Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-55 από 55
  1. #46
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αν δεν ήθελε να βγάλει android συσκευή δεν θα έβγαζε. Το πετσοκομμένο πριν τη λέξη android δεν το σώζει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #47
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    926
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΥΡΩΤΗ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν ήθελε να βγάλει android συσκευή δεν θα έβγαζε. Το πετσοκομμένο πριν τη λέξη android δεν το σώζει.
    Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το διαφημιζει ως android συσκευη. Ειναι μια μεταβατικη συσκευη για τη σειρα asha σε ενα πιο ευελικτο και ευκολα παραμετροποιησιμο λειτουργικο, ετοιμο απο αλλον.

    @DreamAxe η σειρα asha εχει πλεονεκτιματα που ενα κινητο android των 100€ δεν εχει. Οπως διαρκεια μπαταριας με αναμονη 1 μηνα και χρηση 1 εβδομαδα.
    Σπίτι μου είναι όπου έχω το pc μου.

    3 χρόνια απροβλημάτιστη χρήση υπερ-πατσαρισμένης, non-standard, όχι GNU, δήθεν Linux, διανομής, επειδή βαριέμαι να δουλεύω για το λειτουργικό και όχι το λειτουργικό για εμένα. Ας είναι καλά οι αυτοματισμοί!

  3. #48
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    @DreamAxe η σειρα asha εχει πλεονεκτιματα που ενα κινητο android των 100€ δεν εχει. Οπως διαρκεια μπαταριας με αναμονη 1 μηνα και χρηση 1 εβδομαδα.
    To ίδιο λέμε. Αν η συσκευή της Nokia με Android βγεί κοντά στα 100€ θα παίζει σε ένα γήπεδο που ο ανταγωνισμός ήδη προσφέρει καλύτερα specs και μιας και σίγουρα δεν θα μπορεί να έχει τα χαρακτηριστικά των Asha είναι χαμένο.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  4. #49
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από songless_bird Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το διαφημιζει ως android συσκευη. Ειναι μια μεταβατικη συσκευη για τη σειρα asha σε ενα πιο ευελικτο και ευκολα παραμετροποιησιμο λειτουργικο, ετοιμο απο αλλον.

    @DreamAxe η σειρα asha εχει πλεονεκτιματα που ενα κινητο android των 100€ δεν εχει. Οπως διαρκεια μπαταριας με αναμονη 1 μηνα και χρηση 1 εβδομαδα.
    Θα φάει τόση διαφήμιση σε συζητήσεις στο internet, για την microsoft-nokia να καταφεύγει στο android, που δεν φαντάζεσαι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #50
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Για 'μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα δεν είναι η έλλειψη Play Store. Με τον ένα τρόπο ή τον άλλο εγκαθίσταται είτε η ίδια η εφαρμογή είτε παραπλήσιες. Αυτό που δεν παλεύεται με τίποτα είναι τα τεχνικά χαραχτηριστικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε τα λάτρεψα ! Κάποτε τα θεωρούσα κορυφαία ! Κάποτε το SymbianOS το θεωρούσα ότι καλύτερο ! Τα κινητά που έβγαζε τότε ήταν απλά άπαικτα ! Μακράν τα καλύτερα και ποιοτικά και λειτουργικά ! Ομως απλά κάποτε !
    +1000. Η Nokia μέχρι πριν 6-7 χρόνια ήτανε το απόλυτο must στα κινητά. Τώρα είναι απλά ένα σκοτεινό απομεινάρι μιας παλιάς δοξασμένης εποχής που απλά δεν γυρίζει πίσω.

  6. #51
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θυμήθηκα εποχές Nokia 6210, 6310i (ΟΚ, όχι smartphones αλλά φοβερές συσκευές) και μετά, 7650, 3650 και βέβαια 6600! Τότε, δεν υπήρχε άλλη μάρκα για μένα.

  7. #52
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Το τελευταίο Nokia που πέρασε από τα χέρια μου (και λάτρεψα) ήταν το N73. Μέχρι και putty για Symbian του είχα περάσει... Τώρα πλέον το χρησιμοποεί ο πατέρας μου, αλλά για πολύ βασικές χρήσεις (aka μόνο για τηλεφωνία).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Helix : 11-02-14 στις 17:51.

  8. #53
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Περιοχή
    Άνω Πετράλωνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    381
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    23.0(dB) / 4.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senkradvii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το μόνο που θες από ένα smartphone είναι να κάνεις κλήσεις, να στέλνεις μηνύματα και να ακούς μουσική τότε ναι είναι μια χαρά. Για οτιδήποτε άλλο μόνο μια χαρά δεν είναι.
    Διαφωνώ. Παίζει και βιντεάκια. ΟΚ, δεν μπορεί να παίξει full hd, αλλά για τα απλά, ή για ένα youtube μια χαρά τα πάει. Ακόμα και στο skype, viber κλπ δεν έχει πρόβλημα. Εκεί που ΔΕΝ τα πάει καλά είναι παιχνίδια, αλλά αναμενόμενο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εξαιρετικά ελάχιστες οι περιπτώσεις όπου "branded" ROMs ειναι "καλές" ώστε να μην κολλάνε ούτε στα βασικά.
    Ακριβώς. Όλοι έχουν τις μαμά ROM που έχουν ένα κάρο σαβούρα (γιατί η Samsung/HTC/Sony/whatever) νομίζει ότι ξέρει καλύτερα από σένα πως θες να είναι το κινητό σου, αλλά όλοι πιστεύουν ότι φταίει το android, και όχι οι άθλιες customιες των κατασκευαστών. Για να μην παρεξηγούμαι. Είναι αρκετοί αυτοί που τους αρέσουν αυτές οι μόντες. Απλά δεν είμαι ένας από αυτούς, και νομίζω ότι θα έπρεπε να είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η δυνατότητα να τις βγάλεις. Βλέπετε πχ, στους υπολογιστές, μπορεί ο κατασκευαστής να βάζει διάφορες σαβούρες, αλλά μπορείς να τις βγάλεις αν δεν τις θες. Έστω με ένα FFR ρε αδερφε, αλλά χωρίς να επηρεάζεται η εγγύηση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μια χαρα ειναι πολυ σχετικο
    Δες παραπάνω. Και όμως, χωρίς σαβούρα, ένα κινητό 3 χρόνων μπορεί να παίζει καλά. Όχι τέλεια με τα σημερινά δεδομένα (πχ σε σύγκριση με ένα SGS 4) αλλά σίγουρα καλά...

  9. #54
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο Nokia που πέρασε από τα χέρια μου (και λάτρεψα) ήταν το N73. Μέχρι και putty για Symbian του είχα περάσει... Τώρα πλέον το χρησιμοποεί ο πατέρας μου, αλλά για πολύ βασικές χρήσεις (aka μόνο για τηλεφωνία).
    Ν82 ειχα πριν παρω iphone, βασικα γιαυτο το ειχα πουλησει. Τα κινητα αυτα της nokia με symbian ηταν απιστευτα, οπως και τα παλια καλα με τις πρωτες οθονες, ξερεις ποια 3210, 3310 και πολλα ακομα τοτε. Μετα το symbian το χαος! παει η nokia....

  10. #55
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Η αλήθεια είναι ότι και το Maemo που έκανε ένα σύντομο (σχετικά) πέρασμα από Nokia άξιζε. Κρίμα που δεν το κράτησε η Nokia.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-14, 14:23
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-14, 17:31
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-13, 09:45
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-13, 15:30
  5. Μεταφορα επαφων απο Nokia Ν86 σε android κινητο [Jiayu JY-G3]
    Από villasg στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-13, 13:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας