Σελ. 338 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 318328333336337338339340343348358 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.056-5.070 από 12514

Θέμα: Kodi media center

  1. #5056
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.980
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κάποιο debrid service το έχεις δοκιμάσει; είναι αρκετά καλύτερο, σίγουρα έχεις 1080p χωρίς buffering κλπ

    Αλλά ναι είναι πραγματικά κάτι που σου παρέχεται as is, μπορεί να δουλέψει, μπορεί και όχι.
    Οχι δεν εχω ασχοληθει με τετοια (debrid). Ειχα ξεκινησει με tv boxes πριν κανα χρονο, ενα-μιση, οπου ηταν ολα σχεδον plug and play (με εξαιρεση τη ρυθμιση για τους υποτιτλους και μετα το Trakt) και ειχα ησυχασει με τα κατεβασματα και τον περιττό χώρο στους δίσκους. Απο το καλοκαιρι παιδευτηκα παλι να διαβαζω και να αλλαζω repos και sources και add-ons, επεσε και η αλλαγη απο το Kodi 16 στο Kodi 17 (αντε να συνηθισεις το νεο layout, να αναβαθμισεις συγγενεις και φιλους και να εκπαιδευσεις ξανα τους μεγαλυτερους σε ηλικια) και ελεγα θα ηρεμησουμε με το covenant.

  2. #5057
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν εχω ασχοληθει με τετοια (debrid). Ειχα ξεκινησει με tv boxes πριν κανα χρονο, ενα-μιση, οπου ηταν ολα σχεδον plug and play (με εξαιρεση τη ρυθμιση για τους υποτιτλους και μετα το Trakt) και ειχα ησυχασει με τα κατεβασματα και τον περιττό χώρο στους δίσκους. Απο το καλοκαιρι παιδευτηκα παλι να διαβαζω και να αλλαζω repos και sources και add-ons, επεσε και η αλλαγη απο το Kodi 16 στο Kodi 17 (αντε να συνηθισεις το νεο layout, να αναβαθμισεις συγγενεις και φιλους και να εκπαιδευσεις ξανα τους μεγαλυτερους σε ηλικια) και ελεγα θα ηρεμησουμε με το covenant.
    Γιατί δεν βάζεις στους συγγενείς και φίλους κάποιο build; Έτσι έχω κάνει με τους συναδέλφους μου και έχω βρει την ησυχία μου.

  3. #5058
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και ελεγα θα ηρεμησουμε με το covenant.
    Από που σου προέκυψε αυτό? Απ'το ότι διατηρούσαν τον κώδικα και το repo τους στο GitHub? Η το ότι κοκορευοταν στο Twitter ολιμερις?
    Εγώ το είχα πει απ'την αρχή, ότι δεν θα είναι για πολλά φεγγάρια.
    Τεσπα με την προσοχή που κατάφεραν να τραβήξουν έτσι θα είναι τώρα. Deal with it (or don't).

  4. #5059
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.980
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν βάζεις στους συγγενείς και φίλους κάποιο build; Έτσι έχω κάνει με τους συναδέλφους μου και έχω βρει την ησυχία μου.
    Build τους ειχα απο τα μεσα του 2016 (το Μπουμσακαλακα) μεχρι που εσκασε το Exodus και φυσικα ο ντιμιτρολοτζι και ο καθε builder δεν ειναι πανω απο ενα πισι να φτιαξει νεο build να δωσει λυσεις αυθημερον. Οποτε μεχρι να ξεκαθαρισει η κατασταση, να κλεισει οριστικα το exodus και να ξεπεταχτουν τα διαφορα forks (πχ covenant, elyssium etc.) η κατασταση ηταν ρευστη, νεο build δεν εβγαινε και εμενα μου τα εκαναν ολοι τσουρεκια γιατι ειχαν καλομαθει και ηθελαν ολοι να δουλευουν ολα σωστα χθες.

    Οποτε αφου σιχτήρησα αρκετο κοσμο, εκανα σε ολους update στο Kodi 17 (για αρχη) και μετα αφου ειχα κατασταλαξει οτι το Covenant ειναι το πιο σταθερο και πληρες απο ολα (εκεινη τη στιγμη), το σεταριζα γρηγορα γρηγορα και τελος. Σε 1-2 που τους εκοβε λιγο παραπανω τους εδειξα πως να περνανε νεα builds και πλεον τα τρεχουν μονοι τους εκτος και αν συναντησουν τιποτα τρελες δυσκολιες οποτε με παιρνουν τηλεφωνο ή μου φερνουν τα μηχανηματα. Κοινως μην μπλεξεις ποτε με συγγενεις σε θεματα τεχνολογιας που δεν κατεχουν γιατι θα σου κατσικωθουν στο σβερκο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που σου προέκυψε αυτό? Απ'το ότι διατηρούσαν τον κώδικα και το repo τους στο GitHub? Η το ότι κοκορευοταν στο Twitter ολιμερις?
    Απο το γεγονος οτι απο το καλοκαιρι που το σεταρα και μεχρι σημερα δεν ειχα αντιμετωπισει τραγικα προβληματα και δουλευε νορμαλ (σχεδον). Δεν το λες και λιγο μετα το μπραφ του Exodus να σταθεροποιησε με ενα κυριο add-on ξανα για σχεδον 5-6 μηνες χωρις να ασχολεισαι καθε τρεις και λιγο δουλευει δεν δουλευει, το εριξαν δεν το εριξαν κτλ.

  5. #5060
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @phantom77
    Φρεσκο tvone1 v8
    http://www38.zippyshare.com/v/CtPid2O4/file.html

    Και μιας και ξερω οτι το χρησιμοποιεις για αθλητικα, που βρισκεις το προγραμμα για να ξερεις ποιο καναλι να βαλεις? Εγω το εψαχνα στο liveonsat, αλλα εχει πεσει τελευταια και, για την ευρωλιγκα που βλεπω, δεν γραφει ολα τα καναλια που δειχνουν τον καθε αγωνα. Βασικα, μονο το euroleague tv και ακομα ενα λεει.
    Την προηγουμενη βδομαδα ημουν τυχερος και βρηκα το CSKA - Barca στο sport klub και μολις τελειωσε εδειξε στο ιδιο καναλι και το Ολυμπιακος - Ερυθρος Αστερας.
    ديميتريس

  6. #5061
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @phantom77
    Φρεσκο tvone1 v8
    http://www38.zippyshare.com/v/CtPid2O4/file.html

    Και μιας και ξερω οτι το χρησιμοποιεις για αθλητικα, που βρισκεις το προγραμμα για να ξερεις ποιο καναλι να βαλεις? Εγω το εψαχνα στο liveonsat, αλλα εχει πεσει τελευταια και, για την ευρωλιγκα που βλεπω, δεν γραφει ολα τα καναλια που δειχνουν τον καθε αγωνα. Βασικα, μονο το euroleague tv και ακομα ενα λεει.
    Την προηγουμενη βδομαδα ημουν τυχερος και βρηκα το CSKA - Barca στο sport klub και μολις τελειωσε εδειξε στο ιδιο καναλι και το Ολυμπιακος - Ερυθρος Αστερας.
    Δες αυτή την εφαρμογή:
    https://play.google.com/store/apps/d...io.sporteventz
    Έχει όλα τα αθλήματα και όλα τα κανάλια που μεταδίδουν.
    Έχει και σάιτ:
    https://www.sporteventz.com/en/

  7. #5062
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @phantom77
    Φρεσκο tvone1 v8
    http://www38.zippyshare.com/v/CtPid2O4/file.html

    Και μιας και ξερω οτι το χρησιμοποιεις για αθλητικα, που βρισκεις το προγραμμα για να ξερεις ποιο καναλι να βαλεις? Εγω το εψαχνα στο liveonsat, αλλα εχει πεσει τελευταια και, για την ευρωλιγκα που βλεπω, δεν γραφει ολα τα καναλια που δειχνουν τον καθε αγωνα. Βασικα, μονο το euroleague tv και ακομα ενα λεει.
    Την προηγουμενη βδομαδα ημουν τυχερος και βρηκα το CSKA - Barca στο sport klub και μολις τελειωσε εδειξε στο ιδιο καναλι και το Ολυμπιακος - Ερυθρος Αστερας.
    Ευχαριστώ

    Μόνο για Formula1 το έχω, τα υπόλοιπα (που σπάνια ασχολούμαι δηλαδή) απο το SportsDevil.
    Δεν είναι και πολύ του αθλητικού πια

  8. #5063
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @moriarti
    Ευχαριστω. Bookmarked!
    ديميتريس

  9. #5064
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Στο covenant δεν παρατηρώ κολλήματα / σπασίματα, αυτό που μου κάνει όμως είναι ότι χρειάζεται κάθε φορά 3-4 προσπάθειες για να ξεκινήσει να παίζει. Τι μπορεί να φταίει;

  10. #5065
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Lastship 1.2.4 πριν λιγες ωρες και αφαιρεση ΟΛΩΝ των αγγλικων providers απο το προσθετο!
    - Englische Index Seiten entfernt
    Και οντως δεν εχει τιποτα αγγλικο στο tools > providers, παρολο που εχει κανονικα την επιλογη για αγγλικα στο tools > general > provider languages.
    ديميتريس

  11. #5066
    Εγγραφή
    27-11-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα jim_p ένας παλιός φίλος μου έστειλε κάποια σκριν σοτς και απ' ότι καταλαβα σε θεωρεί γκουρού...έκατσα λοιπόν και δίαβασα πολλά ποστ σου και όντως είσαι!Παρόλα αυτά βέβαια επετρεψε μου να σε διαφωτίσω...Αρχικά μόνο 2 άτομα πάλευαν για το covenant ο echo και ο jairo που πήρε το Exodus και το έβαλε στο bitbucket kai to έκανε covenant.Ξαφνικά ένας τρελός αποφάσισε να βάλει ισπανικους και ελληνικους σκραπερς στο covenant.Έτσι ήρθε σε επαφή μαζί τους και τελικά μετά από 2 μέρες πειραματισμων κατάφερε να φτιάξει τον 1ο του!Βέβαια ταυτόχρονα εκείνη την περίοδο ζήτησε την βοήθεια του Kr1ss από το last ship(λόγω των γερμανικων σκράπερς) και τελικά μπήκε και αυτός στο γκρούπ του covenant!Μέχρι τώρα μετράω 4 νοματαίους!Επίσης κάποιοι χαρακτήρισαν τον echo και την ομάδα καραγκιόζηδες όμως δεν είδα κανένα dev να χτυπησει την πόρτα και να πει είμαι εδω να βοηθήσω...Ετσι τελικά αυτός ο τρελός αρχισε να φτιάχνει και τους αγγλικούς σκραπερς μαζί με τον echo και στα δυσκολα οπου δλδ υπήρχε σελιδα κρυπτογραφημενη jairo και jsergio!To πρόβλημα no stream available δημιουργήθηκε απο δική μου παρότρυνση να βγάλουμε επιτέλους τα διπλα/τριπλα λινκς...και έτσι η πλευρική αρίθμηση 1,2,3,4,5... χάλασε και έγινε 1,2,5,7...με αποτέλεσμα τα σφάλματα σε διάλογο και αυτ.αναπαραγωγή!μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι μιας και ολοι καναμε δοκιμές με το default φάκελο αφαιρεσα τον κωδικα που χαλαγε την σειρα των λινκς και έτσι το πρόβλημα λυθηκε!Αυτά είχα να πω...πραγματικα το φορουμ εδω ειναι EXPERT φάση και όσο μπορώ θα συμμετεχω...και να βοηθάω αυτήν την στιγμή διορθωνω καποιους σκραπερς αλλά μιας και χρησιμοποιώ RD εκεί δίνω και περισσότερη εμφαση!Επειδή κάποιος μου είπε με τι γνώσεις python μπήκα στην ομάδα του covenant...έχω γνώσεις 1ης Δημοτικού!ο Twilight σίγουρα ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ και ίσως Λύκειου τωρα.Σημασία έχει η όρεξη και ο χρόνος...που έχω άπλαιτο!
    ΕΔΩ ΜΙΑ φώτο του COVENANT μου σε σύγκριση με τον κλωνο FANTASTIC
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  FANCOV.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  250,9 KB 
ID: 188748

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που σου προέκυψε αυτό? Απ'το ότι διατηρούσαν τον κώδικα και το repo τους στο GitHub? Η το ότι κοκορευοταν στο Twitter ολιμερις?
    Εγώ το είχα πει απ'την αρχή, ότι δεν θα είναι για πολλά φεγγάρια.
    Τεσπα με την προσοχή που κατάφεραν να τραβήξουν έτσι θα είναι τώρα. Deal with it (or don't).
    Κοκορευόταν ποιος στο twitter?Νομιζω μόνο κάποιοι που απλά φιλοξενούσαν το ρεποζιτορυ του colossus (γιατι οι απλοί χρήστες του Kodi δεν ήξεραν που θα το βρουν) τύπου smash etc που δεν έχουν σχέση με development και φυσικά το πρόβλημα ξεκίνησε όπως και με το Exodus απο την πολύ διαφήμιση και όπως και να το κάνουμε ακόμα και σήμερα δεν εχει αντικαταστατη ειδικά αν έχεις και τρακτ λογαριασμό...μιας και στο Elysium το trakt ειναι μονο στις ρυθμίσεις χωρίς καμμία λειτουργικότητα!

  12. #5067
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Περιοχή
    GREECE
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/4900
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus WiFi
    Καλημέρα κύριοι. Από πού εγκαθιστώ το Covenant μετά τα τελευταία γεγονότα?

  13. #5068
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @gimani25
    Απο πουθενα, επισημα. Και μην το ψαξεις απο ανεπιισημα repos σιγουρα θα πεσεις πανω σε καποιο απο τα γνωστα σαβουροrepos τυπου smash που λεει και ο bugatsinho.

    @bugatsinho
    Τι screenshots δικα μου ειδες? :/ :P
    Ευχαριστουμε για τις διευκρινησεις.
    ديميتريس

  14. #5069
    Εγγραφή
    03-10-2008
    Περιοχή
    GREECE
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/4900
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus WiFi
    @jim_p
    και αν θελήσουμε να δούμε μια σειρά ή μια ταινία μέσα από το Kodi, ποιός ο τρόπος?
    το sportsdevil εξακολουθεί να δουλεύει ή έχει πρόβλημα κι αυτό?

  15. #5070
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Με το quasar μπορεις να δεις ταινιες και σειρες, αλλα εχει αυτα τα θεματα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...nter?p=6272086

    Sportsdevil επισης τελος, αλλα αν θες μπορεις να το ενημεωνεις απο το zip που ανεβασα σε προηγουμενο μηνυμα, μιας και ο jairox ενημερωνει ακομα το fork του.

    Μιας και αναφερθηκα στο quasar, προχτες πηγα να το εγκαταστησω στο pc μιας φιλης μου (w7 home x64), βοζοντας το 32αρι quasar για windows και γκρινιαξε αμεσως οτι θελει την 64αρα εκδοση.
    Τελος, πεταξα το lastship και απο το νετμπουκ, μιας και πλεον βρισκει ελαχιστους providers, ακομα και γερμανικους, και δεν παιζει τιποτα. Και υποφερει απο την γνωστη σπασαρχ... με τους hosts με captca που εχω πει πριν καιρο, οπως και το covenant. Και τα 2 με urlresolver 4.0.12 της προηγουμενης βδομαδας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 27-11-17 στις 10:26.
    ديميتريس

Σελ. 338 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 318328333336337338339340343348358 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1313
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 07:41
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας