Σελ. 372 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382392 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.566-5.580 από 12558

Θέμα: Kodi media center

  1. #5566
    Εγγραφή
    02-05-2017
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΘΗΝΑ
    Έτσι θα γίνεται συνέχεια από ότι φαίνεται. Στέλνουν τα ραβασάκια, κρύβονται οι developers, σπάνε τα νεύρα των χρηστών μέχρι να βρεθούν νέα addons που να δουλεύουν και φτου από την αρχή. Ελπίζουν με αυτή την πρακτική να βαρεθούν developers και χρήστες. Μόλις δουν ότι το Kodi δεν έχει τους χρήστες που έχει τώρα θα στραφούν και θα κυνηγήσουν τις εφαρμογές. Δυστυχώς η πρακτική αυτή φέρνει αποτελέσματα, προσωπικά ξέρω πάνω από δέκα άτομα που μετά το Νοέμβριο, που είχαμε τα ίδια, έγιναν συνδρομητές του Netflix.

  2. #5567
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τελος και η andryanlist, μια (και ισως και μοναδικη) xml λιστα για το livestreampro.
    Ψοφος στο tva!
    ديميتريس

  3. #5568
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάλα τώρα σοβαρά πιστευεί κανείς ότι περίμεναν οι εταιρίες το github browser για να βρουν τα Repo από τα ποιο δημοφιλή addons του Kodi;
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  4. #5569
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @ZORO
    Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι εινια απλα συμπτωση? Δεν εχω κρατησει screenshot απο commit γνωστου dev και προσθετου που λιγες μερες πριν εσβησε το προσθετο του και ειχε σχολιο "leaving github". Αυτο και μονο τα λεει ολα. Δυστυχως σημερα δεν υπαρχει το repo και το προσθετο και δεν μπορω να στο δειξω.
    Προφανως δεν περιμεναν οι εταιριες το github browser για να κινηθουν κατα των devs, αλλα το github browser και οι διαφοροι οδηγοι του στυλ "για να βαλετε το mitsos (οπου mitsos το νεο γαματο προσθετο για το kodi), βαλτε στο github browser mitsoskodi και τα υπολοιπα θα τα κανει μονο του". Αν μετα απο αυτο καποιος δεν μπορει να καταλαβει οτι ο dev του ειναι στο github.com/mitsoskodi τοτε πρεπει να εχει iq < 1!

    @bugatsinho
    Κανε ενα κοπο και ενημερωσε το cartoonsgr να χρησιμοποιει τον urlresover του jsergio...
    Και πες μου τι ειναι το midraal :P

    Ξαναλεω πως αν καποιος ξερει πως θα σβησω το λογαριασμο μου στο tvaddons ή πως θα επικοινωνησω με τους τρομπες της σελιδας για να μου τον σβησουν, ας μου πει. Δεν εχουνε καποιο τροπο να τον απενεργοποιησω μεσα απο το control panel του. Ουτε δινουν καποιο τροπο επικοινωνιας με τους καθυστερημενους της σελιδας.
    Τον λογαριασμο τον εκανα πριν ενα χρονο σχεδον για να αναφερω το χιλιοειπωμενο θεμα με τον proxy του sportsdevil στο kodi 17 και τιποτε αλλο. Σημερα δεν θελω καν να ξερω την συγκεκριμενη πλεμπα.
    ديميتريس

  5. #5570
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Να πω την αλήθεια κι εγώ δεν νομίζω πως έγινε λόγω GitHub browser.
    Πιο πιθανό το βλέπω για direct ρουφιανιά
    Άλλωστε ο tvaddons έχει αποδείξει πώς αντιμετωπίζει τον ανταγωνισμό.
    Δεν θυμάμαι αν παρατέθηκε αλλά έχει αρκετό ενδιαφέρον αυτό, τόσο το αρχικό ποστ όσο και κάποια σχόλια από κάτω:
    https://www.reddit.com/r/Addons4Kodi...2/nan_no_more/

  6. #5571
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παιδιά, μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με το Yatse; Μέχρι κάποια στιγμή το δούλευα κανονικά, αλλά τελευταία έχω θέμα.

    Κατ'αρχας να πω ότι οι δοκιμές γίνονται στο Kodi που έχω και στο PC και στο TV Box, αλλά και στο Yatse που έχω τόσο στο κινητό και στο tablet. Ως προς το Kodi έχω την έκδοση 17.6 τόσο στο PC όσο και στο TV Box, ως προς εκδόσεις OS, κινητό, τάμπλετ και TV Box έχουν όλες την 5.1.1, Windows έχω 64μπιτα 10άρια. Στο Kodi έχω ενεργοποιήσει "Allow remote control via HTTP", αλλά και zeroconf (άσχετα που από ότι έχω καταλάβει δεν είναι 100% απαραίτητο).

    Κι εδώ αρχίζουν τα περίεργα. Έχω βάλει και στο PC και στο TV Box σταθερή IP και κάνω τις δοκιμές μου.
    Από το Yatse στο κινητό δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε στο TV Box ούτε στο PC. Μάλιστα, όταν πάω να κάνω Add Host και "Add a running host" μου βρίσκει το Kodi που τρέχει, αλλά όταν πάει να συνδεθεί βγάζει
    Unable to connect:Check your firewall configuration, that your Wifi routher is not in isolation mode or change the port inside Kodi

    Από το Yatse στο τάμπλετ συνδέομαι στο τάμπλετ κανονικά, όλα κομπλέ. Αλλά από το τάμπλετ πάλι στο PC δεν συνδέεται και μου βγάζει το ίδιο με παραπάνω.

    Τι μπορεί να φταίει; Για port έχω βάλει το 8080 σε όλες τις περιπτώσεις.

  7. #5572
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτη την επιλογη εδω την εχεις ενεργη?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails screenshot000.png  

    ديميتريس

  8. #5573
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ναι. Εν τω μεταξύ όπως ανέφερα, όταν του βάζω να ψάξει για Kodi που τρέχουν στο ίδιο δίκτυο το βρίσκει (μάλιστα για κάποιο λόγο το βρίσκει 2 φορές). Αλλά όταν πάω να κάνω Add Host, εκεί που πρέπει να μου ζητήσει username και password, καθυστερεί και μου βγάζει το μήνυμα που έγραψα παραπάνω.

    Αλλά ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση μου κάνει στο TV Box, που το τάμπλετ συνδέεται κανονικά (άρα από την μεριά του Kodi είναι όλα οκ), την ίδια στιγμή που το κινητό αρνείται να συνδεθεί. Τι φάση;

  9. #5574
    Εγγραφή
    15-02-2016
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Δεν μπορώ να βρω με τίποτα το ΤvOne1111 το καλό! Σε φρέσκο install του kodi είμαι!

  10. #5575
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το λεγαμε την αλλη φορα οτι το αφαιρεσαν απο το x-odi.nl. Βαλτο με install from zip.
    http://www73.zippyshare.com/v/eNQHu2h1/file.html
    ديميتريس

  11. #5576
    Εγγραφή
    15-02-2016
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Σευχαριστω jim! Το έκανα εγκατάσταση αλλά αν πάω να το ανοίξω βγάζει σφάλμα. Στο λογκ λέει δεν μπορεί να βρει το channels.json. έκανα ένα τέτοιο αρχείο άδειο βέβαια και πάλι σφάλμα

  12. #5577
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εδω δουλευτει κανονικα, και μαλιστα σε 3 συστηματα. Μηπως σου λειπει καμια εξαρτηση? Εχει αυτες τις 4 εδω, συν οσα θα βαλουν οι ιδιες
    Κώδικας:
      <requires>
        <import addon="xbmc.python" version="2.1.0"/>
        <import addon="script.module.pyamf" />
        <import addon="script.module.livestreamer" />
        <import addon="script.module.requests" />
        <import addon="script.module.routing" />
      </requires>
    - - - Updated - - -

    Ξερει κανεις απο texturecache? Οταν παταω να δω κατι στο twitch, βγαζει δεξια το τικακι που δειχνει πως εχω δει το ταδε βιντεο, οπως ακριβως το κανει πχ στο youtube. Το προβλημα ειναι οτι τα του twitch ειναι live streams και το τικακι δεν εχει κανενα νοημα εκει περα εκτος απο το να μου δειχνει ποιους streamers εχω ξαναδει, οποτε θελω να το διωξω. Γινεται με το texturecache?
    ديميتريس

  13. #5578
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την τελευταία έκδοση του sportsdevil από που μπορούμε να την εγκαταστήσουμε;

  14. #5579
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν δεν θες να το παρεις απο καποια χωματερη τυπου kodil, xvbmc κλπ, παρτο απο εδω που το ανεβασα σαν attachment
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6320199

    Ειναι το τελευταιο fork του sportsdevil, μετα εκλεισε το φακελο που ειχε σε γνωστο cloud service και εσβησε τα πραγματα του απο το github, οποτε δεν υπαρχει κατι νεοτερο απο σοβαρο maintainer.
    ديميتريس

  15. #5580
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν θες να το παρεις απο καποια χωματερη τυπου kodil, xvbmc κλπ, παρτο απο εδω που το ανεβασα σαν attachment
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6320199

    Ειναι το τελευταιο fork του sportsdevil, μετα εκλεισε το φακελο που ειχε σε γνωστο cloud service και εσβησε τα πραγματα του απο το github, οποτε δεν υπαρχει κατι νεοτερο απο σοβαρο maintainer.
    Ευχαριστώ πολύ!
    Και φαντάζομαι μετά την εγκατάσταση θα πρέπει να κλείσω το auto update;

Σελ. 372 από 838 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377382392 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBMC Media Center for Linux (kodi)
    Από WagItchyef στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 1315
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-24, 13:17
  2. Windows 8.1 pro N και Media Center?
    Από bromiaris1gr στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-16, 00:24
  3. Windows10, ανάλυση οθόνης και kodi
    Από pannos_85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-15, 10:17
  4. Windows Media Center is dead
    Από 21706 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-15, 20:39
  5. Media Center κουτί thermaltake vc4001sns mozart-silver
    Από trellos στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας