Σελ. 639 από 1188 ΠρώτηΠρώτη ... 619629634637638639640641644649659 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.571-9.585 από 17818

Θέμα: Ουκρανία

  1. #9571
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΝΑΤΟ είναι ο λόγος που η Ρωσία δεν την έχει πέσει ακόμα σε κάποια διπλανή της χώρα που ήθελε και είναι μέρος ΝΑΤΟ.
    Χαζοι (τόσο πολύ δεν είναι)

    Η Τουρκία είναι ειδικη περίπτωση καθώς είναι και αυτή μέλος του ΝΑΤΟ, βέβαια το ήξερες αυτό, αλλά βοηθάει το αφήγημα

    Για τα Πυρηνικά κάτι άκουσα για μαρούλια που βοηθάνε
    Απαντησε μου στο παρακατω ερωτημα:

    Εμας σε τι ακριβως μας βοηθαει το ΝΑΤΟ?

  2. #9572
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντησε μου στο παρακατω ερωτημα:

    Εμας σε τι ακριβως μας βοηθαει το ΝΑΤΟ?
    Πιστεύω ότι αν είμαστε ουδέτεροι σαν την Σουηδία, Νορβηγία, θα είχαν κάνει κίνηση όπως στην Κύπρο, το νταβατζιλικη έχει αντίτιμο βέβαια και το κόστος του είναι μια άλλη μεγάλη συζήτηση.

  3. #9573
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΝΑΤΟ είναι ο λόγος που η Ρωσία δεν την έχει πέσει ακόμα σε κάποια διπλανή της χώρα που ήθελε και είναι μέρος ΝΑΤΟ.
    Χαζοι (τόσο πολύ δεν είναι)

    Η Τουρκία είναι ειδικη περίπτωση καθώς είναι και αυτή μέλος του ΝΑΤΟ, βέβαια το ήξερες αυτό, αλλά βοηθάει το αφήγημα

    Για τα Πυρηνικά κάτι άκουσα για μαρούλια που βοηθάνε
    Έλα σε παρακαλώ.
    Ας αλλάξουν τους κανονισμούς στο νατο. Αυτό με την ειδική περίπτωση της τουρκιας πια προκαλεί.

    Χώρα σύμμαχος που δεν ακολουθεί συγκεκριμένο code of conduct θα έχει sanctions. Δεν είναι δύσκολο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #9574
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα σε παρακαλώ.
    Ας αλλάξουν τους κανονισμούς στο νατο. Αυτό με την ειδική περίπτωση της τουρκιας πια προκαλεί.

    Χώρα σύμμαχος που δεν ακολουθεί συγκεκριμένο code of conduct θα έχει sanctions. Δεν είναι δύσκολο.
    Παρακάλα όσο θέλεις, το ίδιο αποτέλεσμα έχει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντησε μου στο παρακατω ερωτημα:

    Εμας σε τι ακριβως μας βοηθαει το ΝΑΤΟ?
    Στο ότι δεν μας την έχουνε πέσει ούτε κανονικά, ούτε σαν ειδική επιχείρηση

  5. #9575
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιοι αντιμετωπίζετε την Ρωσία σαν τους τρελούς του πλανήτη.

    Ιστορικά όλοι οι λαοί έχουν κάνει τις βλακείες τους αλλά ακόμα και σήμερα θεωρώ πως ακόμα και ο τρελός που την πέφτει από το 14 στην Ουκρανία και την τρώει σιγά σιγά, έχει κάποια δίκια που κυρίως είναι το τσιγκλισμα του ΝΑΤΟ και γενικά των Αμερικανών να τους εξαφανίσουν.
    Σοβαρά τώρα, νιώθετε πως η Ρωσία, όπως την ξέρουμε τα τελευταία 100-150 χρόνια, έχει επεκτατικές τάσεις? Ιστορικά δηλαδή όλοι θυμάστε τους Ρώσους για τις κατακτήσεις και αποικίες τους ή θυμάστε την Αγγλια, Γαλλία, Ολλανδία, Ισπανία, Πορτογαλία πχ?
    Προσέξτε, άσχετος τις αγάπης μου για την εκπρόσωπο τύπου , τους καταδικάζω απερίφραστα γιατί εν έτη 2022 οι διαφορές δεν λύνονται με πολέμους αλλά ως πότε περιμένατε να κάνουν πίσω και πίσω?

  6. #9576
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιοι αντιμετωπίζετε την Ρωσία σαν τους τρελούς του πλανήτη.

    Ιστορικά όλοι οι λαοί έχουν κάνει τις βλακείες τους αλλά ακόμα και σήμερα θεωρώ πως ακόμα και ο τρελός που την πέφτει από το 14 στην Ουκρανία και την τρώει σιγά σιγά, έχει κάποια δίκια που κυρίως είναι το τσιγκλισμα του ΝΑΤΟ και γενικά των Αμερικανών να τους εξαφανίσουν.
    Σοβαρά τώρα, νιώθετε πως η Ρωσία, όπως την ξέρουμε τα τελευταία 100-150 χρόνια, έχει επεκτατικές τάσεις? Ιστορικά δηλαδή όλοι θυμάστε τους Ρώσους για τις κατακτήσεις και αποικίες τους ή θυμάστε την Αγγλια, Γαλλία, Ολλανδία, Ισπανία, Πορτογαλία πχ?
    Προσέξτε, άσχετος τις αγάπης μου για την εκπρόσωπο τύπου , τους καταδικάζω απερίφραστα γιατί εν έτη 2022 οι διαφορές δεν λύνονται με πολέμους αλλά ως πότε περιμένατε να κάνουν πίσω και πίσω?
    Εσύ πως νομίζεις ότι η Ρωσία κατέκταση όλη τη Σιβηρία και την Αλάσκα;
    Tα 100-150 χρόνια γιατί τα βάζεις ως όριο; Δηλαδή όσα εδάφη είχε κατακτήσει πριν το... 1872 (150 χρόνια) είναι νόμιμα και όσα κατέκτησε μετά είναι παράνομες αποικίες;


    Territorial_Expansion_of_Russia.svg

  7. #9577
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ πως νομίζεις ότι η Ρωσία κατέκταση όλη τη Σιβηρία και την Αλάσκα;
    Tα 100-150 χρόνια γιατί τα βάζεις ως όριο; Δηλαδή όσα εδάφη είχε κατακτήσει πριν το... 1872 (150 χρόνια) είναι νόμιμα και όσα κατέκτησε μετά είναι παράνομες αποικίες;


    Territorial_Expansion_of_Russia.svg
    Όπως όλες οι ιμπεριαλιστικες δυνάμεις.

    Τι προσπαθείς να πεις ?

  8. #9578
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως όλες οι ιμπεριαλιστικες δυνάμεις.

    Τι προσπαθείς να πεις ?
    Εγώ τι προσπαθώ να πω ή ο άλλος που πάει να βγάλει τη Ρωσία καλύτερη από τις άλλες ιμπεριαλιστικές δυνάμεις;
    Αλλά το δικό του το post δε σε ενόχλησε (που γράφει ανυπόστατα), στο δικό μου απαντάς που γράφει cold facts.

  9. #9579
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιοι αντιμετωπίζετε την Ρωσία σαν τους τρελούς του πλανήτη.

    Ιστορικά όλοι οι λαοί έχουν κάνει τις βλακείες τους αλλά ακόμα και σήμερα θεωρώ πως ακόμα και ο τρελός που την πέφτει από το 14 στην Ουκρανία και την τρώει σιγά σιγά, έχει κάποια δίκια που κυρίως είναι το τσιγκλισμα του ΝΑΤΟ και γενικά των Αμερικανών να τους εξαφανίσουν.
    Σοβαρά τώρα, νιώθετε πως η Ρωσία, όπως την ξέρουμε τα τελευταία 100-150 χρόνια, έχει επεκτατικές τάσεις? Ιστορικά δηλαδή όλοι θυμάστε τους Ρώσους για τις κατακτήσεις και αποικίες τους ή θυμάστε την Αγγλια, Γαλλία, Ολλανδία, Ισπανία, Πορτογαλία πχ?
    Προσέξτε, άσχετος τις αγάπης μου για την εκπρόσωπο τύπου , τους καταδικάζω απερίφραστα γιατί εν έτη 2022 οι διαφορές δεν λύνονται με πολέμους αλλά ως πότε περιμένατε να κάνουν πίσω και πίσω?

    Δεν το πιστεύουμε απλά ότι έχει επεκτατικές τάσεις. Μας το είπε ο ίδιος ο ψευτοτσάρος στο "μάθημα ιστορίας".
    Το έχεις πει πολλές φορές ότι έχουν τα δίκια τους. Κανένα δίκιο δεν υπάρχει για την εισβολή στην Ουκρανία. Αυτοί το ξεκίνησαν άλλωστε το 2014.

  10. #9580
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ πως νομίζεις ότι η Ρωσία κατέκταση όλη τη Σιβηρία και την Αλάσκα;
    Tα 100-150 χρόνια γιατί τα βάζεις ως όριο; Δηλαδή όσα εδάφη είχε κατακτήσει πριν το... 1872 (150 χρόνια) είναι νόμιμα και όσα κατέκτησε μετά είναι παράνομες αποικίες;


    Territorial_Expansion_of_Russia.svg
    Α οκ έχεις δίκιο, να το πάμε πιο πίσω, δικά μας ήταν όλα με το μέγα Αλέξανδρο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #9581
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο κάποιοι αντιμετωπίζετε την Ρωσία σαν τους τρελούς του πλανήτη.

    Ιστορικά όλοι οι λαοί έχουν κάνει τις βλακείες τους αλλά ακόμα και σήμερα θεωρώ πως ακόμα και ο τρελός που την πέφτει από το 14 στην Ουκρανία και την τρώει σιγά σιγά, έχει κάποια δίκια που κυρίως είναι το τσιγκλισμα του ΝΑΤΟ και γενικά των Αμερικανών να τους εξαφανίσουν.
    Σοβαρά τώρα, νιώθετε πως η Ρωσία, όπως την ξέρουμε τα τελευταία 100-150 χρόνια, έχει επεκτατικές τάσεις? Ιστορικά δηλαδή όλοι θυμάστε τους Ρώσους για τις κατακτήσεις και αποικίες τους ή θυμάστε την Αγγλια, Γαλλία, Ολλανδία, Ισπανία, Πορτογαλία πχ?
    Προσέξτε, άσχετος τις αγάπης μου για την εκπρόσωπο τύπου , τους καταδικάζω απερίφραστα γιατί εν έτη 2022 οι διαφορές δεν λύνονται με πολέμους αλλά ως πότε περιμένατε να κάνουν πίσω και πίσω?

    Πολύ σοβαρά τώρα, ειδικά αυτό με τις επεκτατικές τάσεις να το δεις καλύτερα, τα κλασικά περί ΝΑΤΟ τα έχουμε ξαναπεί, θέλεις να τα πιστεύεις κανένα θέμα

  12. #9582
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τι προσπαθώ να πω ή ο άλλος που πάει να βγάλει τη Ρωσία καλύτερη από τις άλλες ιμπεριαλιστικές δυνάμεις;
    Αλλά το δικό του το post δε σε ενόχλησε (που γράφει ανυπόστατα), στο δικό μου απαντάς που γράφει cold facts.
    Ίσως φταίει το bias σου?

    Εννοείται ότι όπως η Κίνα, παλιότερα η Ιαπωνία, οι Ινδίες, να μη πιάσουμε το πως σημιουργηθηκε η Αμερική αλλά και ο Καναδάς (ο δεύτερος λίγο διαφορετικά) έτσι και η Ρωσία.

    Δεν υπάρχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ ιμπεριαλιστικη δύναμη και αν δε σε τυφλωνε το bias σου θα είχες δει ότι τα έχω πει 1000 φορές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α οκ έχεις δίκιο, να το πάμε πιο πίσω, δικά μας ήταν όλα με το μέγα Αλέξανδρο.
    Αίγυπτος και πιο πίσω ακόμα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #9583
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α οκ έχεις δίκιο, να το πάμε πιο πίσω, δικά μας ήταν όλα με το μέγα Αλέξανδρο.
    Ότι έχω δίκιο το ξέρω, αυτό που δεν ξέρω είναι το πως κάποιοι θεωρείτε κακούς αποικιοκράτες τους Άγγλους, τους Γάλλους και τους Ισπανούς, αλλά τους Ρώσους αποικιοκράτες καλούς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ ιμπεριαλιστικη δύναμη και αν δε σε τυφλωνε το bias σου θα είχες δει ότι τα έχω πει 1000 φορές.
    Το δικό σου bias σε τυφλώνει.
    Εγώ δεν έχω γράψει πουθενά καλό λόγο για καμία αποικιοκρατική δύναμη, αλλά λόγω του bias σου νομίζεις ότι είμαι οπαδός κάποιων αποικιοκρατών.

    Εν τω μεταξύ στο ίδιο thread διαβάζεις από τον άλλο τον ομοϊδεάτη σου ότι η Ρωσία είναι καλή αποικιοκρατική δύναμη και δε νιώθεις την ανάγκη να απαντήσεις σε αυτόν. Επειδή είστε ομοϊδεάτες σε άλλα.

  14. #9584
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι έχω δίκιο το ξέρω, αυτό που δεν ξέρω είναι το πως κάποιοι θεωρείτε κακούς αποικιοκράτες τους Άγγλους, τους Γάλλους και τους Ισπανούς, αλλά τους Ρώσους αποικιοκράτες καλούς.
    Μα το είπε, οι ρώσοι έχουν το ΝΑΤΟ να τους τσιγλάει

  15. #9585
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι έχω δίκιο το ξέρω, αυτό που δεν ξέρω είναι το πως κάποιοι θεωρείτε κακούς αποικιοκράτες τους Άγγλους, τους Γάλλους και τους Ισπανούς, αλλά τους Ρώσους αποικιοκράτες καλούς.
    Ποιος είπε ότι είναι καλοί? Το θέμα είναι πως για αποικιοκρατικους λόγους γίνετε ότι γίνετε ή γιατί κάποιος που είναι 10000χλμ μακρυά μας βάζει και τρωγομαστε σε όλο το πλανήτη για τα δικά του συμφέροντα, να πουλάει όπλα, αναστήλωση υποδομών μετά τον πόλεμο για τις εταιρείες του και πλέον να πουλάει πανάκριβο καύσιμο που αλλιώς θα το έβαζε στο .... του?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 639 από 1188 ΠρώτηΠρώτη ... 619629634637638639640641644649659 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας