Σελ. 906 από 1210 ΠρώτηΠρώτη ... 886896901904905906907908911916926 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.576-13.590 από 18150

Θέμα: Ουκρανία

  1. #13576
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.584
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς, η ιστορία έχει γραφει και είναι αμείλικτη, η Ευρώπη χρωστάει πάρα πολλά στη Ρωσία.
    Η Ευρώπη χρωστάει πολλά στη Ρωσία αλλά σε αυτά δεν συμπεριλαμβάνεται το δικαίωμα να κάνει επίθεση στην Ουκρανία και οι άλλοι να κάθονται να την κοιτάνε, ούτε η πρόσκληση διαρκείας στις εκδηλώσεις στο Άουσβιτς.

  2. #13577
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις προσκλήσεις για το Άουσβιτς τις στέλνουν οι Πολωνοί ή κάνω λάθος;
    1. Πέρυσι τους κάλεσαν τους Ρώσους; Αν ναι, τι βγήκε από αυτό;
    2. Ποιος είσαι εσύ που θα πεις στον άλλον που υπέφερε 50+ χρόνια από από τους Σοβιετικούς ότι χρωστάει πρόσκληση σε αυτούς που μετανιώνουν τη διάλυση της Σοβιετικής Ένωσης και του Ανατολικού Μπλοκ και προσπαθούν στην πράξη να τα επαναφέρουν;
    Ποιος εισαι εσυ που θα πεις σε οποιον δήποτε αν θα εκφέρει γνώμη ή όχι για το οτιδήποτε ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ρωσία μια χαρά τα είχε βρει με τον Χιτλερ στην αρχή, μετά όταν επιτέθηκε και σε αυτούς αλλάξανε γνώμη.
    Και αυτό δεν αλλάζει το ότι η Ρωσία μετρησε 25 μιλια νεκρούς και η Ευρώπη τους χρωστά την ελευθερία τους στον BΠΠ, τι , όχι ;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #13578
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.584
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος εισαι εσυ που θα πεις σε οποιον δήποτε αν θα εκφέρει γνώμη ή όχι για το οτιδήποτε ;
    Του είπα να μην τη γράψει;
    Στραβά ξύπνησες;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό δεν αλλάζει το ότι η Ρωσία μετρησε 25 μιλια νεκρούς και η Ευρώπη τους χρωστά την ελευθερία τους στον BΠΠ, τι , όχι ;
    Η Ευρώπη χρωστάει πολλά στη Ρωσία αλλά σε αυτά δεν συμπεριλαμβάνεται το δικαίωμα να κάνει επίθεση στην Ουκρανία και οι άλλοι να κάθονται να την κοιτάνε, ούτε η πρόσκληση διαρκείας στις εκδηλώσεις στο Άουσβιτς.

  4. #13579
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του είπα να μην τη γράψει;
    Στραβά ξύπνησες;
    2. Ποιος είσαι εσύ που θα πεις στον άλλον που υπέφερε 50+ χρόνια από από τους Σοβιετικούς ότι χρωστάει πρόσκληση σε αυτούς που μετανιώνουν τη διάλυση της Σοβιετικής Ένωσης και του Ανατολικού Μπλοκ και προσπαθούν στην πράξη να τα επαναφέρουν;
    Αυτό έχεις γράψει.
    Κανένας λοιπόν δεν είπε στους πολωνούς (και πως θα μπορούσε άλλωστε) ποιούς θα καλέσει ή όχι.
    Δεν είναι ανάγκη όμως όποιος BlueChris, aroutis, κλπ λέει κάτι που ισως δεν συμφωνεί με τις απόψεις του, να τον πιάνεις από τα μουτρα per se, κάτι που συνηθήζεις, ο λόγος που απάντησα είναι ακριβώς για να δεις πως είναι.
    Αν προσεξεις, χρησιμοποίησα το ίδιο wording.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #13580
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σοβαρά τώρα, σε νήμα με το όνομα Ουκρανία που ασχολείται με την εισβολή της Ρωσίας του Πουτιν στην Ουκρανία, μαζευτήκατε οι φιλορώσοι να μας εξηγήσετε τι χρωστάει η Ευρώπη στην ΕΣΣΔ? Ανοίξτε ένα νηματάκι να γράψετε τους ύμνους σας στην ΕΣΣΔ και αφήστε το νήμα στην ησυχία του.

  6. #13581
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ έχω ένσταση στο να ξεφτιλίζονται ιστορίες έτσι για πλάκα από τους πάντες.
    Συγκεκριμένα με τη Ρωσία ότι μα ότι και να λέει οποιαδήποτε κουτσή Μαρία, είναι ένας λαός που έχυσε αίμα για να είμαστε όλοι εμείς εδώ και να συζητάμε, όπως φυσικά και πολλοί άλλοι αλλά και οι Αμερικανοί μέσα.

    Το να μου καλείς του Γερμανοτσολιάδες στην εκδήλωση του Άουσβιτς οι οποίοι πολλοί έχουν τους Ναζί παππούδες τους εν ζωή και να αποκλείσεις τους Ρώσους από μια εκδήλωση που οι ίδιοι έχυσαν αίμα, μου φαίνεται βλακεία, ηλιθιότητα και ντροπή, λες και οι Ρώσοι θα σταματήσουν τον πόλεμο για αυτό το λόγο. Αυτό ήταν το 1ο.. το 2ο είναι που αυτό ανέφερα στην αρχή, πως κάτι τέτοια event είναι μανούλα για επαφές της Ευρώπης με τους Ρώσους. Αν πιστεύετε πως ο πόλεμος έτσι όπως πάει θα τελειώσει σύντομα με κάποιον να χάσει είστε βαθιά γελασμένοι. Όσο περνάει ο καιρός, και η Ουκρανία θα διαλυθεί τελείως, μα τελείως μιλάμε , και η Ευρώπη θα υποφέρει συνολικά και σε έξοδα (όπλα προς τους Ουκρανούς και υπόλοιπη βοήθεια οικονομική ή οτιδήποτε) αλλά κυρίως θα πατώσει οικονομικά σε σχέση με το δολάριο και τους Αμερικανούς και εντέλει θα έχει γίνει μια τρύπα στο νερό.

    Για τους παραπάνω λόγους, εγώ επιμένω.. ή ΜΑΡΣ τώρα όλοι εναντίον των Ρώσων και ότι προκύψει ή όλοι κάτω να βρεθεί λύση άμεσα. Αυτό το πανηγύρι των Αμερικανών πως θα συνεχίσουμε αιώνια να βοηθάμε την Ουκρανία που έχει ως συνέπεια να ακολουθεί και η ΕΕ σε αυτό, για μένα είναι ο δρόμος προς τη διάλυση.

    Εδώ θα είμαστε και θα δούμε τι εντέλει θα γίνει.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #13582
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.584
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ένσταση στο να ξεφτιλίζονται ιστορίες έτσι για πλάκα από τους πάντες.
    Συγκεκριμένα με τη Ρωσία ότι μα ότι και να λέει οποιαδήποτε κουτσή Μαρία, είναι ένας λαός που έχυσε αίμα για να είμαστε όλοι εμείς εδώ και να συζητάμε, όπως φυσικά και πολλοί άλλοι αλλά και οι Αμερικανοί μέσα.

    Το να μου καλείς του Γερμανοτσολιάδες στην εκδήλωση του Άουσβιτς οι οποίοι πολλοί έχουν τους Ναζί παππούδες τους εν ζωή και να αποκλείσεις τους Ρώσους από μια εκδήλωση που οι ίδιοι έχυσαν αίμα, μου φαίνεται βλακεία, ηλιθιότητα και ντροπή, λες και οι Ρώσοι θα σταματήσουν τον πόλεμο για αυτό το λόγο. Αυτό ήταν το 1ο.. το 2ο είναι που αυτό ανέφερα στην αρχή, πως κάτι τέτοια event είναι μανούλα για επαφές της Ευρώπης με τους Ρώσους. Αν πιστεύετε πως ο πόλεμος έτσι όπως πάει θα τελειώσει σύντομα με κάποιον να χάσει είστε βαθιά γελασμένοι. Όσο περνάει ο καιρός, και η Ουκρανία θα διαλυθεί τελείως, μα τελείως μιλάμε , και η Ευρώπη θα υποφέρει συνολικά και σε έξοδα (όπλα προς τους Ουκρανούς και υπόλοιπη βοήθεια οικονομική ή οτιδήποτε) αλλά κυρίως θα πατώσει οικονομικά σε σχέση με το δολάριο και τους Αμερικανούς και εντέλει θα έχει γίνει μια τρύπα στο νερό.

    Για τους παραπάνω λόγους, εγώ επιμένω.. ή ΜΑΡΣ τώρα όλοι εναντίον των Ρώσων και ότι προκύψει ή όλοι κάτω να βρεθεί λύση άμεσα. Αυτό το πανηγύρι των Αμερικανών πως θα συνεχίσουμε αιώνια να βοηθάμε την Ουκρανία που έχει ως συνέπεια να ακολουθεί και η ΕΕ σε αυτό, για μένα είναι ο δρόμος προς τη διάλυση.

    Εδώ θα είμαστε και θα δούμε τι εντέλει θα γίνει.
    Έντάξει, εσύ χρησιμοποιείς τον όρο Γερμανοτσολιάδες για Γερμανούς αλλά σε αγαπάμε.

  8. #13583
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω ένσταση στο να ξεφτιλίζονται ιστορίες έτσι για πλάκα από τους πάντες.
    Συγκεκριμένα με τη Ρωσία ότι μα ότι και να λέει οποιαδήποτε κουτσή Μαρία, είναι ένας λαός που έχυσε αίμα για να είμαστε όλοι εμείς εδώ και να συζητάμε, όπως φυσικά και πολλοί άλλοι αλλά και οι Αμερικανοί μέσα.

    Το να μου καλείς του Γερμανοτσολιάδες στην εκδήλωση του Άουσβιτς οι οποίοι πολλοί έχουν τους Ναζί παππούδες τους εν ζωή και να αποκλείσεις τους Ρώσους από μια εκδήλωση που οι ίδιοι έχυσαν αίμα, μου φαίνεται βλακεία, ηλιθιότητα και ντροπή, λες και οι Ρώσοι θα σταματήσουν τον πόλεμο για αυτό το λόγο. Αυτό ήταν το 1ο.. το 2ο είναι που αυτό ανέφερα στην αρχή, πως κάτι τέτοια event είναι μανούλα για επαφές της Ευρώπης με τους Ρώσους. Αν πιστεύετε πως ο πόλεμος έτσι όπως πάει θα τελειώσει σύντομα με κάποιον να χάσει είστε βαθιά γελασμένοι. Όσο περνάει ο καιρός, και η Ουκρανία θα διαλυθεί τελείως, μα τελείως μιλάμε , και η Ευρώπη θα υποφέρει συνολικά και σε έξοδα (όπλα προς τους Ουκρανούς και υπόλοιπη βοήθεια οικονομική ή οτιδήποτε) αλλά κυρίως θα πατώσει οικονομικά σε σχέση με το δολάριο και τους Αμερικανούς και εντέλει θα έχει γίνει μια τρύπα στο νερό.

    Για τους παραπάνω λόγους, εγώ επιμένω.. ή ΜΑΡΣ τώρα όλοι εναντίον των Ρώσων και ότι προκύψει ή όλοι κάτω να βρεθεί λύση άμεσα. Αυτό το πανηγύρι των Αμερικανών πως θα συνεχίσουμε αιώνια να βοηθάμε την Ουκρανία που έχει ως συνέπεια να ακολουθεί και η ΕΕ σε αυτό, για μένα είναι ο δρόμος προς τη διάλυση.

    Εδώ θα είμαστε και θα δούμε τι εντέλει θα γίνει.
    Κάποιοι όμως δοκιμάσανε και του Ρώσους μετά τους Γερμανούς, εμείς είμασταν τυχεροι.

  9. #13584
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιοι όμως δοκιμάσανε και του Ρώσους μετά τους Γερμανούς, εμείς είμασταν τυχεροι.
    Όντως μακρυά από μας που λένε... νταξ Γερμανοί δεν ήταν αλλά οκ.. μακρυά και αγαπημένοι σε αυτό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #13585
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Καταννοω τι θελει να πει ο Bluechris και προς θεου, δεν πρεπει να συγχεουμε τα καθεστωτα με τους λαους. Το ιδιο ομως φιλε Bluechris ισχυει και για τους "Γερμανο-τσολιαδες".
    Απο 'κει και περα ομως, ευτυχως γλιτωσαμε τον εναν απο τους δυο, γιατι καποιοι ονειρευοντουσαν και ονειρευονται διακαως τον δευτερο.

    ΥΓ: Ισως βεβαια μας ηταν χρησιμη μια μικρη εμπειρια με τον δευτερο. Ισως να ειχαμε περισσοτερο μυαλο.

  11. #13586
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου περίεργος να αποκτήσω εμπειρία από τον δεύτερο
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #13587
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Ναι, και για να μην παρεξηγηθω δεν αναφερομουν σε κανεναν εντος του φορουμ.
    Το λεω γενικα, υπαρχει σταθερο κοινο εκει εξω που πιστευει σε δογματισμους.

  13. #13588
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Υπάρχει σταθερό κοινό που πιστεύει στους Γερμανούς.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #13589
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως δεν είμαι καθόλου περίεργος να αποκτήσω εμπειρία από τον δεύτερο
    Ολά στην Μαρία!!

  15. #13590
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει σταθερό κοινό που πιστεύει στους Γερμανούς.
    Γούστα είπε ο βάτραχος κι έφαγε το Ρώσικο σαπούνι.

Σελ. 906 από 1210 ΠρώτηΠρώτη ... 886896901904905906907908911916926 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας