Σελ. 385 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 365375380383384385386387390395405 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.761-5.775 από 12572

Θέμα: Kodi media center

  1. #5761
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει προσθετο που να κανει scrapping ακομα και σε cam rips που εχουν καποιες σελιδες? Πριν λιγες μερες εδειξα το incursion σε καποιον που παιζει να ειναι ο πιο πιστος επισκεπτης του gamato. Δεν του αρεσε επειδη εχει ηδη δει ολες τις ταινιες που ηταν στη λιστα του, και μαλιστα πριν μηνες, σε cam rips παντα!
    Προσωπικά ανέκαθεν απεχθανόμουν τα camrips και δεν έδωσα σημασία καμιά φορά, οπότε δεν γνωρίζω να σου απαντήσω εδώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @bugatsinho
    Now that I have your attention, υπαρχει περιπτωση να κανεις το plugin.video.filmnet να θελει το resolveurl αντι για urlresolver? Αν οχι, να το βγαλω, μιας και ειναι το μονο πραγμα που με αναγκαζει να εχω το urlresolver. Και ναι, παραδεχομαι οτι το εχω εδω και κατι μηνες...
    Επισης, μην μπεις στον κοπο να ανεβασεις το cartoonsgr 0.1.6 εδω, το εχω παρει ηδη.
    Το filmnet ήδη χρησιμοποιεί resolveurl. Ποια έκδοση έχεις;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @twilight

    Για αυτο εδω φωναζω μηνες τωρα και λεω για builds και wizards κλπ που αποδεδειγμενα κανουν δουλειες στα κρυφα, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι υπερβαλλω.
    Για τον "πολυασχολο" eleazar δεν σχολιαζω, θα πεσει μια και καλη το μπινελικι που αξιζει σε αυτον και στο tva τον Σεπτεμβριο.

    p.s. Συγγνωμη για την πολυημερη αποχη απο το φορουμ αλλα ημουν αρρωστος
    Περαστικά Τζίμη.

    Κακόβουλοι wizard με builds ακόμα και addons υπάρχουν. Δεν είναι μόνο τα builds (και οι wizard) που μπορούν να κάνουν πράγματα κάτω από την μύτη του χρήστη.

    Όλο λες για τον Σεπτέμβριο... τι θα γίνει τότε; Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω ποιο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το πρόβλημά σου μαζί του... πέρα από τα σημεία που ήδη που μου ανέφερες τα οποία είναι αστεία κατά την γνώμη μου.

  2. #5762
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Πως εγκαθιστώ το fimnet? Υπάρχει σε κάποιο repo?

  3. #5763
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @twilight
    Αυτη που υπαρχει ανεβασμενη στο github (1.10) και οπως βλεπεις εχει το urlresolver και οχι το resolveurl
    Κώδικας:
    <addon id="plugin.video.filmnet" version="1.0.10" name="Filmnet" provider-name="Filmnet Devs Team">
    	<requires>
    		<import addon="xbmc.python" version="2.19.0" />
    		<import addon="script.module.filmnet" />
    		<import addon="script.filmnet.artwork" version="1.0.0" />
    		<import addon="script.filmnet.metadata" version="1.0.0" />
    		<import addon="script.module.urlresolver" version="4.0.0" />
    		<import addon="script.module.requests" />
    		<import addon="script.module.metahandler" version="1.0.0" />
    	</requires>
    Δεν ξερω αν υπαρχει καποια αλλη και που.

    Για το "Σεπτεμβριο". Ζητησα να διαγραφει ο λογαριασμος μου απο το tva, μιας και το ιδιο το φορουμ του δεν δινει την δυνατοτητα να τον διαγραψω απο καπου. Και μου ειπαν πως ο μονος που μπορει να το κανει ειναι ο eleazar, οποτε εστειλα ενα p.m. σε αυτον. Και με γειωσε κανονικα, ετσι "πολυασχολος" που ειναι (μην πω τιποτα χειροτερο). Μετα καποιος ανεφερε οτι αν δεν χρησιμοποιησω τον λογαριασμο μου για 6 μηνες, θα διαγραφει αυτοματα. Αυτοι οι 6 μηνες συμπληρωνονται το 1ο δεκαημερο του Σεπτεμβιου. Επισης, ηδη εχουν περασει 2,5 και ο λογαριασμος μου ειναι ακομα εκει. Οταν λοιπον ερθει η ωρα, θα δεις τι γινεται οταν δεν κραταω το στομα μου.

    Οριστε και το θεμα απο το οποιο ζητησα τη διαγραφη και οτι αλλο εχει ειπωθει
    https://www.tvaddons.co/forums/forum...g-accound.html

    @moriarti
    Επειδη το filmnet μαλλον ειναι project του bugatsinho, αν δωσει ο bugatsinho την αδεια του να βγει παραεξω, θα σου πω ποιο ειναι το repo του. Γενικα, ενα ακομα fork του covenant ειναι.

    Ασχετο, αλλα αυτες τις μερες εβαλα το gaia να δω τι ειναι. Τι συνοθυλευμα απο προσθετα ειναι αυτο! Σαν να λεμε ενα προσθετο που τρεχει αυτο ολα τα υπολοιπα και οχι ο χρηστης. Σιγουρα εχει ξεπερασει σε πολυπλοκοτητα και το bennu που υπηρχε καποτε.
    ديميتريس

  4. #5764
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το "Σεπτεμβριο". Ζητησα να διαγραφει ο λογαριασμος μου απο το tva, μιας και το ιδιο το φορουμ του δεν δινει την δυνατοτητα να τον διαγραψω απο καπου. Και μου ειπαν πως ο μονος που μπορει να το κανει ειναι ο eleazar, οποτε εστειλα ενα p.m. σε αυτον. Και με γειωσε κανονικα, ετσι "πολυασχολος" που ειναι (μην πω τιποτα χειροτερο). Μετα καποιος ανεφερε οτι αν δεν χρησιμοποιησω τον λογαριασμο μου για 6 μηνες, θα διαγραφει αυτοματα. Αυτοι οι 6 μηνες συμπληρωνονται το 1ο δεκαημερο του Σεπτεμβιου. Επισης, ηδη εχουν περασει 2,5 και ο λογαριασμος μου ειναι ακομα εκει. Οταν λοιπον ερθει η ωρα, θα δεις τι γινεται οταν δεν κραταω το στομα μου.

    Οριστε και το θεμα απο το οποιο ζητησα τη διαγραφη και οτι αλλο εχει ειπωθει
    https://www.tvaddons.co/forums/forum...g-accound.html
    Το 6μηνο δεν ισχύει δυστυχώς. Ακόμα με σπαμάρουν με μέιλ κτλ και έχω να κάνω login στο tva από εποχή λ και Genesis

  5. #5765
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ωραια... Θα περιμενω μεχρι τοτε και μετα θα τους σπαμμαρω εγω με αγρια μπινελικια.
    ديميتريس

  6. #5766
    Εγγραφή
    05-11-2005
    Περιοχή
    Ρόδος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel
    Path Level
    Interleaved
    @enterhere ευχαριστώ για το λινκ, έκανε (κάποια) δουλειά...

    @bugatsinho (με πιάνει και λιγούρα, με το nickname σου), από τότε που κυκλοφόρησε το έχω το addon (ALIVEGR), και ποτέ δεν το διέγραψα, και ας είχε πέσει "μαυρίλα"...
    Μονο το ρεπο ειχα ανανεωσει, αλλωστε ηταν το αγαπημενο addon ΟΛΗΣ της φαμιλιας...
    Αν θυμαμαι καλα, παλαιοτερα ειχα και το HellenicTV.

    Ευχαριστώ και τον @twilight, χθες που δοκιμασα, επαιζαν ξανα τα Ελληνικά FTA κανάλια...
    Και ημουν πολυ χαρουμενος, που δεν φορτωθηκα build...
    Μονο αν μπορουσες να ξανα προσθεσεις το ΑΡΤ channel, μια και στην επαρχια δεν το βλεπουμε πια, λογω των "αδειών" απο τη 1 Απριλίου...

  7. #5767
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θυμηστε μου λιγο τι βαζουμε εδω για να εχουμε την βελτιστη αποδοση στο kodi. Μολις παρατηρησα οτι στο libreelec στο pi zero δεν υπαρχει η επιλογη.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails screenshot000.png  

    ديميتريس

  8. #5768
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    @jim_p: Αυτή είναι παλιά έκδοση. Ενδεικτικά η τελευταία έκδοση είναι η 2.2.1. Υπάρχει άλλο ρεπο στο οποίο βρίσκεται τώρα δυστυχώς όμως δεν δίνεται η δυνατότητα να δημοσιοποιηθεί. Και δεν είναι project αποκλειστικά project του bugatsinho, έχουν βάλει κι άλλοι το χεράκι τους. Ο νοώ νοείτω. Εκτός των scrapers έχει κι άλλες δυνατότητες όπως αυτόματος υποτιτλισμός από τις ίδιες τις πηγές, δηλαδή υπότιτλοι που δεν είναι γραμμένοι πάνω στην εικόνα αλλά φορτώνονται από javascript object που παρέχει η εκάστοτε σελίδα.

    @savvas: Ότι υπάρχει διαθέσιμο και είναι φυσικά "επιλύσιμο" προστίθεται να είσαι σίγουρος. Θέλω όλα τα κανάλια της περιφέρειας να προστίθενται ώστε ο κόσμος εκτός Ελλάδας να παίρνει νέα από τον τόπο του.

    @Υπόλοιποι χρήστες... ετοιμαστείτε να μαζέψουμε υπογραφές γιατί ακόμα η απαγόρευσή μου στο επίσημο Kodi ισχύει και έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι γιατί ο λόγος ήταν πραγματικά αστείος. Και αυτό το λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου.

    - - - Updated - - -

    Επίσης... το resolveurl έχει να ενημερωθεί σχεδόν ένα μήνα και ο jsergio είναι άφαντος... ελπίζω να ξαναγυρίσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος twilight : 18-04-18 στις 11:16.

  9. #5769
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμηστε μου λιγο τι βαζουμε εδω για να εχουμε την βελτιστη αποδοση στο kodi. Μολις παρατηρησα οτι στο libreelec στο pi zero δεν υπαρχει η επιλογη.
    Όσο μεγαλύτερο το ποσοστό τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να χρησιμοποιηθούν hq scalers, άρα... 100.

  10. #5770
    Εγγραφή
    27-11-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει προσθετο που να κανει scrapping ακομα και σε cam rips που εχουν καποιες σελιδες? Πριν λιγες μερες εδειξα το incursion σε καποιον που παιζει να ειναι ο πιο πιστος επισκεπτης του gamato. Δεν του αρεσε επειδη εχει ηδη δει ολες τις ταινιες που ηταν στη λιστα του, και μαλιστα πριν μηνες, σε cam rips παντα!

    @bugatsinho
    Now that I have your attention, υπαρχει περιπτωση να κανεις το plugin.video.filmnet να θελει το resolveurl αντι για urlresolver? Αν οχι, να το βγαλω, μιας και ειναι το μονο πραγμα που με αναγκαζει να εχω το urlresolver. Και ναι, παραδεχομαι οτι το εχω εδω και κατι μηνες...
    Επισης, μην μπεις στον κοπο να ανεβασεις το cartoonsgr 0.1.6 εδω, το εχω παρει ηδη.

    @twilight

    Για αυτο εδω φωναζω μηνες τωρα και λεω για builds και wizards κλπ που αποδεδειγμενα κανουν δουλειες στα κρυφα, αλλα οι περισσοτεροι λενε οτι υπερβαλλω.
    Για τον "πολυασχολο" eleazar δεν σχολιαζω, θα πεσει μια και καλη το μπινελικι που αξιζει σε αυτον και στο tva τον Σεπτεμβριο.

    p.s. Συγγνωμη για την πολυημερη αποχη απο το φορουμ αλλα ημουν αρρωστος
    αρχικά περαστικά κατά 2ο το filmnet που έχεις ειναι μάλλον παλιό!Ειμαστε πλέον σε έκδοση 2.2.2.Επίσης μόλις βγηκε ο ResolverUrl αμέσως τον έβαλα στο πρόσθετο.

    Επίσης δεν υπάρχει καιρό τωρα στο github, ο λογος ειναι ότι αρχισα να το βλέπω σε ξένα γκρουπς και δεν ηθελα να πάρει μεγαλη δημοσιότητα.¨ετσι εγινε πριβε προτζεκτ και προσπαθώ να το κρατήσω όσο μπορώ έτσι!Ξέρω ότι πολλοί που δεν έχουν τα μπιλντς μου το έχουν αλλά και άλλους που το βάζουν στα κουτιά που πουλάνε.Δεν θέλβ να κάνω κάτι για την ώρα αλλά μπορώ να κάνω αν χρειαστεί!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bugatsinho : 18-04-18 στις 03:04.

  11. #5771
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Mayday!
    Πριν καμια ωρα διαπιστωσα οτι λειπουν ολα τα otesports στο tvone1111 (εκδοση 6). Τσεκαρισμενο σε kodi 17.6 (libreelec 8.2.5 σε arm, debian testing x64 και windows 7 ενος φιλου) και σε 14.2 (openelec 5.0.8). Σε εσας τα δειχνει?

    @bugatsinho
    Σβηστα τοτε απο το github.
    ديميتريس

  12. #5772
    Εγγραφή
    06-06-2015
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mayday!
    Πριν καμια ωρα διαπιστωσα οτι λειπουν ολα τα otesports στο tvone1111 (εκδοση 6). Τσεκαρισμενο σε kodi 17.6 (libreelec 8.2.5 σε arm, debian testing x64 και windows 7 ενος φιλου) και σε 14.2 (openelec 5.0.8). Σε εσας τα δειχνει?
    Οχι. Αλλα τα εχει 11 (απο 1-7) και το 111 (απο 1-5).

  13. #5773
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Στο tvone4 δεν βρίσκω ΟΤΕ, τα έχει όμως στο tvone3.

    - - - Updated - - -

    Έχει καταφέρει κανείς να τρέξει σωστά τα tvone σε μηχανάκι με Android 4.4;
    Δοκίμασα Kodi\FTMC (μόνο ήχος) και MyGica MC (ούτε ήχος)

  14. #5774
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει καταφέρει κανείς να τρέξει σωστά τα tvone σε μηχανάκι με Android 4.4;
    Δοκίμασα Kodi\FTMC (μόνο ήχος) και MyGica MC (ούτε ήχος)
    Δεν χρησιμοποιώ το add-on, αλλά αν πρόκειται για μηχανάκι με amlogic δοκίμασε στο ftmc να έχεις ενεργοποιημένο μόνο τον amcodec decoder.

  15. #5775
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρησιμοποιώ το add-on, αλλά αν πρόκειται για μηχανάκι με amlogic δοκίμασε στο ftmc να έχεις ενεργοποιημένο μόνο τον amcodec decoder.
    Bingo!
    Mediatek έχει, είχα δοκιμάσει να απενεργοποιήσω ένα απο τα δυο MediCodec acceleration αλλα ποτέ και τα δύο.

Σελ. 385 από 839 ΠρώτηΠρώτη ... 365375380383384385386387390395405 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας