Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ ωραία νέα,

  2. #32
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην ακούσω κανένα να διαμαρτυρηθεί γιατί τα Nexus δεν έχουν SD κάρτα. Αγορά αμέσως του μικρού πακέτου και άμεσο upload όλων των ebooks που έχω. Μακάρι να δώσει και ένα desktop client σαν εξωτερικό δίσκο και όχι sync.
    Eγω διαμαρτυρομαι.

    Να βαλω τα app/TWRP backups στο cloud;

    Πολυ καλο, αλλα δεν το βλεπω επ'ουδενι ως αντικαταστατη της SD.

  3. #33
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Τέλεια νέα. Αργά ή γρήγορα θα χρειαζόμουν τον έξτρα χώρο. Τώρα έχω τον 5x χώρο στην ίδια τιμή που είχα και πριν.

  4. #34
    Εγγραφή
    30-07-2006
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    NETFASTER WLAN
    SNR / Attn
    12.1(dB) / 21.8(dB)
    Εξαιρετικά νέα... το μηνιαίο ποσό είναι σε λογικά πλαίσια και το cloud πολύ χρήσιμο για όλους..

  5. #35
    Εγγραφή
    03-04-2008
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ADB P.RG A4100N
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 30(dB)
    αρκετά καλές τιμές, αν το χρειάζεσαι

  6. #36
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω διαμαρτυρομαι.

    Να βαλω τα app/TWRP backups στο cloud;

    Πολυ καλο, αλλα δεν το βλεπω επ'ουδενι ως αντικαταστατη της SD.
    Δεν καταλαβαινόμαστε μου φαίνεται. Φυσικά και ΔΕΝ είναι αντικαταστάτης της SD κάρτας. Αλλά γιατί να έχω 2 αντίγραφα στο κινητό και στο tablet μου όταν μπορώ πλέον να τα έχω μια φορά στο cloud; Και να ψάχνω κάθε λίγο αν αυτό που έχω διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή είναι η τελευταία έκδοση; Cloud sync και έτοιμο. Φυσικά ευαίσθητα εργασιακά δεδομένα ΚΑΙ τοπικά για πολλούς λόγους.

    Εδώ και λίγο καιρό έχω καθαρίσει το κινητό μου από πολλά PDF που είχα. Στο tablet έχω κρατήσει μόνο κάποια μεγάλα βιβλία που δεν ανεβαίνουν εύκολα λόγω μικρού upload. Έχω ελευθερώσει πολύτιμο χώρο για εφαρμογές και παιχνίδια.

  7. #37
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Nαι, αλλο αυτο που απαντας τωρα και αλλο το

    Και μην ακούσω κανένα να διαμαρτυρηθεί γιατί τα Nexus δεν έχουν SD κάρτα.
    Το cloud καραβολευει αλλα εχει συμπληρωματικο ρολο.

  8. #38
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην ακούσω κανένα να διαμαρτυρηθεί γιατί τα Nexus δεν έχουν SD κάρτα. Αγορά αμέσως του μικρού πακέτου και άμεσο upload όλων των ebooks που έχω. Μακάρι να δώσει και ένα desktop client σαν εξωτερικό δίσκο και όχι sync.
    Μέσα σε 3" αφού το διάβασα σκέφτηκα 5-6 διαφορετικούς λόγους που είναι άκυρη αυτή η απολυτη γενίκευση.

    Σκέφτηκες κανέναν ?

  9. #39
    Εγγραφή
    05-10-2011
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30 Mbps / 5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djuan1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που με κρατάει είναι η έλλειψη Linux client.
    Υπάρχει το Insync, το οποίο κοστίζει 15$, και το πληρώνεις μόνο μία φορά:

    https://www.insynchq.com

    https://www.insynchq.com/pricing

  10. #40
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει το Insync, το οποίο κοστίζει 15$, και το πληρώνεις μόνο μία φορά:

    https://www.insynchq.com

    https://www.insynchq.com/pricing
    Τρόποι υπάρχουνε διάφοροι για χρήση του google drive σε linux
    Αν θέλει η απαράδεκτη google να το χρησιμοποιούμε, ας δόσει client. Βρε ουστ από δώ..

  11. #41
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα σε 3" αφού το διάβασα σκέφτηκα 5-6 διαφορετικούς λόγους που είναι άκυρη αυτή η απολυτη γενίκευση.

    Σκέφτηκες κανέναν ?
    Ένα και μοναδικό. Την πιθανή έλλειψη συνδεσιμότητας. Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που με κρατάει πίσω.

    Δεν αναφέρθηκα στην ΕΛΛΕΙΨΗ εσωτερικού χώρου αποθήκευσης ή τη ΜΕΙΩΣΗ αυτού. Αναφέρθηκα στην κάρτα SD και μόνο σε αυτή. Θεωρώ πως με αυτές τις τιμές ένα high end 4G τηλέφωνο με 32GB χώρο καθιστά περιττή την έξτρα χωρητικότητα. Σίγουρα το 100% availability και τα κρίσιμα αρχεία της δουλειάς μας πρέπει να έχουν μόνιμη πρόσβαση. Εγώ όμως δεν μιλάω γι' αυτά. Μιλάω για όλα τα υπόλοιπα που έχουμε και τα διπλό-τριπλό-περνάμε σε φακέλους και υποφακέλους και διάφορες συσκευές.

    Προσωπικά αγόρασα τον έξτρα χώρο για να ανεβάσω ότι βιβλίο έχω και διάφορες μουσικές συλλογές. Όταν είμαι εκτός να μπορώ να διαβάσω ότι θέλω και να ακούσω τα αγαπημένα μου τραγούδια. Δόξα τω Θεό υπάρχει παντού Wi-Fi. Ε και αν δεν υπάρχει δεν θα πεθάνω. Παλιά δεν είχαμε ούτε ρεύμα στις διακοπές μας.

    Και δεν γενικεύω στο 100%. Σίγουρα πολλοί έχουν άλλες ανάγκες. Αλλά η πλειοψηφία δεν θέλει πολύ χώρο κάθε μέρα. Δείτε και λίγο γύρω σας. Πόσοι κυκλοφορούν με smartphone και πόσοι το δουλεύουν σαν SMARTphone; Η πλειοψηφία θέλει μουσική, facebook, instagram και τσόντες.

  12. #42
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα και μοναδικό. Την πιθανή έλλειψη συνδεσιμότητας. Αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που με κρατάει πίσω.

    Δεν αναφέρθηκα στην ΕΛΛΕΙΨΗ εσωτερικού χώρου αποθήκευσης ή τη ΜΕΙΩΣΗ αυτού. Αναφέρθηκα στην κάρτα SD και μόνο σε αυτή. Θεωρώ πως με αυτές τις τιμές ένα high end 4G τηλέφωνο με 32GB χώρο καθιστά περιττή την έξτρα χωρητικότητα. Σίγουρα το 100% availability και τα κρίσιμα αρχεία της δουλειάς μας πρέπει να έχουν μόνιμη πρόσβαση. Εγώ όμως δεν μιλάω γι' αυτά. Μιλάω για όλα τα υπόλοιπα που έχουμε και τα διπλό-τριπλό-περνάμε σε φακέλους και υποφακέλους και διάφορες συσκευές.

    Προσωπικά αγόρασα τον έξτρα χώρο για να ανεβάσω ότι βιβλίο έχω και διάφορες μουσικές συλλογές. Όταν είμαι εκτός να μπορώ να διαβάσω ότι θέλω και να ακούσω τα αγαπημένα μου τραγούδια. Δόξα τω Θεό υπάρχει παντού Wi-Fi. Ε και αν δεν υπάρχει δεν θα πεθάνω. Παλιά δεν είχαμε ούτε ρεύμα στις διακοπές μας.

    Και δεν γενικεύω στο 100%. Σίγουρα πολλοί έχουν άλλες ανάγκες. Αλλά η πλειοψηφία δεν θέλει πολύ χώρο κάθε μέρα. Δείτε και λίγο γύρω σας. Πόσοι κυκλοφορούν με smartphone και πόσοι το δουλεύουν σαν SMARTphone; Η πλειοψηφία θέλει μουσική, facebook, instagram και τσόντες.
    Χωρίς wifi ζώ, χωρίς μουσική όχι
    Θα σου πρότεινα ένα εξωτερικό σκληρό κλώνο. Θα τον παίρνεις μαζί σου και θ' αφήνεις τον άλλο σπίτι. Οταν στρωθεί τραπέζι και αρχίσουν οι χοροί, το wifi και το cloud δεν λένε

  13. #43
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς wifi ζώ, χωρίς μουσική όχι
    Θα σου πρότεινα ένα εξωτερικό σκληρό κλώνο. Θα τον παίρνεις μαζί σου και θ' αφήνεις τον άλλο σπίτι. Οταν στρωθεί τραπέζι και αρχίσουν οι χοροί, το wifi και το cloud δεν λένε
    Όταν είσαι στο βουνό με τη φλωκάτη στο χώμα και το κοντοσούβλι να γυρίζει στη φωτιά ακόμη και τα FM ακούγονται σαν Mark Levinson.

    Πέραν του χαλαρού της κουβέντας. Απλά το παρακάνουμε πολλές φορές. Κάποτε ταξίδευα για μέρες με μία κάρτα 1GB γεμάτη τραγούδια στα 64ΜΒps, κάμποσα βιβλία σε txt και πολλά παιχνίδια. Τώρα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχουμε όλο το PC μας στο κινητό; Και μάλιστα τοπικά. Διαβάζω σε πολλά forums αυτή την άποψη. Τι στο διάβολο κουβαλάτε; Και εντάξει η δουλειά. Αυτά τα ρημάδια FLAC τι τα θέλετε;

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-13, 13:32
  2. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 21:52
  3. Μηνύματα: 70
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-13, 01:41
  4. Αυτόματη αποθήκευση εισερχόμενων attachments του Gmail στο Google Drive
    Από bomberb17 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-13, 19:58
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-13, 18:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας