Σελ. 357 από 840 ΠρώτηΠρώτη ... 337347352355356357358359362367377 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.341-5.355 από 12586

Θέμα: Kodi media center

  1. #5341
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατι το συγκεκριμενο το χρειαστηκα για να ξαναπερασω το alivegr 1.5.8 που το εχει σαν εξαρτηση. Οι νεοτερες εκδοσεις 1.6.x εχουν το αλλο που λεω παραπανω. Αν ηταν να βαλω καποια απο αυτες, θα ειχα και το repo του twilight και θα εβαζε τις εξαρτησεις μονο του.
    Επιπλεον, η μονη περιπτωση που ισως μου ηταν χρησιμη η cache στα 3+ χρονια που χρησιμοποιω addons θα ηταν για rollback στις τελευταιες εκδοσεις του covenant που η μια ηταν χειροτερη απο την αλλη, ποτε αλλοτε.
    Τελος, το να κραταω σε μικρο μεγεθος το ~/.kodi βοηθαει στο backup που του παιρνω καθε μηνα και στα 3 συστηματα που εχω kodi.

    - - - Updated - - -


    Ναι και η εξαρτηση που λεω δεν υπαρχει σε καποιο repo.

    - - - Updated - - -

    Τετοιες παπαριες, για να μην πω τιποτα χειροτερο, περιμενα να δω απο devs τυπου echo και repos τυπου grecotm, οχι απο τον twilight. Ναι, θελω να χρησιμοποιησω παλιοτερη εκδοση του alivegr για καποιο λογο, γιατι να μην μπορω? Γιατι να ελεγχει το προσθετο οτιδηποτε online εφοσον πληρουνται ολες οι εξαρτησεις του? Περιμενω απαντηση...
    Ξέρεις πολύ καλά γιατί αφαίρεσα τα παιδικά, που όλα ήταν υπό πνευματικά δικαιώματα, εγώ φτιάχνω τα πρόσθετα και δεν θέλω να έχω μπελάδες και κάποια στιγμή να έρθουν να χτυπήσουν και την δική μου πόρτα. Όμοι γένετω σωστά; Και ο grecotm/bugatsinho κάνει πολύ καλή δουλειά και ότι κάνει έχει ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ του. Από κάτω, υπογείως, δεν ξέρετε τι συμβαίνει. Εγώ δεν προσπαθώ να τρέφω τους χρήστες και να ακούω συνέχεια μπράβο, κάνω αυτό που ΕΓΩ θεωρώ απαραίτητο και να έχουν οι χρήστες μου ένα λογισμικό ώστε να βλέπουν τηλεόραση από πηγές στην γενικότερη περίπτωση "νόμιμες". Έκανα το AliveGR 100% νόμιμο και μπορώ πλέον να κοιμάμαι ήσυχα τα βράδια.

    Αν λέμε πάλι -όμοι γένετω- γίνει κάτι και αποκτήσω προβλήματα, οποιαδήποτε φύσης, εσείς θα προχωρήσετε παρακάτω και εμένα απλά θα με αγνοήσετε. Κατάλαβες γιατί η τζαμπέ κοινότητα του Kodi είναι αχάριστη; Όπως εσύ για παράδειγμα.

    Ο έλεγχος για το αποθετήριο έγινε:

    1) Γιατί θέλω οι χρήστες να έχουν εγκατεστημένο το αποθετήριό μου και να λαμβάνουν πάντα την τελευταία έκδοση
    2) Να μην τύχει και το πάρουν από άλλο αποθετήριο τύπου super repo, kodil και άλλα. Έτσι θέλω εγώ πως να το κάνουμε;

    Στην 1.6.Χ έκδοση έγιναν κι άλλες σημαντικές αλλαγές εκτός από την αφαίρεση των περισσοτέρων παιδικών

    1) Έγινε συμπίεση της λίστας των ζωντανών καναλιών ώστε να μειώσω την κίνηση στον server μου.
    2) Έγινε η μετονομασία και μείωση μεγέθους του artwork προσθέτου, γιατί έτσι ακούει περισσότερο στις νόρμες του kodi για συλλογές εικόνων (Jarvis+)
    3) Προστέθηκε κείμενο για την ανάγνωση από κατόχους πνευματικών δικαιωμάτων για DMCA
    4) Έγινε μικρή επεξεργασία στην εμφάνιση των ετικετών του κυρίως μενού γιατί είχανε προβλήματα κάποια σκιν.
    5) Προστέθηκε διάλογος Ναι/Όχι για αποτροπή επιβολής ανάγνωσης αρχείου καταγραφής αλλαγών (για χρήστες που απλά δεν τους ενδιαφέρει)

    Φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις παλιά έκδοση. Όμως δεν θα πάρεις νεότερα χαρακτηριστικά και βελτιώσεις. Αν νομίζεις ότι είσαι ικανός, κάνε fork του πρόσθετου και να περνάς τις διορθώσεις που θες ΕΣΥ, να δεις τι εστί βερύκοκο.

    Επίσης:

    Μπορούσα να κάνω κι άλλα πράγματα όπως obfuscate και τέτοια, αλλά πάντα ήμουν υπέρ την αγνωσιμότητας του κώδικα, γι' αυτό άλλωστε έκανα και το αποθετήριο στο bitbucket.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος twilight : 18-12-17 στις 10:55. Αιτία: Συντακτικό + Προσθήκη πρότασης στο τέλος

  2. #5342
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο έλεγχος για το αποθετήριο έγινε:

    1) Γιατί θέλω οι χρήστες να έχουν εγκατεστημένο το αποθετήριό μου και να λαμβάνουν πάντα την τελευταία έκδοση
    2) Να μην τύχει και το πάρουν από άλλο αποθετήριο τύπου super repo, kodil και άλλα. Έτσι θέλω εγώ πως να το κάνουμε;
    Καλά όλα αυτά, δεν θα έπρεπε όμως το αποθετήριο να μπορεί να αναβαθμίζεται όπως τα υπόλοιπα πρόσθετα και όχι μόνο απο ΖΙΡ;
    Εγώ ας πούμε έχω ακομα την 1.4.1 ενώ έχει βγει η 1.4.3 και δεν μπορώ να βάλω το AliveGR 1.6.x

    Και κάτι άλλο: στην Leia δεν μπορώ να κάνω FF\REW στα βίντεο απο το αρχείο των καναλιών. Μόνο σε ΣΚΑΙ το δοκίμασα, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα μόνο των δικών του βιντεο (αν και στην Krypton δεν υπάρχει πρόβλημα)

  3. #5343
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όλα αυτά, δεν θα έπρεπε όμως το αποθετήριο να μπορεί να αναβαθμίζεται όπως τα υπόλοιπα πρόσθετα και όχι μόνο απο ΖΙΡ;
    Εγώ ας πούμε έχω ακομα την 1.4.1 ενώ έχει βγει η 1.4.3 και δεν μπορώ να βάλω το AliveGR 1.6.x

    Και κάτι άλλο: στην Leia δεν μπορώ να κάνω FF\REW στα βίντεο απο το αρχείο των καναλιών. Μόνο σε ΣΚΑΙ το δοκίμασα, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα μόνο των δικών του βιντεο (αν και στην Krypton den yp;arxei pr;oblhma)
    Το πρόσθετο repo αναβαθμίζεται, αλλά όταν ΔΕΝ υπάρχουν σφάλματα όπως το 404. Όταν έπεσε το covenant έγινε χωρίς προειδοποίηση και δεν προλάβαμε πολλοί προγραμματιστές να αναβαθμίσουμε τα αποθετήριά μας και να μην υπάρχουν προβλήματα. Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και παλαιότερα όταν έπεσε το TVADDONS.ag. Στην περίπτωση αυτή βάζεις ΑΠΟ ΠΑΝΩ το νεότερο χωρίς απεγκατάσταση και συνεχίζεις να παίρνεις τα update.

    Σε Leia δεν έκανα δοκιμές. Είναι ασταθής έκδοση και όλα αλλάζουν συνεχώς. Πάντα κάνω δοκιμές όταν βγει σταθερή έκδοση γιατί δεν μπορώ να αφιερώνω έξτρα χρόνο να ακολουθώ συνέχεια τις αλλαγές τους.

  4. #5344
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.607
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σεβομαι τα οσα λες περι πνευματικων δικαιωματων, τριτων repos κλπ, αλλα αν θελω εγω να εχω την Χ εκδοση για δικη μου χρηση, δεν θελω το προσθετο να πετιεται και να μου λεει δεν μπορω. Δεν εχω καποιο τριτο repo, το εχω βαλει προβλεπομενα μαζι με οσες εξαρτησεις θελει, ξερω τι κανω γιατι δεν εβαλα kodi/addon/whatever πρωτη φορα χτες, αρα γιατι να μην δουλευει? Αν ειναι τοσο απαιραιτητο για σενα να εχει καποιος το repo σου εγκατεστημενο για να παιρνει ενημερωσεις, βαλτο σαν αμεση εξαρτηση στο alivegr, οπως ειχε κανει το colossal στο covenant.

    Επισης, να εισια σιγουρος οτι δεν ανηκω στην τζαμπε κοινοτητα του kodi. Τα 20-25 issues που εχω ανοιξει μονο φετος σε διαφορα github repos, σχεδον ολα σχετικα με το kodi, μπορουν να στο αποδειξουν. Συν το support στα φορουμ, εδω και αλλου. Αν ηξερα να γραψω κωδικα για να συνεισφερω περισσοτερο, θα το εκανα να εισαι σιγουρος. Το ιδιο και για το fork.

    Τελος, αυτο εδω που λες δεν ισχυει.
    Φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιήσεις παλιά έκδοση.
    Με τον παραπανω περιορισμο δεν μπορω. Δεν συνεχιζει το προσθετο παραπερα. Αν συνεχιζε, δεν θα εβγαζα screenshots 8 παρα και δεν θα εκραζα. Και ναι, για εμενα τα παιδικα ειναι μεγαλυτερη απωλεια που δεν αντισταθμιζεται απο τα νεα features, τα οποια περνανε απαρατηρητα απο τον απλο χρηστη.

    Μπορούσα να κάνω κι άλλα πράγματα όπως obfuscate και τέτοια, αλλά πάντα ήμουν υπέρ την αγνωσιμότητας του κώδικα, γι' αυτό άλλωστε έκανα και το αποθετήριο στο bitbucket.
    Μπραβο σου για αυτο, εγω το εκτιμω το οτι εχεις τον ωδικα ανοιχτο.
    ديميتريس

  5. #5345
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόσθετο repo αναβαθμίζεται, αλλά όταν ΔΕΝ υπάρχουν σφάλματα όπως το 404. Όταν έπεσε το covenant έγινε χωρίς προειδοποίηση και δεν προλάβαμε πολλοί προγραμματιστές να αναβαθμίσουμε τα αποθετήριά μας και να μην υπάρχουν προβλήματα. Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και παλαιότερα όταν έπεσε το TVADDONS.ag. Στην περίπτωση αυτή βάζεις ΑΠΟ ΠΑΝΩ το νεότερο χωρίς απεγκατάσταση και συνεχίζεις να παίρνεις τα update.
    To ίδιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις είχα και πριν 3 μήνες, όταν υπήρχε και Colossus repo και Covenant: δεν έπαιζαν εκπομπές επειδή είχα παλιότερη έκδοση και δεν υπήρχε ειδοποίηση για αναβάθμιση του πρόσθετου ή του repo.

    Δεν έχω πρόβλημα να περνάω την αναβάθμιση απο ΖΙΡ, αρκεί να ξέρω οτι υπάρχει αναβάθμιση.

  6. #5346
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.607
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οταν θα εχεις προβλημα. θα πηγαινεις εδω, θα κατεβαζεις το zip με το repo, θα το βαζεις με install from zip και το kodi θα κανει οτι ενημερωσεις εχει
    Κώδικας:
    http://alivegr.net/master/
    ديميتريس

  7. #5347
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Λες να μην το ξέρω;

    Δεν είναι μόνο η επίλυση προβλημάτων. Χάνοντας αναβαθμίσεις χάνω και νέες λειτουργίες.

  8. #5348
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σεβομαι τα οσα λες περι πνευματικων δικαιωματων, τριτων repos κλπ, αλλα αν θελω εγω να εχω την Χ εκδοση για δικη μου χρηση, δεν θελω το προσθετο να πετιεται και να μου λεει δεν μπορω. Δεν εχω καποιο τριτο repo, το εχω βαλει προβλεπομενα μαζι με οσες εξαρτησεις θελει, ξερω τι κανω γιατι δεν εβαλα kodi/addon/whatever πρωτη φορα χτες, αρα γιατι να μην δουλευει? Αν ειναι τοσο απαιραιτητο για σενα να εχει καποιος το repo σου εγκατεστημενο για να παιρνει ενημερωσεις, βαλτο σαν αμεση εξαρτηση στο alivegr, οπως ειχε κανει το colossal στο covenant.

    Επισης, να εισια σιγουρος οτι δεν ανηκω στην τζαμπε κοινοτητα του kodi. Τα 20-25 issues που εχω ανοιξει μονο φετος σε διαφορα github repos, σχεδον ολα σχετικα με το kodi, μπορουν να στο αποδειξουν. Συν το support στα φορουμ, εδω και αλλου. Αν ηξερα να γραψω κωδικα για να συνεισφερω περισσοτερο, θα το εκανα να εισαι σιγουρος. Το ιδιο και για το fork.

    Τελος, αυτο εδω που λες δεν ισχυει.

    Με τον παραπανω περιορισμο δεν μπορω. Δεν συνεχιζει το προσθετο παραπερα. Αν συνεχιζε, δεν θα εβγαζα screenshots 8 παρα και δεν θα εκραζα. Και ναι, για εμενα τα παιδικα ειναι μεγαλυτερη απωλεια που δεν αντισταθμιζεται απο τα νεα features, τα οποια περνανε απαρατηρητα απο τον απλο χρηστη.


    Μπραβο σου για αυτο, εγω το εκτιμω το οτι εχεις τον ωδικα ανοιχτο.
    Επέλεξε το πρόσθετο να μην κάνει ενημέρωση και πέρνα το Repo.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  9. #5349
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σεβομαι τα οσα λες περι πνευματικων δικαιωματων, τριτων repos κλπ, αλλα αν θελω εγω να εχω την Χ εκδοση για δικη μου χρηση, δεν θελω το προσθετο να πετιεται και να μου λεει δεν μπορω. Δεν εχω καποιο τριτο repo, το εχω βαλει προβλεπομενα μαζι με οσες εξαρτησεις θελει, ξερω τι κανω γιατι δεν εβαλα kodi/addon/whatever πρωτη φορα χτες, αρα γιατι να μην δουλευει? Αν ειναι τοσο απαιραιτητο για σενα να εχει καποιος το repo σου εγκατεστημενο για να παιρνει ενημερωσεις, βαλτο σαν αμεση εξαρτηση στο alivegr, οπως ειχε κανει το colossal στο covenant.

    Επισης, να εισια σιγουρος οτι δεν ανηκω στην τζαμπε κοινοτητα του kodi. Τα 20-25 issues που εχω ανοιξει μονο φετος σε διαφορα github repos, σχεδον ολα σχετικα με το kodi, μπορουν να στο αποδειξουν. Συν το support στα φορουμ, εδω και αλλου. Αν ηξερα να γραψω κωδικα για να συνεισφερω περισσοτερο, θα το εκανα να εισαι σιγουρος. Το ιδιο και για το fork.

    Τελος, αυτο εδω που λες δεν ισχυει.

    Με τον παραπανω περιορισμο δεν μπορω. Δεν συνεχιζει το προσθετο παραπερα. Αν συνεχιζε, δεν θα εβγαζα screenshots 8 παρα και δεν θα εκραζα. Και ναι, για εμενα τα παιδικα ειναι μεγαλυτερη απωλεια που δεν αντισταθμιζεται απο τα νεα features, τα οποια περνανε απαρατηρητα απο τον απλο χρηστη.


    Μπραβο σου για αυτο, εγω το εκτιμω το οτι εχεις τον ωδικα ανοιχτο.
    Το είχα κάνει παλαιότερα αυτό που λες με την εξάρτηση, αλλά δεν με βόλεψε στο tester setup μου που κάνω δοκιμές. Το πρόσθετο είναι σχεδιασμένο να δουλεύει έχοντας πάντα την τελευταία έκδοση. Αύριο κιόλας μπορεί ο greek-movies.com να αλλάξει ΕΝΑΝ ΤΟΝΟ στο html του site και να χαλάσει το πρόσθετο. Από πέρσι τέτοιο καιρό που χάλασε ΤΕΛΕΙΩΣ το hellenic tv, πέρασα άλλες 3 φορές τις αλλαγές που έκανε προκειμένου να δουλεύει. Αν κοιτάξεις στο changelog enhanced ή improved indexers θα καταλάβεις. Όταν λέω τζαμπέ κοινότητα εννοώ αυτούς που περιμένουν να πάρουν χωρίς να δώσουν κάτι, έστω και την βοήθεια που παρέχεις εσύ, αλλά πρέπει να σεβόμαστε ΚΑΙ την φύση της GPL του ότι ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ στην λειτουργία του λογισμικού και στο τρόπο, επομένως ο προγραμματιστής έχει δικαίωμα να το κάνει να απογειώνει αεροπλάνα ή να το παρατήσει τελείως, αλλά όχι βέβαια και πράγματα που ανήκουν στο πεδίο black hat. Το να ζητάω να έχεις το ρεπο εγκατεστημένο δεν είναι black hat. Το να κάνω DDOS όπως έγινε παλαιότερα με το exodus όμως είναι. Και πάλι ο λαμδα είχε τους λόγους του που το έκανε και ήμουν υπέρ του. Εν κατακλείδι απλά δεν μου άρεσε ο χαρακτηρισμός σου γι' αυτό σε έβαλα στο σακί.

    Αν καίγεσαι τόσο πολύ για τα παιδικά, βάλε το πρόσθετο playthis (google it) όπως έχω και εγώ και μπορείς να τα βρίσκεις από τον browser σου να τα στέλνεις στην συσκευή σου.

    Και γω δεν ήξερα από κώδικα όμως μπορείς να φανταστείς τι ξενύχτια τράβηξα και τι πειράματα έκανα προκειμένου να φτάσει το πρόσθετο στο επίπεδο που είναι τώρα; Άκουσα κανέναν από εδώ να θέλει να... με κεράσει μία μπύρα πχ.; Μία συσκευή δώρο για τις δοκιμές μου; Ένα monitor να συνδέσω το raspberry pi μου; Να τι εννοώ τζαμπέ. Βέβαια δεν δέχομαι πλέον δωρεές όπως παλαιότερα για διαφόρους λόγους, αλλά ΜΕΤΡΑΕΙ η ΚΙΝΗΣΗ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ίδιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις είχα και πριν 3 μήνες, όταν υπήρχε και Colossus repo και Covenant: δεν έπαιζαν εκπομπές επειδή είχα παλιότερη έκδοση και δεν υπήρχε ειδοποίηση για αναβάθμιση του πρόσθετου ή του repo.

    Δεν έχω πρόβλημα να περνάω την αναβάθμιση απο ΖΙΡ, αρκεί να ξέρω οτι υπάρχει αναβάθμιση.
    Κατάλληλες ειδοποιήσεις τέτοιου τύπου με ακολουθείς στο twitter @TwilightZer0 και όλα καλά.

  10. #5350
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.607
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το πρόσθετο είναι σχεδιασμένο να δουλεύει έχοντας πάντα την τελευταία έκδοση.
    Κακο αυτο. Δηλαδη ακομα και αν βαλω το repo, ακομα και αν κλεισω την ενημερωση για το alivegr, αυτο θα αρνηθει να ξεκινησει επειδη βλεπει οτι δεν εινια στην τελευταια εκδοση? Παω να το χακαρω :P ...οσο μου επιτρεπουν οι γνωσεις μου στο debugging.
    Αν καποια στιγμη σταματησει να δουλευει το προσθετο επειδη κατι αλλαξε στο greek movies, θα το ψαξω μονος μου αν θελω να το κρατησω για παιδικα. Aυτο ειναι το playthis? Δεν μου κανει γιατι στην ιδια συσκευη που τρεχει το kodi, τρεχει και ο browser.

    https://github.com/anxdpanic/plugin.video.playthis

    Στα υπολοιπα συμφωνω.
    ديميتريس

  11. #5351
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου κανει γιατι στην ιδια συσκευη που τρεχει το kodi, τρεχει και ο browser.

    https://github.com/anxdpanic/plugin.video.playthis
    δεν έχω δει το addon ακόμα αλλά γιατί είναι περιορισμός αυτός; Και εγώ έχω το Cast Kodi και αν του ορίσω την κατάλληλη ip δουλεύει ακόμα και στο ίδιο pc

  12. #5352
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακο αυτο. Δηλαδη ακομα και αν βαλω το repo, ακομα και αν κλεισω την ενημερωση για το alivegr, αυτο θα αρνηθει να ξεκινησει επειδη βλεπει οτι δεν εινια στην τελευταια εκδοση? Παω να το χακαρω :P ...οσο μου επιτρεπουν οι γνωσεις μου στο debugging.
    Αν καποια στιγμη σταματησει να δουλευει το προσθετο επειδη κατι αλλαξε στο greek movies, θα το ψαξω μονος μου αν θελω να το κρατησω για παιδικα. Aυτο ειναι το playthis? Δεν μου κανει γιατι στην ιδια συσκευη που τρεχει το kodi, τρεχει και ο browser.

    https://github.com/anxdpanic/plugin.video.playthis

    Στα υπολοιπα συμφωνω.
    Την σήμερον εποχή οι εφαρμογές για να δουλεύουν σωστά πρέπει να ενημερώνονται, δεν είναι όπως παλιά που τρέχαμε με τα cd στους φίλους μας να τους βάλουμε έναν σκασμό προγράμματα. Και όχι δεν αρνείται να ξεκινήσει αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση. Το ίδιο και με τα Windows 10, μπορείς να μείνεις offline όσο καιρό θες, αλλά όταν μπεις μέσα για να δουλεύει σωστά και να είναι ασφαλές θα πάρεις update. Τόσο απλό. Αν αλλάξει κάτι στο greek movies και το σκαλίσεις να δουλεύει συγχαρητήρια μόλις έκανες το ιδιωτικό σου fork, εφόσον θες να μπεις στην διαδικασία κάντο.

    Από άλλον browser στέλνεις στο playthis, ναι αυτό που μου στειλες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω δει το addon ακόμα αλλά γιατί είναι περιορισμός αυτός; Και εγώ έχω το Cast Kodi και αν του ορίσω την κατάλληλη ip δουλεύει ακόμα και στο ίδιο pc
    Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και είναι πολύ καλό, το προτείνω ανεπιφύλακτα.

  13. #5353
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.607
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γιατι πχ το kodi θα τρεχει fullscreen, οποτε πρεπει να το μικρυνω, να ανοιξω browser, να παω στην ταδε σελιδα, να βρω οτι θελω και μετα να το στειλω στο kodi. Ενω μεσα απο το Χ προσθετο δεν κανω καν τετοια διαδικασια. Επιλεγω τι θελω και παιζει. Επισης, αν ειναι να ανοιξω browser κλπ γιατι να μην το δω στον ιδιο τον browser?
    Βασικα, η μονη χρησιμοτητα του playthis, imho, ειναι για kodi που τρεχει σε συστημα που δεν εχει browser, πχ rpi. Συν το οτι πρεπει να υποστηριζει το playthis την σελιδα ή εστω το πραγμα που θα εχει embedded μεσα της για να παιξει. Θα παιξει δηλαδη youtube, dailymotion κλπ, αλλα δεν θα παιξει laola (ασχετο αθλητικο site που μου ηρθε γιατι με το sportsdevil τα εχω ξεχασει ολα αυτα).
    ديميتريس

  14. #5354
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι πχ το kodi θα τρεχει fullscreen, οποτε πρεπει να το μικρυνω, να ανοιξω browser, να παω στην ταδε σελιδα, να βρω οτι θελω και μετα να το στειλω στο kodi. Ενω μεσα απο το Χ προσθετο δεν κανω καν τετοια διαδικασια. Επιλεγω τι θελω και παιζει. Επισης, αν ειναι να ανοιξω browser κλπ γιατι να μην το δω στον ιδιο τον browser?
    Βασικα, η μονη χρησιμοτητα του playthis, imho, ειναι για kodi που τρεχει σε συστημα που δεν εχει browser, πχ rpi. Συν το οτι πρεπει να υποστηριζει το playthis την σελιδα ή εστω το πραγμα που θα εχει embedded μεσα της για να παιξει. Θα παιξει δηλαδη youtube, dailymotion κλπ, αλλα δεν θα παιξει laola (ασχετο αθλητικο site που μου ηρθε γιατι με το sportsdevil τα εχω ξεχασει ολα αυτα).
    όχι, είναι χρήσιμο ακόμα και στον ίδιο υπλογιστή, απλά όχι στην περίπτωση σου.
    πχ αν έχεις δεύτερη οθόνη ή στέλνεις το kodi μέσω hdmi (ή αλλιώς) σε τηλεόραση.

  15. #5355
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάλληλες ειδοποιήσεις τέτοιου τύπου με ακολουθείς στο twitter @TwilightZer0 και όλα καλά.
    Τα social τα μύδια μου προκαλούν μια αλλεργία. Oh well

Σελ. 357 από 840 ΠρώτηΠρώτη ... 337347352355356357358359362367377 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1316
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-24, 07:25
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας