Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 214
  1. #16
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <<Eπισης κοιτα αν εχει AES encryption.αν το λαπτοπ δεν εχει τοτε στο δραυτεκ βαλε TKIP >>απο οσο ειδα με δεξι κλικ ιδιοτητες ασυρματου δικτυου εχει aes βεβαια δεν ειδα πουθενα στο draytek να το αλλαξεις αυτο
    η ασυρματη καρτα σιγουρα δεν εχει n a/b/g εχει
    επισης μηπως ξερεις το Long Preamble αν το ενεργοποιουμε?η οχι?

  2. #17
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    <<Eπισης κοιτα αν εχει AES encryption.αν το λαπτοπ δεν εχει τοτε στο δραυτεκ βαλε TKIP >>απο οσο ειδα με δεξι κλικ ιδιοτητες ασυρματου δικτυου εχει aes βεβαια δεν ειδα πουθενα στο draytek να το αλλαξεις αυτο
    η ασυρματη καρτα σιγουρα δεν εχει n a/b/g εχει
    επισης μηπως ξερεις το Long Preamble αν το ενεργοποιουμε?η οχι?
    το WPA2 / PSK μονο (oxi to mix) ειμαι σιγουρος 90% εχει AES ... Wireless LAN >> Security Settings > Μode
    (εφοσον εχεις γυρισει & to laptop sto AES & sto g)

    οποτε πρωτο βημα βαλε το στο wpa2 κανε reboot & δοκιμασε αν συνδεθει

    αν οχι κανε και ενα combination στο Wireless LAN >> General Setup με το Μode πχ g only

    to long preamble συνηθος αν εχεις προβλημα με downloads στο wifi το ανοιγεις αλλα επειδη tο λαπτοπ ειναι παλιο μπορει να του κανει & προβλημα στην συνδεση , αλλαξε το να δεις πως παει

  3. #18
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οκ σε ευχαριστω πολυυυ

  4. #19
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επισης δοκιμασε WPA/802.1 & WPA2/802.1
    Αν δεν γινει κατι ουτε με αυτα τοτε θα κλειδωνεις μονο με WEP αναγκαστηκα μεχρι να παρεις μια "n" card (εδωσα λινκ πριν για να τισ δεις) ... ομως εχε υποψην ο καθε κατασκευαστης πχ Dell εχει δοκιμασει τισ δικες του "n" καρτες με τα προιοντα του ... οποτε αν παρεις "n" usb καρτα θα ελεγα να πας στα draytek που πρεπει να ειναι σιγουρα συμβατα
    http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...ProductID=5268
    http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...roductID=11178
    εκτος αν παρεις μια πιο φτηνη και αν δεν δουλευει το μαγαζι δεχεται επιστροφες οποτε καθαρισες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 01-03-14 στις 17:22.

  5. #20
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    λοιπον του εβαλα την επιλογη wpa2/psk και συνδεθηκε οπως και με το αντιστοιχο mixed βεβαια το laptop κανει το εξης περιεργο οταν το ανοιγεις για πρωτη φορα δεν συνδεετε στο ασυρματο ενω το ασυρματο ειναι ανοιχτο εαν κανεις reboot το laptop συνδεεται κανονικα και μετα δεν εχει προβλημα επισης εχω ανοιξει και την επιλογη long preamble και βλεπουμε ενα παραξενο μονο ποθ εχω δει ενω ηξερα οτι για οτε τα dns ειναι 195.170.0.1 και 195.170.2.2 αυτο με το που συνδεθηκε εχει πιασει ενα dns 212.212 κλπ και το 195.170.0.1 κανονικα δεν θα με ενδιεφερε αλλα επειδη βαζω σταθερη ip στο pc οχι στα ασυρματα το ψαχνω αν και δεν εχω βρει κατι ακομα

  6. #21
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για την συνδεση με wpa2 καλα το ειχα πει κατα 90% ειμαι σιγουρος εχει ΑΕS

    WPA2 - Improves on the security of WPA and will allow the full speeds of 802.11n wireless networks of up to 300mbps. This type of wireless security uses AES encryption.
    για τα dns ειναι περιπου κανα μηνα που ο οτε εχει βαλει εναν καινουριο τον 212.205.212.205, αυτον εχω και εγω (βεβαια μπορω να τον αλλαξω αλλα δεν θελω ειναι καλος)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asus dns.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  134,1 KB 
ID: 135952
    αν εχεις στατικη απο τον παροχο (να μην μπερδευτουμε static IP που σερφαρεις) & θελεις να βαλεις τους παλιους τοτε πρεπει να πας στο WAN >> Internet Access>details page> MpoA static or dynamic ip και DNS Server IP Address

    αν δεν εχεις στατικη απο τον παροχο τοτε πας στο LAN >> General Setup>Lan 1 >details page>DNS Server IP Address

    και στισ 2 περιπτωσεις βαζεις εκει αυτους που θελεις

    Με αυτους τους 2 τροπους οτι συνδεθει στο νετγορκ σου θα εχουν αυτο που ειναι απο το ρουτερ ... Αν τα αφησεις κενα τοτε θα παρουν αυτοματα το 212 ..κατι που δινει τωρα ο οτε

    αν θελεις να βαλεις στα πσ ενα-ενα στατικη τοτε αλλο αυτο ... στα windows εχεις επιλογη να βαλεις & δνς η να τους αφησεις στο αυτοματο

    αλλα αν θελεις απο το ρουτερ να βαλεις στα πσ στατικη οπως ειπα σε αλλο ποστ πρεπει να πας στο LAN >> Bind IP to MAC
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 02-03-14 στις 02:41.

  7. #22
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τελικα απο οτι ειδα συνδεετε το λαπτοπ κκαι με το Mixed wpa/psk μενει μονο να λυσω το θεμα με το reboot δηλαδη την ωρα που ανοιγει αν δεν τοθ κανεις reboot δεν μπαινει στο ασυρματο με καμμια δυναμη

  8. #23
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα απο οτι ειδα συνδεετε το λαπτοπ κκαι με το Mixed wpa/psk μενει μονο να λυσω το θεμα με το reboot δηλαδη την ωρα που ανοιγει αν δεν τοθ κανεις reboot δεν μπαινει στο ασυρματο με καμμια δυναμη
    -οπως ειπ[α πριν κοιτα αν εχεις τα τελευταια wifi drivers για το λαπτοπ & τα windows update ...

    1-τσεκαρε το dhcp, μηπως πειραξες κατι?
    https://www.draytek.com/index.php?op...id=293&lang=en
    η μαλλον το πιο πιθανο ειναι το λαποτοπ μπορει να εχει προβλημα με το dhcp ... αν μπορεις κανε reset ολα τα network adapters (εγω νομιζω αυτο θα ειναι) wifi & local area ... το ειχα παθει και εγω πριν καιρο και αρχισε να συμβαινει απο οταν αναβαθμησα το local area driver και αλλαξα πολλα μοντεμ (δες υπογραφη) το network driver ηθελε reset γιατι δεν επερνε dhcp

    2-κανε remove to draytek network απο την λιστα του wifi στο λαπτοπ (για να καθαρισει η μνημη του απο το wep η οτι αλλο παλιο νετςορκ δεν χρειαζεσε απο το λαπτοπ reboot & ξανα περνα το δραυτεκ νετγουορκ απο την αρχη me to kleidi αλλα με το wpa2
    μπορει απο τισ πολλες δοκιμες να μπουκωσε να το πω απλα
    καταλαβες τι εωωοω εδω γιατι ισως να μην το εξηγησα καλα και ειναι σημαντικο ... να μπεις και να κανεις remove/delete ολα τα SSID/wifi networks απο ολα τα αλλα μοντεμ ΣΥΝ του draytek και να το ξαναπερασεις απο την αρχη μετα απο επανακινηση

    -κοιτα αν υπαρχει priority δηλαδη πιο wifi SSID εχει προτερεοτητα μεσα στο λαποτοπ

    -αλλαξε καναλι στο δραυτεκ ... μπορει με καποιο αλλο το λαποτοπ να εχει καλυτερη συνεργασια

    -Μπορει να εχεις βαλει ιδια στατικη IP με καποιο αλλο?? τσεκαρε τισ στατικες ΙΠ γιατι απο οτι ειπες τα εχεις πειραξει αυτα

    -Αν εχεισ κανει αναβαθμηση λογισμικου στο 2860 και δεν περασει το *RST* file μπορει να εχει κρατησει bugs
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 03-03-14 στις 01:13.

  9. #24
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <<Αν εχεισ κανει αναβαθμηση λογισμικου στο 2860 και δεν περασει το *RST* file μπορει να εχει κρατησει bugs>> δεν εχω κανει αναβαθμιση ηρθε με το τελευταιο φιρμ
    <<-κοιτα αν υπαρχει priority δηλαδη πιο wifi SSID εχει προτερεοτητα μεσα στο λαποτοπ>>αυτο απο που το βλεπουμε?
    το δευτερο βημα δεν το καταλαβα καθολου μπορεισ να μοθ πεισ πωσ το κανουμε ακριβως?
    το πρωτο βημα το εκανα ειχε ip pool counts 200 το κατεβασα στα 50
    <<-Μπορει να εχεις βαλει ιδια στατικη IP με καποιο αλλο?? τσεκαρε τισ στατικες ΙΠ γιατι απο οτι ειπες τα εχεις πειραξει αυτα>> δεν εχω βαλει στατικη στο λαπτοπ ετσι ακι αλλιως
    μηπωσ ξερεισ το DSL Modem Code: τι ειναι ακριβως?οπψσ και το RIP Protocol Control?
    επισης το LAN >> Bind IP to MAC που λεει στο πρωτο βημα το εχω απενεργοποιημενο
    και φυσικα εχω κανει ολα τα updates για την καρτα δικτυου του λαπτοπ

  10. #25
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <<-κοιτα αν υπαρχει priority δηλαδη πιο wifi SSID εχει προτερεοτητα μεσα στο λαποτοπ>>αυτο απο που το βλεπουμε?
    sto W7 ... network & sharing centre > change adapter settings(αριστερα)>wireless network connection>properties κλεισε το QoS
    sto 2860 μπορει να χρειαστεις να κανειs δοκιμη να κλεισεις το WMM Wireless LAN >> WMM Configuration ... ειναι σαν το QoS αλλα για wifi
    μερικες wifi καρτες πχ της dell που ξερω εχουν μεσα στις ρυθμισεις wifi priority , αλλα αυτο ισχυει αν χρησιμοποιεις αλλη καρτα για wifi , γιατι αν χρησιμοποιεις των windows δεν εχουν

    το δευτερο βημα δεν το καταλαβα καθολου μπορεισ να μοθ πεισ πωσ το κανουμε ακριβως?
    sto W 7 ... > πηγαινε network & sharing centre> (αριστερα) manage wireless networks > σβησε τελειως remove / delete ολα τα wifi network που βλεπεις ΣΥΝ αυτο του 2860 > επανακινηση και βαζεις απο την αρχη τα κλειδια του 2860 εφοσον συνδεθεις απο την αρχη (σαν να μην υπηρχε πριν το wifi του 2860)
    Νομιζω καπου εκει πρεπει να εχουν και τα windows επιλογη ποιο νετγορκ να συνδεθει πρωτο αν τυχουν πολλα μαζι

    το πρωτο βημα το εκανα ειχε ip pool counts 200 το κατεβασα στα 50
    βαλε παλι εκει που ηταν το ιπ πουλ (200) νομιζω ειναι ποσα μηχανηματα μπορευν να συνδεθουν ... απλως εννουσα μηπως ειχες πειραξει το dhcp address που στο default αρχιζει απο 192.168.1.10 ... πχ αν στο λαπτοπ ειχες βαλει στατικη 192.168.1.2 μπορει μπορει να μην δουλεψει ... αλλα να το εχεις στο αυτοματο μαλλον ειναι οκ δεν ειναι εκει το προβλημα

    μηπωσ ξερεισ το DSL Modem Code: τι ειναι ακριβως?οπψσ και το RIP Protocol Control?
    to modem codes ειναι συβατοτητα με το dslam gia adsl η vdsl με την καμπινα/κεντρο απο θεμα συνχρονισμου και σταθεροτητας γραμμης ... θα ελεγα μην το πειραξεις αν σου τιγκαρει την ταχυτητα ... οχι που θα παθει κατι ... αλλα οταν το μαθεις μπορεις μετα να το πειραξεις απο καιρο ετσι να μαθενεις το μηχανιμα σου
    και εγω τα πειραζα παλια

    RIP Protocol control ... συνηθως δεν χρειαζεται να το κανεις τικ
    http://en.wikipedia.org/wiki/Routing...ation_Protocol
    http://searchnetworking.techtarget.c...ation-Protocol
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 03-03-14 στις 17:06.

  11. #26
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    χρησιμεσ ολες οι πηροφοριες το κακο ειναι οτι εχω w 8.1 οποτε δεν βρισκω αυτα που μου ανεφερες οσο και αν εχω ψαξει

  12. #27
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχεις παλιο λαπτοπ και περασες 8.1?
    στο 8.1 παντος ειναι κατω δεξια (shortcut) εκει που εχει τις wifi μπαρες (τασκμπαρ) , το πατας και θα δεις που λεει network & sharing centre ... εγω το εχω στα αγγλικα
    το δευτερο βημα πρεπει να το κανεις οποσδηποτε για να καθαρησεις ολα τα wifi γιατι το 8.1 ειχε θεμα ... αν δεν τα βρεις πολυ αργα θα ανοιξω το 8.1 να σε κατευθυνω παλι

    - - - Updated - - -

    δεν θα ανοιξω τα 8.1 αλλα μαλλον εχεις δικιο ... πρεπει να κανεις ενα ενα με αυτον το τροπο και αν ειναι πολλα καλο ειναι να τα βγαλεις ολα και παλι απο την αρχη

    http://lifehacker.com/remove-wi-fi-p...and-1449954864


    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 03-03-14 στις 21:56.

  13. #28
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <<κοιτα αν υπαρχει priority δηλαδη πιο wifi SSID εχει προτερεοτητα μεσα στο λαποτοπ>> αυτο δεν μπορεσα να το βρω
    οπως δεν βρηκα και το WMM Wireless LAN >> WMM Configuration
    κλεισε το QoS sto 2860 αυτο το εχω κλεισει
    με την εντολη που μου netsh wlan show profiles που μου εδωσεσ καθαρισα ολα τα wifi εκανα reboot και ξαναπερασα το wifi θα δω πως συμπεριφερετε τωρα ειναι μεν παλιο το λαπτοπ αλλα με την καταλληλη αυξηση της μνημης παιζει μαι χαρα τα 8.1
    μηπως ξερεις και ποιο ειναι το καταληλο wpa2 για τα iphone?

  14. #29
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    <κοιτα αν υπαρχει priority δηλαδη πιο wifi SSID εχει προτερεοτητα μεσα στο λαποτοπ>> αυτο δεν μπορεσα να το βρω
    μπορει να εχεις δικιο, ξεχασα οτι εχεις 8.1
    οπως δεν βρηκα και το WMM Wireless LAN >> WMM Configuration
    ειναι στο Wireless LAN >> WMM Configuration>WMM Capable
    αν δεν υπαρχει μπορει να λειπει απο το συγκεκριμενο λογισμικο και να το προσθεσουν αργοτερα ...υπαρχει στο 2860?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2860 wmm.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  74,6 KB 
ID: 136056
    με την εντολη που μου netsh wlan show profiles που μου εδωσεσ καθαρισα ολα τα wifi εκανα reboot και ξαναπερασα το wifi θα δω πως συμπεριφερετε τωρα ειναι μεν παλιο το λαπτοπ
    ειχα ακουσει οτι εχουν προβλημα και τυχαινει και το 8.1 και σε εμενα με ολα τα μοντεμ που εχω να μην συνδεεται η να ειναι συνδεμενο και πεφτει οποτε θελει ρεβοοτ ... παντως νομιζω θα βοηθησει ... αναφερε πως παει
    EDIT
    μηπως ξερεις και ποιο ειναι το καταληλο wpa2 για τα iphone?
    Δεν εχω iphone αλλα εχω ακουσει μερικες περιπτωσεις οτι θελουν wpa αλλα μπορει το iphone θελει να μπει στο g to draytek ... (μπορει να ειμαι λαθος αλλα κανε μια προσπαθεια) οποτε αν σου κλειδωνει ασ πουμε πχ στο wpa2 psk βαλε το στο μονο g or b+g Wireless LAN >> General Setup
    Επισης στο advanced settings δοκιμασε στο 20
    Δεν συνδεεται ουτε αυτο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 04-03-14 στις 02:18.

  15. #30
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οχι συνδεεται απλα οταν κλειδωσει δειχνει αποσυνδεδεμενο και πρεπει να το ξεκλειδωσεις και θελει καποια δεφτερολεπτα να πιασει το σημα an to δραυτεκ μπει στο g τι συμβαινει?
    <<οποτε αν σου κλειδωνει ασ πουμε πχ στο wpa2 psk βαλε το στο μονο g or b+g Wireless LAN >>ενοεισ την ρυθμιση mixed 11b+11g και τι επιπτωσεις μπορει αν εχει σε αλλεσ ασυρματεσ συσκευεσ?

Σελ. 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Draytek Vigor 2710Vn-A και Forthnet Ρυθμισεις
    Από prince72 στο φόρουμ Draytek ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-14, 11:31
  2. PAP2T / SPA-3102 / SPA-122 / Draytek 2700VG
    Από sakis.kom στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-13, 14:44
  3. [Other] Από DrayTek 2710ne σε D-Link 2410b
    Από Spyridon στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-13, 18:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας