Σελ. 579 από 837 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579580581584589599 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.671-8.685 από 12555

Θέμα: Kodi media center

  1. #8671
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Φαντάζομαι έχει αναφερθεί γιατί δεν παρακολουθώ στενά το νήμα αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείται κάτι αν όχι το ίδιο το tracttv.

    Θυμάμαι παλαιότερα είχα και εγώ πορώση με το library και αρχικά δεν καταλάβαινα και το trakttv. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι. Και κανείς ένα reset, βάζεις άλλη συσκευή και απλά δουλεύει χωρίς να χαθεί και χωρίς την ανάγκη εξωτερικής βάσης για το Kodi. Προσωπικά το Kodi το έχω με ένα add-on, δύο favourites progress=new episodes και το watch list. Παλαιότερα είχα και το YouTube add-on αλλά όλοι ξέρουμε τι έγινε ελπίζω. Εξαιρετικά minimalistic και χωρίς φανσι μενού και άλλα.

    Κάποιος εδώ με είχε πείσει μετά από προσπάθεια για την χρησιμότητα του trakttv και γι'αυτό προσπαθώ με επιστρέψω την χάρη στο νήμα.

    Για όποιον δεν κάνει προχωρημένη χρήση και απλά θέλει να δει το επόμενο επεισόδιο ή μια ταινία από μια λίστα, απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και απλοτερο. Φαντάσου σε νέο Kodi instance, βάζεις το add-on, authenticate trakttv και reak-debrid προαιρετικά και έτοιμο.

  2. #8672
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Library δεν αξίζει για ταινίες τόσο. είναι πιο πολύ για σειρές να δεις τι καινουριο βγήκε που δεν το έχεις δει.
    Εσύ απλά αν θες να μαρκ'αρεις ταινίες για να τις δεις μετά, απλά βαζε τες στο favourites και τέλος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι έχει αναφερθεί γιατί δεν παρακολουθώ στενά το νήμα αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείται κάτι αν όχι το ίδιο το tracttv.

    Θυμάμαι παλαιότερα είχα και εγώ πορώση με το library και αρχικά δεν καταλάβαινα και το trakttv. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι. Και κανείς ένα reset, βάζεις άλλη συσκευή και απλά δουλεύει χωρίς να χαθεί και χωρίς την ανάγκη εξωτερικής βάσης για το Kodi. Προσωπικά το Kodi το έχω με ένα add-on, δύο favourites progress=new episodes και το watch list. Παλαιότερα είχα και το YouTube add-on αλλά όλοι ξέρουμε τι έγινε ελπίζω. Εξαιρετικά minimalistic και χωρίς φανσι μενού και άλλα.

    Κάποιος εδώ με είχε πείσει μετά από προσπάθεια για την χρησιμότητα του trakttv και γι'αυτό προσπαθώ με επιστρέψω την χάρη στο νήμα.

    Για όποιον δεν κάνει προχωρημένη χρήση και απλά θέλει να δει το επόμενο επεισόδιο ή μια ταινία από μια λίστα, απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και απλοτερο. Φαντάσου σε νέο Kodi instance, βάζεις το add-on, authenticate trakttv και reak-debrid προαιρετικά και έτοιμο.
    Γιαυτό ακριβώς αξίζει το library και στις ταινίες. Παλιά που χρησιμοποιούσα streaming addons, είχα τις ταινίες που ήθελα να δω στο trakt, ανάλογα το addon που δούλευα την περίοδο εκείνη έκανα import τη movie watchlist από το trakt στη library και τέλος. Αλλάζεις addon; Κάνεις πάλι το import και σε 5 λεπτά έτοιμος. Αν τα έχεις στα favorites και αλλάζεις addons, την πάτησες. Θέλει ένα ένα.

  3. #8673
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχει κανεις playthis στον browser και στο kodi του να τσεκαρει κατι για μενα? Θελω να δω αυτο το βιντεο του youtube στο kodi και το στελνω με playthis. Το "αναγνωριζει" (εικονα) αλλα δεν το παιζει και στο libreelec και στο pc. Στο pc βασικα δειχνει οτι ξεκιναει αλλα μενει παγωμενο στο 1ο frame και κανει buffering, ενω στο libreelec δεν κανει τιποτα.
    Κώδικας:
    https://www.youtube.com/watch?v=uCyQoxzX3Co
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails screenshot000.png  

    ديميتريس

  4. #8674
    Εγγραφή
    05-02-2020
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    traktv και real-debrid εχω απο την πρωτη μερα, προφανώς θέλω με καποιον τρόπο να μπορώ να τραβάω στο library και οτι εχω στο traktv.

  5. #8675
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτό ακριβώς αξίζει το library και στις ταινίες. Παλιά που χρησιμοποιούσα streaming addons, είχα τις ταινίες που ήθελα να δω στο trakt, ανάλογα το addon που δούλευα την περίοδο εκείνη έκανα import τη movie watchlist από το trakt στη library και τέλος. Αλλάζεις addon; Κάνεις πάλι το import και σε 5 λεπτά έτοιμος. Αν τα έχεις στα favorites και αλλάζεις addons, την πάτησες. Θέλει ένα ένα.
    Εγώ δεν λέω ότι τις βάζω μια μια στο favourites αλλά ότι έχω shortcut στα favourites για την watch list και οποία άλλη λίστα. Εκτός και αν δεν σε κατάλαβα καλά.

    Απλά δεν φαίνεται ωραία για όσους έχουν αυτή την ανάγκη. Πρέπει πάντα να την ανοίξεις την λίστα που χρειάζεται χρόνο. Αλλά εγώ έχω ξεπεράσει την ανάγκη του να φαίνονται ωραία και με πολλά πολλά φαναρτ. Μπαίνω στην λίστα και βλέπουμε από εκεί.

  6. #8676
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανεις playthis στον browser και στο kodi του να τσεκαρει κατι για μενα? Θελω να δω αυτο το βιντεο του youtube στο kodi και το στελνω με playthis. Το "αναγνωριζει" (εικονα) αλλα δεν το παιζει και στο libreelec και στο pc. Στο pc βασικα δειχνει οτι ξεκιναει αλλα μενει παγωμενο στο 1ο frame και κανει buffering, ενω στο libreelec δεν κανει τιποτα.
    Κώδικας:
    https://www.youtube.com/watch?v=uCyQoxzX3Co
    Είχα το playthis στο kodi και δοκίμασα να το στείλω από edge με το extension του αλλά δεν τα κατάφερα, αυτό όμως το στέλνει κανονικά

    https://chrome.google.com/webstore/d...kebden/related

    - - - Updated - - -

    Το play to kodi ΔΕΝ χρησιμοποιεί το playthis, γιατί το δοκίμασα απενεργοποιημένο και το video άνοιξε κανονικά.

  7. #8677
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το playthis θελει και αυτο το προσθετο στον browser και ρυθμισμενο αναλογα (= να βαλεις την ip του συστηματος που τρεχει το kodi). Πριν καμια βδομαδα που εστειλα να δω κατι απο youtube, το βρηκε και το επαιξε κανονικα.
    https://chrome.google.com/webstore/d...anjpaamfajogel
    https://addons.mozilla.org/en-US/fir...ddon/playthis/

    Το εκανα με το kodi-cli -y, αλλα τελικα δεν αξιζε, ηταν πατατα το ντοκιμαντερ :P
    https://github.com/nawar/kodi-cli
    ديميتريس

  8. #8678
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Χρησιμοποιώ τα cast to kodi και send to kodi στον browser που δεν χρειάζονται κανένα addon στο kodi (πλην του youtube φυσικά).
    Τι παραπάνω προσφέρει το playthis; Γιατί να έχω και extra addon στο kodi;

  9. #8679
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιζει και απο αλλες σελιδες εκτος του youtube. Βασικα παιζει οτι υποστηριζει το resolvurl και το youtube-dl (ή οπως το λενε το προσθετο που χρησιμοποιει το youtube-dl για να κανει κατι). Επισης παιζει και τα embedded βιντεο απο τις σελιδες κατευθειαν, αρκει να τα υποστηριζει.
    ديميتريس

  10. #8680
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν λέω ότι τις βάζω μια μια στο favourites αλλά ότι έχω shortcut στα favourites για την watch list και οποία άλλη λίστα. Εκτός και αν δεν σε κατάλαβα καλά.

    Απλά δεν φαίνεται ωραία για όσους έχουν αυτή την ανάγκη. Πρέπει πάντα να την ανοίξεις την λίστα που χρειάζεται χρόνο. Αλλά εγώ έχω ξεπεράσει την ανάγκη του να φαίνονται ωραία και με πολλά πολλά φαναρτ. Μπαίνω στην λίστα και βλέπουμε από εκεί.
    Και αυτό γίνεται αλλά είναι απίστευτα αργό. Αν πατήσεις το shortcut του addon θα χρειαστεί 5-10 δευτερόλεπτα να βγάλει τις ταινίες σου. Η βιβλιοθήκη το κάνει ακαριαία.
    Και αν στις ταινίες αυτή την καθυστέρηση την έχεις μία φορά, στις σειρές την έχει 3-4
    πατάς το shortcut πχ για το my tv series (περιμένεις 5-10 δευτερόλεπτα να ανοίξει η λίστα του trakt)
    βρίσκεις και πατάς να μπεις στην σειρά που θες (περιμένεις 5-10 δευτερόλεπτα να βγάλει τις σαιζόν)
    πατάς να μπεις την σαιζόν που θες (περιμένεις 5-10 δευτερόλεπτα να ανοίξει η λίστα με τα επεισόδια)
    Αν κάπου κάνεις λάθος περιμένεις 5-10 δευτερόλεπτα επί δύο (μπες - ξαναβγες) για να πας εκεί που θες

    Προτιμώ να τα κάνω όλα σε λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο.
    Και δεν θα αναφερθώ καν στα άλλα πλεονεκτήματα της βιβλιοθήκης (play next, ξεκινάς την αναπαραγωγή από το κινητό) κτλ.
    Η βιβλιοθήκη δεν είναι μόνο για τις εικόνες στο home screen δηλαδή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιζει και απο αλλες σελιδες εκτος του youtube. Βασικα παιζει οτι υποστηριζει το resolvurl και το youtube-dl (ή οπως το λενε το προσθετο που χρησιμοποιει το youtube-dl για να κανει κατι). Επισης παιζει και τα embedded βιντεο απο τις σελιδες κατευθειαν, αρκει να τα υποστηριζει.
    Cast to kodi browser addon:
    Cast videos and music from more than 50 sites (YouTube, Twitch, Vimeo, SoundCloud, torrents, ...) to Kodi with context menu and remote control.
    Cast Kodi, as the name suggests, adds the ability to cast videos and music to Kodi:

    direct links: avi, mkv, mp3, flac, ... and torrent / magnet;
    YouTube, Twitch, Vimeo, SoundCloud as well as Ace Stream, Apple Podcasts, Bigo Live, BitChute, Blog Talk Radio, Dailymotion, DevTube, Facebook, Flickr, Full30, Instagram, Jamendo, LiveLeak, Metacafe, Mixcloud, Mixer, My Cloud Player, Overcast, PeerTube, Pippa, podCloud, PodMust, Radio, Radioline, Steam, Streamable, TikTok, Ultimedia, Veoh, VideoPress, YT Home;
    Germany: Arte;
    Belgium: VRT NU;
    USA: KCAA Radio;
    France: 20 Minutes, AlloCiné, Arte, Arte Radio, France Inter, Gamekult, JeuxVideoCom, Konbini, Le Point, Melty, Ouest-France;
    Iran: آپارات;
    Iceland: Útvarp Saga;
    Netherlands: Dumpert;
    Russia: Первый канал, StormoTV;
    United Kingdom: Daily Mail, The Guardian.

    Cast Kodi also analyzes the pages for videos, music or external platforms integrations. For example, if a page displays a YouTube video, this video will be sent to Kodi.

    To cast videos / music, three items can be added on context menu of link / page / selection of videos or audio: Play now to Kodi, Play next to Kodi and Queue item to Kodi. A remote (accessible with toolbar button) is also present to cast current tab to Kodi and to: pause, go to next element, adjust the volume, ...


    In Kodi, you must Allow remote control from applications on other systems. This option is on Settings / Services / Control.

    Then you must configure Cast Kodi Options by copying IP address of the server hosting Kodi; this information is displayed on Kodi's Settings / System information / Summary page.

  11. #8681
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ε τωρα θα με βαλεις να αλλαζω προσθετα!
    Να παινεψω και τον εαυτο μου λιγο. Οταν βγηκε το resolvurl, ειχα ζητησει απο τον τυπο του playthis να γυρισει σε αυτο για να ξεφορτωθουμε την σαβουρα του tvaddons και το εκανε αμεσα.

    ---edit
    Μονο για ff εινια το προσθετο?
    ديميتريس

  12. #8682
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.735
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατηρησα κάτι παράξενο σε μια σειρά που βλέπω στο elementum. Οταν εψαχνε να βρει πχ το 10 επεισοδιο της πρωτης σεζόν μου βρηκε λανθασμένα αποτελεσματα. Ενώ μολις επελεξα την αυτόματη αναπαραγωγή ροης αν θυμάμαι καλα την ονομασία βρήκε το σωστό επεισοδιο
    μου το κανει σε αρκετες σειρες ειναι η αληθεια,αλλα δεν εδωσα σημασια καθοτι παντα εβρισκα αυτο που ηθελα

    Το εχει δουλεψει καποιος με privaste tracker?
    VAMOS ARIS

  13. #8683
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου το κανει σε αρκετες σειρες ειναι η αληθεια,αλλα δεν εδωσα σημασια καθοτι παντα εβρισκα αυτο που ηθελα

    Το εχει δουλεψει καποιος με privaste tracker?
    Ίσως έχεις πρόβλημα λόγω client id. Επίσης σε πολλούς έχει κανονισμό για hit 'n run.

  14. #8684
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο για ff εινια το προσθετο?
    Σε ff το χρησιμοποιώ δεν ξέρω αν βγαίνει για αλλού.

  15. #8685
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτό ακριβώς αξίζει το library και στις ταινίες. Παλιά που χρησιμοποιούσα streaming addons, είχα τις ταινίες που ήθελα να δω στο trakt, ανάλογα το addon που δούλευα την περίοδο εκείνη έκανα import τη movie watchlist από το trakt στη library και τέλος. Αλλάζεις addon; Κάνεις πάλι το import και σε 5 λεπτά έτοιμος. Αν τα έχεις στα favorites και αλλάζεις addons, την πάτησες. Θέλει ένα ένα.
    Αν κατάλαβα καλά, μόνο από ένα add on μπορείς να κάνεις import τη movie list από το trakt στη library;
    Αν έχεις π.χ τρία add on αυτό δεν γίνεται, γιατί θα υπάρχουν διπλοεγγραφές;

Σελ. 579 από 837 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579580581584589599 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας