Σελ. 747 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 727737742745746747748749752757767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.191-11.205 από 12567

Θέμα: Kodi media center

  1. #11191
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποια λιστα εχεις και σε ποια εκδοση του kodi εισαι?
    ديميتريس

  2. #11192
    Εγγραφή
    11-05-2022
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έβαλα τις δύο λίστες μέσω λινκ που είχες αναφέρει σε παλιότερο post σου από πέρυσι.
    (Επίσης δυστυχώς ο ANT1 τέλος έτσι; )

    Έκδοση 19.3 σε Android TV

  3. #11193
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι, αντ1 τελος!

    Για αρχη, να πω πως το simple iptv του kodi 19 (δεν θυμαμαι τον αριθμο εκδοσης του προσθετου τωρα) μπορει να παρει το epg μεσα απο το ιδιο το m3u, οποτε δεν χρειαζεται εξτρα ρυθμιση, απλα να υπαρχει πανω πανω στο m3u καπως ετσι
    Κώδικας:
    #EXTM3U url-tvg="https://github.com/GreekTVApp/EPG-GRCY/releases/download/EPG/epg.xml.gz"
    Μετα απο αυτο, εγω ειχα ζητησει να αλλαχτουν τα tvg-name στην λιστα που εδωσα τοτε ωστε να δουλευει το epg σε ολα, αλλα οι maintainers της ειπανε οχι, οποτε σταματησα και εγω να ασχολουμε με αυτους. Υπαρχει σχετικο issue report στο github τους αν θες να δεις.
    Οποτε, εφοσον δεν μπορω να αλλαξω τη λιστα, εκανα μια δικη μου που εχει τα tvg-names σωστα και δουλευει το epg σε ολα... τα 10 καναλια που εχω. Αν θες, πες μου με ποια καναλια εχεις προβλημα και θα σου βρω εγω το tvg-name που πρεπει να βαλεις στο καθενα.

    Επιπλεον, εδω και λιγους μηνες, σταματησα να χρησιμοποιω το παραπανω epg και πλεον χρησιμοποιω αυτο απο το iptv-org. Επειδη ειχε θεματα με το epg και καποια tvg-names εινια προβληματικα, αναγκαστικα να τα αλλαξω ολα σε σε tvg-ids και απο τοτε δεν εχω προβλημα.
    Το epg του iptv-org ειναι σπαρτιατικο να ξερεις και λεει μονο τα βασικα για καθε πραγμα που δειχνει, χωρις περιγραφη, πχ το the chase αναφερεται στο παραπανω epg ως
    Κώδικας:
        <title lang="el">[K8] The Chase</title>
        <desc>Τηλεπαιχνίδι με την Μαρία Μπεκατώρου. Όποιος τα ξέρει όλα, ξεφεύγει. Όποιος κάνει λάθος, κινδυνεύει να «πιαστεί». Η Μαρία Μπεκατώρου συναντά παίκτες και Chasers στην πιο δύσκολη «αναμέτρηση», και προσπαθεί να κρατήσει τις... αποστάσεις μεταξύ τους. Τέσσερις παίκτες επιστρατεύουν τις γνώσεις τους για να αναμετρηθούν, κάθε φορά, με έναν από τους Chasers, και να διεκδικήσουν μέχρι και 10.000 ευρώ. Οι Chasers, μόνιμοι συνεργάτες του παιχνιδιού, είναι οι «φωτεινοί παντογνώστες». Mοιάζουν αήττητοι. Είναι όμως; Κάθε ένας από αυτούς έχει μία ξεχωριστή προσωπικότητα και ένα ψευδώνυμο που τον αντιπροσωπεύει: «Το Βουνό», «Το Γεράκι», «Ο Αδέκαστος Επιθεωρητής» και «Η γυναίκα με τα μαύρα». Θα καταφέρουν άραγε οι παίκτες να τους ξεφύγουν και να κερδίσουν το έπαθλο;</desc>
    ενω στο epg του iptv-org ως
    Κώδικας:
    <title lang="el">The Chase</title><category lang="el">Τηλεπαιχνίδι</category>
    Μιας και ειπαμε για iptv, τι εγινε με τα καναλια του alivegr? Επανηλθανε? Γιατι βλεπω χτες ενημερωθηκε το script.module.resolveurl.pluginsgr.
    ديميتريس

  4. #11194
    Εγγραφή
    11-05-2022
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ναι δουλεύουν κανονικά. Κοίταξε δεν μου βγαίνει καμία πληροφορία για Mega, Alpha, Skai, Star... όλα τα βασικά δηλαδή πανελλαδικής εμβέλειας. Θα ήθελα να είναι λίγο πιο αναλυτικό το epg να σου πω την αλήθεια όπως είναι στην τηλεόραση.

    Και όλο αυτό γιατί δεν πιάνω σήμα στο δωμάτιο...
    Εξάλλου από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένος τρόπος από το Kodi...

    - - - Updated - - -

    Βέβαια μήπως αξίζει περισσότερο να πάρω τα ίδια τα κανάλια από αυτό που ανέφερες στο τέλος;

  5. #11195
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αντ1 τελος!

    Για αρχη, να πω πως το simple iptv του kodi 19 (δεν θυμαμαι τον αριθμο εκδοσης του προσθετου τωρα) μπορει να παρει το epg μεσα απο το ιδιο το m3u, οποτε δεν χρειαζεται εξτρα ρυθμιση, απλα να υπαρχει πανω πανω στο m3u καπως ετσι
    Κώδικας:
    #EXTM3U url-tvg="https://github.com/GreekTVApp/EPG-GRCY/releases/download/EPG/epg.xml.gz"
    Μετα απο αυτο, εγω ειχα ζητησει να αλλαχτουν τα tvg-name στην λιστα που εδωσα τοτε ωστε να δουλευει το epg σε ολα, αλλα οι maintainers της ειπανε οχι, οποτε σταματησα και εγω να ασχολουμε με αυτους. Υπαρχει σχετικο issue report στο github τους αν θες να δεις.
    Οποτε, εφοσον δεν μπορω να αλλαξω τη λιστα, εκανα μια δικη μου που εχει τα tvg-names σωστα και δουλευει το epg σε ολα... τα 10 καναλια που εχω. Αν θες, πες μου με ποια καναλια εχεις προβλημα και θα σου βρω εγω το tvg-name που πρεπει να βαλεις στο καθενα.

    Επιπλεον, εδω και λιγους μηνες, σταματησα να χρησιμοποιω το παραπανω epg και πλεον χρησιμοποιω αυτο απο το iptv-org. Επειδη ειχε θεματα με το epg και καποια tvg-names εινια προβληματικα, αναγκαστικα να τα αλλαξω ολα σε σε tvg-ids και απο τοτε δεν εχω προβλημα.
    Το epg του iptv-org ειναι σπαρτιατικο να ξερεις και λεει μονο τα βασικα για καθε πραγμα που δειχνει, χωρις περιγραφη, πχ το the chase αναφερεται στο παραπανω epg ως
    Κώδικας:
        <title lang="el">[K8] The Chase</title>
        <desc>Τηλεπαιχνίδι με την Μαρία Μπεκατώρου. Όποιος τα ξέρει όλα, ξεφεύγει. Όποιος κάνει λάθος, κινδυνεύει να «πιαστεί». Η Μαρία Μπεκατώρου συναντά παίκτες και Chasers στην πιο δύσκολη «αναμέτρηση», και προσπαθεί να κρατήσει τις... αποστάσεις μεταξύ τους. Τέσσερις παίκτες επιστρατεύουν τις γνώσεις τους για να αναμετρηθούν, κάθε φορά, με έναν από τους Chasers, και να διεκδικήσουν μέχρι και 10.000 ευρώ. Οι Chasers, μόνιμοι συνεργάτες του παιχνιδιού, είναι οι «φωτεινοί παντογνώστες». Mοιάζουν αήττητοι. Είναι όμως; Κάθε ένας από αυτούς έχει μία ξεχωριστή προσωπικότητα και ένα ψευδώνυμο που τον αντιπροσωπεύει: «Το Βουνό», «Το Γεράκι», «Ο Αδέκαστος Επιθεωρητής» και «Η γυναίκα με τα μαύρα». Θα καταφέρουν άραγε οι παίκτες να τους ξεφύγουν και να κερδίσουν το έπαθλο;</desc>
    ενω στο epg του iptv-org ως
    Κώδικας:
    <title lang="el">The Chase</title><category lang="el">Τηλεπαιχνίδι</category>
    Μιας και ειπαμε για iptv, τι εγινε με τα καναλια του alivegr? Επανηλθανε? Γιατι βλεπω χτες ενημερωθηκε το script.module.resolveurl.pluginsgr.
    Ναι δουλεύουν από χτες κανονικά τα κανάλια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #11196
    Εγγραφή
    11-05-2022
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Και ας κατευθύνει κάποιος, ποια είναι η καλύτερη και πιο μεστή λίστα αυτή την περίοδο με ελληνικά κανάλια (και όσο το δυνατόν πιο γεμάτο EPG γίνεται) για προσθήκη στο simple IPTV.

  7. #11197
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν δεν θες να κανεις τη λιστα μονος σου, μπορεις να παρεις αυτη απο το iptv-org, αλλα συμβιβαζεσαι με οτι εχει και οτι δουλευει απο epg.
    Η ιδια η λιστα δεν εχει το epg πανω της, οποτε θα χρειαστει να το ορισεις εσυ στις ρυθμισεις του simple iptv.
    ديميتريس

  8. #11198
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Περιοχή
    GREECE
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/4900
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus WiFi
    Καλημέρα,
    μπορείτε να μου στείλετε κι εμένα δύο link με τον a) simple iptv και b) με την λίστα των καναλιών.
    Ευχαριστώ πολύ

  9. #11199
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το simple iptv πας settings > addons > install from repository > kodi addon repository > pvr clients > pvr iptv simple client. Αυτο για οποιοδηποτε λειτουργικο εκτος του λινουξ. Σε λινουξ το βαζεις απο τον package manager της διανομης και στα *elec απο το αντιστοιχο repo των *elec addons, πχ σε libreelec λεγεται libreelec addons.

    Για λιστα (εφοσον δεν θες να κανεις τη δικη σου) και epg, κανεις οτι λεω εδω, απλα χρησιμοποιεις τα πληρη url, μιας και του git.io δεν παιζουν πλεον επειδη το εκλεισε η ms. Εναλλακτικα, βαζεις αυτα τα 2 για λιστα και epg αντιστοιχα
    Κώδικας:
    https://iptv-org.github.io/iptv/countries/gr.m3u
    https://iptv-org.github.io/epg/guides/gr/cosmote.gr.epg.xml
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post7028397

    Οποια λιστα και να επιλεξεις, δεν ευθυνομαι για λογοτυπα που λειπουν, για καναλια που δεν παιζουν και για epg που δεν φαινονται. Αν θες κατι που να παιζει 100%, κανεις τη λιστα, οσο γινεται, μονος σου, αλλαζεις οτι θες με το χερι και τη φορτωνεις τοπικα στο simple iptv.

    Σε kodi 19 υποστηριζεται το epg μεσα απο το m3u της λιστας, οπως δηλαδη εινια στο howto που εκανα τοτε, καθως και το xml.gz για το epg.
    ديميتريس

  10. #11200
    Εγγραφή
    11-05-2022
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ευχαριστούμε πολύ. Θα δοκιμάσω του IPTV org

  11. #11201
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Περιοχή
    GREECE
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/4900
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus WiFi
    Ευχαριστούμε

  12. #11202
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ξερει κανεις τι το ιδιαιτερο εχει το repo αυτουνου εδω και το εκανε προσφατα fork ο gujal?
    https://github.com/MetalChris/repository.matrix

    Watchnixtoons 0.6.2 σημερα... που ενημερωθηκε αρχες Μαρτιου απο τον gujal.
    https://gujal00.github.io/plugin.vid...ons2-0.6.2.zip
    https://pixeldrain.com/u/beRP7nnn

    Κώδικας:
    $ curl -I https://gujal00.github.io/plugin.video.watchnixtoons2-0.6.2.zip | grep modified
      % Total    % Received % Xferd  Average Speed   Time    Time     Time  Current
                                     Dload  Upload   Total   Spent    Left  Speed
      0 77086    0     0    0     0      0      0 --:--:-- --:--:-- --:--:--     0
    last-modified: Thu, 03 Mar 2022 21:16:09 GMT
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 12-05-22 στις 13:00.
    ديميتريس

  13. #11203
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανεις τι το ιδιαιτερο εχει το repo αυτουνου εδω και το εκανε προσφατα fork ο gujal?
    https://github.com/MetalChris/repository.matrix
    Το έκανε fork για να του κάνει ένα pull request: https://github.com/MetalChris/repository.matrix/pull/1
    Στο github, για να κάνεις ένα pull request σε ένα repository, πρέπει πρώτα να το κάνεις fork, να κάνεις τις αλλαγές σου στο forked repo, και να τις προτείνεις στον repo owner με το pull request.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 12-05-22 στις 18:21.

  14. #11204
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.493
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ωραια, αρα δεν θα κατσω να το ψαξω.

    Για το iptv που λεω παραπανω, τα redirections απο το git.io φαινεται να δουλευουν ξανα.

    - - - Updated - - -

    Εστειλα νωριτερα με share απο τον browser του κινητο (bromite > share > kore > συστημα με libreelec) ενα λινκ απο καποιο invidious instance (frontend για το παρακμιακο youtube) και το επιασε το sendtokodi και το επαιξε!



    - - - Updated - - -

    Το r/addons4kodi τρεχει ενα survey απο χτες για τα προσθετα του kodi που χρησιμοποιουν οι χρηστες
    https://old.reddit.com/r/Addons4Kodi...erbase_survey/
    ديميتريس

  15. #11205
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.371
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Στο alivegr δεν παίζει κανένα ΕΡΤ.
    Καμία ιδέα πώς να δω Ert1?
    Υπάρχει κάποιο url που δουλεύει;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 747 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 727737742745746747748749752757767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας