Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Καλημέρα στο forum
    πρόσφατα αγόρασα την πρώτη μου mirrorless κάνοντας κάποιες δοκιμές με αυτήν είδα ότι μερικές λήψης χρειάζονται τρίποδο....εδώ έχω ένα μικρό θέμα μιας και είμαι αρχάριος και δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο να πάρω απ τα τόσο που κυκλοφορούν.

    έχω κατά νου κάτι τέτοιο :
    http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=240006081

    ή κάτι τέτοιο :
    http://www.techstores.gr/product/194...ipod-10-rd-red

    Με ενδιαφέρει κυρίως η καλύτερη δυνατή λύση ( δηλαδή να είναι λειτουργικό και σταθερό! αλλά δεν θα έβλαπτε και η φορητότητα αυτού μιας και η μηχανή είναι σχετική μικρή και εύκολη στην μετακίνηση θα ήθελα την άποψη σας στο θέμα αυτό ).

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Eξαρτάται εσύ για που τον χρειάζεσαι. Ο ένας έχει ύψος 1 μέτρο, κι ο άλλος είναι μινι με ύψος 15 εκατοστά
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  3. #3
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Οπως ειπε και ο Biggeo65 εξαρταται απο το εσυ τι χρειαζεσαι.Το μινι για μενα είναι ψιλοαρχηστο.Μπορεις να το εχεις μαζι σου παντα αλλα εγω πχ το εχω χρησιμοποοιησει ελαχιστα.Το μεγαλύτερο,στο 1 μετρο,ειναι μικρο.Παρε καλύτερα κάποιο με υψος 1,50 με 1,80.Σχεδόν ολα τα φθηνα που θα βρεις είναι από λεπτο αλουμινιο.Οι σύνδεσμοι τους είναι πλαστικοί και δεν είναι ιδιαίτερα σταθερα...με τον παραμικρό αέρα τρέμουν.
    Λες ότι καποιες λήψεις θελουν τρίποδο...ή ο φακός σου είναι αργός,ή δεν κάνεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις ή φωτογραφιζεις σε πολύ ακραίες συνθήκες ή είσαι πού απαιτητικός!Τι θελεις να φωτογραφίσεις?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, μιας και αναφέρθηκε να πω ότι δεν φωτογραφίζω τίποτα το τρομερό για την ώρα! γιατί είμαι ακόμα στην εκμάθησης της φωτογραφικής οπότε τραβάω :τον σκύλο μου τα λουλούδια στις γλάστρες σε βραδυνές με ήλιο αλλά και με κίνηση απλά να δω τι παίζει ) αλλά έχω σκοπό να πάρω ένα τρίποδο γιατί θα χρειαστεί το καλοκαίρι αν θέλω να τραβήξω σε κάποιο νησί το ηλιοβασίλεμα π.χ.( ή έτσι νομίζω δεν ξέρω ακόμα με σιγουριά αν δεν ισχύει ας μου πει κάποιος ) τώρα για το τρίποδο σαφώς και το μινι είναι πολύ πρακτικό αλλά είπε ο ένας από εσάς ότι δεν το δουλεύει καθόλου και μάλλον φαντάζομαι ότι δεν θα είναι σταθερό όσο χρειάζεται οπότε μια τέτοια λύση μάλλον ανούσια είναι ..αν κατάλαβα καλά μου λέτε να πάω σε κάτι τέτοιο :

    Hama Star 61 Tripod

    κρίμα πάντως γιατί μια από αυτές τις μέρες είχε πάει 9.59£ και μάλλον ήταν άριστη αγορά ( αυτό που με είχε απασχολήσει βέβαια είναι το γεγονός ότι είναι 1.5 κιλό και δεν ξέρω κατά τόπο είναι βολικό στην μετακίνηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maxdore217 : 04-02-14 στις 21:47.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Πρώτα μάθε την φωτογραφική σου και τις δυνατότητες που έχει.Υστερα κατεβασε κανενα ebook σχετικά με φωτογραφία και διάβασέ το.Τι πρώτη φορά θα έχεις πολλές απορίες.Την δεύτερη φορά διαβασέ το βημα βημα εφαρμοζοντας αυτά που διαβαζεις στην φωτογραφική και βλέπε το αποτέλεσμα (και κατά πόσο σε ικανοποιεί αυτό).Χρησιμοποίησε τις γνώσεις που απέκτησες για κανενα τρίμηνο,παίξε και με την επεξεργασία των φωτογραφιών και από εκεί και μετά άρχισε να σκέφτεσαι τα αξεσουάρ πχ,τρίποδο,αλλους φακους,φλας κλπ.
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  6. #6
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα μάθε την φωτογραφική σου και τις δυνατότητες που έχει.Υστερα κατεβασε κανενα ebook σχετικά με φωτογραφία και διάβασέ το.Τι πρώτη φορά θα έχεις πολλές απορίες.Την δεύτερη φορά διαβασέ το βημα βημα εφαρμοζοντας αυτά που διαβαζεις στην φωτογραφική και βλέπε το αποτέλεσμα (και κατά πόσο σε ικανοποιεί αυτό).Χρησιμοποίησε τις γνώσεις που απέκτησες για κανενα τρίμηνο,παίξε και με την επεξεργασία των φωτογραφιών και από εκεί και μετά άρχισε να σκέφτεσαι τα αξεσουάρ πχ,τρίποδο,αλλους φακους,φλας κλπ.
    Όλα καλά μέχρι τώρα διαβάζω όσο μπορώ 2-3 σωστά και συνοπτικά βοηθήματα (σαφώς και η καλύτερη λήψη έρχεται από την εμπειρία και την εξάσκηση) αλλά δεν είναι αυτό που ρωτάω, επαναφέρω λοιπόν την ερώτηση ποιο τρίποδο να επιλέξω?
    Όσο για την μηχανή δεν φαίνεται να έχει σοβαρό θέματα με τα καθημερινά τώρα αν εστιάσω στα αστέρια θα έχει πρόβλημα όπως και άλλες ακριβότερες ( γιαυτό που την θέλω κάνει πάντως ) λοιπόν κύριοι μια ολοκληρωμένη απάντηση θέλω για το τρίποδο όχι γενικά.

    @jjokeris :δεν έχω τόσο χρόνο για να διαβάσω 2 βιβλία ( άσε που απ'όσο είδα είναι πολύ γενικά και αντί να βοηθήσουν μπερδεύουν )έχω βρει καλύτερες πηγές για το θέμα αυτό Π.Χ. το Manual την φωτογραφικής ΝΧ1000 είναι πάρα πολύ καλό αυτό μπορεί να το διαβεβαίωση και κάποιος άλλος αν την έχει.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    ΟΚ,η γνωμη μου...κανενα,ειναι μικρα και τα δυο...αλλα εαν ειναι να παρεις ενα,παρε το ψηλοτερο.
    Για μενα χρησιμοποίησε αυτοματο ISO με ενα ανω όριο με αποδεκτό ψηφιακο θορυβο,υψηλη ταχυτητα με μεγαλο διαφραγμα και θα εχεις ικανοποιητικες σε φωτεινοτητα φωτογραφιες αλλά με μικρό βαθος πεδίου.Διαφορετικά χρησιμοποιησε λιγο μικρότερο διαφραγμα για να αυξήσεις το βαθος πεδιου εις βαρος του φωτός αλλά εαν τραβας RAW το διορθωνεις μετά.
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jjokeris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ,η γνωμη μου...κανενα,ειναι μικρα και τα δυο...αλλα εαν ειναι να παρεις ενα,παρε το ψηλοτερο.
    Για μενα χρησιμοποίησε αυτοματο ISO με ενα ανω όριο με αποδεκτό ψηφιακο θορυβο,υψηλη ταχυτητα με μεγαλο διαφραγμα και θα εχεις ικανοποιητικες σε φωτεινοτητα φωτογραφιες αλλά με μικρό βαθος πεδίου.Διαφορετικά χρησιμοποιησε λιγο μικρότερο διαφραγμα για να αυξήσεις το βαθος πεδιου εις βαρος του φωτός αλλά εαν τραβας RAW το διορθωνεις μετά.
    Μια τελευταία ερώτηση δεν μου είπες αυτό πώς το βλέπεις :
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...?ie=UTF8&psc=1
    βγαίνει 13.70€ περίπου σήμερα, από σχόλια βλέπω ότι λένε τα καλύτερα πάντως και νομίζω είναι αρκετά ψηλό. Όσο για τις συμβουλές σε ευχαριστώ θα ψάξω να βρω 3-4 στάνταρ για κάθε ενδεχόμενο και δεν θα το ψάξω παραπέρα άλλωστε τα αποτελέσματα για το παραπάνω θέλουν πολύ χρόνο ...Τραβάω raw+fine jpeg για την ώρα! αλλά βλέπω να βάλω μόνο το δεύτερο σε πολλές λήψεις γιατί η επεξεργασία που κάνει η φωτογραφική είναι πολύ αξιόλογη στο τελικό jpeg που βγάζει με αποτέλεσμα το Lightroom με βασικές επιλογές να μην κάνει τρομερά πράγματα και διαφορές ( θέλω να πω ότι το αποτέλεσμα σε φωτεινές φωτογραφίες είναι παρόμοιο οπότε δεν ξέρω αν αξίζει να κουβαλάω το raw αφού και χώρο πολύ θέλει αλλά δεν θα το επεξεργαστώ ξανά ) εκτός αν θέλω να τονίσω κάτι αλλά εκεί έχω άλλα θέματα π.χ. όψη ψεύτικης φωτό και δεν θέλω τέτοιες θέλω να είναι φυσικά τα χρώματα.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-10-2010
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxdore217 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....................@jjokeris :δεν έχω τόσο χρόνο για να διαβάσω 2 βιβλία ( άσε που απ'όσο είδα είναι πολύ γενικά και αντί να βοηθήσουν μπερδεύουν )έχω βρει καλύτερες πηγές για το θέμα αυτό Π.Χ. το Manual την φωτογραφικής ΝΧ1000 είναι πάρα πολύ καλό αυτό μπορεί να το διαβεβαίωση και κάποιος άλλος αν την έχει.
    Αν θέλεις όμως να βγάζεις ενδιαφέρουσες φωτογραφίες θα χρειαστεί να διαβάσεις και τα "πολύ γενικά" βιβλία.
    Κανονικά βέβαια θα έπρεπε να ξεκινήσεις από τα γενικά βιβλία και μετά να πας στη συγκεκριμένη μηχανή, κλπ. Επειδή όμως καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου (συμβαίνει σε όλους μας) θα πρέπει, όπως είπε και ο jjokeris, να διαβάσεις πρώτα τα της μηχανής σου έτσι ώστε να είσαι λίγο εξοικιωμένος με τις βασικές της δυνατότητες και μετά να διαβάσεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ βιβλία γενικά γύρω από φωτογραφία. Και δεν σου λέω για θεωρητικά αλλά ακόμα και καθαρά πρακτικά πράγματα. Μπορεί ένα λίγο διαφορετικό καδράρισμα να κάνει μία αδιάφορη φωτογραφία πολύ ενδιαφέρουσα αλλά γίνεται και το τελείως αντίθετο.
    Αν θέλεις απλά να τραβήξεις μια φωτογραφία και δε σε νοιάζει τίποτα άλλο, τότε είσαι οκ.
    Αν θέλεις όμως αυτή τη φωτογραφία να σου κάνει κέφι να την ξαναδείς ή και να τη δείξεις σε άλλους, τότε χρειάζεται λίγη δουλίτσα

  10. #10
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Το manual της μηχανής το είπα εγώ και όχι o jjokeris χωρίς να θέλω να πω κάτι σε αυτό αλλά το θέμα δεν είναι τα βιβλία άλλωστε έριξα μια ματιά στα γενικά ....όπως είπα είναι κάπως παλιά και όπως λέει ο τίτλος ''γενικά δεν θα μάθεις την μηχανή από αυτά αλλά ένα φάσμα μηχανών από την απλή μέχρι την επαγγελματική βρήκα και καλύτερα πράγματα βοηθήματα για το θέμα αυτό .
    Η μηχανή μου όπως είπα (και φαντάζομαι και άλλες από αντίστοιχες εταιρίες όπως sony , olympus κ.α ) έχει ένα αναλυτικό και συνάμα χρηστικό οδηγό για να μάθει κάποιος αρχικά τα βασικά και μετά να κάνεις και τα γούστα σου! τέλος πάντως στο θέμα μας έχεις να πεις κάτι για το τρίποδο ? γιατί δεν έχω λόγο να σταθώ σε αυτά ( λογικό είναι ότι όσο διαβάζεις κάτι παραπάνω μαθαίνεις, έχει γίνει κάπως κλισέ να λέμε συνέχεια διάβασε και μετά ρώτα) να πω ότι η μηχανή έχει και αυτόματη λήψη όπως και άλλες στην κατηγορία και τα πάει περίφημα σε σχέση με απλές compact για να μην νομίζει κανένας αν πάρει μια θα πρέπει να σπουδάσει στο χαρβαρτ.
    τέσπα επειδή δεν βλέπω γνώμη για το τρίποδο ( θα το πάρω και όταν/αν ρωτήσει κάποιος και είμαι έτοιμος, θα του δώσω μια απάντηση ολοκληρωμένη) έκανα και ένα άλλο λάθος να πω ότι βγαίνει σε αυτήν την τιμή από το amazon επειδή έχω -5£ κουπόνι, οπότε λογικά θα κάνει 20€ περίπου όσο έχει και εδώ.
    http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=240002921

  11. #11
    Εγγραφή
    08-10-2010
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxdore217 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ........................τέλος πάντως στο θέμα μας έχεις να πεις κάτι για το τρίποδο ? ..................
    Αυτό που έχω να πω είναι ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.
    Ένα (σχετικά) μεγάλο και ένα (σχετικά) pocket. Για το μέγεθος της μηχανής σου δεν θα έχεις θέμα (με σταθερότητα, κλπ) όποιο και να επιλέξεις. Αλλά το ποιο θα σου είναι πιο χρήσιμο, μάλλον εσύ θα το αποφασίσεις.
    Προσωπικά ένα έχω να σου πω. Το πιο χρήσιμο τρίποδο είναι αυτό που θα έχεις μαζί σου και άρα θα χρησιμοποιείς (παράφραση μιας ατάκας που έχει ειπωθεί και για άλλα πράγματα). Αν λοιπόν επιλέξεις το μεγαλύτερο, που σίγουρα δίνει περισσότερες δυνατότητες σε κάποιες περιπτώσεις αλλά, επειδή ακριβώς είναι μεγάλο, καταλήξεις να το αφήνεις σπίτι τότε είναι δώρο άδωρο

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το Hama star 61 πάρε το άφοβα. Το έχω χρησιμοποιήσει σε αρκετές λήψεις (βράδυ με αέρα) και ήταν εξαιρετικό για τα λεφτά του.

    Sample: http://faraun.deviantart.com/art/Nig...ming-396548775

  13. #13
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Hama star 61 πάρε το άφοβα. Το έχω χρησιμοποιήσει σε αρκετές λήψεις (βράδυ με αέρα) και ήταν εξαιρετικό για τα λεφτά του.

    Sample: http://faraun.deviantart.com/art/Nig...ming-396548775

    Τώρα και να θελα δεν γίνεται αλλιώς έκανα παραγγελία το πρωί και σε 2 ώρες το είχαν στείλει ( τι να πω ) άλλες φορές έπαιρνε μέρες , όπως και να έχει είναι ένα πάρα πολύ καλό τρίποδο απ'όσα διάβασα στα σχόλια ...ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις ( τα έβαλα σε σύγκριση γιατί και εμένα με απασχόλησε το θέμα σταθερότητας στα μικρά τέσπα θα πάρω αυτό και βλέπουμε.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-10-2010
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Καλορίζικο τότε και καλές λήψεις.
    Και αφού το χρησιμοποιήσεις, γράψε μας τα συμπεράσματά σου.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-02-2012
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE 288A
    Θα γίνει και αυτό ευχαριστώ πάντως.
    Δευτέρα-τρίτη αναμένεται !

Παρόμοια Θέματα

  1. Ηχείο για Samsung F480
    Από jjokeris στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-13, 21:17
  2. Θηκη βαση Poetic Slimbook για Samsung Galaxy Tab 2 7.0
    Από gboy στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-13, 16:22
  3. Απορίες για Samsung Galaxy S (EU)
    Από psolord στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 336
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-13, 19:26
  4. Samsung NX1000 SMART BLACK+20-50mm Lens Kit
    Από Aias στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-13, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας