Σελ. 541 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 521531536539540541542543546551561 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.101-8.115 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #8101
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Αδελφέ είναι πολύ σαφές οι μονοι που διώκονται είναι οι πειρατές προ ημερών έγινε η πρώτη τελεσίδικη καταδίκη για πειρατή από το 2009 υπόθεση νομίζω. Κανένας χρηστης που κατεβάζει και βλέπει ταινίες δεν έχει κατηγορηθεί στην ελλάδα μέχρι σήμερα. Έχουν τσακώσει πόσους για παράνομες NOVA και κοσμοτέ δορυφορικά, τα στοιχεια όλων των πελατών τα χουν στα χερια τους άκουσες ποτε κανεις τους να κατηγορηθεί ? και μιλάμε για πολλές χιλιάδες κοσμάκη. Μονο τα κεφαλια έχουν θέματα με τον νομο οι πελάτες όχι.

    Οι νομοι υπάρχουν αλλα το θέμα είναι ποτε και εάν εφαρμόζονται και ειδικά όταν μιλάμε για την ελλάδα. Σε άλλες χώρες ναι εφαρμόζονται και πέφτουν βαριές καμπάνες.

    Εάν πάρεις VPN θα πρέπει να ενημερώσεις με email το RD αλλιώς πέφτει ban. Υπάρχει μια white list τους VPN https://real-debrid.com/vpn

  2. #8102
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Συμφωνώ σε όλα αυτά, απλά μ'αρέσει να φυλάγομαι όσο μπορώ γιατί δεν ξέρεις πότε θα αλλάξουν τα πράγματα.
    Το τελευταίο που λες όμως για το ban..??? εγώ τόσο καιρό νόμιζα ότι το All-Debrid το κάνει αυτό και όχι το RD. Για το white list που έχουν το ξέρω από πολύ καιρό, αλλά μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις και εάν έχεις θέματα μιλάς μαζί τους με αποδεικτικά για το VPN σου και στο ανοίγουν, δεν ήξερα πώς ακόμα κι αν δουλεύει πρέπει να τους ενημερώσεις. Θα το τσεκάρω...

    EDIT:
    First, please check the status of your VPN IP address on this page : https://real-debrid.com/vpn
    You can check if the IP address is in our whitelist or if this IP address is blocked.

    If you get the error "Your ISP or VPN provider IP address is currently blocked on our website..." or "ip_not_allowed_X.X.X.X", please give us some informations (only in this case):

    - Your VPN Provider
    - IP Address concerned
    - A proof (screenshot showing VPN client running / we have to be sure that the IP address is an IP address of your VPN)

    ***Δεν υπάρχει ban, μόνο το All-Debrid το κάνει αυτό καλά θυμόμουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CostasBad : 24-11-19 στις 22:46.

  3. #8103
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    To είχα σκεφτεί και εγώ αλλά μετά διάβασα αυτό:

    Άρα δεν ξέρω αν αξίζει για να διώξεις σαβούρα, ίσως μόνο για όταν έχεις κάποιο πρόβλημα με library κτλ
    Ωραια ολα αυτα, αλλα δεν εχω library :P
    ديميتريس

  4. #8104
    Εγγραφή
    02-05-2017
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γραφω τωρα που το θυμηθηκα για να μην το ξεχασω παλι και το θυμηθω ξανα μετα το νεο ετος :P

    Καθε σ/κ τρεχω ενα "texturecache P" για να σβησει οτι δεν χρειαζεται απο το φακελο των thumbnails. Και καθε φορα σβηνει 80-100mb, μιας και τα περισσοτερα ειναι thumbnails του twitch που αλλαζουν πολυ συχνα (δεν θυμαμαι τι εχω ορισει για interval στις ρυθμισεις).
    Επειδη παιρνει καποιο χρονο να το κανει ολο αυτο, πχ 15-20 λεπτα στο στικακι που εχω το libreelec, μηπως να σβηνω μια κι εξω το φακελο τον thumbnails και το textures.db απο το να περιμενω καθε φορα να κανει αυτη τη διαδικασια?
    ezmaintenance+ Σβήνει χωρίς προβλήματα τα πάντα, thumbnails, πακέτα, καθαρίζει προσωρινή μνήμη. Με την επανεκκίνηση δημιουργεί εκ νέου όσα χρειάζονται, μπορείς να θέσεις όρια από τις ρυθμίσεις.

  5. #8105
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το repo αυτουνου να το εμπιστευθω ή θα κολλησω κανενα std?
    ديميتريس

  6. #8106
    Εγγραφή
    02-05-2017
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Να το εμπιστευτείς, το έχω πολύ καιρό χωρίς προβλήματα.

  7. #8107
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ati8asos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το εμπιστευτείς, το έχω πολύ καιρό χωρίς προβλήματα.
    Μία από τα ίδια και εγώ.

  8. #8108
    Εγγραφή
    06-06-2015
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το κόλλημα στο boot μετά από αναβάθμιση από 9.0.3 ή παλιότερη στην 9.2.0, για να αποφευχθεί πρέπει πριν την αναβάθμιση να απενεργοποιήσουμε κάποια binary add-ons. Εγώ απενεργοποίησα μόνο τα vfs και pvr και η αναβάθμιση έγινε χωρίς πρόβλημα.
    Μέγα φάουλ που δεν το αναφέρουν αυτό στην σελίδα με τα αρχεία ή στο GitHub/releases τους παρά μόνο στο φόρουμ.
    CoreELEC 9.2.1

    https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/releases

    Εχθες το βραδυ ανοιγω το coreelec και μου βγαζει μηνυμα για auto update.
    Θα το κανω, λεω, κι ο Θεος βοηθος.

    Ετυχως αυτη την φορα ολα πηγαν καλά.
    (Σε x96 mini με rom απο Tanix TX3mini)
    Δεν ξερω αν χειροκινητα (με το tar) δημιουργει παλι καποιο προβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kropilack : 30-11-19 στις 15:15.

  9. #8109
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ

    Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα, περιμένω 2-3 αναφορές ακόμα σαν την δική σου

    Ένας λόγος παραπάνω είναι το γεγονός πως απ'ότι φαίνεται (βάσει changelog) η ανάπτυξη του coreelec πλέον υφίσταται σχεδόν αποκλειστικά για συσκευές με νέας γενιάς amlogic chips (G95 platform: s922x, s905x2, A311d), τα builds των οποίων φέρουν νέας γενιάς kernel (5.x), ενώ για τις προηγούμενες γενιές χρησιμοποιούν ακόμα τον modified 3.14 kernel (δεν μπορούν να κάνουν κι αλλιώς).
    Οπότε υποθέτω πέφτει και λιγότερο βάρος στο... qc των builds για τις παλιότερες συσκευές.

  10. #8110
    Εγγραφή
    06-06-2015
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα, περιμένω 2-3 αναφορές ακόμα σαν την δική σου

    Ένας λόγος παραπάνω είναι το γεγονός πως απ'ότι φαίνεται (βάσει changelog) η ανάπτυξη του coreelec πλέον υφίσταται σχεδόν αποκλειστικά για συσκευές με νέας γενιάς amlogic chips (G95 platform: s922x, s905x2, A311d), τα builds των οποίων φέρουν νέας γενιάς kernel (5.x), ενώ για τις προηγούμενες γενιές χρησιμοποιούν ακόμα τον modified 3.14 kernel (δεν μπορούν να κάνουν κι αλλιώς).
    Οπότε υποθέτω πέφτει και λιγότερο βάρος στο... qc των builds για τις παλιότερες συσκευές.
    πανάθεμά με αν κατάλαβα τίποτα..

  11. #8111
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Και σε μενα εγινε σημερα. Χωρις προβληματα. MiniM8S

  12. #8112
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Κι εδώ a-ok (mecool m8s pro s912)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kropilack Εμφάνιση μηνυμάτων
    πανάθεμά με αν κατάλαβα τίποτα..
    Απλά έλεγα ότι δεδομένου ότι πλέον έχουν ρίξει το βάρος στις νέας γενιάς συσκευές (με aml s922x, s905x2, A311d κτλ) δεν ξέρω κατά πόσο τεστάρουν τις παλιές, αφού αυτές έχουν ξεχωριστές εκδόσεις με άλλους kernels και πλέον διαφορετικά (λιγότερα) features (βλέπε changelog της νέας έκδοσης, που οι περισσότερες αλλαγές αφορούν αποκλειστικά τις νέες συσκευές).

  13. #8113
    Εγγραφή
    02-12-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα στην παρέα! Νέο μέλος, σχετικά το κατέχω με το Kodi, είμαι με real debrid εδώ και χρόνια και όλα καλά.
    Αγόρασα μια 4k τηλεόραση με την ευκαιρία του black Friday, εξαιρετική, όλα καλά.
    Έχω ένα kii pro Android TV box, με την τελευταία , βασισμένη στο kodi 18.5, έκδοση coreelec. Έχω το εξής θέμα. Ενώ σε 1080p μόνιτορ δεν έχει κανένα θέμα,. τρέχει νεράκι, στην 4k, με ανάλυση μενού κλπ σε 1080p, όταν στριμαρω ένα βίντεο (συνήθως 1080p), κυρίως 10bit αλλά και 8bit, πολλές φορές (όχι πάντα αλλά 7/10) σταματά η αναπαραγωγή και με πετάει από το video player.
    Αναρωτιέμαι τί μπορεί να φταίει.. επανέφερα το advancedsettings.xml στην αρχική του κατάσταση,αλλά τα ίδια.
    Καμία ιδέα; Λέτε να υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται το καλώδιο HDMI ;.δεν έχω ιδέα τι τύπου είναι,αλλά μάλλον 1.4 επειδή το πήρα από την οθόνη του 1080p PC monitor μου.

    Υ.Γ. εδώ ένα log που τράβηξα χθές βράδυ (σόρρυ για το μέγεθος του, δεν έχω ιδέα ποιο ακριβώς κομμάτι να ανεβάσω κ το ανέβασα ολόκληρο)
    https://drive.google.com/file/d/1AzG...w?usp=drivesdk

  14. #8114
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexx_kidd Εμφάνιση μηνυμάτων
    .δεν έχω ιδέα τι τύπου είναι,αλλά μάλλον 1.4 επειδή το πήρα από την οθόνη του 1080p PC monitor μου.
    Τα hdmi καλώδια δεν έχουν τύπους, μόνο τα port πάνω στις συσκευές χαρακτηρίζονται ως 1.4, 2, 2.1 κτλ. Οποιοδήποτε hdmi καλώδιο είναι σημασμένο ως high speed σε καλύπτει ακόμη και για UHD περιεχόμενο.


    Για τα υπόλοιπα θα σου απαντήσεις κάποιος που τρέχει real debrid.

  15. #8115
    Εγγραφή
    02-12-2019
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ξέχνα το real debrid,δεν είναι αυτό το πρόβλημα.αλλες τρεις συσκευές στον ίδιο χώρο χρησιμοποιούν το RD μέσω Kodi σε full HD οθόνες απροβληματιστα. Κάτι παίζει με το coreelec και την σχέση του tv box με την 4k οθόνη.

    Πώς μπορώ να τσεκάρω αν το καλώδιο μου είναι High speed; Να δοκιμάσω κανένα 4k 60fps βίντεο; Νομίζω αν δεν είναι high speed δεν θα το παίξει καν;

Σελ. 541 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 521531536539540541542543546551561 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας