Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣ
    Καλησπέρα σε όλους σας..
    Ενδιαφέρομαι για σύνδεση σε νέο σπίτι και ενεργοποίηση νέας γραμμής. Ενδιαφέρομαι σίγουρα για καλό, σταθερό και γρήγορο internet, και ότι πιο οικονομικό μπορώ να βρω σε παροχή σταθερής τηλεφωνίας, του στύλ 300' όπως η hol..
    Δε θα μιλάω παραπάνω από αυτήν τιμή, δηλαδή τα απολύτως τυπικά σε κλήσεις, μη σας πω ότι και τα 300' πολλά φαίνονται με μια πρώτη ματιά. Επειδή δεν έχω ιδέα από το πως κινούνται τα modem και το όλο θέμα θα ήθελα μια γνώμη από εσάς.. Η περιοχή είναι Άργος (το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος συμφορουμίτης είναι πατριώτης και έχει άποψη για γραμμές κλπ..).
    Θα ήθελα με απλά λόγια το value for money για μια ενεργοποίηση νέας γραμμής, λαμβάνοντας υπόψιν modem, σταθερότητα γραμμής, παροχές, τέλος ενεργοποίησης, φτηνό και καλό πακέτο με απλά λόγια.

    Π.Σ. Έχω ήδη forthnet στο πατρικό μου και η γυναίκα μου wind στο δικό της. Μήπως υπάρχει περίπτωση για κάποια έκπτωση από μια από τις 2 εταιρείες επιπλέον για τη νέα γραμμή;
    Έστειλα email και στις 4 εταιρείες και απάντηση καμία.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανή βοήθεια, και sorry αν άνοιξα το thread σε λάθος σημείο..

    - - - Updated - - -

    κανείς;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VilosopheR : 04-02-14 στις 23:08.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παρε τους τηλεφωνο αν κανουν εκπτωση ... με e-mail μπορει να αργησουν να απαντησουν ... τωρα απο πακετα τηλεφωνου εξαρτατε τι σε συμφερει η τι συνφωνια θα βρεις αλλα εγω απανταω απο θεμα μοντεμ και σταθεροτητα γραμμης ...
    Για ιντερνετ παιζεται το ποσο μακρια εισαι απο το κεντρο και κατα καποιο τροπο η καλωδιωση αν ειναι παλια ... αν μπορεις να μαθεις απο διπλανους πως παει το ιντερνετ και τ εταιρια εχουν
    Οσο για το μοντεμ περνεις ενα απλο αλλα συνηθως ο καθε παροχος δινει καποιο συμβατο οποτε δυσκολα να τεθει θεμα γραμμης λογο μοντεμ (γινεται καποτε αλλα σπανια)

  3. #3
    Εγγραφή
    18-04-2013
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν ξέρω κάποια εταιρία που να κάνει έκπτωση για 2η γραμμή, αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.
    Για την forthnet, μπορείς να ρωτήσεις και στο support τους στο forum. Καν' τους εδώ μια ερώτηση, απαντάνε πολύ πιο άμεσα από τους άλλους τρόπους επικοινωνίας.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-10-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣ
    Αυτό έκανα και όντως μόνο έτσι επικοινώνησαν μαζί μου.. Μου έκαναν καλή προσφορά, δηλαδή 19,90 Ε απεριοριστα σταθερά , 1 ωρα κινητά και 24 mbps για ένα χρόνο.
    Το θέμα είναι: Για την ενεργοποίηση της νέας γραμμής το τέλος ενεργοποίησης καλύπτει και το να έρθει τεχνικός σπίτι για τη γραμμή;
    Επίσης από τα modem που δίνει η FORTHNET τι άποψη έχετε; Το ΖΤΕ δίνει; Δεν ξέρω σκέφτομαι να ζητήσω το κλασικό THOMSON.
    Θα απαντήσω το βράδυ οριστικά για την προσφορά (τηλεφωνική).
    Για πείτε..

  5. #5
    Εγγραφή
    23-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ΤΙ εννοείς να έρθει τεχνικός σπίτι για την γραμμή; Αρμοδιότητα έχουν να σου φέρουν την γραμμή μέχρι το κουτί της πολυκατοικίας, αν εννοείς να μπουν μέσα στο σπίτι να δουν την γραμμή δεν το κάνουν, από όσο ξέρω. Εσύ το μόνο που θα πρέπει να κάνεις είναι να βάλεις το ρούτερ στην πρίζα.
    Τα thomson έχουν δοκιμαστεί πολύ καιρό και είναι ό,τι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει κατά την γνώμη μου, από δωρεάν εξοπλισμό. Τα καινούρια θα δούμε στην πορεία πως θα πάνε είναι νωρίς για να έχουμε γενική εικόνα.
    Το πιο απλό βέβαια είναι να ρωτήσεις τους ίδιους.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    155
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Σου έκαναν καλή τιμή πάντως.
    Δεν υπάρχει κάποια στάνταρ προσφορά, έτσι; Απλά σου πρότειναν μία καλύτερη τιμή επειδή τους είπες πως έχεις δεύτερη γραμμή;

  7. #7
    Εγγραφή
    29-10-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣ
    Δε νομίζω πως είχε να κάνει με το ότι είχα ήδη μια γραμμή. Απλά τους έβρισα και απλά τους πίεσα αρκετά και ζητούσα όλο και παραπάνω μέχρι να μου το δώσουν.. Δεν πήρα κάποια έκπτωση λόγω του ότι είχα ήδη άλλη γραμμή, πιθανόν να φανταστείς το καινούριο να πάει στο όνομα της γυναίκας μου οπότε πιστεύω δεν είχε σχέση.
    Ας πούμε όταν λέω ότι τους πίεσα, αρχικά μου έδιναν με 22 Ε τα αστικά υπεραστικά, μετά τους πίεσα έγινε 20 και πίεσα και για τα κινητά. Εκεί που μου έριξε άκυρο ήταν για το τέλος ενεργοποίησης ότι δε μπορώ να το αποφύγω. Και για το ρουτερ επειδή την ρώτησα, είναι μου είπε καθαρά θέμα τύχης, δλδ ότι υπάρχει στην αποθήκη σου πέφτει. Ζήτησα Thomson μου είπε ότι θα το σημειώσει στην αίτηση, αλλά δεν εγγυάται ότι μπορεί να το έχω. Δίνουν το Thomson, το Huawei και άλλο ένα μου είπε ότι και τα τρία αξιόπιστα είναι.. Το έκλεισα.
    Για τεχνικό μου είπε ότι μόλις δοθεί η γραμμή από τον ΟΤΕ θα συνεννοηθώ με τεχνικό της Forthnet και θα έρθει σπίτι να τσεκάρει τη γραμμή, να μετρήσει και να μου συνδέσει το modem.. Tώρα τι ισχύει και τι όχι απ όλα αυτά ένας θεός ξέρει..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έκαναν καλή τιμή πάντως.
    Δεν υπάρχει κάποια στάνταρ προσφορά, έτσι; Απλά σου πρότειναν μία καλύτερη τιμή επειδή τους είπες πως έχεις δεύτερη γραμμή;
    Η προσφορά αυτή δεν είναι υπαρκτή Είναι μια πού είχαν πριν 2 χρόνια μου είπε..

Παρόμοια Θέματα

  1. Πολύ αργός ο υπολογιστής
    Από kostis_74 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-13, 18:58
  2. Νεες προσφορες Forthnet 2play Απεριοριστα
    Από iosif1980 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-13, 14:50
  3. πολυ αργος υπολογιστης...
    Από negative στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-13, 08:14
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-13, 00:21
  5. Cyta: Νέα προσφορά για VDSL 2Play
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-13, 01:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας