Σελ. 540 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 520530535538539540541542545550560 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.086-8.100 από 12513

Θέμα: Kodi media center

  1. #8086
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι fanart να αλλάξεις?
    Ένα site που παρέχει metadata (thetvdb) κάνει αλλαγές τις τελευταίες μέρες με αποτέλεσμα να μην δουλεύει σωστά το API του, το οποίο χρησιμοποιούν κάποια πρόσθετα για να τραβάνε metadata.
    Δεν είναι στο χέρι σου να το αλλάξεις αυτό όσον αφορά τα video πρόσθετα (μπορείς να αλλάξεις πάροχο metadata για την τοπική βιβλιοθήκη μόνο).
    Κάποια έχουν μισοδιορθωθει (μεταξύ αυτών και το tempest) αλλά το API του tvdb εξακολουθεί να παρέχει λειψά metadata.
    Fen και seren δεν είχαν πρόβλημα γιατί δεν χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο site/API.
    Ναι δουλεύει τώρα. Όλα είναι σαν add-on συνεπώς σκέφτηκα μήπως μπορείς να αντικαταστήσεις το addon με άλλο ή κενό.

  2. #8087
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kodi 18.5 χτες
    https://github.com/xbmc/xbmc/releases/tag/18.5-Leia

    Επισημες ανακοινωσεις, changelogs κλπ τις επομενες μερες και εγω περιμενω τον marillat να το πακεταρει για να ανεβασω pull mour screenshot :P
    Και η ανακοινωση με τις αλλαγες που εχει
    ​​​​​​​https://kodi.tv/article/kodi-leia-185-release
    ديميتريس

  3. #8088
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Εγώ είπα να μην περιμένω
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2019-11-19 17-41-26.png 
Εμφανίσεις:  53 
Μέγεθος:  668,7 KB 
ID: 208811

  4. #8089
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    SIEMENS CL-110
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 16.5(dB)
    Τιε τελευταιες μερες το exodus redux δε μου βγαζει links σε κανενα tv shows....
    Ενω στις movies κανονικα
    Γιατι αυτο?

  5. #8090
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.674
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnstef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιε τελευταιες μερες το exodus redux δε μου βγαζει links σε κανενα tv shows....
    Ενω στις movies κανονικα
    Γιατι αυτο?
    Είναι λόγω προβλημάτων που παρουσίασε η υπηρεσία TVDB που παρέχει metadata για τις σειρές, όταν άλλαξε server.

    Πολλά πρόσθετα χρησιμοποιούν αυτήν την υπηρεσία για να παίρνουν πληροφορίες για την εκάστοτε σειρά


    Για να μην σε κουράζω με λεπτομέρειες αυτή την στιγμή σε ένα μεγάλο βαθμό έχει λυθεί το πρόβλημα, αλλά για να μπορέσει κάποιο πρόσθετο να λειτουργήσει ξανά όσον αφορά τις σειρές θα πρέπει να γίνει ενημέρωση. Αρκετά πρόσθετα έκαναν ενημέρωση και λειτουργούν ξανά. Τώρα όσον αφορά το Exodus Redux έχει αρκετούς μήνες να λάβει κάποια ενημέρωση και δεν είμαι σίγουρος αν υποστηρίζεται ακόμη. Πάντως υπάρχουν αρκετά πρόσθετα παρόμοιας φιλοσοφίας που έκαναν ενημέρωση και παίζουν σειρές. Ίσως αυτό είναι μια ευκαιρία να ξεκαθαρίσει το τοπίο για κάποια πρόσθετα που σιωπηλά έχει σταματήσει η υποστήριξή τους.

    Πάντως αυτό το ζήτημα με τις σειρές είναι κάτι που συζητιέται την τελευταία βδομάδα οπουδήποτε και να πας στο internet σε μέρος που ασχολούνται με το kodi.

    Το παρών φόρουμ δεν αποτελεί εξαίρεση, αφού τα μηνύματα των τελευταίων 2-3 σελίδων του παρόντος νήματος κατά κύριον λόγω ασχολείται με αυτό το ζήτημα.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  6. #8091
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχει βρεί κάποιος κάποιο screensaver για το dakboard. Ουσιατικά και ένας που να δείχνει full screen browser πάνω σε url θα έκανε.

  7. #8092
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το γραφω τωρα που το θυμηθηκα για να μην το ξεχασω παλι και το θυμηθω ξανα μετα το νεο ετος :P

    Καθε σ/κ τρεχω ενα "texturecache P" για να σβησει οτι δεν χρειαζεται απο το φακελο των thumbnails. Και καθε φορα σβηνει 80-100mb, μιας και τα περισσοτερα ειναι thumbnails του twitch που αλλαζουν πολυ συχνα (δεν θυμαμαι τι εχω ορισει για interval στις ρυθμισεις).
    Επειδη παιρνει καποιο χρονο να το κανει ολο αυτο, πχ 15-20 λεπτα στο στικακι που εχω το libreelec, μηπως να σβηνω μια κι εξω το φακελο τον thumbnails και το textures.db απο το να περιμενω καθε φορα να κανει αυτη τη διαδικασια?
    ديميتريس

  8. #8093
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοήθεια όσων χρησιμοποιούν “Real-Debrid”.

    1. Πώς κάνετε την αγορά του;
    Όσο υποστήριζε Paysafecard ήταν τέλεια, τώρα όμως; (Credit card...) ή κάποιο Reseller? Το digitadiko έχει όλα τα άλλα, δεν κάνουν όμως για διαφορετικούς λόγους το καθένα.

    2. Τι γνώμη έχετε για τα «logs» που κρατάει για 1 χρόνο (που μπορεί στην πραγματικότητα να είναι και forever);

    Ευχαριστώ

  9. #8094
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CostasBad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοήθεια όσων χρησιμοποιούν “Real-Debrid”.

    1. Πώς κάνετε την αγορά του;
    Όσο υποστήριζε Paysafecard ήταν τέλεια, τώρα όμως; (Credit card...) ή κάποιο Reseller? Το digitadiko έχει όλα τα άλλα, δεν κάνουν όμως για διαφορετικούς λόγους το καθένα.

    2. Τι γνώμη έχετε για τα «logs» που κρατάει για 1 χρόνο (που μπορεί στην πραγματικότητα να είναι και forever);

    Ευχαριστώ
    1. Amazon pay εγώ

    2. Εννοείς το "Downloads History"; Ειλικρινά δεν το ήξερα. Ανησυχητικό. Τα έκανα delete all αλλά δεν πιστεύω στο delete κανενός

  10. #8095
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @chat1978 Το να τα σβήσεις ατό το προφίλ σου δεν παίζει κανένα ρόλο! Αυτοί κρατάνε Logs από όλα τα links που έχεις τρέξει και όλα τα ip από όπου έχει γίνει, στο δικό τους αρχείο, και το VPN δεν σε σώζει αφού φαίνεται στο site το πραγματικό σου ip και της συσκευής σου. Ακόμα και με fake account/fake email (χωρίς χρήση τηλεφώνου) στην τελική σε βρίσκουν από το amazon. κτλ.

  11. #8096
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γραφω τωρα που το θυμηθηκα για να μην το ξεχασω παλι και το θυμηθω ξανα μετα το νεο ετος :P

    Καθε σ/κ τρεχω ενα "texturecache P" για να σβησει οτι δεν χρειαζεται απο το φακελο των thumbnails. Και καθε φορα σβηνει 80-100mb, μιας και τα περισσοτερα ειναι thumbnails του twitch που αλλαζουν πολυ συχνα (δεν θυμαμαι τι εχω ορισει για interval στις ρυθμισεις).
    Επειδη παιρνει καποιο χρονο να το κανει ολο αυτο, πχ 15-20 λεπτα στο στικακι που εχω το libreelec, μηπως να σβηνω μια κι εξω το φακελο τον thumbnails και το textures.db απο το να περιμενω καθε φορα να κανει αυτη τη διαδικασια?
    To είχα σκεφτεί και εγώ αλλά μετά διάβασα αυτό:

    This last resort procedure is one sure way to repair any image caching problem: delete the Textures13.db database and the thumbnail directory. This procedure does not affect the entries in the Video and Music libraries, so Kodi will not find more images after, this is just a brute-force solution to a caching problem. It affects the artwork database only. Texture Cache Maintenance utility can do very targeted fixes of the texture cache, so consider it before doing this.

    Note

    Be aware that this should be a last resort procedure. Deleting this database file and the thumbnail directory will remove all cache entries and links, requiring remote URLs to web services to be downloaded again.
    As the URL link to the original artwork location is stored in the video or music databases, Kodi will use the existing URLs to rebuild the Texture database and thumbnail cache, rather than finding new images locally or from a scraper.
    Using this procedure, you cannot change the scraping location for artwork. ie- If you originally scraped from online sources, you cannot expect that Kodi will now scrape from your newly added local artwork and vice-versa. It will retrieve artwork from the same source as it was before, so the result will be the same image. To bulk change artwork, refer to Importing-Scraping Artwork
    Άρα δεν ξέρω αν αξίζει για να διώξεις σαβούρα, ίσως μόνο για όταν έχεις κάποιο πρόβλημα με library κτλ

  12. #8097
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CostasBad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Θα ήθελα τη βοήθεια όσων χρησιμοποιούν “Real-Debrid”.

    1. Πώς κάνετε την αγορά του;
    Όσο υποστήριζε Paysafecard ήταν τέλεια, τώρα όμως; (Credit card...) ή κάποιο Reseller? Το digitadiko έχει όλα τα άλλα, δεν κάνουν όμως για διαφορετικούς λόγους το καθένα.

    2. Τι γνώμη έχετε για τα «logs» που κρατάει για 1 χρόνο (που μπορεί στην πραγματικότητα να είναι και forever);

    Ευχαριστώ
    Και εγώ amazonpay πληρώνω είναι ο πιο ασφαλής τρόπος πιστεύω

    Κατά αλλα ξέρετε οτιδήποτε που να μην κρατάει με τον έναν η άλλο τρόπο logs? Μέχρι και στα VPN συμβαίνει.

  13. #8098
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DiM Μετά από αρκετή έρευνα και χρήση των πιο γνωστών VPN. Το καλύτερο ΣΕ ΌΛΑ εκτός από την τιμή είναι το ExpressVPN και ΌΧΙ δεν κρατάει logs.

    και εμένα πλέον έχουν τα στοιχεία μου, αφού πλήρωσα το τελευταίο 3μηνο με Credit card, γι'αυτό ψάχνω εναλλακτικούς τρόπους αγοράς...

    *με... RD fake account (ψευδή στοιχεία με χρήση ExpressVPN) -κάποιους server του, τους δέχεται παρόλο το ότι δεν το έχει στη λίστα του- + fake email (χωρίς χρήση τηλεφώνου) + Paysafecard //εγγραφές και επισκέψεις πάντα με VPN// -----> {Untraceable}.

  14. #8099
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ο καθένας ότι πιστεύει, στην ελλάδα πάντως αυτός που διώκεται είναι αυτός που ανεβάζει το πειρατικό υλικό όχι αυτός που βλέπει, το να μπούμε σε μια διαδικασία με VPN και fake account κτλ κτλ οπου με το vpn μπορεί να μην συνεργάζεται καλά με το RD να έχω κωλύματα και ιστορίες δεν βρίσκω τον λόγο να μπω σε μια τέτοια διαδικασία.

    Και υπόψιν έχω VPN που το έχω πληρώσει τώρα βαστάει log κρυφά σε στραβή θα με δώσει η όχι είναι άλλο θέμα αλλα πάλι δεν θα μπω στην διαδικασία για ελλάδα να το χρησιμοποιήσω μαζί με το RD. Με το RD έχεις μια αλφα προστασία ήδη και για ελλάδα πιστεύω για τώρα είναι υπεραρκετή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DiM : 24-11-19 στις 19:40.

  15. #8100
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αρχικά να πω πως δεν προτείνω σε κανένα να κάνει κάτι τέτοιο!
    Εγώ,,, το έκανα και θα το ξανακάνω σε κάποια φάση μόλις βρω τρόπο που να με συμφέρει γιατί απλά είμαι παράξενος πες εσύ.

    DiM Σε ένα βαθμό έχεις δίκιο, όχι απόλυτα όμως. Το ποιος διώκεται και ποιος όχι δεν θα έλεγα πως είναι ξεκάθαρο σε εμένα. Επίσης οι νόμοι περί πνευματικών δικαιωμάτων έχουν σφίξει πολύ τα τελευταία χρόνια και αλλάζουν συνεχώς.
    **αν έχεις καλό VPN, κωλύματα δεν παίζει με τίποτα!! (Εγώ από 47Mbps / με το VPN ανάλογα το server 43-45Mbps)

Σελ. 540 από 835 ΠρώτηΠρώτη ... 520530535538539540541542545550560 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1313
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 07:41
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας