Το έχω γράψει ήδη. Μπορεί να φαίνομαι πολύ κακός αλλά ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ όταν κάποιος παίρνει Smartphone οφείλει να έχει και ίντερνετ. Αυτή όμως το τονίζω είναι η δική μου άποψη.
Και θα σε ρωτήσω το εξής, θέτοντας ένα παράδειγμα. Μιλάς με φίλους σου (ή έστω, σου μιλάνε κάποιοι φίλοι σου) σε πρόγραμμα τύπου Viber, WhatsApp, Tango κ.α. πως θα μπορέσεις να επικοινωνήσεις μαζί τους εάν δεν είσαι σε κάλυψη WiFi; Και δεν αναφέρομαι στις περιπτώσεις που θα μπορούν να σε πάρουν τηλέφωνο. Μπορεί να μην έχουν λεπτά (ή κάρτα αν είναι καρτοκινητό) και επίσης, μπορεί να βρίσκονται σε ένα σημείο ή σε μια κατάσταση που δεν θα μπορούν να μιλήσουν. Πως θα επικοινωνήσετε;
Δεν υπάρχει στη λογική μου το SMS γιατί με 50 βγάζω 1GB ίντερνετ. Το παράδειγμα που σου λέω είναι το ελάχιστο. Είναι άπειρες οι φορές που χρειάστηκα χάρτη+GPS για να πάω κάπου. Είναι πάρα πολλές οι φορές που για να μπορέσω να πω σε φίλους που να έρθουν να με βρούν τους στέλνω χάρτη και τον ανοίγουν στο κινητό για να ακολουθήσουν τη διαδρομή και πολλά πολλά πολλά ακόμη.
Πως θα τα κάνει κάποιος όλα αυτά αν δεν έχει ίντερνετ; Τα παραδείγματα που σου λέω είναι απο αυτά που μου συμβαίνουν καθημερινά.