Σελ. 725 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 705715720723724725726727730735745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.861-10.875 από 18153

Θέμα: Ουκρανία

  1. #10861
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αναφορές για το νοσοκομείο στην Μαριούπολή, αλλά όχι αυτό που θέλεις να περάσεις


    Συνημμένο Αρχείο 239383
    https://www.adslgr.com/forum/threads...16#post7274316

  2. #10862
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά, καμιά αναφορά στην αναφορά την επίσημη απο αντικειμενικά μέσα, αυτά που κάνουν προπαγάνδα και αυτούς που την μεταφέρουν δεν την λαμβάνουμε υπ όψιν

  3. #10863
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ναι ναι η εγκυος που ηταν στο μαιευτηριο και την ειχαν κανει σημαια οι ουκρανοι ειναι προπαγανδα. Αστο λεμε...

  4. #10864
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά, καμιά αναφορά στην αναφορά την επίσημη απο αντικειμενικά μέσα, αυτά που κάνουν προπαγάνδα και αυτούς που την μεταφέρουν δεν την λαμβάνουμε υπ όψιν
    ομολογω βραχυκυλωσα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #10865
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά, καμιά αναφορά στην αναφορά την επίσημη απο αντικειμενικά μέσα, αυτά που κάνουν προπαγάνδα και αυτούς που την μεταφέρουν δεν την λαμβάνουμε υπ όψιν
    Για πες και μας, ποια είναι τα αντικειμενικά μέσα?
    Υπογραφή

  6. #10866
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Κάπου γίνεται κουραστικό όλο αυτό.

    Εμένα με ενδιαφέρει:
    -ξεκίνησε η βαριά επίθεση των Ρώσων στο Donetsk;
    -θα πάρουν οι Ουκρανοί πίσω τη Χερσώνα;
    -οι HIMARS κάνουν διάφορά;

  7. #10867
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου γίνεται κουραστικό όλο αυτό.

    Εμένα με ενδιαφέρει:
    -ξεκίνησε η βαριά επίθεση των Ρώσων στο Donetsk;
    -θα πάρουν οι Ουκρανοί πίσω τη Χερσώνα;
    -οι HIMARS κάνουν διάφορά;
    Πόσοι είναι αυτοί οι Himars?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #10868
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Η Σουηδία είναι έτοιμη να αναπτύξει στρατιωτικές δυνάμεις για "όλες τις αποστολές της συμμαχίας" και "αποδέχεται τον αποφασιστικό ρόλο των πυρηνικών όπλων". Αυτό αναφέρεται σε επιστολή προς το ΝΑΤΟ που έγραψε η υπουργός Εξωτερικών Αν Λίντε (S) την περασμένη εβδομάδα.

    - Για παράδειγμα, τα σουηδικά αεροσκάφη θα κληθούν να συμμετάσχουν στην ετήσια άσκηση του ΝΑΤΟ "Steadfast Noon", η οποία αφορά την υποστήριξη πυρηνικών επιχειρήσεων, αναφέρει ο Ουίλιαμ Αλμπέρκε, διευθυντής του έγκριτου Διεθνούς Ινστιτούτου Στρατηγικών Μελετών (IISS).

    Ο William Alberque του IISS έχει περισσότερα από 25 χρόνια εμπειρίας σε θέματα ελέγχου των εξοπλισμών και αφοπλισμού. Στο παρελθόν διετέλεσε επικεφαλής του Τμήματος Ελέγχου Όπλων και Αφοπλισμού (ACDC) του ΝΑΤΟ.



    Η επιστολή σημαίνει πιθανώς ότι τα μαχητικά αεροσκάφη της Σουηδίας μπορούν να παρέχουν υποστήριξη στα μαχητικά αεροσκάφη άλλων χωρών του ΝΑΤΟ - αν πρόκειται να εκτελέσουν αποστολές με πυρηνικά όπλα - εκτιμά ο William Alberque.

    - Η συμβατική αεροπορική τακτική (SNOWCAT) μπορεί, για παράδειγμα, να χρησιμοποιηθεί για τη συνοδεία μαχητικών αεροσκαφών φορτωμένων με προσομοιωμένα πυρηνικά όπλα ή, σε περίπτωση μάχης, με πραγματικά πυρηνικά όπλα.

    Πηγή στα Σουηδικά https://www.svt.se/nyheter/inrikes/e...-med-karnvapen
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #10869
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Σουηδία είναι έτοιμη να αναπτύξει στρατιωτικές δυνάμεις για "όλες τις αποστολές της συμμαχίας" και "αποδέχεται τον αποφασιστικό ρόλο των πυρηνικών όπλων". Αυτό αναφέρεται σε επιστολή προς το ΝΑΤΟ που έγραψε η υπουργός Εξωτερικών Αν Λίντε (S) την περασμένη εβδομάδα.

    - Για παράδειγμα, τα σουηδικά αεροσκάφη θα κληθούν να συμμετάσχουν στην ετήσια άσκηση του ΝΑΤΟ "Steadfast Noon", η οποία αφορά την υποστήριξη πυρηνικών επιχειρήσεων, αναφέρει ο Ουίλιαμ Αλμπέρκε, διευθυντής του έγκριτου Διεθνούς Ινστιτούτου Στρατηγικών Μελετών (IISS).

    Ο William Alberque του IISS έχει περισσότερα από 25 χρόνια εμπειρίας σε θέματα ελέγχου των εξοπλισμών και αφοπλισμού. Στο παρελθόν διετέλεσε επικεφαλής του Τμήματος Ελέγχου Όπλων και Αφοπλισμού (ACDC) του ΝΑΤΟ.



    Η επιστολή σημαίνει πιθανώς ότι τα μαχητικά αεροσκάφη της Σουηδίας μπορούν να παρέχουν υποστήριξη στα μαχητικά αεροσκάφη άλλων χωρών του ΝΑΤΟ - αν πρόκειται να εκτελέσουν αποστολές με πυρηνικά όπλα - εκτιμά ο William Alberque.

    - Η συμβατική αεροπορική τακτική (SNOWCAT) μπορεί, για παράδειγμα, να χρησιμοποιηθεί για τη συνοδεία μαχητικών αεροσκαφών φορτωμένων με προσομοιωμένα πυρηνικά όπλα ή, σε περίπτωση μάχης, με πραγματικά πυρηνικά όπλα.

    Πηγή στα Σουηδικά https://www.svt.se/nyheter/inrikes/e...-med-karnvapen

  10. #10870
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα που έχουν οι Ουκρανοί αυτή τη στιγμή επιχειρησιακά είναι ότι δεν έχουν πυρομαχικά για να αντιμετωπίσουν τον βομβαρδισμό των Ρώσων στην ανατολή. Διαβάζω (σε δυτικά ΜΜΕ) για απώλειες που φτάνουν το 50% σε μονάδες.

    Επιπλέον το θέμα δεν είναι ότι δεν τους δίνουν οι σύμμαχοι υλικό επειδή δεν θέλουν αλλά απλά δεν υπάρχει στις ποσότητες που χρειάζονται.


  11. #10871
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα που έχουν οι Ουκρανοί αυτή τη στιγμή επιχειρησιακά είναι ότι δεν έχουν πυρομαχικά για να αντιμετωπίσουν τον βομβαρδισμό των Ρώσων στην ανατολή. Διαβάζω (σε δυτικά ΜΜΕ) για απώλειες που φτάνουν το 50% σε μονάδες.

    Επιπλέον το θέμα δεν είναι ότι δεν τους δίνουν οι σύμμαχοι υλικό επειδή δεν θέλουν αλλά απλά δεν υπάρχει στις ποσότητες που χρειάζονται.
    Και ξαναερχόμαστε στο 1ο κύριο ερώτημα που είπα στην αρχή του πολέμου και εκεί είναι και εμένα η ένστασή μου εν γένει με την Ουκρανία και την πολιτική της την τελευταία 10ετία... Με τι κώλο πας και κάνεις μαγκιές στη Ρωσία? όπως και να είναι και σε όποια κατάσταση και να είναι στρατιωτικά? Ξέρω θα μου την πέσετε και θα μου πείτε "Μα και η Τουρκία τότε να μας την πέσει γιατί είναι μεγαλύτερη από εμάς" ή άλλα χαριτωμένα αλλά δεν έχουμε παντελώς καμία σχέση με την Ουκρανία και το έχουμε αναλύσει το θέμα.

    Αυτό είναι κάτι που δεν το κατάλαβα ποτέ ρε παιδιά. Σε λένε Ζελένσκι ή όπως λέγανε τον προηγούμενο και πιστέψανε τι δλδ από τους Αμερικανούς και το ΝΑΤΟ κλπ? πως είναι καλό να τους κουρδίζουμε τους Ρώσους, είναι καλό να συζητάμε για ένταξη σε ΝΑΤΟ και λοιπές άλλες παπαριές , ιστορικά βιβλία δλδ δεν έχουν στην Ουκρανία να έχουν δει τι έχει συμβεί σε όλο τον πλανήτη σε όσους πίστεψαν τέτοια παραμύθια? και πως κατέληξαν οι χώρες τους?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #10872
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι η εγκυος που ηταν στο μαιευτηριο και την ειχαν κανει σημαια οι ουκρανοι ειναι προπαγανδα. Αστο λεμε...
    Σημαία για προπαγάνδα την έχουν κάνει οι Ρώσοι, πρώτα το ότι δεν ήταν έγκυος και μετά όταν την πήραν στην Ρωσία και τις είπανε δυο λογάκια που την βάλανε να λέει ψέματα με φόβο την ζωή της

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες και μας, ποια είναι τα αντικειμενικά μέσα?
    Οχι αυτα που διαβάζεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ομολογω βραχυκυλωσα
    Περίεργο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξαναερχόμαστε στο 1ο κύριο ερώτημα που είπα στην αρχή του πολέμου και εκεί είναι και εμένα η ένστασή μου εν γένει με την Ουκρανία και την πολιτική της την τελευταία 10ετία... Με τι κώλο πας και κάνεις μαγκιές στη Ρωσία? όπως και να είναι και σε όποια κατάσταση και να είναι στρατιωτικά? Ξέρω θα μου την πέσετε και θα μου πείτε "Μα και η Τουρκία τότε να μας την πέσει γιατί είναι μεγαλύτερη από εμάς" ή άλλα χαριτωμένα αλλά δεν έχουμε παντελώς καμία σχέση με την Ουκρανία και το έχουμε αναλύσει το θέμα.

    Αυτό είναι κάτι που δεν το κατάλαβα ποτέ ρε παιδιά. Σε λένε Ζελένσκι ή όπως λέγανε τον προηγούμενο και πιστέψανε τι δλδ από τους Αμερικανούς και το ΝΑΤΟ κλπ? πως είναι καλό να τους κουρδίζουμε τους Ρώσους, είναι καλό να συζητάμε για ένταξη σε ΝΑΤΟ και λοιπές άλλες παπαριές , ιστορικά βιβλία δλδ δεν έχουν στην Ουκρανία να έχουν δει τι έχει συμβεί σε όλο τον πλανήτη σε όσους πίστεψαν τέτοια παραμύθια? και πως κατέληξαν οι χώρες τους?
    Πότε έκανε μαγκιές η Ουκρανία στην Ρωσία, έκανε καμία εισβολή η Ουκρανία σε εδάφη ρωσικά;

    Οχι δεν έχεις αναλύσει κάτι για το θέμα με το τι θα γίνει αν μας την πέσει η Τουρκία, δεν υπάρχει κάποια λογική ανάλυση για αυτό που λες

  13. #10873
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οχι αυτα που διαβάζεις
    Έλα, μπορείς και καλύτερα. Do share.
    Υπογραφή

  14. #10874
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξαναερχόμαστε στο 1ο κύριο ερώτημα που είπα στην αρχή του πολέμου και εκεί είναι και εμένα η ένστασή μου εν γένει με την Ουκρανία και την πολιτική της την τελευταία 10ετία... Με τι κώλο πας και κάνεις μαγκιές στη Ρωσία? όπως και να είναι και σε όποια κατάσταση και να είναι στρατιωτικά? Ξέρω θα μου την πέσετε και θα μου πείτε "Μα και η Τουρκία τότε να μας την πέσει γιατί είναι μεγαλύτερη από εμάς" ή άλλα χαριτωμένα αλλά δεν έχουμε παντελώς καμία σχέση με την Ουκρανία και το έχουμε αναλύσει το θέμα.

    Αυτό είναι κάτι που δεν το κατάλαβα ποτέ ρε παιδιά. Σε λένε Ζελένσκι ή όπως λέγανε τον προηγούμενο και πιστέψανε τι δλδ από τους Αμερικανούς και το ΝΑΤΟ κλπ? πως είναι καλό να τους κουρδίζουμε τους Ρώσους, είναι καλό να συζητάμε για ένταξη σε ΝΑΤΟ και λοιπές άλλες παπαριές , ιστορικά βιβλία δλδ δεν έχουν στην Ουκρανία να έχουν δει τι έχει συμβεί σε όλο τον πλανήτη σε όσους πίστεψαν τέτοια παραμύθια? και πως κατέληξαν οι χώρες τους?
    Η Ουκρανία και ο λαός της βλέπει τις 2 επιλογές που έχει, η μία είναι να γίνει σαν τις Βαλτικές δημοκρατίες ή την Πολωνία & η άλλη σαν τη Λευκορωσία. Είναι ξεκάθαρο ότι αν θέλεις την ευημερία σου διαλέγεις το 1ο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια μαγκιά ή τσαμπουκάς στο σκεπτικό τους...

  15. #10875
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ουκρανία και ο λαός της βλέπει τις 2 επιλογές που έχει, η μία είναι να γίνει σαν τις Βαλτικές δημοκρατίες ή την Πολωνία & η άλλη σαν τη Λευκορωσία.

    Αυτό που δεν θέλουν να γίνουν Λευκορωσία το αποκαλούν "μαγκιές" μερικοί.

Σελ. 725 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 705715720723724725726727730735745 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας