email στην cyta για να διαμαρτυρηθω. Μου τηλεφωνανε πριν λιγο απο τον ΟΤΕ για να
    μου πουν οτι εχω κανει κανει μια αιτηση μεταφορας. Μας τους λεω αυτο το εχω κανει μηνες και μαλιστα μιλησαμε και το ενεκρινα.
    Ναι μου λεει αλλα τις ιδιες μερες η αιτηση σας ακυρωθηκε απο την cyta και εγινε τωρα μολις νεα αιτηση μεταφορας. Δηλαδη οσο εγω περιμενα τη μεταφορα η cyta την ειχε ακυρωσει και με δουλευε οτι καθυστερουσε ο ΟΤΕ και σαν αποτελεσμα η γραμμη εμεινε χωρις συνδεση internet για πανω απο 2 μηνες γεγονος που μου προξενησε πολλες δυσκολιες. Μου εκαναν παλι αντιπροσφορα οπως και τοτε την οποια και τωρα δεχτηκα καθως για 2 3 ευρω παραπανω θα εχω τουλαχιστον μια αξιοπιστη εταιρια. Τις επομενες μερες θα προχωρησω στην ακυρωση της αιτησης μου σε καταστημα της cyta και στην επιστροφη του εξοπλισμου τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mitsos185 : 09-01-14 στις 21:19.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι απίθανο να συμβεί και αυτό αλλά μάλλον πρόκειται για λάθος ή κακή συνενόηση κάπου στην διαδικασία.Εγώ να φανταστείς για να μειώσω το κόστος που είχε φτάσει τα 94 Ευρώ το δίμηνο!!!!!!!!! από τον Σεπτέμβρη του 2011 διέκοψα το ίντερνετ( αν και δεν ήμουν ευχαριστημένος από την ταχύτητα παρότι ήταν 24Μbps),περιόρισα τα τηλέφωνα για οικονομία και κατέληξα εδώ και ένα χρόνο περίπου να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο με ειδικό μηχάνημα που τρύπωξε στα Wi-Fi...της cyta...αλλά και του ΟΤΕ.(κατεβάζει ethernet μέσα στο σπίτι από το δώμα και συνδέεις τον Η/Υ)Λοιπόν...κάπως έτσι δοκίμασα το ίντερνετ της cyta και έκρινα πως είναι αξιόπιστο...Δεν θυμάμαι να έπεσε ποτέ....Ο μέγας πάροχος βέβαια έχει καλύτερο ping και σου δίνει την εντύπωση πως οι σελίδες ανοίγουν πιο ακαριαία,αλλά η μέτρηση της πραγματικής ταχύτητας δεν βγάζει νικητή ...είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα.(σε 4άρα γραμμή)
    Τώρα για τις αντιπροσφορές του ΟΤΕ είναι κοροϊδία καθώς όλες τελείωναν στο και 90.Ξεκαθάρισα στην τηλεφωνήτρια πως είναι απαράδεκτη η δέσμευση για 12 μήνες με προσφορά του τύπου 6+6.Καί έτσι μου αντιπρότειναν 17,90 τον μήνα για 12 μήνες 4άρι ίντερνετ μαζί με το πάγιο της γραμμής και όσα τηλέφωνα κάνω χρεώνονται.,αλλά και έως 24Μbps με 210 λεπτά το μήνα σταθερά+5 ευρώ στο καρτοκινητό με 25,90,...μέχρι και δώρο κινητό από το γερμανό!!!Φυσικά και δεν δέχθηκα και την άλλη μέρα το πρωί ήρθε με courier ο εξοπλισμός cyta και sms πως η ενεργοποίηση θα γίνει 7 Ιανουαρίου,όπως και έγινε!
    Τώρα περιμένω να δώ τι λογαριασμό θα στείλουνε...Ίδωμεν.
    ΥΓ: Τα 5 ευρώ κινητό μην ψαρώσετε, καθώς η προσφορά της cyta είχε 40 λεπτά το μήνα προς κινητά αλλά και απεριόριστα σταθερά για 1 χρόνο.Τα 5 ευρώ στο κινητό είναι αέρας καθώς ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά χρόνος στα πακέτα....

  3. #3
    Εγγραφή
    23-04-2009
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    TEE
    Το οτι εγινε καπου λαθος στην διαδικασια δεν ειναι δικο μου σφαλμα εγω εκανα κανονικα την αιτηση και στο τηλεφωνο που εγινε απο τον ΟΤΕ επιβεβαιωσα την αιτηση μεταφορας. Αφου τις επομενες μερες παρελαβα κανονικα εξοπλισμο και μου δοθηκε ημερομηνια θεωρησα οτι δεν υπηρχε καποιο προβλημα, το ζητουμενο ειναι οτι με ενημερωναν οτι η καθυστερηση οφειλοταν στην μη εγκαιρη παραδοση απο τον ΟΤΕ ενω ειχαν κανει ακυρωση.Τηλεφωνα δεν κανω παρα ελαχιστα μονο το internet με ενδιαφερει, η προσφορα που δεχτηκα ειναι 24Mbps, 210' σε σταθερα, 30' σε κινητα και απο 5 ευρω σε 2 κινητα. Για 25 ευρω μια χαρα ειναι 22 θα εδινα για 8Mbps στην cyta, τα απεριοριστα σταθερα απλα ηταν μαζι με το πακετο που ειχαν των 22 για να μην δωσω τελος αλλαγης γραμμης. Και δεν ειναι 6+6,για ενα χρονο σταθερα 25 και μετα τον χρονο θα παει στον τρεχοντα τιμοκαταλογο αλλα τοτε θα εχω το δικαιωμα καταργησης των παροχων που δεν θέλω. Να προσθεσω οτι ειχα επιλεξει την cyta γιατι αρκετοι φιλοι ειναι ευχαριστημενοι απο την εταιρια αλλα μετα απο αυτο το μπερδεμα δυσκολευομαι να τους εμπιστευτω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mitsos185 : 10-01-14 στις 13:33.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν καταλαβαινω γιατι δεν τα ζητάτε όλα αυτά ΕΓΓΡΑΦΩΣ.
    Τα γραπτά μένουν, στα λόγια καλοί ειμαστε όλοι και να μετατοπίζουμε τις ευθύνες.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσον αφορά τον οτέ, δεν πρόκειται (και δεν νομίζω) να στείλει κάτι εγγράφως.
    Μπορεί ο συνδρομητής όμως να ζήτήσει την καταγεγραμμένη κλήση (την λαμβάνει εντός 10 εργάσιμων ημερών) όπως αρμόζει και η νομοθεσία.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τον οτέ, δεν πρόκειται (και δεν νομίζω) να στείλει κάτι εγγράφως.
    Πριν χρόνια ήμουν στον ΟΤΕ. Λόγω καθυστέρησης παράδοσης της γραμμής σε άλλο πάροχο, προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Δευτέρα μεσημέρι έστειλα την καταγγελία και Τρίτη πρωί έγινε η μεταφορά.

    Να δεις τι ωραία προχωρήσανε και σε έγγραφη απάντηση.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χωρίς παρεξήγηση spiz, άλλο ειπώθηκε και σχολίασα παραπάνω και σε άλλο πράγμα αναφέρεσαι εσύ.
    Αναφέρομαι στο να στείλουν εγγράφως την προσφορά των πακέτων (δες παραπάνω) και μόνο. Την οποία δεν πρόκειται να στείλουν btw.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ip Tv από την Cyta
    Από alany στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-13, 14:26
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-13, 17:46
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-13, 16:13
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-13, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας