Σελ. 688 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 668678683686687688689690693698708 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.306-10.320 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #10306
    Εγγραφή
    28-01-2021
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ναι... στο 19.1 δε μπαινει καν το opensubtitles καθως και το ertflix. Εβαλα το imdb id για το a4ksubtitles και ξαναεγκατεστησα το bugachino και τωρα φαινεται να παiζουν και τα 2. Θα δω και αυτα που μου ειπες να κανω. Εχω win10.

  2. #10307
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το opensubtitles απο που το παιρνεις και πως το βαζεις? Στο a4ksubtitles εδωσες το imdb id με το χερι, πχ το tt6334354, και σου εβγαλε αποτελεσματα χωρις να εισαι σε προσθετο σαν το oath?

    Για τα 2 vfs προσθετα που ελεγα παραπανω πας kodi addon repository > virtual filesystems και βαζεις τα archive support και rar archive support.
    ديميتريس

  3. #10308
    Εγγραφή
    28-01-2021
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το opensubtitles απο που το παιρνεις και πως το βαζεις? Στο a4ksubtitles εδωσες το imdb id με το χερι, πχ το tt6334354, και σου εβγαλε αποτελεσματα χωρις να εισαι σε προσθετο σαν το oath?

    Για τα 2 vfs προσθετα που ελεγα παραπανω πας kodi addon repository > virtual filesystems και βαζεις τα archive support και rar archive support.
    Το opensubtitles το παιρνω μεσω github. Του github ειναι 3 party και δε χρειαζεται λογαριασμο. Βγαζει xmbc error οποτε περιμενουμε το ποτε.........

    Για να εχεις imdb id πρεπει να εγκαταστησεις
    Add-ons > Download > Information providers > Movie information > Universal Movie Scraper, αυτο ειναι που παρεχει το imdb id και ετσι μονο δουλέυει το A4Ksubtitles.

    To rar archive support μαλλον μου την εκανε τη δουλεια με το fail download. Το archive support το ειχα βαλει απο τη πρωτη στιγμη.

    Ριξε μια ματια και σε αυτο.........

    https://www.pcsteps.gr/327896-%CE%B5...ek-subs-addon/

    Την ολη ιστορια την εκανα επειδη σε μια σειρα (Mr. Robot) δε μπορουσα να δω ενα συγκεκριμενο feed (To 1080p shortbreadhd απο rarbg) και μετα απο 3 λεπτα μου παγωνε ο player και μου εκλεινε. Τελικα μου το κανει και στη 19.1 με το ιδιο και πιθανο να ειναι απο seeding και οχι bug του player. Απο αλλη πηγη το ειδα μια χαρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MiniU : 06-08-21 στις 10:35.

  4. #10309
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Απο ποιο/ποιανου το github παιρνεις το opensubtitles? Να υποθεσω οτι δεν θες το opensubtitles που υπαρχει στο μαμα repo επειδη θελει credentials για να δουλεψει.

    Αυτο με το universal movie scraper δεν το ηξερα, θα το δοκιμασω asap.
    ديميتريس

  5. #10310
    Εγγραφή
    28-01-2021
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δες το λινκ που ποσταρα πιο πανω και θα δεις απο που............ στο 19 δουλευε μια χαρα.

    Τελικα εβαλα και το ertflix, ηθελε ενα dependency που το βρηκα και το κατεβασα και αυτο.

    Τωρα ενα motogp θελω και ειμαι οκ............ εχετε κανενα? Το sporthd το εχει μηπως μιας και εχω βαλει το bugathcino και υπαρχει μεσα σε αυτο?

  6. #10311
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το zip που λεει ο τυπος ειναι απο εδω και ειναι για το opensubtitles by opensubtitles, που εχει να δει ενημερωσει χρονια και δεν εινια καν συμβατο με την 19. Βασικα ενα ακομα παρατημενο προσθετο που φτιαξανε οι devs που κανουν και το κανονικο opensubtitles, για ατομα σαν εμενα που γκρινιαζουν για τα credentials που απαιτει για να παιξει.
    Προφανως δεν δεησαν να το κανουν συμβατο με την 19, και imho, δεν θελανε να το κανουνε καν, κρινοντας απο τα οσα λεγανε σε ενα bug report που ειχα ανοιξει καποτε για ενα προβλημα του
    https://github.com/opensubtitles/ser...opensubtitles/

    Αν εισαι σε 19+, το βαζεις απο το repo αυτου του τυπου, που το εκανε fork και δουλευει.
    https://github.com/Gujal00/GujalKodiWork

    To sporthd εχει motogp, γενικα, και μαλιστα το δειχνει τωρα!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MiniU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να εχεις imdb id πρεπει να εγκαταστησεις
    Add-ons > Download > Information providers > Movie information > Universal Movie Scraper, αυτο ειναι που παρεχει το imdb id και ετσι μονο δουλέυει το A4Ksubtitles.
    Αυτο εδω μαλλον δουλεψε με το elementum. Δεν ξερω ομως αν το elementum παρεχει απο μονο του imdb id στο a4ksubtitles, αρα μπορει να δουλεψει και χωρις το universal movie scrapper, οποτε πως μπορω να σιγουρευτω οτι οντως κανει κατι το universal movie scrapper? Αν βαλω να παιξει μια ταινια τοπικα ή μεσω dlna πχ, θα δουλευει?
    ديميتريس

  7. #10312
    Εγγραφή
    28-01-2021
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Nαι, το universal movie scrapper ειναι αυτο που θελει το a4ksubtitles για να δουλεψει καθως του παρεχει το id.

    Το λινκ που παρεθεσες τι ακριβως αφορα? Το opensubtitles? Η κατι αλλο? Γιατι δε το βλεπω μεσα να υπαρχει.

    Το sporthd οντως εχει motogp αλλα δε μου παιζει τιποτα. Μου βγαζει οτι one or more items fail to start. Θελει κατι επιπλεον? Το εκανα add from repository απο το bugatchino κα ισως να μην εχει κατι που χρειαζεται.

    τελικα παιζει απλα θελει καποιες προσπαθειες, ισως για να ανοιξει το λινκ. Το RTMP το εχω βαλει για να σε προλαβω.



    Για nova, cosmote κ.λ.π. εχουμε κατι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MiniU : 06-08-21 στις 14:44.

  8. #10313
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πριν 2-3 ωρες που ποσταρα για το motogp επαιζε κανονικα. Ειχε μαλιστα και 2 λινκ. Τωρα δεν μπορω να δω αν παιζει.

    Το πρωτο λινκ για το opensubtitles by opensubtitles ειναι αυτο που δειχνει ο τυπος του pcsteps στο howto του. Εινια παρατημενο, δεν ασχολειται κανενας με αυτο και δεν προκειται να παιξει σε kodi 19+. Το fork του τυπου, ο οποιος εχει ολοκληρο repo για αυτα που φτιαχνει, παιζει κανονικα.

    Σε ταινια που επαιξα μεσω dlna, το a4ksubtitles εβγαλε σφαλμα, αλλα οχι αυτο με το imdb id.
    ديميتريس

  9. #10314
    Εγγραφή
    28-01-2021
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Βγαλτο και ξαναβαλτο και πιθανο να σου παιξει.

    Το θεμα ομως ειναι οτι και αυτο και το opensubtitles αν δεν εχεις λογαριασμο σου βρισκουν απο τιποτα μεχρι ελαχιστα, για αυτο και εγω κατεβασα το subtitles.gr απο εδω

    https://alivegr.net/master/?fbclid=I...E6Q6bNoLsEdUq0
    repository.twilight0.zip

    Και καθαρισα......

  10. #10315
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποιο να βγαλω και να ξαναβαλω? Εκανα δοκιμη στο elementum χωρις το universal movie scraper και παλι εδωσε imdb id για να δουλεψει το a4ksubtitles, οποτε αμφιβαλλω αν το χρειαζεται και λεω να το πεταξω.

    Τι απορια εχεις για το repo του twilight?

    ---edit
    Ακυρο, τωρα ειδα οτι λες για το subtitles.gr.
    Για τελευταια φορα
    - opensubtitles by opensubtitles = ΔΕΝ απαιτει λογαριασμο για να κατεβασει, επισημως φτιαχτηκε πριν χρονια και πλεον εινια παρατημενο, υπαρχει ενα fork του (του gujal) που να δουλευει σε kodi 19+
    - opensubtitles σκετο = απαιτει λογαριασμο για να κατεβασει, συντηρειται ακομα, υπαρχει στο μαμα repo και εινια συμβατο με 19+
    ديميتريس

  11. #10316
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Και μετά φταίει το Kodi και τα bugs του

    BTW, ακόμα να φτιάξουν το Bug με την προτιμητέα γλώσσα υποτίτλων. Που αγνοεί την ρύθμιση και ακολουθεί την γλώσσα του συστήματος ...

  12. #10317
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Το universal movie scraper είναι library scraper, τι σχέση μπορεί να έχει με το elementum?
    Καλά για τον noob (no offense) αλλά ρε jim_p?
    To a4ksubtitles στις τελευταίες εκδόσεις έχει αναπτύξει και μερικούς άλλους τρόπους να παίρνει το imdb id αν δεν του το δίνει σαν infolabel το add-on, μάλλον γι'αυτό λειτουργεί πλέον με το elementum.

  13. #10318
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το universal movie scraper είναι library scraper, τι σχέση μπορεί να έχει με το elementum?
    ήθελα να το πω αλλά θα με έλεγαν κολλημένο

  14. #10319
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το universal movie scraper είναι library scraper, τι σχέση μπορεί να έχει με το elementum?
    Καλά για τον noob (no offense) αλλά ρε jim_p?
    To a4ksubtitles στις τελευταίες εκδόσεις έχει αναπτύξει και μερικούς άλλους τρόπους να παίρνει το imdb id αν δεν του το δίνει σαν infolabel το add-on, μάλλον γι'αυτό λειτουργεί πλέον με το elementum.
    Από ένα συνδυασμό hash της αρχής και του τέλους του αρχείου;

  15. #10320
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.508
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x

    Αφου με ξερετε οτι ειμαι ανθρωπος που δοκιμαζει διαφορα!

    @ranger
    Απο την εποχη που το kodi λεγοταν xbmc ειχα για γλωσσα υποτιτλων τα αγγλικα και τα ελληνικα και δεν ειχα κανενα τρομερο θεμα με τους υποτιτλους...

    @host505
    Μιας και σε πετυχα στο φορουμ. Εχω το kodi 18.9 που μου βγαζει το theoath metadata (script.theoath.metadata) ορφανο. Μπορω να το απεγκαταστησω ή χρειαζεται καπου? Το theoath το εχω εγκατεστημενο στο συγκεκριμενο συστημα εδω και 1+ χρονο.
    ديميتريس

Σελ. 688 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 668678683686687688689690693698708 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας