Σελ. 616 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 596606611614615616617618621626636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.226-9.240 από 18154

Θέμα: Ουκρανία

  1. #9226
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εδινε ολα αυτα που λες τοτε η μαριουπολη, η οδησσος κτλ θα ηταν αυτονομες εδω και 8 χρονια. Δε τα εδωσε και γι'αυτο καταπιεστηκε ο νοτος και σχεδον τα 2/3 του ανατολικου κομματιου απ'τον ουκρανικο στρατο που μπουκαρε και δεν αφησε να υλοποιηθουν τα δημοψηφισματα και τα αποτελεσματα αυτων.
    Τα έδωσε, στην Κριμαία και στις άλλες δύο και καλά δημοκρατίες,
    Εκεί κάνανε δημοψήφισμα με το όπλο στο κεφάλι, και δεν ήταν απο ουκρανούς το όπλο

  2. #9227
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εδινε ολα αυτα που λες τοτε η μαριουπολη, η οδησσος κτλ θα ηταν αυτονομες εδω και 8 χρονια. Δε τα εδωσε και γι'αυτο καταπιεστηκε ο νοτος και σχεδον τα 2/3 του ανατολικου κομματιου απ'τον ουκρανικο στρατο που μπουκαρε και δεν αφησε να υλοποιηθουν τα δημοψηφισματα και τα αποτελεσματα αυτων.
    Μάλλον κάνεις πλάκα
    https://amp.theguardian.com/world/20...s-short-border

  3. #9228
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ για τους Αμερικάνους, δεν είναι;


    administration - οπλαδες σημειώσατε 1

    ποτέ δεν θα βάλουν οτιδήποτε πάνω απ' τη συνοχή της συμμαχίας.

  4. #9229
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έδωσε, στην Κριμαία και στις άλλες δύο και καλά δημοκρατίες,
    Εκεί κάνανε δημοψήφισμα με το όπλο στο κεφάλι, και δεν ήταν απο ουκρανούς το όπλο
    Ναι ειχε ιδιαιτερη αναγκη καποιος να τους βαλει το οπλο στο κεφαλι...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ana3.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  262,3 KB 
ID: 237926


    https://en.wikipedia.org/wiki/Russia...age_in_Ukraine

  5. #9230
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πραγματικά δηλαδή, αν είχε κάποιο βαθμό επαφής με την πραγματικότητα αυτό που λες θα τον είχανε δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες, κάτι τέτοιο δεν έγινε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ειχε ιδιαιτερη αναγκη καποιος να τους βαλει το οπλο στο κεφαλι...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ana3.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  262,3 KB 
ID: 237926


    https://en.wikipedia.org/wiki/Russia...age_in_Ukraine
    Ναι είχε ανάγκη όπλο στο κεφάλι

  6. #9231
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δηλαδή, αν είχε κάποιο βαθμό επαφής με την πραγματικότητα αυτό που λες θα τον είχανε δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες, κάτι τέτοιο δεν έγινε
    Ε εντάξει τώρα, αφού το είπε ο Μάζης που του το σφύριξε η Ρώσικη πρεσβεία, μάλλον αλήθεια θα είναι

  7. #9232
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτός νατο θα ήταν σαφώς ποιο επικίνδυνη για εμάς. Όπως πιστεύω θα είναι περισσότερο και στην μετά εποχή ερντο
    Σε αυτό έχεις δίκιο, θα ήταν βασικά αγκαλιά με το ρώσο.
    Το θέμα μου εμένα είναι το δούλεμα με τα καθρευτακια πως είμαστε προστατευμένοι.
    Οι γερμανοί, οι αμερικανοί κλπ καλώς πράττουν για τις χώρες τους, εμείς τι κάνουμε και γενικότερα η ΕΕ που είναι ένωση μέχρι μη θιχτουν τα συμφέροντα κάποιου που ή θα βάλει βέτο ή θα σου σπάει τα π@π@ρι@ θέλοντας ειδική μεταχείριση.
    Σηκωσαμε σαν ΕΕ τα λάβαρα αλλά ωπα, εγω λέει ο ένας δεν μπορώ χωρίς ρωσικό αέριο, άλλα ο άλλος κλπ. Γιατί τότε βρε φλωρινιωτηδες λέτε θα πατήσουμε των ρώσο? Πως θα γίνει αυτό όταν το 1/3 ειναι όπως ήταν και οι υπόλοιποι σιγά σιγά πληρώνουν σε ρούβλια?

    Σήκωσε και ο δικός μας εδώ λάβαρο με τα εμπορικά σήματα των ολιγαρχων με επάνω, κεντημένα με χρυσή κλωστή jan paul Gautier's.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #9233
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    Πραγματικά δηλαδή, αν είχε κάποιο βαθμό επαφής με την πραγματικότητα αυτό που λες θα τον είχανε δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες, κάτι τέτοιο δεν έγινε
    -Μου ελεγες οτι ο πουτιν τους εδωσε λεφτα, οπλα, κτλ
    -Σου λεω οτι αν τα δινε τοτε πολλες περιοχες που ειχαν ψηφισει την αυτονομια τους θα ειχαν αυτονομηθει απο τοτε. Αυτο που ειπες ειναι καταφανως ακυρο.
    -Αντι να μου απαντησεις με πας στη κριμαια και στο ανατολικο ντονετς και λουχανσκ και μου πετας και για δημοψηφισματα με το οπλο στο κεφαλι.
    -Σου δειχνω τη πραγματικοτητα των ρωσοφωνων πληθυσμων οπου ειναι προφανες οτι δε χρειαζεται κανεις να τους αναγκασει να ψηφισουν.
    -Με πας σε υποδοχες ανοικτων αγκαλων αντι να παραδεχθεις τι σου δειχνω.

    Αν το συνεχισουμε σε λιγο θα φθασουμε να συζηταμε για τα προβληματα της αφρικης.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα μου εμένα είναι το δούλεμα με τα καθρευτακια πως είμαστε προστατευμένοι.
    Αν ρωτησεις εναν οπαδο του ΝΑΤΟ με ποιο τροπο προστατευεται η Ελλαδα απο πυρηνικο χτυπημα σε επιπεδο αντιβαλιστικων πυραυλων ή σε επιπεδο καταφυγιων/προμηθειων κτλ, δεν εχει να σου απαντησει κατι. Ειμαστε ΓΥΜΝΟΙ και σε αντιβαλιστικα και σε καταφυγια. Κατα τ'αλλα μας προστατευει το ΝΑΤΟ. Γελαει ο κοσμος.

  9. #9234
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και ο Ζελένσκι ρωσόφωνος είναι, δεν τον κόβω για αυτονομιστή

  10. #9235
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    -Μου ελεγες οτι ο πουτιν τους εδωσε λεφτα, οπλα, κτλ
    -Σου λεω οτι αν τα δινε τοτε πολλες περιοχες που ειχαν ψηφισει την αυτονομια τους θα ειχαν αυτονομηθει απο τοτε. Αυτο που ειπες ειναι καταφανως ακυρο.
    -Αντι να μου απαντησεις με πας στη κριμαια και στο ανατολικο ντονετς και λουχανσκ και μου πετας και για δημοψηφισματα με το οπλο στο κεφαλι.
    -Σου δειχνω τη πραγματικοτητα των ρωσοφωνων πληθυσμων οπου ειναι προφανες οτι δε χρειαζεται κανεις να τους αναγκασει να ψηφισουν.
    -Με πας σε υποδοχες ανοικτων αγκαλων αντι να παραδεχθεις τι σου δειχνω.

    Αν το συνεχισουμε σε λιγο θα φθασουμε να συζηταμε για τα προβληματα της αφρικης.
    Εσυ μου μιλάς για μαριουπολή ή την οδησό , μετά μου δίνεις εναν χάρτη που λέει ξεκάθαρα πως δεν είναι το σύνολο του πληθυσμόυ να μιλάει ρώσικα σε αυτες και μου λες οτι θα είχανε και την μαριουπολη και την οδησό.

    Αστο, βρες κάτι άλλο

  11. #9236
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ μου μιλάς για μαριουπολή ή την οδησό , μετά μου δίνεις εναν χάρτη που λέει ξεκάθαρα πως δεν είναι το σύνολο του πληθυσμόυ να μιλάει ρώσικα σε αυτες και μου λες οτι θα είχανε και την μαριουπολη και την οδησό.

    Αστο, βρες κάτι άλλο
    Ο μπλε/κοκκινος απλα σου δειχνει εντονα τη πολωση σε καποιες περιοχες και αυτος ο χαρτης ηταν ο ενδεδειγμενος για να καταλαβεις οτι αυτα που λες δε στεκουν για κριμαια/ανατολικο λουχανσκ και ανατολικο ντονετς.

    Ο καφε χαρτης ειναι πιο προοδευτικος και απανταει σε αυτο που λες τωρα:



    Οπου φαινεται το 'προβλημα' που εχει η ουκρανια οσον αφορα την ομογενοποιηση της.

  12. #9237
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μπλε/κοκκινος απλα σου δειχνει εντονα τη πολωση σε καποιες περιοχες και αυτος ο χαρτης ηταν ο ενδεδειγμενος για να καταλαβεις οτι αυτα που λες δε στεκουν για κριμαια/ανατολικο λουχανσκ και ανατολικο ντονετς.

    Ο καφε χαρτης ειναι πιο προοδευτικος και απανταει σε αυτο που λες τωρα:



    Οπου φαινεται το 'προβλημα' που εχει η ουκρανια οσον αφορα την ομογενοποιηση της.
    Και σου ξαναλέω, αν ήταν όπως τα λες θα τους είχανε δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες, κάτι τέτοιο δεν έγινε, next!!!

  13. #9238
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα μου εμένα είναι το δούλεμα με τα καθρευτακια πως είμαστε προστατευμένοι.
    με αναθεωρητιστη γείτονα δεν μπορείς ποτέ να είσαι πλήρως προστατευμένος.
    ή εξοπλίζεσαι (όπως απ' το '80 και μετά) ή το ρισκάρεις όπως με τον αυτοματοπιλοτάκια

  14. #9239
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σου ξαναλέω, αν ήταν όπως τα λες θα τους είχανε δεχτεί με ανοιχτές αγκάλες, κάτι τέτοιο δεν έγινε, next!!!
    Εχει 500 βιντεο με παππουδες που κλαινε απο συγκινηση... αλλοι που βριζουν τους ουκρανους και λενε οτι τους φερθηκαν σα ζωα και οτι η ουκρανια ειναι νεκρη γι'αυτους... αμα στα βαλω θα μου πεις οτι ειναι περιπτωσιολογια. Οπότε δεν εχει νοημα να συζηταμε για επιχειρηματα που ο αλλος τα δεχεται ή δε τα δεχεται οπως θεωρει ο ιδιος.

  15. #9240
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει 500 βιντεο με παππουδες που κλαινε απο συγκινηση... αλλοι που βριζουν τους ουκρανους και λενε οτι τους φερθηκαν σα ζωα και οτι η ουκρανια ειναι νεκρη γι'αυτους... αμα στα βαλω θα μου πεις οτι ειναι περιπτωσιολογια. Οπότε δεν εχει νοημα να συζηταμε για επιχειρηματα που ο αλλος τα δεχεται ή δε τα δεχεται οπως θεωρει ο ιδιος.
    500 βίντεο; σε μια χώρα που έχει πάνω απο 40.000.000 πληθυσμό;
    Ξανά αστό ρε συ, βρες κάτι άλλο

Σελ. 616 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 596606611614615616617618621626636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας