Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε καταλαβαίνω για ποιό λόγο κατηγοριοποίησηαν έτσι τους δίσκους. Με ποια λογική δηλαδή οι Agility 4 να έχουν εγγύηση μέχρι το τέλος του Ιανουαρίου 2015 ενώ ο Vertex να ανήκει στο normal support??? Ούτε ίδιες επιδόσεις έχουν αλλά και απέχουν σημαντικά χρονικά από την πρώτη ημερομηνία διάθεσης τους.

    Spoiler:
    Ευτυχώς ο Vector που έχω από τον Αύγουστο είναι ok. Για τους Vertex και Vertex 2 που μου έχουν απομείνει, σκυλιά ακόμη. Ειδικά ο πρώτος Vertex που από το 2009 δεν έχει σταματήσει να δουλεύει..
    2 λόγους μπορώ να σκεφτώ. ή έχουν σκοπό να συνεχίσουν κάποιες (πετυχημένες) σειρές της ocz με την ίδια ονομασία ή ότι κάποια από τα προϊόντα της ocz έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να βγουν μάπα και να επιστραφούν.

    όπως και να έχει θεωρώ πως, αν της είναι τόσο εύκολο να "κλείνει" τις πόρτες σε πελάτες της πρώην ocz, είναι πιθανό να ακολουθήσει παρόμοια παρόμοια τακτική για δικά της προϊόντα στο μέλλον. απαράδεκτη και λάθος στρατηγική κατά τη γνώμη μου, από κάθε πλευρά. δεν χτίζεται έτσι η εμπιστοσύνη των πελατών.
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  2. #17
    Εγγραφή
    31-01-2005
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Αυτο βοηθάει σε τι? Να μην αγοράσω τίποτα σε toshiba στο μέλλον.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghbgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 λόγους μπορώ να σκεφτώ. ή έχουν σκοπό να συνεχίσουν κάποιες (πετυχημένες) σειρές της ocz με την ίδια ονομασία ή ότι κάποια από τα προϊόντα της ocz έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να βγουν μάπα και να επιστραφούν.

    όπως και να έχει θεωρώ πως, αν της είναι τόσο εύκολο να "κλείνει" τις πόρτες σε πελάτες της πρώην ocz, είναι πιθανό να ακολουθήσει παρόμοια παρόμοια τακτική για δικά της προϊόντα στο μέλλον. απαράδεκτη και λάθος στρατηγική κατά τη γνώμη μου, από κάθε πλευρά. δεν χτίζεται έτσι η εμπιστοσύνη των πελατών.
    Ίσως να είναι έτσι.
    Δείτε εδώ και μία τεράστια λίστα με failure rates σε διάφορα pc components. Τα ποσοστά της OCZ στη κατηγορία των ssd's για το πρώτο 4-μηνό του '13 είναι απογοητευτικά (λες και δώσανε τους Octane χωρίς να γίνει test control πριν).

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  4. #19
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Έχω ένα Octane σε Toshiba laptop


  5. #20
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
    Router
    TP Link TD-W9980B
    Path Level
    Interleaved
    Samsung SSD στον σταθερο για gaming και εργασία και ocz vertex 2 στο notebook για να περνάει η ώρα και όλα μου πάνε ok.
    Δεν καταλαβαίνω προς τι αυτός ο χαμός? Όταν αγοράζεις κάτι φτηνά μην περιμένεις και την Super warranty ούτε επένδυσης για R&D πάνω στο προϊόν.
    Ξέρεις καταβάθος ότι αγοράζοντας το φτηνότερο παίρνεις καμία φορα λιγότερα( όχι πάντα )αλλα συνήθως.

  6. #21
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    473
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300s v2
    Eίχε πει ότι θα τιμούσε τις εγγυήσεις με τις οποίες είχαν αγορασθεί οι SSD... Τώρα το ξέχασε κι όλας. Να το θυμόμαστε την επόμενη φορά που θα θελήσουμε να αγοράσουμε ή να προτείνουμε κάτι της Toshiba, μπορεί πάλι να αλλάξει γνώμη για την δέσμευσή της απέναντι στους πελάτες της.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ghbgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ή ότι κάποια από τα προϊόντα της ocz έχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να βγουν μάπα και να επιστραφούν.
    Ναι, είχε παραδεχθεί και η ίδια το έντονο πρόβλημα των Octane και Petrol.
    Κάνε το καλό και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό ????
    Για να αντέχει μπαταρία του κινητού όταν φορτίζεται όλο το βράδυ: DreamLab
    Δικαίωμα δικού σου modem-router

  7. #22
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    ητανε στραβο το κλιμα..
    VAMOS ARIS

  8. #23
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.692
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Κακιστη αρχη για την φημη της. Ευτυχως δεν μ' επιασε.

  9. #24
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosstal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Samsung SSD στον σταθερο για gaming και εργασία και ocz vertex 2 στο notebook για να περνάει η ώρα και όλα μου πάνε ok.
    Δεν καταλαβαίνω προς τι αυτός ο χαμός? Όταν αγοράζεις κάτι φτηνά μην περιμένεις και την Super warranty ούτε επένδυσης για R&D πάνω στο προϊόν.
    Ξέρεις καταβάθος ότι αγοράζοντας το φτηνότερο παίρνεις καμία φορα λιγότερα( όχι πάντα )αλλα συνήθως.
    δεν συμφωνώ. συνήθως φτηνότερα προϊόντα έχουν μικρότερη σε διάρκεια εγγύηση. Αυτόν είναι λογικό και το δέχεσαι κατά την αγορά διότι το γνωρίζεις.
    Να την διακόπτουν πριν τη λήξη της, είναι κάτι τελείως διαφορετικό και είναι λάθος.
    Το after sale service μίας εταιρείας στην τεχνολογία, εκτός από πολύ σημαντικό, αποτελεί επίσης το "συμβόλαιο" που άτυπα υπογράφεται μεταξύ του πελάτη και της εταιρείας. Για κάποια προϊόντα συχνά πληρώνεις και μόνο την εγγύηση.
    Δεν είμαι κάτοχος προϊόντος ssd της ocz ή της samsung, ούτε τρέφω κάποια εμπάθεια για την εταιρεία. Απλά το θεωρώ πέρα για πέρα άδικο, για το κομμάτι των SSD τουλάχιστον για το οποίο γίνεται και ο λόγος.
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  10. #25
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Εντάξει κόβει την εγγύηση σε πολύ παλιά προιόντα τα περισσότερα απο τα οποία δεν ξέρω καν αν είχαν ποτέ βγεί στην αγορά (πέρα απο τους ΟΕΜ). Και εγώ agility 3 έχω που έχει ακόμα ενα χρόνο σύμφωνα με την ανακοίνωση, αλλά δε νομίζω οτι η στάση της toshiba είναι τόσο τραγική. Μοναδική παραφωνία ο agility 4 που είναι σχετικά πρόσφατος.

  11. #26
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    το τσίμπα...

    οι τιμές της όμως μην περιμένει να τσιμπήσουν αυξήσεις με τέτοιες πρακτικές.
    Μαύρο, μαύρο μαύρο.

    Α και μαύρο!

  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ela002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο βοηθάει σε τι? Να μην αγοράσω τίποτα σε toshiba στο μέλλον.
    Αυτό ακριβώς. Παρόλο που δεν με πιάνει, είναι απαράδεκτοι και θα φάνε μαύρο από μένα. Όποιος με ρωτήσει για Toshiba θα του αναφέρω και το γεγονός, και ας αποφασίσει μόνος του.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Γράφτηκε και παραπάνω. Γιατί είναι απαράδεκτοι; Μόνο τους SSD αγόρασε όχι όλη την OCZ.

    Για τα υπόλοιπα προϊόντα της OCZ καμιά υποχρέωση δεν έχει.
    Και αυτοίπου έχουν Agillity 2 και 3 μια χαρα τους ήρθε. Παίρνουν και παράταση εγγύησης.
    Και συνεχίζει να δίνει την 5ετη εγγύηση για ότι αγόρασε, Indillinx και SSD με controller της Indillinx.

    Για τα υπόλοιπα καλά κάνει και δεν τα υποστηρίζει, μια που δεν είναι πρόβλημα της.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  14. #29
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thenetpoet Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπηρχαν παντως καποιες παρτίδες προβληματικές. Είχα αγοράσει το καλοκαίρι ένα ocz και τα τίναξε στον δεύτερο μήνα, μου τον άλλαξαν αμέσως χωρίς έλεγχο κτλ στο e-shop. Πρωί τον πήγα, μεσημέρι με ειδοποίησαν για αλλαγή με νέο ή πίστωση. Στο κατάστημα που πήγα μου είπαν ότι είχαν πολλές επιστροφές από ίδιους δίσκους με πρόβλημα.
    Άλλοι 2-3 που έχω ίδιας μάρκας, κανένα πρόβλημα περίπου 1 χρόνο τώρα.
    4 χρονια OCZ SSD,κανενα προβλημα.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-13, 17:36
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-13, 01:09
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-13, 12:55
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-13, 16:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας