Σελ. 607 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 587597602605606607608609612617627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.091-9.105 από 18162

Θέμα: Ουκρανία

  1. #9091
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τελικά το ρουβλί έχει πάρει τα πάνω του γιατί ο Πουτιν έχει βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη και το σπρώχνει με τα αποθεματικά που έχει, όμως αυτά τελειώνουν


  2. #9092
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.992
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε σκάσει με τη Ζαχαροβα.
    Αν θα έρθει Ελλάδα μάθαμε?
    Σεξιστή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέγεται ότι βάζει βέτο η Μαρέβα
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  3. #9093
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο αυτό το σεντόνι (χωρίς τόνους εν τω μεταξύ) για να καταλήξεις σε ένα αστείο συμπέρασμα. Ας αφήσει η κεντρική τράπεζα της Ρωσίας τη ελεύθερη διάθεση κεφαλαίων και θα δούμε που θα φθάσει το Ρούβλι.
    Εν τω μεταξύ επειδή έχουμε όλοι διδακτορικό στα MNP-nomics, έχει γράψει σεντόνια για το πως όταν ανεβαίνει το νόμισμα πέφτουν οι εξαγωγές.
    Τώρα μας λέει ότι αν η Ρωσία «άφηνε» το νόμισμά της να ανέβει τότε το ΑΕΠ της θα εκτοξευόταν, αλλά ξεχνάει ότι αυτή η εκτόξευση θα κρατούσε μόνο μέχρι να αρχίσουν να πέφτουν οι εξαγωγές της λόγω του πολύ ισχυρού νομίσματος.
    Δηλαδή όταν κρατάς το νόμισμά σου τεχνητά χαμηλό για να στηρίζεις τις εξαγωγές σου (όπως λέει ότι κάνει η Ρωσία), δεν μπορείς μετά να κουνάς και δάχτυλο και να λες «αν ήθελα θα είχα ένα ΑΕΠ ΝΑ αλλά δεν το κάνω».

  4. #9094
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ επειδή έχουμε όλοι διδακτορικό στα MNP-nomics, έχει γράψει σεντόνια για το πως όταν ανεβαίνει το νόμισμα πέφτουν οι εξαγωγές.
    Τώρα μας λέει ότι αν η Ρωσία «άφηνε» το νόμισμά της να ανέβει τότε το ΑΕΠ της θα εκτοξευόταν, αλλά ξεχνάει ότι αυτή η εκτόξευση θα κρατούσε μόνο μέχρι να αρχίσουν να πέφτουν οι εξαγωγές της λόγω του πολύ ισχυρού νομίσματος.
    Δηλαδή όταν κρατάς το νόμισμά σου τεχνητά χαμηλό για να στηρίζεις τις εξαγωγές σου (όπως λέει ότι κάνει η Ρωσία), δεν μπορείς μετά να κουνάς και δάχτυλο και να λες «αν ήθελα θα είχα ένα ΑΕΠ ΝΑ αλλά δεν το κάνω».
    Άσε που όταν κρατάς τεχνητά χαμηλά το νόμισμά σου, το κάνεις για να κρύψεις την έλλειψη ανταγωνιστικού προϊόντος. Αν αφήσεις ελεύθερο τη διακύμανση και αυξηθούν οι τιμές τι θα εξάγεις ακριβώς; LADA σε τιμές Opel

  5. #9095
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.783
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως ήδη την έχω βγάλει -την μεζούρα - και μετράω το πόσο ναζί είναι οι Φινλανδοί/Σουηδοί.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #9096
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντέ πάλι το σκληρόμετρο, ρίχνουμε λίγο και ενά λές ψέματα γιατί έτσι νομίζεις και πάμε παρακάτω.
    Δεν πειράζει συνέχισε να σε πειράζει πολύ το ότι πήρανε την κοπελιά και τις κάνανε πλάκα.
    Τελικά θα μας πεις τι πρέπει να μας πειράζει και τι όχι ή απλά πέταξες πυροτέχνημα πάλι? Τι κανόνες έχει το σκληρόμετρο? Στυλ carmageddon? Γιαγια 500 πόντοι, μεσήλικας 300 κτλ?
    Για το άλλο δε νομίζω. Αν επιτρεπόταν, ολόκληρο thread θα μπορούσαμε ν'ανοίξουμε μ'αυτά που έχεις γράψει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας νοιάζουν τα εγκλήματα πολέμου που βγαίνουν στην επιφάνεια καθημερινά, ούτε τα στρατόπεδα συγκέντρωσης, ούτε τα Ζ στις πόρτες των αντιφρονούντων Ρώσων ούτε τίποτα. Σημασία έχει να μην πάει το ψωμί 1.1€
    Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι? Ότι εμένα με νοιλαζουν τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν όλοι οι πατερούληδες. Δε βγαίνω από το καβούκι μου μόνο όταν τα κάνει ο Πούτιν. Μπορείς να πεις το ίδιο και για σένα?
    Και θα το ξαναγράψω, όλοι αυτοί που αποκαλείτε πουτινάκια εδώ μέσα, είναι οι ίδιοι που έκραζαν τον Πούτιν στο ρωσόφιλο νήμα. Για τέτοια παράνοια μιλάμε.
    Υπογραφή

  7. #9097
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.783
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι? Ότι εμένα με νοιλαζουν τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν όλοι οι πατερούληδες. Δε βγαίνω από το καβούκι μου μόνο όταν τα κάνει ο Πούτιν. Μπορείς να πεις το ίδιο και για σένα?
    Σε έναν πόλεμο γίνιονται εγκλήματα -δυστυχώς είναι κανόνας. Στην περίπτωση της Ουκρανίας, ο κύριος υπεύθυνος είναι ο πατερούλης_Πόυτιν που αποφάσιε να εισβάλει.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  8. #9098
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και θα το ξαναγράψω, όλοι αυτοί που αποκαλείτε πουτινάκια εδώ μέσα, είναι οι ίδιοι που έκραζαν τον Πούτιν στο ρωσόφιλο νήμα. Για τέτοια παράνοια μιλάμε.
    Όλοι;
    Δηλαδή αν βρεθεί ένας που δεν έκραζε τον Πούτιν αυτό που γράφεις είναι λάθος;

  9. #9099
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έναν πόλεμο γίνιονται εγκλήματα -δυστυχώς είναι κανόνας. Στην περίπτωση της Ουκρανίας, ο κύριος υπεύθυνος είναι ο πατερούλης_Πόυτιν που αποφάσιε να εισβάλει.
    Έχω υποστηρίξει το αντίθετο?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι;
    Δηλαδή αν βρεθεί ένας που δεν έκραζε τον Πούτιν αυτό που γράφεις είναι λάθος;
    Η συντριπτική πλειοψηφία έστω. Σου αρκεί αυτό ή να συνεχίσουμε τα semantics?
    Υπογραφή

  10. #9100
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι? Ότι εμένα με νοιλαζουν τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν όλοι οι πατερούληδες. Δε βγαίνω από το καβούκι μου μόνο όταν τα κάνει ο Πούτιν. Μπορείς να πεις το ίδιο και για σένα?
    Το έχω ρωτήσει και γω , μη περιμένεις απάντηση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έναν πόλεμο γίνιονται εγκλήματα -δυστυχώς είναι κανόνας. Στην περίπτωση της Ουκρανίας, ο κύριος υπεύθυνος είναι ο πατερούλης_Πόυτιν που αποφάσιε να εισβάλει.
    Νομίζω ότι το 99.9% των συμμετέχοντων στο thread το ίδιο λέμε.
    Υπάρχει μια θλιβερή συμμετοχή (.01%) που λένε ότι ουσιαστικά υπάρχουν πχ ναζι διαφορετικών χρωμάτων και αποχρώσεων. Γιατί έτσι ρε παιδί μου.
    Και δεν αναφέρομαι αναγκαστικά στο θέμα της Ουκρανίας.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #9101
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.254
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ήδη την έχω βγάλει -την μεζούρα - και μετράω το πόσο ναζί είναι οι Φινλανδοί/Σουηδοί.
    Κοίτα σίγουρα είναι αντίθετοι, είναι γνωστοί οι αγώνες των Φιλανδών/Σουηδών στο 2ο παγκόσμιο πόλεμο.

    πσσ χαβαλέ κάνω
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #9102
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά θα μας πεις τι πρέπει να μας πειράζει και τι όχι ή απλά πέταξες πυροτέχνημα πάλι? Τι κανόνες έχει το σκληρόμετρο? Στυλ carmageddon? Γιαγια 500 πόντοι, μεσήλικας 300 κτλ?
    Για το άλλο δε νομίζω. Αν επιτρεπόταν, ολόκληρο thread θα μπορούσαμε ν'ανοίξουμε μ'αυτά που έχεις γράψει.

    - - - Updated - - -



    Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι? Ότι εμένα με νοιλαζουν τα εγκλήματα πολέμου που κάνουν όλοι οι πατερούληδες. Δε βγαίνω από το καβούκι μου μόνο όταν τα κάνει ο Πούτιν. Μπορείς να πεις το ίδιο και για σένα?
    Και θα το ξαναγράψω, όλοι αυτοί που αποκαλείτε πουτινάκια εδώ μέσα, είναι οι ίδιοι που έκραζαν τον Πούτιν στο ρωσόφιλο νήμα. Για τέτοια παράνοια μιλάμε.
    Έχετε φάει κάποιο κόλλημα με τα μετροwhatever, άλλος με το πουτινομέτρο, εσυ με το σκληρόμετρο κοκ.

  13. #9103
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε φάει κάποιο κόλλημα με τα μετροwhatever, άλλος με το πουτινομέτρο, εσυ με το σκληρόμετρο κοκ.
    Τελικά θα μας πεις τι πρέπει να μας πειράζει και τι όχι ή απλά πέταξες πυροτέχνημα πάλι?
    Υπογραφή

  14. #9104
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά θα μας πεις τι πρέπει να μας πειράζει και τι όχι ή απλά πέταξες πυροτέχνημα πάλι?
    Εσένα θα πρέπει να σε πειράζει το οτι κάνουν αστειάκια στην κοπέλα του νεκρού ρώσου στρατιώτη, τους υπόλοιπους τους πειράζει όταν Ρώσος στρατιώτης σκοτώνει άμαχο ουκρανό.
    Ασε τώρα τα πυροτεχνήματα και τα μετροwhatever

  15. #9105
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσένα θα πρέπει να σε πειράζει το οτι κάνουν αστειάκια στην κοπέλα του νεκρού ρώσου στρατιώτη, τους υπόλοιπους τους πειράζει όταν Ρώσος στρατιώτης σκοτώνει άμαχο ουκρανό.
    Ασε τώρα τα πυροτεχνήματα και τα μετροwhatever
    Εμένα με πειράζουν και τα δύο. Εσένα?
    Υπογραφή

Σελ. 607 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 587597602605606607608609612617627 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας