Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-56 από 56
  1. #46
    Εγγραφή
    22-11-2010
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απο τη στιγμη που δεν εχει novacinema και novasports δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Ασε που σε δενει και για δεκαοχτω μηνες.

  2. #47
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    21,90 στον ΟΤΕ δεν μπορείς να έχεις αν δεν δώσεις κάτι παραπάνω για να έχεις την γραμμή του ΟΤΕ
    Οπότε η σύγκριση που κάνεις είναι απλά λάθος
    λυπαμαι αλλα δεν κανω καμια συγκριση

    οποιος θελει να κανει συγκριση στα πακετα που προσφερει ο καθε παροχος μπορει ελευθερα να παει στην ιστοσελιδα του εκαστοτε παροχου και να τα δει μονος του ωστε να επιλεξει τι θελει βαση των δικων του αναγκων.

    εγω πηρα απο την ιστοσελιδα της ιδιας της FORTHNET/NOVA (οπως το εκανα και την αλλη φορα που εβγαλε την προσφορα αυτη) και δημοσιευσα τι δινει η προσφορα και τι πρεπει να πληρωσεις εξτρα (αυτο για το φιλο πιο πανω ειναι "παραπληροφορηση")

    εγω εχω γραμμη ΟΤΕ

    ειμαι συνδρομητης ΟΤΕ

    αρα αν θελω πακετο τηλεορασης απλα επιλεγω το πακετο που δινει ο παροχος που εχω και αφορα τηλεοραση μεσω δορυφορου το οποιο θα μου κοστιζει 21.90 ευρω το μηνα επιπλεον και περιλαμβανει τα παντα.

    αν δεν ειχα συνδεση ΟΤΕ

    αν δεν ημουν συνδρομητης ΟΤΕ

    και ηθελα τηλεοραση μεσω δορυφορου απο ΟΤΕ η τιμη ειναι 27,38 ευρω το μηνα

    απλα και κατανοητα πιστευω.

  3. #48
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    λυπαμαι αλλα δεν κανω καμια συγκριση

    οποιος θελει να κανει συγκριση στα πακετα που προσφερει ο καθε παροχος μπορει ελευθερα να παει στην ιστοσελιδα του εκαστοτε παροχου και να τα δει μονος του

    εγω πηρα απο την ιστοσελιδα της ιδιας της FORTHNET/NOVA (οπως το εκανα και την αλλη φορα που εβγαλε την προσφορα αυτη) και δημοσιευσα τι δινει η προσφορα και τι πρεπει να πληρωσεις εξτρα (αυτο για το φιλο πιο πανω ειναι "παραπληροφορηση")

    εγω εχω γραμμη ΟΤΕ

    ειμαι συνδρομητης ΟΤΕ

    αρα αν θελω πακετο τηλεορασης απλα επιλεγω το πακετο που δινει ο παροχος που εχω και αφορα τηλεοραση μεσω δορυφορου το οποιο θα μου κοστιζει 21.90 ευρω το μηνα επιπλεον και περιλαμβανει τα παντα.

    αν δεν ειχα συνδεση ΟΤΕ

    αν δεν ημουν συνδρομητης ΟΤΕ

    και ηθελα τηλεοραση μεσω δορυφορου ΟΤΕ η τιμη ειναι 27,38 ευρω το μηνα.

    απλα και κατανοητα πιστευω.

    Οκ, οπότε πάλι κάνεις λάθος σύγκριση, μιλάει το πακέτο για το αν δεν είσαι συνδρομητής κανενός ή αν είσαι σε άλλο παροχο από forthnet, η τιμή που αναφέρεις εσύ για 21.90 απαιτεί γραμμή ΟΤΕ + 15 ευρώ τουλάχιστον δηλαδή

    Οκ;
    Αν δεν κάνεις καμία σύγκριση τότε απλά σταματά να κάνεις!

  4. #49
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, οπότε πάλι κάνεις λάθος σύγκριση, μιλάει το πακέτο για το αν δεν είσαι συνδρομητής κανενός ή αν είσαι σε άλλο παροχο από forthnet, η τιμή που αναφέρεις εσύ για 21.90 απαιτεί γραμμή ΟΤΕ + 15 ευρώ τουλάχιστον δηλαδή

    Οκ;
    Αν δεν κάνεις καμία σύγκριση τότε απλά σταματά να κάνεις!
    παλι κανεις λαθος και βιαζεσαι να μου την πεις αλλα δεν βλεπεις τι γραφω.

    αν δεν ειχα συνδεση ΟΤΕ αρα δεν ημουν συνδρομητης ΟΤΕ

    και ηθελα τηλεοραση μεσω δορυφορου ΟΤΕ η τιμη ειναι 27,38 ευρω το μηνα (σε αυτο προσθετεις το κοστος αγορας εξοπλισμου και τοποθετησης)

    για πες μου εσυ που τα γνωριζεις ολα ποσο κοστιζει το αντιστοιχο της FORTHNET/NOVA για καποιον που δεν ειναι συνδρομητης και απλα θελει τηλεοραση (FULL PACK) για να μην σε κουραζω το κοστος ειναι 61,92 ευρω το μήνα (εξοπλισμος και τοποθετηση ειναι δωρεαν προς το παρων)

    τα 21.90 ευρω το μηνα που αναφερω ισχυουν στην δικη μου περιπτωση που ειμαι κατοχος συνδεσης ΟΤΕ και συνδρομητης ΟΤΕ.

    απλα και κατανοητα.

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλι κανεις λαθος και βιαζεσαι να μου την πεις αλλα δεν βλεπεις τι γραφω.

    αν δεν ειχα συνδεση ΟΤΕ αρα δεν ημουν συνδρομητης ΟΤΕ

    και ηθελα τηλεοραση μεσω δορυφορου ΟΤΕ η τιμη ειναι 27,38 ευρω το μηνα.

    για πες μου εσυ που τα γνωριζεις ολα ποσο κοστιζει το αντιστοιχο της FORTHNET/NOVA για καποιον που δεν ειναι συνδρομητης και απλα θελει τηλεοραση (FULL PACK)
    Δεν μιλάμε εδώ για τιμή για σκέτη τηλεόραση απο nova, το καταλαβαίνεις αυτό;

  6. #51
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλάμε εδώ για τιμή για σκέτη τηλεόραση απο nova, το καταλαβαίνεις αυτό;
    ναι το καταλαβαινω μην ανησυχεις

    μιλαμε για προσφορα 3 play που κανει η FORTHNET/NOVA

    εντελως προχειρα καθησα και εψαξα απο ολους τους παροχους τι δινουν

    μιλαω για internet , τηλεφωνια , τηλεοραση (βασικο πακετο)

    η FORTHNET/NOVA δινει με 29.90 ευρω το μηνα 3 play (συμφωνα με την ιστοσελιδα τους)
    η HOL δινει με 37 ευρω το μηνα 2 play (internet , τηλεφωνια) (συμφωνα με την ιστοσελιδα τους)
    ο ΟΤΕ δινει 2 play απο 23.90 ευρω το μηνα και 3 play απο 38.80 ευρω το μηνα (συμφωνα με την ιστοσελιδα τους)
    η CYTA δινει απο 19 εως 26 ευρω το μηνα 3 play (συμφωνα με την ιστοσελιδα τους)

    και για να ειμαι δικαιος και οχι "παραπληροφορηση" οπως λεει ενας συνομιλητης μας

    αυτη την στιγμη οι πιο καλες προσφορες απο θεμα τιμης ειναι της CYTA και της FORTHNET/NOVA

    για HOL δεν μιλαω καθως δεν εχει 3 play ουτε για WIND

    ο ΟΤΕ προσφερει και 2play και 3play αλλα δεν συμφερει απο θεμα τιμης

    απο εκει και περα βεβαια ολοι οι παροχοι σου δινουν την δυνατοτητα να φτιαξεις το δικο σου πακετο ειτε 2play ειτε 3play βαση των δικων σου αναγκων.

    ειναι θεμα επιλογης του καθενος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 20-02-14 στις 21:14.

  7. #52
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αρα βλεπεις οτι το πακετο 3play του οτε ξεκινα με την υψηλοτερη τιμη.

    γιατι λεσ πιο πανω οτι η συγλεκριμενη προσφορα δεν ειναι καλη και οτι του οτε ειναι καλυτερη?

    επισης κανεις λαθος το φθηνοτερο 3playτου οτε ειναι στα 51.80

  8. #53
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Πρέπει να πούμε ότι ο ΟΤΕ έχει καλύτερες τιμές σε όσους θέλουν σκέτη τηλεόραση από την nova-forthnet. Εγώ απορώ πως δεν κάνει προσφορές σε όσους θέλουν σκέτη nova, από άποψη τιμής το 3play είναι ένα πολύ κάλο οικονομικό προϊόν δεν λέω άλλα 60euro για το nova full pack και 50euro για το nova cinema pack δεν λέει. Πάντως το 3play full pack δεν νομίζω να το ανανέωνα έκτος αν μεταδώσει εθνική Ομάδα. θα ζητήσω προσφορά για το nova3play cinema pack, αν έχω αυτή την δυνατότατα σαν υφιστάμενος συνδρομητής
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkamared : 20-02-14 στις 21:57.

  9. #54
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Zer0c00L Φίλε, σαν να διακρίνω ότι έχεις ένα μικρό κόλλημα με τον ΟΤΕ, λες και είσαι μέτοχος??!! Το 3play του ΟΤΕ ξεκινά από 38,80€ το μήνα για 6 μήνες και μετά πάει 42,80€ και σου προσφέρει ίντερνετ 4 (!!) Mbps, 210 λεπτά προς σταθερά και 30 προς κινητά και ΟΤΕ TV Family Pack. Αυτό το λες ευκαιρία σε σχέση με το 3play της Forthnet που έχει Απεριόριστα Σταθερά, ADSL 24 Mbps και Nova Start Pack??? Φυσικά και όχι...

    Επίσης το Double Play της HOL που πόσταρες με τα 37€ είναι το ακριβότερο, που έχει 1000 λεπτά προς ΟΛΑ τα σταθερά και κινητά και το συγκρίνεις με το τζούφιο του (Π)ΟΤΕ?

    Εγώ με 20€ στη HOL έχω 300 λεπτά προς όλα τα κινητά και σταθερά + 24 Mbps ADSL + 8€ τη HOL TV. Το φθηνότερο Double Play του ΟΤΕ είναι για κλάματα (210' σταθερά + 30' κινητά + 4 Mbps) και μετά από 6 μήνες αυξάνεται και η τιμή του από 24 σε 28€...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 21-02-14 στις 01:32.

  10. #55
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Zer0c00L Φίλε, σαν να διακρίνω ότι έχεις ένα μικρό κόλλημα με τον ΟΤΕ, λες και είσαι μέτοχος??!! Το 3play του ΟΤΕ ξεκινά από 38,80€ το μήνα για 6 μήνες και μετά πάει 42,80€ και σου προσφέρει ίντερνετ 4 (!!) Mbps, 210 λεπτά προς σταθερά και 30 προς κινητά και ΟΤΕ TV Family Pack. Αυτό το λες ευκαιρία σε σχέση με το 3play της Forthnet που έχει Απεριόριστα Σταθερά, ADSL 24 Mbps και Nova Start Pack??? Φυσικά και όχι...
    λαθος εντυπωση εχεις δεν εχω κανενα κολλημα φιλε μου

    το θεμα της ταχυτητας θα το αφησω ασχολιαστο καθως υπαρχουν αρκετοι που δεν πιανουν ουτε τα 4 ενω πληρωνουν για "ΕΩΣ 24Mbps" για διαφορους λογους.

    οτι αφορα τους λογους που προτιμω τον ΟΤΕ απο τους εναλλακτικους δεν θα μπορεσω να σου τους πω καθως θα θεωρηθει εκτος θεματος και θα διαγραφει η απαντηση μου οπως εγινε αρκετες φορες σε αυτο το θεμα και δεν υπαρχει λογος.

    οπως ειπα εξ αρχης ειναι θεμα επιλογης του καθενα ετσι εχει και την ευθυνη αυτης.

    εγω ως χρηστης της ιστοσελιδας φροντισα να σας παραθεσω ολες τις σχετικες πληροφοριες απο την ιστοσελιδα της FORTHnet/NOVA που ισως να διεφυγαν απο τον δημιουργο του θεματος ωστε να διαβασετε τα παντα και οχι το κομματι της οποιας διαφημισης που αναφερει απλα την τιμη αλλα να εχετε πληρη αποψη τι πληρωνετε - τι παιρνετε - τι θα σας κοστισει το κατι παραπανω.

    η επιλογη ειναι δικο σας θεμα.

    θα σου αναφερω ενα απλο παραδειγμα

    πες οτι εισαι νεος συνδρομητης και θες συνδεση με το διαδικτυο + τηλεφωνια (αστικα/υπεραστικα) + τηλεοραση (full pack) (μεσω δεκτη και δορυφορικης κεραιας (πιατου))

    με FORTHNET/NOVA

    Βασικο πακετο (Start Pack) 29.90 ευρω το μηνα + 19.90 ευρω το μηνα τα αθλητικα (Sport Pack) + 15 ευρω το μηνα οι ταινιες (Cinema Pack) (δωρο η εγκατασταση + εξοπλισμος + HD) Συνολικο κοστος = 64.80 ευρω το μηνα

    με OTE

    το συνολικο κοστος ειναι 54.80 ευρω το μηνα (τους πρωτους εξι μηνες και μετα παει 58.80 ευρω το μηνα) (η τηλεοραση παρεχετε μεσω δεκτη και δορυφορικης κεραιας)

    με CYTA το συνολικο κοστος ειναι 41 ευρω περιπου

    με HOL το συνολικο κοστος ειναι 47 ευρω περιπου

    με ΟΝ το συνολικο κοστος ειναι 36 ευρω περιπου

    οι τιμες προκυπτουν απο τις ιστοσελιδες τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 21-02-14 στις 02:04.

  11. #56
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω ξερω οτι ποσο καιρο τωρα με ΟΤΕ για 9mbps 2play δλδ πληρωνω 86 ευρω σε καθε λογαριασμο! γιαυτο γεια τους και χαρα τους, τα κουβαδακια μας και σε αλλη παραλια....και οι τιμες που εχουν τωρα ειναι λιγακι φτηνοτερες αλλα ουτε καν συγκρινονται με το 3play της 4net, και μιλαμε για την τιμη που μενει στον ΟΤΕ οχι το 1ο 6μηνο που το βαζουν φτηνοτερο οι κουτοπονηροι https://www.ote.gr/web/guest/sl/2013...le_play_4_pstn δλδ πάει 73,80 στον λογαριασμο οταν 4net εχεις + NOVA!!!! με....59,80....ετσι κι αλλιως ηδη εχω κανει αιτηση και περιμενω, το βασικο πακετο δεν με ενδιαφερει κατι αλλο αλλωστε. Στο θέμα καλύτερης τιμής απλα δεν υπάρχει ανταγωνιστής της 4net.

    Υ.Γ αναφέρω το 2μηνο επειδή με ενδιαφέρει τι βλέπω στον λογαριασμό...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 21-02-14 στις 10:44.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-13, 19:05
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-13, 17:33
  3. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-13, 17:47
  4. Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-13, 19:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας