Σελ. 560 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 540550555558559560561562565570580 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.386-8.400 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #8386
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xalaros10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Σχετικά με το πρόσθετο "Subtitles.gr"...
    Πέρα από αλλαγή DNS μιας και τραβάει από site που είναι μπλοκαρισμένο από τους Ελληνικούς παρόχους διαδικτύου...είναι σημαντικό σε Kodi 18 Leia να έχετε εγκατεστημένα τα binary add-ons "Αrchive support" & "RAR archive support" (σε Android ή Windows λειτουργικό βρίσκονται στο επίσημο Kodi Add-on repository > Virtual filesystems) για την αποσυμπίεση-άνοιγμα των zip/rar/7z αρχείων υποτίτλων που βρίσκει το πρόσθετο.
    Δεν ειναι το προβλημα αυτο. Υπαρχουν και τα 2 εγκατεστημενα και εξακολουθει να βγαζει αποτυχια ληψης υποτιτλου στη συντριπτικη πλειοψηφια. Αλλου ειναι το προβλημα. Δεν ξερω αν ο twilight διαβαζει εδω αλλα ενα ενδεικτικο λογκ ειναι αυτο
    https://pastebin.com/raw/LUPHWbpQ

  2. #8387
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με το subtitles.gr τελευταία(αλλά και τα opensubtitles και subs.gr) είναι ότι δε βρισκουν καν υπότιτλους, αν και υπάρχουν στα sites από τα οποία τους παίρνουν. Επίσης έχω δοκιμάσει και με χειροκίνητη αναζήτηση και δε βρίσκεται τίποτα. Για παράδειγμα βάζοντας everybody.loves.raymond.s02 στη χειροκίνητη αναζήτηση, δε βγάζει κανένα αποτέλεσμα(μόνο το opensubtitles κολλάει στο αναζήτηση υποτίτλων...). Παλαιότερα, θα έβγαζε υπότιτλους για όλα τα επεισόδια της σεζόν. Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες σειρές που έχω δοκιμάσει, το συγκεκριμένο παράδειγμα το τσέκαρα ξανά μόλις τώρα.
    Μπορω να βάλω στην χειροκινητη αναζητηση διαφορετικο regex απο αυτο που εχει τωρα. Το regex είναι το "φιλτρο" που αναλαμβανει το πως θα περαστει στο query της αναζητησης. Αν βαλω πιο ευρυ τοτε θα εχω παραπονα οτι βγάζει αποτελεσματα ανακριβη. Ειναι αδυνατο να προβλεπω με ποια μορφη θα κανει αναζητηση ο χρηστης, αλλα γενικα ειναι ως εξης

    everybody loves raymond s02e01

    Χωρις τελειες.. αλλιως ειναι "εγκλημα"! Γι' αυτο δεν βρισκει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karlesg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι το προβλημα αυτο. Υπαρχουν και τα 2 εγκατεστημενα και εξακολουθει να βγαζει αποτυχια ληψης υποτιτλου στη συντριπτικη πλειοψηφια. Αλλου ειναι το προβλημα. Δεν ξερω αν ο twilight διαβαζει εδω αλλα ενα ενδεικτικο λογκ ειναι αυτο
    https://pastebin.com/raw/LUPHWbpQ
    Αυτο το πρόβλημα το γνωριζω εδω και 2-3 βδομαδες οτι συμβαινει. Ισως χρειαστει να αυξησω το timeout. Θα κανω δοκιμες αρκετά συντομα και αν χρειαστει θα βγάλω νεα εκδοση.

    Οι εκδόσεις 3.0.Χ έχουν μια σειρα απο βελτιωσεις οπως cacheαρισμα των αποτελεσματων για γρηγορότερες επαν-αναζητησεις, απενεργοποιηση παροχων και προσθηκη του podnapisi.net για εξτρα αποτελεσματα. Στο twitter μου ειπαν για το vipsubs.gr αλλα η αναζητηση του δεν δουλευει, τα index του ειναι ελλειπη και γενικα οι διαθεσιμοι υποτιτλοι ειναι λιγοι σε αριθμο. Και ειναι και σε μορφη rar..

  3. #8388
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @twilight
    Μιας και σε πετυχα, το κουμπι "εγκαταλειψη" κατω κατω στο alivegr, θα πρεπει να με βγαζει απο το alivegr στο προηγουμενο μενου? Γιατι δεν το κανει, οποτε καλυτερα να φυγει.
    ديميتريس

  4. #8389
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @twilight
    Μιας και σε πετυχα, το κουμπι "εγκαταλειψη" κατω κατω στο alivegr, θα πρεπει να με βγαζει απο το alivegr στο προηγουμενο μενου? Γιατι δεν το κανει, οποτε καλυτερα να φυγει.
    Το κουμπί αυτό είναι για να κλείνει το kodi. Μπορεις να το απενεργοποιήσεις στην καρτέλα "φακελοι". Είναι απενεργοποιημένο εξ ορισμού και ουσιαστικα το έβαλα για δικη μου χρήση.

  5. #8390
    Εγγραφή
    02-12-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να βάλω στην χειροκινητη αναζητηση διαφορετικο regex απο αυτο που εχει τωρα. Το regex είναι το "φιλτρο" που αναλαμβανει το πως θα περαστει στο query της αναζητησης. Αν βαλω πιο ευρυ τοτε θα εχω παραπονα οτι βγάζει αποτελεσματα ανακριβη. Ειναι αδυνατο να προβλεπω με ποια μορφη θα κανει αναζητηση ο χρηστης, αλλα γενικα ειναι ως εξης

    everybody loves raymond s02e01

    Χωρις τελειες.. αλλιως ειναι "εγκλημα"! Γι' αυτο δεν βρισκει.



    Αυτο το πρόβλημα το γνωριζω εδω και 2-3 βδομαδες οτι συμβαινει. Ισως χρειαστει να αυξησω το timeout. Θα κανω δοκιμες αρκετά συντομα και αν χρειαστει θα βγάλω νεα εκδοση.

    Οι εκδόσεις 3.0.Χ έχουν μια σειρα απο βελτιωσεις οπως cacheαρισμα των αποτελεσματων για γρηγορότερες επαν-αναζητησεις, απενεργοποιηση παροχων και προσθηκη του podnapisi.net για εξτρα αποτελεσματα. Στο twitter μου ειπαν για το vipsubs.gr αλλα η αναζητηση του δεν δουλευει, τα index του ειναι ελλειπη και γενικα οι διαθεσιμοι υποτιτλοι ειναι λιγοι σε αριθμο. Και ειναι και σε μορφη rar..

    Μια σκεψη ειναι να μπει μια επιλογη για αναζητηση και αγγλικων υποτιτλων,ετσι ωστε τουλαχιστον να εμφανιζονται καποια αποτελεσματα.

  6. #8391
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να βάλω στην χειροκινητη αναζητηση διαφορετικο regex απο αυτο που εχει τωρα. Το regex είναι το "φιλτρο" που αναλαμβανει το πως θα περαστει στο query της αναζητησης. Αν βαλω πιο ευρυ τοτε θα εχω παραπονα οτι βγάζει αποτελεσματα ανακριβη. Ειναι αδυνατο να προβλεπω με ποια μορφη θα κανει αναζητηση ο χρηστης, αλλα γενικα ειναι ως εξης

    everybody loves raymond s02e01

    Χωρις τελειες.. αλλιως ειναι "εγκλημα"! Γι' αυτο δεν βρισκει.



    Αυτο το πρόβλημα το γνωριζω εδω και 2-3 βδομαδες οτι συμβαινει. Ισως χρειαστει να αυξησω το timeout. Θα κανω δοκιμες αρκετά συντομα και αν χρειαστει θα βγάλω νεα εκδοση.

    Οι εκδόσεις 3.0.Χ έχουν μια σειρα απο βελτιωσεις οπως cacheαρισμα των αποτελεσματων για γρηγορότερες επαν-αναζητησεις, απενεργοποιηση παροχων και προσθηκη του podnapisi.net για εξτρα αποτελεσματα. Στο twitter μου ειπαν για το vipsubs.gr αλλα η αναζητηση του δεν δουλευει, τα index του ειναι ελλειπη και γενικα οι διαθεσιμοι υποτιτλοι ειναι λιγοι σε αριθμο. Και ειναι και σε μορφη rar..
    Αγαπητε σεβόμενος την όλη δουλειά σου για την οποια σε ευχαριστούμε τα μέγιστα πιστεύω όλοι μας όμως θα σου πω ότι και τώρα στην 3.0.χ πολλές φορες βγάζει στα αποτελέσματα ότι να είναι. Πήγα να δω την last season τον Vikings και μου έβγαζε subs για την ταινία Asterix and the Vikings και σε άλλο επεισόδιο μου έβγαλε όλους τους subs από όλες τις season !!! είναι ότι κάτσι το search του πλέον από να μην βγαζει τίποτα ενώ έχεις δει ότι υπάρχουν subs και πρέπει να πατήσεις καμια 10+ φορες reload για να τους βρει μέχρι να βγάλει άσχετους. Επίσης εάν σου είναι εύκολο πλέον σαν πηγή μας βγάζει επί το πλείστον OTHER δηλαδή δε ξέρουμε την πηγή εάν μπορεί κάποιος να διορθωθεί να ξέρουμε την πηγή γιατί έτσι ξέρουμε και τι ποιότητα sub θα δούμε . Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση για το vipsubs έχει μονο δικούς τους subs που μεταφράζουν όχι τρίτων για αυτό είναι λίγοι.

  7. #8392
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από twilight Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να βάλω στην χειροκινητη αναζητηση διαφορετικο regex απο αυτο που εχει τωρα. Το regex είναι το "φιλτρο" που αναλαμβανει το πως θα περαστει στο query της αναζητησης. Αν βαλω πιο ευρυ τοτε θα εχω παραπονα οτι βγάζει αποτελεσματα ανακριβη. Ειναι αδυνατο να προβλεπω με ποια μορφη θα κανει αναζητηση ο χρηστης, αλλα γενικα ειναι ως εξης

    everybody loves raymond s02e01

    Χωρις τελειες.. αλλιως ειναι "εγκλημα"! Γι' αυτο δεν βρισκει.



    Αυτο το πρόβλημα το γνωριζω εδω και 2-3 βδομαδες οτι συμβαινει. Ισως χρειαστει να αυξησω το timeout. Θα κανω δοκιμες αρκετά συντομα και αν χρειαστει θα βγάλω νεα εκδοση.

    Οι εκδόσεις 3.0.Χ έχουν μια σειρα απο βελτιωσεις οπως cacheαρισμα των αποτελεσματων για γρηγορότερες επαν-αναζητησεις, απενεργοποιηση παροχων και προσθηκη του podnapisi.net για εξτρα αποτελεσματα. Στο twitter μου ειπαν για το vipsubs.gr αλλα η αναζητηση του δεν δουλευει, τα index του ειναι ελλειπη και γενικα οι διαθεσιμοι υποτιτλοι ειναι λιγοι σε αριθμο. Και ειναι και σε μορφη rar..
    Το έβαλα με τελείες, επειδή έτσι γράφονται οι τίτλοι στα αρχεία video και υποτίτλων. Το δοκίμασα όμως μόλις και με τον τρόπο που αναφέρεις, αλλά και πάλι δεν βρήκε τίποτα. Δε βρήκε αποτέλεσμα ούτε με:
    everybody loves raymond s01e02
    ούτε και με το γενικότερο:
    everybody loves raymond
    Παλαιότερα έτσι έβγαιναν αποτελέσματα αν όχι για το συγκεκριμένο επεισόδιο(που ας πούμε δεν υπάρχει), για όλα τα επεισόδια που υπήρχαν υπότιτλοι).
    Το πρόβλημα πάντως της αδυναμίας εύρεσης υποτίτλων δεν υπάρχει μόνο στο subtitles.gr αλλα΄και στα opensubtitles και subs.gr. Φαίνεται λοιπόν πως είναι γενικότερο πρόβλημα και ίσως έχει να κάνει με τις αλλαγές που έγιναν πρόσφατα στο tvdb. Πάντως το opensubtitles(όπως ειπώθηκε παραπάνω) λειτουργεί σωστά στα πρόσθετα που το εμπεριέχουν(the Crew, Venom κλπ).

  8. #8393
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα πάντως της αδυναμίας εύρεσης υποτίτλων δεν υπάρχει μόνο στο subtitles.gr αλλα΄και στα opensubtitles και subs.gr. Φαίνεται λοιπόν πως είναι γενικότερο πρόβλημα και ίσως έχει να κάνει με τις αλλαγές που έγιναν πρόσφατα στο tvdb. Πάντως το opensubtitles(όπως ειπώθηκε παραπάνω) λειτουργεί σωστά στα πρόσθετα που το εμπεριέχουν(the Crew, Venom κλπ).
    Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με opensubtitles και έχω cloudflare dns.

  9. #8394
    Εγγραφή
    28-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    fritzbox 7140
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβαλα με τελείες, επειδή έτσι γράφονται οι τίτλοι στα αρχεία video και υποτίτλων. Το δοκίμασα όμως μόλις και με τον τρόπο που αναφέρεις, αλλά και πάλι δεν βρήκε τίποτα. Δε βρήκε αποτέλεσμα ούτε με:
    everybody loves raymond s01e02
    ούτε και με το γενικότερο:
    everybody loves raymond
    Παλαιότερα έτσι έβγαιναν αποτελέσματα αν όχι για το συγκεκριμένο επεισόδιο(που ας πούμε δεν υπάρχει), για όλα τα επεισόδια που υπήρχαν υπότιτλοι).
    Το πρόβλημα πάντως της αδυναμίας εύρεσης υποτίτλων δεν υπάρχει μόνο στο subtitles.gr αλλα΄και στα opensubtitles και subs.gr. Φαίνεται λοιπόν πως είναι γενικότερο πρόβλημα και ίσως έχει να κάνει με τις αλλαγές που έγιναν πρόσφατα στο tvdb. Πάντως το opensubtitles(όπως ειπώθηκε παραπάνω) λειτουργεί σωστά στα πρόσθετα που το εμπεριέχουν(the Crew, Venom κλπ).
    Αν επιμείνεις αρκετές φορές θα βρει.

  10. #8395
    Εγγραφή
    02-12-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Όντως. Αλλά και πάλι είναι μεγάλο πρόβλημα. Έχω παρατήσει τους ελληνικούς υπότιτλους καιρό τώρα γ αυτό το λόγο. Δεν έχω θέμα μόνο με αγγλικούς, αλλά καλό θα ήταν να λυθεί κάποια στιγμή αυτό.

  11. #8396
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Keratsini
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Χρησιμοποιεί κάποιος το repo A.V. Club Private Repo? περιλαμβάνει μία έκδοση του Sportdevil καλύτερη από τις υπόλοιπες που κυκλοφορούν αλλά από βλακεία έσβησα το Sportdevil και τώρα το repo δεν κατεβάζει τίποτα. Έχω την έκδοση repo 6.0.1

  12. #8397
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @twilight
    Διαβαζοντας το changelog του alivegr εδω*, επεσα πανω σε αυτο το κομματακι. Μπορεις να αναφερεις επιγραμματικα τι σημαινει για μενα που εχω ηδη το resolveurl και τι ειναι το ανεπισημο περιεχομενο? Ευχαριστω
    1) Το πρόσθετο ResolveURL πλέον εισάγεται επιλεκτικά. Αυτο σημαινει ότι για να δείτε ανεπίσημο περιεχόμενο πρέπει να εκτελέσετε την ενέργεια της εισαγωγής αυτής ως χρήστες στα εργαλεία -> Μενού ανεπίσημων ροών. Αυτή η απόφαση πάρθηκε με βάση την φύση των ροών που προσφέρονται.
    * https://pastebin.com/raw/Tkdzdhzv
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 11-02-20 στις 15:25.
    ديميتريس

  13. #8398
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    @jim_p:

    Φαντάσου το σαν ενα εξτρα βημα οπως με τις ανεπισημες πηγες του Kodi πριν κανεις θεαση περιεχομενου που θεωρειται γκριζο. Το εκανα προκειμενου να εξασφαλιστω εγω ως δημιουργός, οπως ακριβως κανανε και η ομάδα του Kodi. Είναι δηλαδη στο χερι του χρηστη να του επιτραπει η προσβαση σε "ανεπισημες" ροες. Εχω δώσει πλεον βαρυτητα σε ροές απο τα επισημα τηλεοπτικα καναλια στην Ελλαδα στις σελιδες τους. Εξαλλου η κυρια λειτουργια του AliveGR ειναι ο σχηματισμος καταλόγων, οχι η καθ' αυτου αναπαραγωγή. Ελπιζω να σε καλυψα.

  14. #8399
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Με καλυψες. Παω να το ενεργοποιησω. Ευχαριστω
    ديميتريس

  15. #8400
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    @Προς οσους χρησιμοποιουν το subtitles.gr

    Με την βοηθεια καποιου ανωνυμου χρηστη εχω βρει την αιτια στην οποια αποτυγχανει το subtitles.gr να κατεβασει υποτιτλους. Αυτο συμβαινει γιατι το σαιτ αργει να ανταποκριθει. Οχι μονο στην ληψη, αλλα και στον σχηματισμο λιστας. Δυστυχως θα χρειαστει να αυξησω τις μεταβλητες timeout και αυτο πρακτικα σημαινει οτι θα αργει γενικα σε ολη του την λειτουργια. Η το πολυ-πολυ να βαλω επιλογη ωστε να το αλλαζετε εσεις ως χρηστες.

Σελ. 560 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 540550555558559560561562565570580 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας