Σελ. 807 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 787797802805806807808809812817827 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.091-12.105 από 12567

Θέμα: Kodi media center

  1. #12091
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά το λάθος του twilight ήταν πως έκανε το plugin του ευρέως διαθέσιμο. Αν δεν το έκανε, και λιγότερο maintaining θα χρειαζόταν, και λιγότερη αρνητική ενέργεια θα μάζευε, την στιγμή κιόλας που έχει ακουστεί πως αντιμετωπίζει κάποια προσωπικά προβλήματα.

  2. #12092
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν δεν το ξερανε δηλαδη πολλοι, θα ειχε λιγοτερο maintenance και δεν θα ειχε κανενα προβλημα λογω αυτου του λιγου maintenance? Τι ακουω...
    Πες μας και οτι η αρνητικη ενεργεια που βγαζουμε εμεις οι... αγανακτησμενοι στα προβληματικα του προσθετα τα κανει να χαλανε πιο ευκολα!

    Οσο για τα προσωπικα προβληματα του. Ναι εχει και το σεβομαι. Μπορει ομως να βρει λιγο χρονο για να γραψει 5 πραγματα στο github για οσους χαλανε το χρονο τους για τα προσθετα του, οπως βρισκει χρονο να κανει retweet ψεκασμενους και crypto μπουρδες στο twitter.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 28-05-23 στις 21:04.
    ديميتريس

  3. #12093
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το ξερανε δηλαδη πολλοι, θα ειχε λιγοτερο maintaining και δεν θα ειχε κανενα προβλημα λογω αυτου του λιγου maintaining? Τι ακουω...
    Πες μας και οτι η αρνητικη ενεργεια που βγαζουμε εμεις οι... αγανακτησμενοι στα προβληματικα του προσθετα τα κανει να χαλανε πιο ευκολα!

    Οσο για τα προσωπικα προβληματα του. Ναι εχει και το σεβομαι. Μπορει ομως να βρει λιγο χρονο για να γραψει 5 πραγματα στο github για οσους χαλανε το χρονο τους για τα προσθετα του, οπως βρισκει χρονο να κανει retweet ψεκασμενους και crypto scheme μπουρδες στο twitter.
    Δεν το ξέρεις δηλαδή πως ένας από τους λόγους που γίνονται ριζικές αλλαγές ειναι για να σταματήσει η unauthorized χρήση των υπηρεσιών τους από τρίτους; Άλλο να το κάνουν 10-100 και άλλο 10000-100000.

    Όσο για τον χρόνο που χάλασες, προτείνω να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω ή να τον τρέξεις δικαστικά για κατάχρηση των συμβατικών υποχρεώσεων του προς το πρόσωπο σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος famous-walker : 28-05-23 στις 22:29.

  4. #12094
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα βγει δηλαδη το greek-movies, γιατι αυτο κανει scrapping το alivegr για ολα εκτος απο το live tv, και θα πει μου χαλατε το site που εχει 500 επισκεψεις τη μερα? Το greek-movies βεβαια δεν εχει αλλαξει κατι στο στησιμο του τοσα χρονια, οποτε δεν νομιζω να τους νοιαζει ποσες απο αυτες εινια οι "unauthorized" απο το alivegr. Ακου unauthorized, λες και το alivegr μπαινει με τιποτα κοινοχρηστα credentials σαν να εινια το netflix.

    Για το αλλο, γελασαμε, να σαι καλα. Αληθεια, ποσα σοβαρα issues εχεις ανοιξει εσυ σαν υπερμαχος της καταστασης?

    Να σου πω και ενα μυστικο. Εχω κανει μαγια στο repo, το παραδεχομαι, και γιαυτο σπανε τα προσθετα. Δεν ειναι λογω της αρνητικης ενεργειας που βγαζουν οι χρηστες οταν αυτα δεν δουλευουν και ο dev τους τα εχει γραμμενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 28-05-23 στις 21:22.
    ديميتريس

  5. #12095
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Για το live tv αναφερόμουνα κυρίως, αλλά δεν μου λες, αν δεν μπεις στην σελίδα του greek-movies τότε πως θα πάρουν λεφτά από τις διαφημίσεις; Και λεφτά να μην παίρνουν, μπορεί να μην γουστάρουν να καρπώνεται κάποιος άλλος τον κόπο τους, ιδίως χωρίς την άδεια τους. Κατά τα αλλά έχεις διαβάσει τους όρους χρήσης κάθε πλατφόρμας;

    Κανένα δεν έχω ανοίξει. Και λοιπόν; Και εσύ που τα ανοίγεις, αφενός δεν στο ζήτησε κανείς, αφετέρου το κάνεις για να εξυπηρετηθείς ο ίδιος. Να σου κάνει δηλαδή κάποιος την δουλειά που θες τζάμπα.

    Και για να τελειώνουμε, καλά κάνει και το έχει γραμμένο ο "dev". Δικαίωμα του.

  6. #12096
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.044
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    delete
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 29-05-23 στις 14:15.

  7. #12097
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.215
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχες πρόβλημα με κάποια συγκεκριμένη;
    δεν ειναι σε windows ειναι TV box με ενσωματωμενους δεκτες πχ K1 pro κλπ.

  8. #12098
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογικη
    δουλεψε για μενα τσαμπα και καντο καλα ε γιατι αν δεν το κανεις θα σε κραζω άχρηστε Ολα τα ποστ ετσι ειναι
    Εγω δεν προσφερω τιποτα αλλα θελω να δουλευετε εσεις για εμενα
    Οποιος αξιζει, μαθαινει να δημιουργεί και δεν αναλώνετε να κραζει αλους που δουλευουν για προσφερουν δωρεαν

    Δεν ειναι θεμα τεχνολογικο ....
    Δεν συμφωνώ μαζί σου. Πολύ απόλυτη η τοποθέτηση σου. Ο Jim ξέρει πως διαφωνώ με την προσέγγιση του, αλλά εγώ θα του δώσω κάποιο δίκιο καθώς έχω δει τα bugs του και έχει κάνει καλή δουλειά.

    Τώρα γιατί διαφωνώ; Προσωπικά δεν έχω καμία δημιουργική διάθεση για πολλά πράγματα. Έχω όμως άποψη αν μου αρέσει κατι. Στα πλαίσια του σεβασμού, θα εκφέρω την άποψη μου και αν υπάρχει ενδιαφέρον θα την συζητήσω. Το λάθος είναι όταν με την την κριτική του κάποιος απαξιώνει τους ανθρώπους που έχουν συμμετάσχει είτε ως δημιουργοί είτε ως reviewers. Το τελευταίο έχει και διαφορετική χροιά όταν το project είναι δωρεάν ή επαγγελματικό.

  9. #12099
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.044
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν συμφωνώ μαζί σου. Πολύ απόλυτη η τοποθέτηση σου. Ο Jim ξέρει πως διαφωνώ με την προσέγγιση του, αλλά εγώ θα του δώσω κάποιο δίκιο καθώς έχω δει τα bugs του και έχει κάνει καλή δουλειά.

    Τώρα γιατί διαφωνώ; Προσωπικά δεν έχω καμία δημιουργική διάθεση για πολλά πράγματα. Έχω όμως άποψη αν μου αρέσει κατι. Στα πλαίσια του σεβασμού, θα εκφέρω την άποψη μου και αν υπάρχει ενδιαφέρον θα την συζητήσω. Το λάθος είναι όταν με την την κριτική του κάποιος απαξιώνει τους ανθρώπους που έχουν συμμετάσχει είτε ως δημιουργοί είτε ως reviewers. Το τελευταίο έχει και διαφορετική χροιά όταν το project είναι δωρεάν ή επαγγελματικό.
    ώριμη η τοποθετηση σου και σεβαστη

  10. #12100
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @famous-walker + Dim80
    Μετα το... ματιασμενο προσθετο λογω κακης ενεργειας, μετα την υποτιθεμενη unauthorized χρηση του greek-movies το γυρισες στο προσωπικο κομματι βλεπω. Απογοητευτηκα γιατι περιμενα να πεις και κατι ακομα πριν φτασεις εκει, πχ κατι αστρολογικο, οτι "οι πλανητες δεν ειναι στη σωστη θεση και εσπασε το προσθετο, αλλα τον αλλο μηνα θα στρωσουν τα πραγματα". Σαν τον Χαϊκαλη ενα πραγμα
    Μονο που στη συγκεκριμενη περιπτωση, επειδη εγω δεν ειμαι πισω απο κανενα build, ουτε προμοταρω προσθετα, αλλα ειμια αυτος που εκανε την δουλεια του dev και προφανως αφιλοκερδως. Γιατι? Επειδη νοιαζομια περισσοτερο για το ιδιο το προσθετο, αρα και για τους χρηστες του κατ επεκταση.
    Και τι παιρνω σε ανταλλαγμα για αυτη την προσφορα μου απο χρηστες που δεν εχουν προσφερει το παραμικρο και τα πηρανε οντως ολα ετοιμα? Ειρωνια και ασχετες δικαιολογιες που προσβαλουν.

    Για αυτο λοιπον το λογο, υποσχομαι μεχρι τελος του μηνα να σβησω ΟΛΑ τα issue reports που εχω κανει στο repo του twilight, ασχετως προσθετου (ναι, ακομα και για το πεθαμενο το zouzounia). Οχι να τα κλεισω, να τα σβησω εντελως και ας παρει feedback ο dev για την πηγη των προβληματων τους απο τους χρηστες με αρνητικο iq που λεω παραπανω. Εννοειται πως δεν θα ανοιξω και καποιο αλλο issue στο μελλον.
    Ετσι κι αλλιως δεν χρησιμοποιω κανενα προσθετο του και πανε κατι μηνες που εχω βγαλει και το ιδιο το repo του. Τις ανηψιες μου σκεφτομαι μονο, αλλα πλεον ειναι αρκετα μεγαλες και θα καταλαβουν το λογο αν τους τον εξηγησω, σε αντιθεση με αρκετους εδω μεσα.

    @famous-walker
    Με τις αβασιμες ανοησιες που εγραψες, που αυτη τη φορα ξεπερασανε ακομα και τις μπουρδες που ελεγες στο θεμα του android πριν λιγες μερες, κερδισες επαξια μια θεση στην ignore list μου.

    ---edit
    Οκ, εσβησα τα παντα, εκτος απο αυτο στο zouzounia που δεν σβηνεται επειδη ειναι archived το repo. Καλη ΣΑΣ τυχη απο δω και περα με τον "υπευθυνο" dev.

    ---re-edit
    Πατησα το μοναδικο issue report που εχει απομεινιε (ή δεν εχει διαγραψει ακομα ο dev) για το subtitlesgr. Εχει περασει τοσος καιρος απο τοτε ανοιχτηκε που ακομα και το paste του εχει σβηστει! Χαχαχαχαχα!

    - - - Updated - - -

    Ας αλλαξουμε θεμα και ας παμε σε ενα προσθετο καποιου υπευθυνου dev. Σας δουλευει το live events στο sporthd του bugatsinho? Εδω επιστρεφει μια κενη λιστα και το log λεει για καποια python classes που δεν μπορει να κανει clean up!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 29-05-23 στις 15:27.
    ديميتريس

  11. #12101
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    @jim_p Όχι φίλε. Απαγορεύεται να σταματήσεις να κάνεις issue reports. Γιατί? Για τον ίδιο λόγο που απαιτείς υποστήριξη για κάτι που παρέχεται αφιλοκερδώς στο ελεύθερο χρόνο κάποιου dev.
    Εκτός και αν θες να σταματήσεις για να έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο ώστε να μάθεις python και αναλάβεις τα όποια project έχουν πρόβλημα.

  12. #12102
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.044
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    μα αν σταματησει να βρισκει τα προβληματα των αλλων μετα τι θα κανει..... ?
    Ολη μερα ψαχνει τα λαθοι των αλλων αντι να διμιουργησει κατι ο ιδιος
    Ολα τα ποστ ειναι τι λαθος κανουν οι αλλοι....

    βασικα εγω σταματω να ασχολουμε ....

  13. #12103
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.491
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θα σταματησω να κανω issue reports σε οποιοδηποτε project ειναι του twilight γιατι η προσφορα μου δεν αναγνωριζεται απο τους απλους (γιατι ετσι δηλωνουν) χρηστες του φορουμ εδω. Το ιδιο εχω κανιε πολλες φορες παλιοτερα, απλα αυτη εινια η πρωτη φορα που δεν ερχομαι σε αντιθεση με τον ιδιο τον dev αλλα με χρηστες εκτος github που λενε τις δικες τους μπουρδες για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα.
    Projects που με ενδιαφερουν εννοειται πως θα συνεχισω να τα υποστηριζω με οποιο τροπο μπορω. Αλλα για τα του twilight εινια αργα. Οτι ειχα να κανω το εκανα και οτι ειχα να πω το ειπα.

    Ομοιως, επειδη δεν ειμια fanboy κανενος project (οκ, ειμια αλλα ελαχιστων projects) μπορω και βλεπω τα χαλια τους καθαρα και κρινω σαν χρηστης με απαιτησεις. Αυτο τσουζει τα κανονικα fanboys που παντα προσπαθουν να αποδειξουν το αντιθετο και καταλληγουν να κανουν γαργαρες με το listerine.
    Και για να ειμαι και δικαιος, η μονη φορα εδω μεσα που υποστηριξα κατι και ημουν εντελως λαθος ηταν για το plasma bigscreen. Αυτος που μου εβαλε τα γυαλια ξερει ποιος ειναι.
    ديميتريس

  14. #12104
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Απ'ότι βλέπω η Ζωντανή τηλεόραση στο Alivegr λειτουργεί ξανά.
    https://twitter.com/TwilightZer0/sta...04767063621632
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kandilak : 30-05-23 στις 00:05.

  15. #12105
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.044
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    ναι λειτουργει κανονικα
    περιεργο καποιιος ελεγε οτι το εχει παρατησει
    και πως το εφτιαξε χωρις issue report ?

Σελ. 807 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 787797802805806807808809812817827 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας