Σελ. 726 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 706716721724725726727728731736746 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.876-10.890 από 18154

Θέμα: Ουκρανία

  1. #10876
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ καταλαβαίνω πως οι συνεννόηση με τις μεγάλες δυνάμεις και κυρίως με την Αμερική και τους Ρώσους ήταν να υπάρχει ένα buffer zone μεταξύ τους. Αυτό το buffer που πήγε τα τελευταία χρόνια στην περίπτωση της Ουκρανίας και που θα πήγαινε μελλοντικά? μην ξανασυζητάμε τα ίδια.
    Δεν είμαι με τους Ρώσους και με αυτό που κάνουν και πρέπει να το καταλάβετε αλλά δεν είμαι και πρόβατο να νομίζω πως ότι κάνουν οι Αμερικάνοι είναι καλώς καμωμένα. Δεν δέχομαι σαν άνθρωπος κανένας να καταπιέζει κανέναν για οποιονδήποτε λόγο και βλέπουμε αυτή τη στιγμή μια επίθεση σε μια χώρα που είναι καταδικαστέα από όλους τους νοήμονες ανθρώπους οι οποίοι όμως παύουν στα μάτια μου να είναι νοήμονες όταν δεν θέλουν για δικούς τους λόγους να δουν όλη την αλήθεια.

    Θα μου πείτε, δεν δέχεσαι καταπίεση αλλά οι Ρώσοι δεν καταπιέζουν τους Ουκρανούς να μην πάνε με κανένα? θα πω πολύ απλά, ποιος φταίει για αυτό? ποιος γεμίζει βάσεις γύρω γύρω από τη Ρωσία χωρίς λόγο και αιτία? για πείτε μου τις αντίστοιχες βάσεις των Ρώσων γύρω από την Αμερική? που είναι?

    Είναι τόσο μα τόσο απλά τα πράγματα .. ένα και ένα κάνουν 2 για όλους.. δεν γίνεται για τους άλλους ένα και ένα να κάνει 3...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #10877
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ καταλαβαίνω πως οι συνεννόηση με τις μεγάλες δυνάμεις και κυρίως με την Αμερική και τους Ρώσους ήταν να υπάρχει ένα buffer zone μεταξύ τους. Αυτό το buffer που πήγε τα τελευταία χρόνια στην περίπτωση της Ουκρανίας και που θα πήγαινε μελλοντικά? μην ξανασυζητάμε τα ίδια.
    Δεν είμαι με τους Ρώσους και με αυτό που κάνουν και πρέπει να το καταλάβετε αλλά δεν είμαι και πρόβατο να νομίζω πως ότι κάνουν οι Αμερικάνοι είναι καλώς καμωμένα. Δεν δέχομαι σαν άνθρωπος κανένας να καταπιέζει κανέναν για οποιονδήποτε λόγο και βλέπουμε αυτή τη στιγμή μια επίθεση σε μια χώρα που είναι καταδικαστέα από όλους τους νοήμονες ανθρώπους οι οποίοι όμως παύουν στα μάτια μου να είναι νοήμονες όταν δεν θέλουν για δικούς τους λόγους να δουν όλη την αλήθεια.

    Θα μου πείτε, δεν δέχεσαι καταπίεση αλλά οι Ρώσοι δεν καταπιέζουν τους Ουκρανούς να μην πάνε με κανένα? θα πω πολύ απλά, ποιος φταίει για αυτό? ποιος γεμίζει βάσεις γύρω γύρω από τη Ρωσία χωρίς λόγο και αιτία? για πείτε μου τις αντίστοιχες βάσεις των Ρώσων γύρω από την Αμερική? που είναι?

    Είναι τόσο μα τόσο απλά τα πράγματα .. ένα και ένα κάνουν 2 για όλους.. δεν γίνεται για τους άλλους ένα και ένα να κάνει 3...
    Πάλι για τους χάρτες του ΝΑΤΟ θα λέμε;

  3. #10878
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι για τους χάρτες του ΝΑΤΟ θα λέμε;
    Όχι, για τη γενική προσπάθεια της Δύσης να εξαφανίσει κάποιον άλλον. Τώρα έχουμε τη Ρωσία, φορτώνουμε με την Κίνα και γενικά την Ασία. Πιο πριν είχαμε τις αραβικές χώρες και τα γύρω γύρω κράτη. Έχουμε τη Λιβύη που την έσωσαν ... είναι άπειρα τα παραδείγματα και πραγματικά κάποιος πρέπει να εθελότυφλη και να μην βλέπει πως ότι γίνεται, γίνεται για τους πόρους της κάθε χώρας ή για ανακοπή του εμπορίου και της ανάπτυξής της.

    Στο βωμό του "Καργιόλη Ρώσε-Κινέζε κλπ δεν θα σηκώσεις κεφάλι γιατί εμείς ήμαστε οι άρχοντες του πλανήτη" έχουμε αυτά που έχουμε. Να κονομάνε οι αμυντικές βιομηχανίες τους, να έχουν το φτηνότερο πετρέλαιο στον πλανήτη και άλλα πολλά για να μην διαταραχθεί ο τρόπος ζωή τους. Έλεος πια.... είμαι 100% πως κάποιοι αρχηγοί κρατών όπως ο Μακρόν (πάει αυτός φαγώνεται) αντιλαμβάνονται του τι γίνεται αλλά είναι μύγες μέσα στο γάλα.

    Φυσικά όλα από 10000χλμ μακρυά
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #10879
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νομίζω ότι αργά ή γρήγορα, θα σταματήσει το αστείο με την Δύση να μπορεί να απειλεί όποιον της καπνίσει είτε με μπομπες/θάνατο είτε με εμπάργκο κλπ.

    Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τις νέες ισορροπίες. Αν τις δούμε
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #10880
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, για τη γενική προσπάθεια της Δύσης να εξαφανίσει κάποιον άλλον. Τώρα έχουμε τη Ρωσία, φορτώνουμε με την Κίνα και γενικά την Ασία. Πιο πριν είχαμε τις αραβικές χώρες και τα γύρω γύρω κράτη. Έχουμε τη Λιβύη που την έσωσαν ... είναι άπειρα τα παραδείγματα και πραγματικά κάποιος πρέπει να εθελότυφλη και να μην βλέπει πως ότι γίνεται, γίνεται για τους πόρους της κάθε χώρας ή για ανακοπή του εμπορίου και της ανάπτυξής της.

    Στο βωμό του "Καργιόλη Ρώσε-Κινέζε κλπ δεν θα σηκώσεις κεφάλι γιατί εμείς ήμαστε οι άρχοντες του πλανήτη" έχουμε αυτά που έχουμε. Να κονομάνε οι αμυντικές βιομηχανίες τους, να έχουν το φτηνότερο πετρέλαιο στον πλανήτη και άλλα πολλά για να μην διαταραχθεί ο τρόπος ζωή τους. Έλεος πια.... είμαι 100% πως κάποιοι αρχηγοί κρατών όπως ο Μακρόν (πάει αυτός φαγώνεται) αντιλαμβάνονται του τι γίνεται αλλά είναι μύγες μέσα στο γάλα.

    Φυσικά όλα από 10000χλμ μακρυά
    Η κακιά δύση, κατάλαβα.....

  6. #10881
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κακιά δύση, κατάλαβα.....
    Έχεις δίκιο και συμφωνώ... όλοι κακοί είναι και δεν το λέω για πλάκα τώρα και πόσο μάλλον αυτό το λουλούδι που λέγεται Πούτιν αλλά να τα λέμε όλα.

    Ή πρέπει να γίνει ένα μπραφ να τα βρούνε άμεσα και να σταματήσει όπου είναι ο τρελός, ή ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ να στείλει ΟΛΟ το στρατό της τώρα και να μπει στην Ουκρανία. Ότι γίνει έγινε, τέλος.

    Φυσικά οι αμερικάνοι από τα 10000χλμ τους θα πίνουν τις μπυρίτσες τους και θα δίνουν συγχαρητήρια ο ένας στον άλλο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #10882
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, για τη γενική προσπάθεια της Δύσης να εξαφανίσει κάποιον άλλον. Τώρα έχουμε τη Ρωσία, φορτώνουμε με την Κίνα και γενικά την Ασία.
    Αμερικη για Ουκρανια: Ειναι δικαιωμα της ουκρανιας να βομβαρδιζει τους αυτονομιστες κατοικους της ανατολικης ουκρανιας ανενοχλητη. Παρεμβαση τριτων ειναι καταδικαστεα.
    Αμερικη για Κινα: Δεν ειναι δικαιωμα της Κινας να απομακρυνει την αυτονομιστικη ηγεσια απ'το κινεζικο νησι Ταϊβαν. Αν το κανει τοτε ειναι δικαιολογημενη η στρατιωτικη απαντηση των ΗΠΑ.

    Η ουκρανια να κανει οτι θελει στο εδαφος της και να μη πηγαινουν τριτοι καλοθελητες. Για τη κινα ομως οχι

    Απαραδεκτη η παρεμβαση Ρωσων υπερ ανατολικοουκρανων αυτονομιστων, αναγκαια η παρεμβαση ΗΠΑ υπερ κινεζο-ταϊβανεζων αυτονομιστων

    Αμα ο αλλος ψαχνεται να κανει πολεμο δε τηρει ουτε τα προσχηματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μετά όταν την πήραν στην Ρωσία και τις είπανε δυο λογάκια που την βάλανε να λέει ψέματα με φόβο την ζωή της
    Εσυ εγραψες σεναριο ταινιας. Ευγε. Data to back it up = 0. Ολα απ'το κεφαλι σου και εμεις πρεπει να τα αποδεχτουμε σαν hard facts.

  8. #10883
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμερικη για Ουκρανια: Ειναι δικαιωμα της ουκρανιας να βομβαρδιζει τους αυτονομιστες κατοικους της ανατολικης ουκρανιας ανενοχλητη. Παρεμβαση τριτων ειναι καταδικαστεα.
    Αμερικη για Κινα: Δεν ειναι δικαιωμα της Κινας να απομακρυνει την αυτονομιστικη ηγεσια απ'το κινεζικο νησι Ταϊβαν. Αν το κανει τοτε ειναι δικαιολογημενη η στρατιωτικη απαντηση των ΗΠΑ.

    Η ουκρανια να κανει οτι θελει στο εδαφος της και να μη πηγαινουν τριτοι καλοθελητες. Για τη κινα ομως οχι

    Απαραδεκτη η παρεμβαση Ρωσων υπερ ανατολικοουκρανων αυτονομιστων, αναγκαια η παρεμβαση ΗΠΑ υπερ κινεζο-ταϊβανεζων αυτονομιστων

    Αμα ο αλλος ψαχνεται να κανει πολεμο δε τηρει ουτε τα προσχηματα.
    Ξέχασες να γράψεις για τη γενοκτονία στο Ντομπας και τα 14000 θύματα.

  9. #10884
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εσυ εγραψες σεναριο ταινιας. Ευγε. Data to back it up = 0. Ολα απ'το κεφαλι σου και εμεις πρεπει να τα αποδεχτουμε σαν hard facts.
    Άλλοι κάνανε ταίνια, αλλά δεν περιμένω να αποδεχτείς εσυ κάτι, δεν έχει μείνει χώρος για κάτι άλλο εκτός απο την προπαγάνδα εκ Ρωσίας

  10. #10885
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλοι κάνανε ταίνια, αλλά δεν περιμένω να αποδεχτεί εσυ κάτι, δεν έχει μείνει χώρος για κάτι άλλο εκτός απο την προπαγάνδα εκ Ρωσίας
    Εφερα βιντεο και ντοκουμεντα, εσυ εβγαλες κατι απ'το μυαλο σου. 3-0 απ'τα αποδυτηρια.

  11. #10886
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφερα βιντεο και ντοκουμεντα, εσυ εβγαλες κατι απ'το μυαλο σου. 3-0 απ'τα αποδυτηρια.
    Βίντεο ναι, ντοκουμέντο όχι (ούτε κάν αυτό του βαξεβάνη)

  12. #10887
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Η κυβέρνηση της Ταϊβάν δεν είναι αυτονομιστές.
    Δεν άνηκαν ποτέ στη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας για να αυτονομηθούν από αυτήν.

  13. #10888
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κυβέρνηση της Ταϊβάν δεν είναι αυτονομιστές.
    Δεν άνηκαν ποτέ στη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας για να αυτονομηθούν από αυτήν.
    Ωραια και οι ανατολικοουκρανοι δεν ειναι αυτονομιστες καθοτι αυτοι ηταν οι μονοι που ηταν εναρμονισμενοι με το νομιμο καθεστως του κιεβου και οχι το παρανομο πραξικοπηματικο. Οι αλλοι εκαναν πραξικοπημα παρανομως, αυτοι απλα υποστηριζαν το νομιμα εκλεγμενο καθεστως.

  14. #10889
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια και οι ανατολικοουκρανοι δεν ειναι αυτονομιστες καθοτι αυτοι ηταν οι μονοι που ηταν εναρμονισμενοι με το νομιμο καθεστως του κιεβου και οχι το παρανομο πραξικοπηματικο. Οι αλλοι εκαναν πραξικοπημα παρανομως, αυτοι απλα υποστηριζαν το νομιμα εκλεγμενο καθεστως.
    MNP για πες, συνταγματικά έδιωξαν τον Πρόεδρο της Σρι Λάνκας; Μην φάνε τίποτα βόμβες σε 5-10 χρόνια χωρίς λόγο... Να τους προειδοποιήσουμε να φύγουν από την προεδρική πισίνα αν είναι...

  15. #10890
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια και οι ανατολικοουκρανοι δεν ειναι αυτονομιστες καθοτι αυτοι ηταν οι μονοι που ηταν εναρμονισμενοι με το νομιμο καθεστως του κιεβου και οχι το παρανομο πραξικοπηματικο. Οι αλλοι εκαναν πραξικοπημα παρανομως, αυτοι απλα υποστηριζαν το νομιμα εκλεγμενο καθεστως.
    Μεγάλες τρικυμίες...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 726 από 1211 ΠρώτηΠρώτη ... 706716721724725726727728731736746 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας