Σελ. 347 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 327337342345346347348349352357367 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.191-5.205 από 12514

Θέμα: Kodi media center

  1. #5191
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @phantom77
    Τελικα τα tvone (σκετο), tvone11 και tvone1111 εχουν επιλογη για inputstream.adaptive. Αν θες να δοκιμασεις καποιο, απο εδω μπορεις να κατεβασεις το tvone1111, που ειναι λιγο πιο πληρες απο το tvone1 κατα τη γνωμη μου.

    http://www18.zippyshare.com/v/0T39QSzJ/file.html

    @host505
    Οχι, δεν το εχει εκει. Μηπως ειναι σε καμια υποκατηγορια? Να βγαλω screenshot?
    ديميتريس

  2. #5192
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @phantom77
    Τελικα τα tvone (σκετο), tvone11 και tvone1111 εχουν επιλογη για inputstream.adaptive. Αν θες να δοκιμασεις καποιο, απο εδω μπορεις να κατεβασεις το tvone1111, που ειναι λιγο πιο πληρες απο το tvone1 κατα τη γνωμη μου.

    http://www18.zippyshare.com/v/0T39QSzJ/file.html
    Ευχαριστώ, καλό φαίνεται. Επιτέλους ξαναείδα αγγλικά κανάλια σε καλή ποιότητα.

    Το inputstream ίσως το φορτώνει για συγκεκριμένο είδος streams. Σε 2-3 που δοκίμασα δεν το είδα να δουλεύει.

  3. #5193
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Με το indigo τι παίζει ακριβώς;

  4. #5194
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το indigo ειναι ισως ο πρωτος wizard που βγηεκ ever για το kodi και βλεπεις που εχει φτασει σημερα το κακο με τους wizards και την υπολοιπη σαπιλα.
    ديميتريس

  5. #5195
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ο πρώτος δεν νομίζω να είναι, το tvaddons/xbmchub είχε και άλλους wizards πριν το indigo, αλλά ναι, ίσως ο πρώτος να προέρχεται από αυτούς επίσης.

    Όσον αφορά το indigo και το tvaddons γενικότερα έχω πολλούς λόγους που πλέον δεν τους εμπιστεύομαι.
    Πρώτον σε όλα τα repository resurrections που είχαν γίνει πριν λίγο καιρό από αγνώστους και μπορούσαν να περάσουν ό,τι ήθελαν σε χρήστες που τυχόν είχαν ακόμα τα παλιά (exodus, lambda, mk κ.α.) φιγούραρε πάντα και το indigo.
    2ον από τότε που βγήκε στην δημοσιότητα το όνομα του ιδιοκτήτη του tvaddons (Adam Lackman aka Eleazar Coding) έχουν βγει πολλές βρώμες. Απ'ό,τι φαίνεται λοιπόν είναι πολύ παλιός στον χώρο, εποχή satellite piracy, και έχουν βγει κάποιοι από τότε και λένε πως είναι snitch των εταιρειών που υποτίθεται εναντιώνεται τώρα και είχε "δώσει" πολλούς key players τότε.
    Δυστυχώς τα ντοκουμέντα από τότε δεν υπάρχουν πια γιατί τα σχετικά forums έχουν κλείσει, αλλά με ένα προσεκτικό ψάξιμο κάνεις βρίσκει κάτι που να υποστηρίζει όλα αυτά.

    Ίσως θεωρίες συνωμοσίας αλλά προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με το tvaddons, ακόμα και στο πρόσφατο κυνηγητό των Colossus devs και άλλων πιστεύω είχε κάποια σχέση.
    Γενικά φαίνεται για κάποιο λόγο να θέλει να έχει τον απόλυτο έλεγχο των 3rd party add-ons.

  6. #5196
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Δοκίμασα χθες να δω από covenant μετά από πολύ καιρό το TBBT και ενώ έβρισκε premium link στο play τα προσπέρασε το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν έπαιξε κανέναν. Για κάτι τέτοιες σειρές που τις βλέπω για να με πάρει ο ύπνος καλό ήταν ρε γμτ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πρώτος δεν νομίζω να είναι, το tvaddons/xbmchub είχε και άλλους wizards πριν το indigo, αλλά ναι, ίσως ο πρώτος να προέρχεται από αυτούς επίσης.

    Όσον αφορά το indigo και το tvaddons γενικότερα έχω πολλούς λόγους που πλέον δεν τους εμπιστεύομαι.
    Πρώτον σε όλα τα repository resurrections που είχαν γίνει πριν λίγο καιρό από αγνώστους και μπορούσαν να περάσουν ό,τι ήθελαν σε χρήστες που τυχόν είχαν ακόμα τα παλιά (exodus, lambda, mk κ.α.) φιγούραρε πάντα και το indigo.
    2ον από τότε που βγήκε στην δημοσιότητα το όνομα του ιδιοκτήτη του tvaddons (Adam Lackman aka Eleazar Coding) έχουν βγει πολλές βρώμες. Απ'ό,τι φαίνεται λοιπόν είναι πολύ παλιός στον χώρο, εποχή satellite piracy, και έχουν βγει κάποιοι από τότε και λένε πως είναι snitch των εταιρειών που υποτίθεται εναντιώνεται τώρα και είχε "δώσει" πολλούς key players τότε.
    Δυστυχώς τα ντοκουμέντα από τότε δεν υπάρχουν πια γιατί τα σχετικά forums έχουν κλείσει, αλλά με ένα προσεκτικό ψάξιμο κάνεις βρίσκει κάτι που να υποστηρίζει όλα αυτά.

    Ίσως θεωρίες συνωμοσίας αλλά προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός με το tvaddons, ακόμα και στο πρόσφατο κυνηγητό των Colossus devs και άλλων πιστεύω είχε κάποια σχέση.
    Γενικά φαίνεται για κάποιο λόγο να θέλει να έχει τον απόλυτο έλεγχο των 3rd party add-ons.
    Δεν παρακολουθώ έντονα αλλά εάν είναι αυτός υπάρχουν και ελληνικά δορυφορικά φορουμ που τον έβγαλαν στην φόρα τότε

  7. #5197
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @host505
    Οποτε τι εναλλακτικη προτεινεις για καποιον που θελει προσθετα που ειναι σκορπισμενα εδω και εκει, πχ opensubtitles by opensubtitles, plexus, urlresolver κλπ?
    ديميتريس

  8. #5198
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    @patchΤι εννοείς, έχεις διαβάσει κάτι, σου λέει κάτι το όνομα?

    Για το covenant, ποια έκδοση urlresolver έχεις?
    Μόλις δοκίμασα το τελευταίο επεισόδιο tbbt και έπαιξε το πρώτο 1080p rapidgator link.

    @jim_p δεν προτείνω τίποτα, απλά λέω κάποια πράγματα που έχω διαβάσει.
    Προσωπικά έχω φτιάξει repos για διάφορα add-ons που με ενδιαφέρουν μεμονωμένα και είναι σε ύποπτα repos και τα βάζω από εκεί.
    Μπελάς δεν λέω αλλά πρώτον μου αρέσει γιατί μαθαίνω πως λειτουργεί όλο αυτό και 2ον δεν ανησυχώ μήπως κάποια στιγμή διαγραφούν ή περάσουν κάτι που δεν θέλω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 09-12-17 στις 15:01.

  9. #5199
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @host505
    Οποτε τι εναλλακτικη προτεινεις για καποιον που θελει προσθετα που ειναι σκορπισμενα εδω και εκει, πχ opensubtitles by opensubtitles, plexus, urlresolver κλπ?
    Opensubtitles δεν υφίσταται θέμα. Εσύ έχεις, συγγνώμη αλλά έτσι είναι. Μου πήρε κάτι δευτερόλεπτα να κάνω την εγγραφή με ένα temp mail(user=opensubtitlesgr pass=open1234) . Από τότε δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μιλάς, και να φανταστείς δεν το χρησιμοποιώ
    Plexus=imo Dead. Αλήθεια πώς την παλεύεις με twitch
    Urlresolver μεγάλη απώλεια και αναμένω τι θα γίνει

  10. #5200
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @host505
    Αν σου πω οτι το εχω σκεφτει και εγω για δικο μου repo...

    @patch
    Εγγραφη στο opensubtitles δεν προκειται να κανω ποτε και εχω ξεκαθαρισει το γιατι εδω και πολυ καιρο. Το plexus μονο νεκρο δεν το λες απο τη στιγμη που το sportsdevil εχει acestream links και built-in λειτουργια για να τα στελνει στο plexus. Το twitch που κολλαει?

    Ζητειται λινκ ή προσθετο που να θελει inputstream adaptive ή/και inputstream rtmp για να δοκιμασω το δικο μου kodi, μιας και σημερα ο maintainer του dmo μου εκανε τη χαρη και τo πακεταρισε, οποτε θελει feedback για να ξερει οτι δουλευει!
    ديميتريس

  11. #5201
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    @Host505 ναι. Δεν υπάρχουν πλέον γραμμένα και τότε ήταν στα private νήματα στα φόρουμ. Βγήκε πίσω από έναν από τους μεγαλύτερους σέρβερ, με ολλανδική ip αλλά στην ουσία ήταν us. Θυμίζω τότε γινόταν όλα με plaintext και πάρα πολύ σπάνια χρήση VPN. Στο νετ υπάρχουν λίστες με mail από τους user που τίς έδωσε ο συγκεκριμένος σέρβερ.

    @jim_p εμένα ποτέ δεν έπαιξε το sportsdevil soap η acestream. Δώσε οδηγίες να δοκιμάσω ξανά αν θες

  12. #5202
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Wow.
    Τότε "κυκλοφορούσε" σαν Mr l34k3r, doker και κάποια άλλα usernames αν σου λένε κάτι.
    Έχω μαζέψει κάποια links, ίσως τα παραθέσω αργότερα.

    Μάλιστα λένε πως τότε, την ώρα που "έδινε" άτομα, ταυτόχρονα πωλούσε DSS (και θυμάσαι τιμές τότε), τα οποία εντός ολίγου θα ήταν άχρηστα, γιατί ο ίδιος θα τα καταστουσε άχρηστα "δίνοντας" την όλη φάση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος host505 : 09-12-17 στις 15:23.

  13. #5203
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    urlresolver 4.0.15 by eldorado απο το Thgilight repo

  14. #5204
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.329
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @patch
    Βαζεις το program.plexus απο... απ' οπου το βρεις, εστω απο το tvaddons. Μετα, χωρις να μπεις οπουδηποτε, πας addons > program addons > plexus και το τρεχεις. Την πρωτη φορα που θα το τρεξεις, θα πεταχτει ο wizard και θα κατεβασει οτι χρειαζεται και τερμα, μετα ειναι ετοιμο. Βεβαια, αν εισαι σε 32αρι ή 64αρι λινουξ που ΔΕΝ ειναι *elec παιζει αυτο το προβλημα που λεω εδω

    https://www.adslgr.com/forum/threads...us#post6239899

    Επισης, σβησε απο πριν το φακελο program.plexus απο το userdata/addon_data, αν τον εχεις ηδη.
    ديميتريس

  15. #5205
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    ε ετσι ειναι και δεν παιζει ποτε τα soap & acestream.
    αν βαλω ομως ενα ace απο twitch πχ στο πλεξους παιζει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος patch : 09-12-17 στις 15:33.

Σελ. 347 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 327337342345346347348349352357367 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1313
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 07:41
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας