Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    06-02-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ και ελπιζω να μην ποσταρω σε λαθος ενοτητα. Μου ηρθε σημερα ο εξοπλισμος της wind για vdsl αλλα δεν μπορω να καταφερω να συνδεθω. Εκανα τη διαδικασια εγκαταστασης κανονικα και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Αν και το android κινητο μου συνδεεται κανονικα, το laptop μου δεν συνδεεται και μου λεει οτι η συνδεση ειναι περιορισμενη. Αν παλι συνδεσω καλωδιο ethernet με το laptop συνδεομαι κανονικα. Το προβλημα ειναι οταν συνδεομαι με wi fi. ξερετε τι μπορει να φταιει??? Μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα με το να συνδεομαι με wi fi σε καποιο δικτυο με το συγκεκριμενο laptop.
    Εχω windows 8.1
    Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bahamut zero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στο φορουμ και ελπιζω να μην ποσταρω σε λαθος ενοτητα. Μου ηρθε σημερα ο εξοπλισμος της wind για vdsl αλλα δεν μπορω να καταφερω να συνδεθω. Εκανα τη διαδικασια εγκαταστασης κανονικα και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Αν και το android κινητο μου συνδεεται κανονικα, το laptop μου δεν συνδεεται και μου λεει οτι η συνδεση ειναι περιορισμενη. Αν παλι συνδεσω καλωδιο ethernet με το laptop συνδεομαι κανονικα. Το προβλημα ειναι οταν συνδεομαι με wi fi. ξερετε τι μπορει να φταιει??? Μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα με το να συνδεομαι με wi fi σε καποιο δικτυο με το συγκεκριμενο laptop.
    Εχω windows 8.1
    Ευχαριστω για την οποια βοηθεια
    Ιντερνετ εχεις κανονικα? εχεις βαλει τα στοιχεια του λογαριασμου σου μεσα στο μοντεμ?
    osx86 Hackintosh Intel E6750,9600GT,MSI P35 Platinum.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2014
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    σε ευχαριστω για την απαντηση σου! βρεθηκε τελικα το προβλημα.. ειχα κανει παλια την IP του laptop static και το ειχα ξεχασει! την εκανα dynamic και λυθηκε!

  4. #4
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παρέλαβα χθες το router, με πρόβλεψη ενεργοποίησης της γραμμής για αύριο 14/2 και θέλω να ρωτήσω πότε στέλνει η Wind τα username/pass;

  5. #5
    Εγγραφή
    07-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind VDSL
    Φίλε makfil, για VDSL σε 8 εργάσιμες από την παραλαβή εξοπλισμού μου ήρθε SMS ότι η γραμμή ενεργοποιήθηκε.
    Δεν χρειάζεται user/pass είναι όλα σεταρισμένα.
    Με το ZXHN H168N όμως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος...

  6. #6
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην περίπτωσή μου, η ενεργοποίηση είχε προγραμματιστεί για 14/2, έμεινα χωρίς τηλέφωνο (εισερχόμενες κλήσεις) μέχρι ΤΡ 18/2 και χωρίς ίντερνετ μέχρι σήμερα (20/2), οπότε ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ στο KV και ολοκληρώθηκε η σύνδεση !!!

    Το 168 δεν συνδέθηκε αμέσως και χρειάστηκε η ΤΒ για βάλω χειροκίνητα τα στοιχεία.
    Μετά ήρθε η αποκάλυψη ...
    4997/49998 και τέρμα τα γκάζια ...

  7. #7
    Εγγραφή
    07-04-2013
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind VDSL
    Εμένα κλειδώνει 3312/16κάτι. Είμαι 9 χιλιόμετρα από το dslam οπότε με το 983/14κάτι σε απλό adsl που είχα δεν βλέπω τον λόγο να το κρατάω. Είναι έτσι κι αλλιώς δωρεάν για ένα μήνα δοκιμή από τη Wind και θα ζητήσω επαναφορά στα παλιά. Δεν αξίζει να δώσω 10ευρώ το μήνα παραπάνω για κάτι τέτοιο, άσε που το router δεν καλύπτει τις ανάγκες του δικτύου μου...

    Μπράβο πάντως που κλειδώνεις σε τέτοια ταχύτητα!

  8. #8
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κλείδωμα αυτό οφείλεται στην απόσταση των 80μ. περίπου που απέχει (σε πραγματική όδευση και όχι ευθεία) το KV από το χώρο μου (το βλέπω από το παράθυρο !!!).

    Αυτός είναι και ο λόγος, άλλωστε που έφυγα από τη Forthnet για την Wind, η οποία ήταν η μόνη, εκτός ΟΤΕ, που έδινε στην περιοχή μου vdsl από KV.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανέρχομαι στο θέμα αφού παρατήρησα ότι ενώ όλες οι συσκευές που είχα συνδέσει είτε ενσύρματα είτε ασύρματα στο adsl router της Forthnet συνδέθηκαν κανονικά με το νέο vdsl router της Wind, αλλά το media player Mede8er 6003XD ενώ βλέπει το router (παίρνει μέσω ίντερνετ στοιχεία για την ώρα και τον καιρό και τα προβάλλει στο interface του στην τηλεόραση) δεν δείχνει το δίκτυο που έχω στήσει με το pc και το docking station, που έχω συνδέσει με usb στο pc, για να βάζω τους δίσκους με τις ταινίες. Εάν συνδέσω το καλώδιο usb πάνω στο mp βλέπω κανονικά το δίσκο αλλά όχι μέσω δικτύου και έτσι δεν μπορώ να επέμβω όταν θέλω να κάνω διορθώσεις κλπ

    Συγκεκριμένα, ενώ έχω την ίδια συνδεσμολογία όπως με το adsl router και απλά μετέφερα το καλώδιο ethernet από το adsl router στο vdsl router δεν βλέπω πλέον το δίκτυο όπως το έβλεπα και αν καταφέρω να δω το pc δεν μπαίνει με τα username/pass που έχω. Καταλήγω ότι πρέπει να έχει κάποιο θέμα το router γιατί αν συνδέσω πάλι το καλώδιο ethernet με το adsl router της Forthnet (έχω μια δεύτερη γραμμή που σκέφτομαι να διακόψω πλέον μετά το vdsl) το media player λειτουργεί πάλι κανονικά όπως παλιά. Μίλησα με την ΤΒ της Wind και ρώτησα μήπως χρειάζεται να ανοίξω κάποια ρύθμιση αλλά ο υπάλληλος τα έριξε το mp.

    Έχει κανείς κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορεί να λυθεί το πρόβλημα;

  10. #10
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επανέρχομαι στο θέμα του router ZTE H168N και θέλω να ρωτήσω σε ποια καρτέλα μπορώ να δω την κίνηση και συγκεκριμένα τις ταχύτητες Up/Down των υπολογιστών που είναι συνδεδεμένοι.

    Βρήκα την καρτέλα Status/User Interface/Ethernet που δείχνει κάποια στοιχεία των υπολογιστών αλλά αναφέρει τα πακέτα Send/Received και όχι τις ταχύτητες.

    Υπάρχει κάτι άλλο;

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με zte port forwarding
    Από sakis94 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-16, 22:48
  2. προβλημα με zte v889s
    Από bill27 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-13, 01:35
  3. Πρόβλημα με zte 931 και repeater
    Από Necro{Demon} στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-13, 19:30
  4. Bridge ZTE ZXHN H168N HOL VDSL
    Από morris13 στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-13, 19:19
  5. [Other] προβλημα με Bridge ZTE ZXHN H168N HOL VDSL
    Από morris13 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-13, 18:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας