Σελ. 645 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 625635640643644645646647650655665 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.661-9.675 από 12571

Θέμα: Kodi media center

  1. #9661
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Γενικά για τις πράγμα χρησιμοποίείται το kodi? Εγώ κατά καιρούς έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά έχω καταλήξει σε

    • Stream σειράς ή ταινίας (Shadow+RD+Trakt.tv)
    • Youtube όταν και αν δουλεύει (αλλιώς το app εκτός kodi)
    • Αναπαραγωγή συνήθως τεχνικών βίντεο που έχω κατέβασει στον δίσκο. Είναι εύκολο το fast forward
    • Wallpaper screensaver από πρόσφατο ταξίδι για να το παίζω μούρη σε επισκέπτες. Φέτος το έβγαλα

  2. #9662
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezzanine Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το elementum είναι deprecated το libtorrent είναι παλιά έκδοση χωρίς updates και είναι τόσο φορτωμένο που δύσκολα συντηρείται.
    Για το δευτερο θα συμφωνησω. Η libtorrent του elementum δεν εινια στην 1.2? Υπαρχει και 2? Εδω στο debian τους επρηξα για να κουνηθουν και να την ενημερωσουν σε 1.2 για να περασει φρεσκο qbittorrent στο repo.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Trending list δεν δουλεύει, Recent lists δεν δουλεύουν.
    Επεισόδιο που βρήκα από το library φόρτωσε τα sources και μετά δεν έτρεξε αυτό που επέλεξα.
    Μηπως εχει παλι προβλημα το trakt key? Επισης
    https://old.reddit.com/r/Addons4Kodi...r_maintenance/

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά για τις πράγμα χρησιμοποίείται το kodi? Εγώ κατά καιρούς έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά έχω καταλήξει σε

    • Stream σειράς ή ταινίας (Shadow+RD+Trakt.tv)
    • Youtube όταν και αν δουλεύει (αλλιώς το app εκτός kodi)
    • Αναπαραγωγή συνήθως τεχνικών βίντεο που έχω κατέβασει στον δίσκο. Είναι εύκολο το fast forward
    • Wallpaper screensaver από πρόσφατο ταξίδι για να το παίζω μούρη σε επισκέπτες. Φέτος το έβγαλα
    Για twitch, πολυ twitch βασικα! Μετα
    - για καμια ταινια ή σειρα, ειτε απο καποιο προσθετο (elementum ή oath), ειτε απο τον dlna σερβερ μου που θα εινια ηδη κατεβασμενη
    - για youtube (τραγουδια, jerryrig, παρουσιασεις κλπ), και οταν δεν δουλευει invidious (και οταν δεν δουλευει και το invidious μπινελικια)
    - για iptv απο μια λιστα που εχει τα βασικα ελληνικα καναλια, μιας και δεν εχω τηλεοραση
    - για... χαλαρωση με ενα γνωστο ροζ προσθετο
    - για κανενα παιδικο (cartoonsgr και alivegr) οταν εχω και τις ανηψιες μου. Θυμαμαι καποτε ειπε η μια στη μητερα της: "Μαμα ο Μητσος εχει ολα τα παιδικα! ΟΛΑ! Δεν ξερω που τα βρηκε, αλλα τα εχει ολα!"
    ديميتريس

  3. #9663
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το δευτερο θα συμφωνησω. Η libtorrent του elementum δεν εινια στην 1.2? Υπαρχει και 2? Εδω στο debian τους επρηξα για να κουνηθουν και να την ενημερωσουν σε 1.2 για να περασει φρεσκο qbittorrent στο repo.


    Μηπως εχει παλι προβλημα το trakt key? Επισης
    https://old.reddit.com/r/Addons4Kodi...r_maintenance/
    Δεν ξέρω.
    Βγάζει κάποιο άλλο μήνυμα.
    Δηλαδή σε σένα δουλεύει οκ;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #9664
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    δεν λειτουργουσε χτες ουτε το σιτε του track.tv. Σημερα βλεπω ειναι οκ

  5. #9665
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω.
    Βγάζει κάποιο άλλο μήνυμα.
    Δηλαδή σε σένα δουλεύει οκ;
    Τωρα ναι, μου δουλευουν ολα.

    - - - Updated - - -

    Μαζεμενη γκρινια, η τελευταια για φετος. Οποιος εχιε καμια ιδεα για οποιοδηποτε απο τα θεματα που λεω ας ποσταρει.

    - Χαλασε στα καλα καθουμενα το uwc! Στο log λεει αυτα
    Spoiler:
    Κώδικας:
    2020-12-31 16:58:44.562 T:139727795992320   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                 - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                Error Type: <type 'exceptions.IndexError'>
                                                Error Contents: list index out of range
                                                Traceback (most recent call last):
                                                  File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.uwc/default.py", line 30, in <module>
                                                    from resources.lib.sites import *
                                                  File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.uwc/resources/lib/sites/beeg.py", line 44, in <module>
                                                    bgversion = BGVersion()
                                                  File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.uwc/resources/lib/sites/beeg.py", line 37, in BGVersion
                                                    jsversion = re.compile(r"link href=(\/js\/app.+?.js) rel", re.DOTALL | re.IGNORECASE).findall(bgpage)[0]
                                                IndexError: list index out of range
                                                -->End of Python script error report<--
    2020-12-31 16:58:44.674 T:139727829563136   ERROR: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.uwc/
    2020-12-31 16:58:44.680 T:139729270831232   ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.uwc/) failed

    - Το subtitlesgr δεν βρισκει τιποτα για τα vikings s06e13 ως s06e20, παρολο που υπαρχουν κανονικα υποτιτλοι στο subs4series.
    - Το greeksubs γενικα δεν βρισκει τιποτα.
    - Το imdb id του a4ksubtitles το εμποδιζει απο το να βρει υποτιτλους για αρχεια που ειναι τοπικα? Wtf?! Βασικα, σε ολες τις περιπτωσεις που λεω παραπανω τα αρχεια εινια αποθηκευμενα τοπικα.
    - Το invidious βρισκει μια φορα αποτελεσματα για το Χ πραγμα, τα παιζει κια μετα κρεμαει. Αν μετα αναζητησω για το Υ πραγμα, δεν βρισκει τιποτα. Αν μετα ξανααναζητησω για το Χ, βρισκει και παιζει κανονικα. Αξιοπιστια μεγαλη αυτα τα instances του...
    ديميتريس

  6. #9666
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Trakt.tv είναι από χθες εκτός λειτουργίας και υποθέτω όλα τα addon επίσης.

    Τελικά θα δω die hard 2. Συνομωσία

  7. #9667
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Το imdb id του a4ksubtitles το εμποδιζει απο το να βρει υποτιτλους για αρχεια που ειναι τοπικα? Wtf?! Βασικα, σε ολες τις περιπτωσεις που λεω παραπανω τα αρχεια εινια αποθηκευμενα τοπικα.
    Δεν θα σου αρέσει η απάντηση αλλά ίσως με library να δουλεύει. Στα τοπικά αρχεία μέσω file manager δεν υπάρχει imdb id. Δεν μπορώ να το δοκιμάσω καθώς δεν πρόκειται να βάλω πρόσθετο για υπότιτλους που παίζει με συγκεκριμένα πρόσθεα, αφού δε βλέπω από πρόσθετα.

  8. #9668
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Trakt.tv είναι από χθες εκτός λειτουργίας και υποθέτω όλα τα addon επίσης.

    Τελικά θα δω die hard 2. Συνομωσία
    εμενα ειναι οκ σημερα

  9. #9669
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Μία μπαίνει μία βγάζει σφάλμα (502)

  10. #9670
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σου αρέσει η απάντηση αλλά ίσως με library να δουλεύει. Στα τοπικά αρχεία μέσω file manager δεν υπάρχει imdb id. Δεν μπορώ να το δοκιμάσω καθώς δεν πρόκειται να βάλω πρόσθετο για υπότιτλους που παίζει με συγκεκριμένα πρόσθεα, αφού δε βλέπω από πρόσθετα.
    Δεν μου αρεσει και εξηγουμαι γιατι. Οτι εχω στο kodi το βλεπω μεσα απο τη library (videos > tv shows > whatever), αλλα δεν τα εχω περασμενα σαν σειρες. Δεν βλεπω δηλαδη περιληψεις, covers και τα συναφη. Με βολευει ετσι γιατι καθε επεισοδιο που βλεπω (συνηθως) το σβηνω και τερμα, οποτε με μια κανονικη library θα επρεπε να κανω cleanup καθε μερα.
    ديميتريس

  11. #9671
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    εμενα ειναι οκ σημερα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία μπαίνει μία βγάζει σφάλμα (502)
    Φαίνεται να δουλεύει τώρα

  12. #9672
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλή χρονιά σε όλους αν και προβλέπεται δυσοίωνο το έτος, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Το subtitlesgr δεν βρισκει τιποτα για τα vikings s06e13 ως s06e20, παρολο που υπαρχουν κανονικα υποτιτλοι στο subs4series.
    Βρίσκει από vipsubs, έπειτα από subs4series δεν παίρνω ευθέως, ότι βγάζει το subtitles.gr. Ένα κενό και μόνο αλλάζει ολόκληρη την αναζήτηση, το οποίο διευθετήθηκε στην έκδοση 3.3.0.
    Όσοι θέλετε μπορείτε να εγκαταστήσετε και το subtitles.gr context που παρέχει βοηθητικό μενού για το πρόσθετο υποτίτλων (γρήγορη προσβαση στις ρυθμίσεις του, καθαρισμός cache κτλ)

  13. #9673
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Επειδη οταν ψαχνει για υποτιτλους αργει απελπιστικα (~30 δευτερα), γινεται να κλεισω καποιον προβληματικο provider και αν ναι, ποιον?
    ديميتريس

  14. #9674
    Εγγραφή
    28-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    fritzbox 7140
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη οταν ψαχνει για υποτιτλους αργει απελπιστικα (~30 δευτερα), γινεται να κλεισω καποιον προβληματικο provider και αν ναι, ποιον?
    Μπορείς να μειώσεις τον χρόνο από τις ρυθμίσεις

  15. #9675
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Good point, δεν το σκεφτηκα :P
    Τσεκαρα και τις 4 σελιδες που υποστηριζει και ανοιγουν ολες κανονικα στον browser, οποτε δεν παιζει να αργει λογω καποιου 404.
    ديميتريس

Σελ. 645 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 625635640643644645646647650655665 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας