Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 65
  1. #31
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Πληρώνω παραπάνω, άρα επικοινωνώ - Καρτέλιος

  2. #32
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν παίζουμε μεσω VPN? εγώ έτσι συνδέομαι στον Asterisk μου δεν τον βγάζω στο internet.
    @DSLaManiaC με πρόλαβες όταν έγραφα το μύνημα....
    η forthnet πχ με 5 ευρω τον μηνα δινει 720 λεπτα στα κινητα, τα μειονεκτηματα που βλεπω στην υλοποιηση για μενα ειναι 2, 1ον οτι δεν εχει παντου απεξω 3G/H/H+ ουτε η wind που εχω, αλλα ουτε και η cosmote που επισης εχω και με GRPS/EDGE δεν την πολυπαλευει το VOIP, και 2ον οτι οποιος παιρνει τηλ στο νουμερο του σταθερου που περναω στον asterisk θα χτυπαει μεν και στο κινητο, αλλα θα το σηκωνουν απο το σπιτι πρωτα. Επισης οι εναλλαγες δικτυων μεταξυ 3G/H/H+/GRPS/EDGE αποσυνδεουν συνηθως το PPTP VPN.
    δοκίμασε sstp

    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  3. #33
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    όλες οι κυρίες μαζί;
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  4. #34
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκίμασε sstp

    δε εχει σημασια αυτο που λες, κανενα vpn δεν αντεχει εφοσον χανει το σημα κινητης το κινητο στις εναλλαγες τυπου δικτυων....εφοσον το σημα ειναι ανυρπακτο ειδικα στην wind κοβεται, λογικο και επακόλουθο ειναι! ειπα και καπου ποιο πριν οτι και στο σπιτι μου και στην δουλεια μου η wind χανει εντελως το σημα ωρες ωρες, ουτε sms δεν παει με τπτ, ποσο μαλλον να δουλεψεις με δεδομενα δλδ Edge στην καλυτερη περιπτωση. Η δε cosmote που εχω εχει σε αλλα μερη προβλημα πχ στο εξοχικο, αστα να πανε triple sim mobile χρειαζεται να εχει κανεις! αντι να φτιαξουν το ρημαδοσημα τους μονο οι αυξησεις τους νοιαζουν!!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά μήπως συμφέρει να είμαστε συνδρομητές σε εταιρείες εξωτερικού με περιαγωγή...;

  6. #36
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την υγειά σας θα τη βρείτε όλοι όταν γυρίσετε σε υπηρεσίες VoIP.
    Άντε σιγά σιγά να μαθαίνουμε το Skype, το Viber και να βάζουμε και κάνα VoIP 210.
    Θα μου πεις, δεν έχεις ανάγκη τα δεδομένα? Τα χεις ναι, αλλά τουλάχιστον δε θα τρως στη μάπα και τις χρεώσεις τηλεφωνίας αλλά μόνο των πακέτων Internet.
    Ποτέ δεν θα βρεθεί η "υγεία" όπως λές.

    Ο λόγος που ανεβάζουν τις χρεώσεις είναι ότι πολλοί το έχουν γυρίσει σε καρτοκινητά και έχει πέσει ο τζίρος.
    Αν το γυρίσουν όλοι σε καρτοκινητά θα ανέβουν περισσότερο οι χρεώσεις των καρτοκινητών.
    Αν το γυρίσουν σε Voip θα ανέβουν τα data.
    Αν σταματήσουμε να χρησιμοποιουμε data συνδεσεις και τραβάμε απο wifi, Θα ανέβουν οι χρεώσεις της adsl.
    Κάθε επιχείρηση ή ακόμα και κράτος, έχει ώς στόχο να εισπράξει Χ ποσό. Ο τρόπος δεν παίζει ρόλο. Οτι ζητάει ο πελάτης.
    Για αυτό γελάω με τέτοιες ατάκες, όπως και με ατάκες του στύλ "μην φορολογήσετε τους αγρότες".
    Αν δεν φορολογήσουν τους αγρότες, θα φορολογήσουν κάποιους άλλους για να καλύψουν το κενό.
    Ο μοναδικός τρόπος -αν υπάρχει σε τόσο μικρές αγορές, διότι παίζει έντονα το καρτέλ- είναι η μείωση συνολικά της κατανάλωσης. Μόνο τότε μπορεί να πιέσεις μία εταιρία για χαμηλότερες τιμές με σκοπό να σε προσελκύσει και να υπάρξει ισορροπία.

  7. #37
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν θα βρεθεί η "υγεία" όπως λές.

    Ο λόγος που ανεβάζουν τις χρεώσεις είναι ότι πολλοί το έχουν γυρίσει σε καρτοκινητά και έχει πέσει ο τζίρος.
    Αν το γυρίσουν όλοι σε καρτοκινητά θα ανέβουν περισσότερο οι χρεώσεις των καρτοκινητών.
    Αν το γυρίσουν σε Voip θα ανέβουν τα data.
    Αν σταματήσουμε να χρησιμοποιουμε data συνδεσεις και τραβάμε απο wifi, Θα ανέβουν οι χρεώσεις της adsl.
    Κάθε επιχείρηση ή ακόμα και κράτος, έχει ώς στόχο να εισπράξει Χ ποσό. Ο τρόπος δεν παίζει ρόλο. Οτι ζητάει ο πελάτης.
    Για αυτό γελάω με τέτοιες ατάκες, όπως και με ατάκες του στύλ "μην φορολογήσετε τους αγρότες".
    Αν δεν φορολογήσουν τους αγρότες, θα φορολογήσουν κάποιους άλλους για να καλύψουν το κενό.
    Ο μοναδικός τρόπος -αν υπάρχει σε τόσο μικρές αγορές, διότι παίζει έντονα το καρτέλ- είναι η μείωση συνολικά της κατανάλωσης. Μόνο τότε μπορεί να πιέσεις μία εταιρία για χαμηλότερες τιμές με σκοπό να σε προσελκύσει και να υπάρξει ισορροπία.
    ευγε για την περιγραφη του ορου καρτελ
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  8. #38
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μήπως συμφέρει να είμαστε συνδρομητές σε εταιρείες εξωτερικού με περιαγωγή...;

    Και ποιός θα κάνει περιαγωγή? Η wind?

  9. #39
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Στην πυρά. Και το ότι δεν υπάρχει κράτος στην Ελλάδα το γνωρίζουμε εδώ και καιρό.
    Έγραψα και εγώ τον αφορισμό μου και πάω στον καναπέ μου

  10. #40
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokoretsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πυρά. Και το ότι δεν υπάρχει κράτος στην Ελλάδα το γνωρίζουμε εδώ και καιρό.
    Έγραψα και εγώ τον αφορισμό μου και πάω στον καναπέ μου
    Σήκω για κοιλιακούς
    Ερχεται καλοκαίρι και θα σου χρειαστούν
    Και επιτέλους μη σταματάς το practise για να μιλήσεις στο κινητό!!! Το να μην έχεις σήμα, είναι μία, κάποια λύση.

  11. #41
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ειναι θέμα καρτέλ, έτσι λειτουργεί η "ελεύθερη αγορά ΑΕ". Ο σκοπός είναι να μη
    σου μένει φράγκο στην τσέπη, να είσαι συνέχεια στην πρέσα και να μην μπορείς να
    λες "όχι" καθώς δεν θα υπάρχει άλλη επιλογή.

    Τώρα γελάμε και κάνουμε πλακίτσα επειδή μιλάμε για μια υπηρεσία μη ζωτικής σημασίας.
    Όταν θα τα εφαρμόσουν και σε υπηρεσίες όπως Νερό ή Ρεύμα, θα κλάψουμε με μαυρο
    δάκρυ.
    ---

    Κατά τα άλλα, είναι τουλάχιστον αστείο να ψάχνουμε για τρόπους διαφυγής με συμβατικά
    μέσα. Όπως σωστά έγραψε το παιδί πιο πάνω, αν πάνε όλοι σε κάρτες τότε θα ακριβήνουν.
    Αν πάνε όλοι σε Skype/Viber τότε θα σου ζητήσουν συνδρομή. Αν πάνε όλοι σε wifi τότε
    θα σου αυξήσουν την adsl. Αν αφήσουν όλοι τα αμάξια τότε θα ακριβήνουν τα ΜΜΜ, αν
    πάρουν όλοι ποδήλατα τότε θα σου βάλουν φόρο, αν πάνε όλοι με τα πόδια τότε θα σε
    φορολογήσουν για κάτι άλλο. Αν μάθει και η κουτσή Μαρία να κατεβάζει τσάμπα από το
    gamato.info... το έκλεισαν καιρό τώρα

    Δεν υπάρχει "τσάμπα" λύση για μαζική χρήση. Όσο είμαστε στις "σκιές" θα απολαμβάνουμε
    τα προνόμια. Όταν η τσάμπα λύση γίνει mainstream, τότε τέλος. Θα πρέπει να είμαστε συ-
    νέχεια στο ψάξιμο για νέες τσάμπα λύσεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα βαρεθούμε
    ποτέ

  12. #42
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eaglos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι θέμα καρτέλ, έτσι λειτουργεί η "ελεύθερη αγορά ΑΕ". Ο σκοπός είναι να μη
    σου μένει φράγκο στην τσέπη, να είσαι συνέχεια στην πρέσα και να μην μπορείς να
    λες "όχι" καθώς δεν θα υπάρχει άλλη επιλογή.

    Τώρα γελάμε και κάνουμε πλακίτσα επειδή μιλάμε για μια υπηρεσία μη ζωτικής σημασίας.
    Όταν θα τα εφαρμόσουν και σε υπηρεσίες όπως Νερό ή Ρεύμα, θα κλάψουμε με μαυρο
    δάκρυ.
    ---

    Κατά τα άλλα, είναι τουλάχιστον αστείο να ψάχνουμε για τρόπους διαφυγής με συμβατικά
    μέσα. Όπως σωστά έγραψε το παιδί πιο πάνω, αν πάνε όλοι σε κάρτες τότε θα ακριβήνουν.
    Αν πάνε όλοι σε Skype/Viber τότε θα σου ζητήσουν συνδρομή. Αν πάνε όλοι σε wifi τότε
    θα σου αυξήσουν την adsl. Αν αφήσουν όλοι τα αμάξια τότε θα ακριβήνουν τα ΜΜΜ, αν
    πάρουν όλοι ποδήλατα τότε θα σου βάλουν φόρο, αν πάνε όλοι με τα πόδια τότε θα σε
    φορολογήσουν για κάτι άλλο. Αν μάθει και η κουτσή Μαρία να κατεβάζει τσάμπα από το
    gamato.info... το έκλεισαν καιρό τώρα

    Δεν υπάρχει "τσάμπα" λύση για μαζική χρήση. Όσο είμαστε στις "σκιές" θα απολαμβάνουμε
    τα προνόμια. Όταν η τσάμπα λύση γίνει mainstream, τότε τέλος. Θα πρέπει να είμαστε συ-
    νέχεια στο ψάξιμο για νέες τσάμπα λύσεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα βαρεθούμε
    ποτέ
    Άμα τους πετάξεις, δεν θα έχεις άλλο "άμα".
    Μπορείς; ΝΑΙ, αλλά μόνο αν κινηθούμε όλοι μαζί (ή οι περισσότεροι).
    πχ όλοι να κάνουμε αίτηση μετάβασης των κινητών σε μια εταιρία ώστε να φοβηθεί η άλλη.
    Μετά από ένα μήνα αίτηση στην άλλη κλπ.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #43
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ολοι στα καρτοκινητα και αφηστε τα παγια! ετσι πιστευω εγω και αυτο κανω. Εκει τουλαχιστον οποτε θες βαζεις καρτα ανανεωσης οτι θες βαζεις, αν εχεις dual sim κινητο οπως εγω διαλεγεις αναμεσα σε 2 εταιριες οτι σε συμφερει και γλιτωνεις πολλα ευρω. Αν θες παιζεις και με VOIP με πακετα δεδομενων και γλιτωνεις απο ομιλια. Οι συνδεσεις με παγια νομιζω μονο εταιριες συμφερουν πλεον και οχι ιδιωτες.

  14. #44
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    4G cat19
    ISP
    Vodafone
    Router
    Huawei B818
    και η Voda τα ιδια κανει. Η Victus φταιει!

  15. #45
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Η Vodafone και η Wind είναι σαν μία εταιρία τώρα, οπότε και τις ίδιες τιμές θα έχουν στο περίπου και το σήμα της 2ης θα φτιάξει...

    Εγώ έχω κινητό με 2 SIM, η μία Vodafone CU και η άλλη Cosmote What's Up. Μόνο την 1η χρησιμοποιώ, γιατί η άλλη είναι πανάκριβη, απλά την έχω για να με παίρνουν όσοι (λίγοι) έχουν απομείνει στο What's Up. Εγώ μόνο καρτοκινητό, ποτέ σύνδεση κι ας ήμουν ο Bill Gates ο ίδιος!

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-14, 11:19
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 19:05
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-13, 20:33
  4. Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας