Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ο Γειτονας
    Γεια σας παιδια! Καιρο εχω να μπω στο forum.. Ο λογος της επισκεψης σημερα ειναι ο καλος μου φιλος ο ΟΤΕ. Ειμαι πελατης της Cyta πανω απο ενα χρονο εδω στη Θεσσαλονικη (Ευαγγελιστρια) και εχοντας μικρη αποσταση απ' οτι με ενημερωσαν (235 μετρα? κατι τετοιο) αποφασισα να βαλω VDSL, οντας αχορταγος στο θεμα ταχυτητας . Ελα ομως που στην οθονη της κοπελιας απο τη Cyta δεν της εβγαζε οτι ειμαι διαθεσιμος για VDSL παρολο που η αποσταση ειναι μικρη! Επειδη η κουβεντα εγινε Πεμπτη, μου λεει θα σας παρω η αυριο η τη Δευτερα. Πηρα λοιπον το γλυκο τηλεφωνημα πριν απο 10 λεπτα περιπου, και μου λεει δεν ειστε διαθεσιμος για VDSL λογω προβλημα χαλκου που μας παρεχει ο ΟΤΕ... Τι κανω? Θελω VDSL

  2. #2
    Εγγραφή
    08-06-2009
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κουραφεξαλα φιλε. Μαλλον δεν γνωριζουν την αποσταση, που θα επρεπε αφου εχουν τα στοιχεια της συνδεσης σου. Γιαυτους ως γνωστον ισχυει οτι παντα φταιει ο ΟΤΕ.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-02-2014
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Καλησπέρα και πρώτο μου post.

    tonyzpsp μείνε εκει που είσαι καi όλα δουλεύουν καλά γιατί κι εγώ θέλησα vdsl και το αποτέλεσμα απο 31 δεκεμβρίου 2013 που συνδέθηκα στη wind μέχρι και τώρα που μιλάμε είμαι στη forthnet αλλά internet ακόμα δεν έχω.

    Αν σου λένε δε γίνεται, δε γίνεται. Εμένα μου έλεγαν όλα οκ και είχα ρωτήσει και πριν κάνω οποιαδήποτε αίτηση.

    Υπομονή σε καμμιά 20αριά χρόνια θα έχει βάλει καμπίνες ο οτε παντού και θα έχουμε ταχύτητες 100mbps και πάνω.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Tony αληθεια τωρα που εισαι σε ADSL τι στατιστικα εχεις?

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ο Γειτονας
    Εως 24 Mbps εχω στη Cyta, και ενω στην αρχη κλειδωνα στα 17, τωρα ειμαι στα 14. Γενικως δεν ειμαι ικανοποιημενος απο αυτες τις ταχυτητες, ΘΕΛΩ VDSL :P ! Ακομα βεβαια δεν εχω καταλαβει το θεμα με τον χαλκο.. Μπορει καποιος να εξηγησει η να πει καποια λυση? Ευχαριστω :/

  6. #6
    Εγγραφή
    10-10-2012
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ο Γειτονας
    Θα βγω λιγο off-topic, αλλα εχουμε νεα δεδομενα. Με πηρε σημερα η HOL, και μου λεει οτι μου προσφερει πακετο με 17 ευρω το μηνα με 24 Mbps Internet και απεριοριστα σταθερα. Τους λεω, εγω ομως εχω κανει ανανεωση συμβολαιου με τη Cyta. Μου λενε "τηλεφωνικα" ? Λεω ναι, και μου λενε οτι εφοσον εχει γινει τηλεφωνικα ειμαι καλυμμενος και δεν θα πληρωσω κοστος απενεργοποιησης και οτι ειναι μπαρουφες. Ισχυει?

  7. #7
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σε απομακρυσμένες συμφωνίες πχ μέσω τηλεφώνου, έχεις δικαίωμα για υπαναχώρηση χωρίς ποινή εντός 14 ημερών. Μετά έχεις όλες τις προβλεπόμενες χρεώσεις.

Παρόμοια Θέματα

  1. Σοβαρό θέμα με τον επεξεργαστή
    Από Redemption στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 09:50
  2. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-14, 20:08
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-13, 18:10
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-13, 21:06
  5. Πρόγραμμα για smartphone που να βλέπω την οθόνη του στον υπολογιστή μου
    Από eleftheria.mar στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-13, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας