Σελ. 579 από 579 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579
Εμφάνιση 8.671-8.676 από 8676

Θέμα: Kodi media center

Περιοχή
    Αθήνα
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Εξωτερικό
    Router
    Fritz Box
    Φαντάζομαι έχει αναφερθεί γιατί δεν παρακολουθώ στενά το νήμα αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείται κάτι αν όχι το ίδιο το tracttv.

Θυμάμαι παλαιότερα είχα και εγώ πορώση με το library και αρχικά δεν καταλάβαινα και το trakttv. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι. Και κανείς ένα reset, βάζεις άλλη συσκευή και απλά δουλεύει χωρίς να χαθεί και χωρίς την ανάγκη εξωτερικής βάσης για το Kodi. Προσωπικά το Kodi το έχω με ένα add-on, δύο favourites progress=new episodes και το watch list. Παλαιότερα είχα και το YouTube add-on αλλά όλοι ξέρουμε τι έγινε ελπίζω. Εξαιρετικά minimalistic και χωρίς φανσι μενού και άλλα.

Κάποιος εδώ με είχε πείσει μετά από προσπάθεια για την χρησιμότητα του trakttv και γι'αυτό προσπαθώ με επιστρέψω την χάρη στο νήμα.

Για όποιον δεν κάνει προχωρημένη χρήση και απλά θέλει να δει το επόμενο επεισόδιο ή μια ταινία από μια λίστα, απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και απλοτερο. Φαντάσου σε νέο Kodi instance, βάζεις το add-on, authenticate trakttv και reak-debrid προαιρετικά και έτοιμο.

Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Library δεν αξίζει για ταινίες τόσο. είναι πιο πολύ για σειρές να δεις τι καινουριο βγήκε που δεν το έχεις δει.
    Εσύ απλά αν θες να μαρκ'αρεις ταινίες για να τις δεις μετά, απλά βαζε τες στο favourites και τέλος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι έχει αναφερθεί γιατί δεν παρακολουθώ στενά το νήμα αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείται κάτι αν όχι το ίδιο το tracttv.

Θυμάμαι παλαιότερα είχα και εγώ πορώση με το library και αρχικά δεν καταλάβαινα και το trakttv. Τώρα ούτε που το σκέφτομαι. Και κανείς ένα reset, βάζεις άλλη συσκευή και απλά δουλεύει χωρίς να χαθεί και χωρίς την ανάγκη εξωτερικής βάσης για το Kodi. Προσωπικά το Kodi το έχω με ένα add-on, δύο favourites progress=new episodes και το watch list. Παλαιότερα είχα και το YouTube add-on αλλά όλοι ξέρουμε τι έγινε ελπίζω. Εξαιρετικά minimalistic και χωρίς φανσι μενού και άλλα.

Κάποιος εδώ με είχε πείσει μετά από προσπάθεια για την χρησιμότητα του trakttv και γι'αυτό προσπαθώ με επιστρέψω την χάρη στο νήμα.

Για όποιον δεν κάνει προχωρημένη χρήση και απλά θέλει να δει το επόμενο επεισόδιο ή μια ταινία από μια λίστα, απλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο και απλοτερο. Φαντάσου σε νέο Kodi instance, βάζεις το add-on, authenticate trakttv και reak-debrid προαιρετικά και έτοιμο.
    Γιαυτό ακριβώς αξίζει το library και στις ταινίες. Παλιά που χρησιμοποιούσα streaming addons, είχα τις ταινίες που ήθελα να δω στο trakt, ανάλογα το addon που δούλευα την περίοδο εκείνη έκανα import τη movie watchlist από το trakt στη library και τέλος. Αλλάζεις addon; Κάνεις πάλι το import και σε 5 λεπτά έτοιμος. Αν τα έχεις στα favorites και αλλάζεις addons, την πάτησες. Θέλει ένα ένα.

Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχει κανεις playthis στον browser και στο kodi του να τσεκαρει κατι για μενα? Θελω να δω αυτο το βιντεο του youtube στο kodi και το στελνω με playthis. Το "αναγνωριζει" (εικονα) αλλα δεν το παιζει και στο libreelec και στο pc. Στο pc βασικα δειχνει οτι ξεκιναει αλλα μενει παγωμενο στο 1ο frame και κανει buffering, ενω στο libreelec δεν κανει τιποτα.
    Κώδικας:
    https://www.youtube.com/watch?v=uCyQoxzX3Co
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails screenshot000.png  

ديميتريس

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    traktv και real-debrid εχω απο την πρωτη μερα, προφανώς θέλω με καποιον τρόπο να μπορώ να τραβάω στο library και οτι εχω στο traktv.

Περιοχή
    Αθήνα
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Εξωτερικό
    Router
    Fritz Box
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαυτό ακριβώς αξίζει το library και στις ταινίες. Παλιά που χρησιμοποιούσα streaming addons, είχα τις ταινίες που ήθελα να δω στο trakt, ανάλογα το addon που δούλευα την περίοδο εκείνη έκανα import τη movie watchlist από το trakt στη library και τέλος. Αλλάζεις addon; Κάνεις πάλι το import και σε 5 λεπτά έτοιμος. Αν τα έχεις στα favorites και αλλάζεις addons, την πάτησες. Θέλει ένα ένα.
    Εγώ δεν λέω ότι τις βάζω μια μια στο favourites αλλά ότι έχω shortcut στα favourites για την watch list και οποία άλλη λίστα. Εκτός και αν δεν σε κατάλαβα καλά.

Απλά δεν φαίνεται ωραία για όσους έχουν αυτή την ανάγκη. Πρέπει πάντα να την ανοίξεις την λίστα που χρειάζεται χρόνο. Αλλά εγώ έχω ξεπεράσει την ανάγκη του να φαίνονται ωραία και με πολλά πολλά φαναρτ. Μπαίνω στην λίστα και βλέπουμε από εκεί.

Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει κανεις playthis στον browser και στο kodi του να τσεκαρει κατι για μενα? Θελω να δω αυτο το βιντεο του youtube στο kodi και το στελνω με playthis. Το "αναγνωριζει" (εικονα) αλλα δεν το παιζει και στο libreelec και στο pc. Στο pc βασικα δειχνει οτι ξεκιναει αλλα μενει παγωμενο στο 1ο frame και κανει buffering, ενω στο libreelec δεν κανει τιποτα.
    Κώδικας:
    https://www.youtube.com/watch?v=uCyQoxzX3Co
    Είχα το playthis στο kodi και δοκίμασα να το στείλω από edge με το extension του αλλά δεν τα κατάφερα, αυτό όμως το στέλνει κανονικά

https://chrome.google.com/webstore/d...kebden/related

- - - Updated - - -

Το play to kodi ΔΕΝ χρησιμοποιεί το playthis, γιατί το δοκίμασα απενεργοποιημένο και το video άνοιξε κανονικά.

Σελ. 579 από 579 ΠρώτηΠρώτη ... 559569574577578579

Παρόμοια Θέματα

1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-20, 22:36
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-16, 23:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 09:17
  4. Windows Media Center is dead