Σελ. 2 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 304
  1. #16
    Εγγραφή
    24-09-2008
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZTE ZXHN H108N v2.3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και Χρονια Πολλα , οχι δε μπορουμε να κανουμε κατι , μαλλον αυτο το ρουτερ ετσι δειχνει τα στατιστηκα του, αφου γραφει adsl_2plus δεν υπαρχει θεμα, ετσι μου ειπαν εμενα μετα απο 10 τηλεφωνηματα, ειναι καθαρα θεμα του ρουτερ και οχι της γραμμης, εγω περιμενω να μου ερθει ενα netfaster που πηρα απο μελος του forum, συγχρονιζει πιο καλα, ειχα τετοιο και το αλλαξα για καλυτερο αλλα βγηκε χειροτερο , στη θεση σου αν δεν εχεις hol tv θα εψαχνα να παρω καποιο καλο του εμποριου, αν εχεις hol tv θα επερνα ενα netfaster, μπορεις να τους παρεις και τηλεφωνο να σου στειλουν ενα netfaster αλλα προσωπικη μου αποψη κρατησε το (για ωρα αναγκης, ειναι καινουριο μοντελο και πιο σταθερο) και βρες οπως εκανα εγω ενα απο τις αγγελιες netfaster, με 10 γιουρο καθαρισες
    Καλησπέρα φίλε μου και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.
    Δοκίμασα ένα δανεικό DLink και συγχρόνισε στα 12 και κάτι, μικρή διαφορά.
    Δεν έχω HOL TV και μάλλον θα μείνω με αυτό που έχω τώρα μιας και με κάποιο καλύτερο δεν βλέπω να πηγαίνει πάνω από 12-13.
    Όταν είχα πάρει τηλέφωνο στην HOL για αλλαγή router ζήτησα το Netfaster και μου είπαν ότι θα μου έστελναν ότι είχαν στην αποθήκη. Τόνισα να μην είναι πάλι το Alcatel, μου είπαν όχι και ότι όντως έχουν προβλήματα με το συγκεκριμένο.
    Σημασία έχει που έλυσα το πρόβλημα με το ping και πλέον δεν έχω 100-110ms σε ευρωπαϊκούς servers. Πιστεύω και τα 11mbp/s είναι μια χαρά στην περίπτωση μου

  2. #17
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τιποτα να σαι καλα, επειδη εχω δυο netfaster id2 αν θελεις μου στελνεις το alcatel και σου στελνω ενα netfaster, απλα θα ηθελα να δοκιμασω και το alcatel, με το zte (το εβγλαλα) συγχρονιζει στα 12mbps και με το netfaster που χρησιμοποιω τωρα περιπου στα 15,5,

  3. #18
    Εγγραφή
    24-09-2008
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZTE ZXHN H108N v2.3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    τιποτα να σαι καλα, επειδη εχω δυο netfaster id2 αν θελεις μου στελνεις το alcatel και σου στελνω ενα netfaster, απλα θα ηθελα να δοκιμασω και το alcatel, με το zte (το εβγλαλα) συγχρονιζει στα 12mbps και με το netfaster που χρησιμοποιω τωρα περιπου στα 15,5,
    Πίστεψέ με δεν θέλεις
    Θα συμφωνούσα με την ανταλλαγή αλλά μου το ζήτησαν πίσω και όταν ήρθε το ZTE δεν ήμουν σπίτι και έτσι έμεινε εδώ.
    Δεν ψήνομαι να πληρώσω στην HOL για αυτό το router σε περίπτωση που το ζητήσουν αργότερα

  4. #19
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    χαχαχα οκ φιλε , εσυ ξερεις

  5. #20
    Εγγραφή
    02-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η108Ν
    Καλησπέρα,

    Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το Airplay της Apple με το συγκεκριμένο router?
    Με το CellPipe έπαιζε απρόσκοπτα. Μετά την αντικατάστασή του (λόγω προβλημάτων) με το ΖΤΕ, το Airplay δεν ενεργοποιείται πλέον στο iPhone και το iPad (μόνο μέσω iTunes στις συσκευές που είναι συνδεδεμένες με καλώδιο, και όχι ασύρματα)

    Ευχαριστώ

  6. #21
    Εγγραφή
    24-09-2008
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZTE ZXHN H108N v2.3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nhitiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το Airplay της Apple με το συγκεκριμένο router?
    Με το CellPipe έπαιζε απρόσκοπτα. Μετά την αντικατάστασή του (λόγω προβλημάτων) με το ΖΤΕ, το Airplay δεν ενεργοποιείται πλέον στο iPhone και το iPad (μόνο μέσω iTunes στις συσκευές που είναι συνδεδεμένες με καλώδιο, και όχι ασύρματα)

    Ευχαριστώ
    Καλησπέρα φίλε.
    Δοκίμασε να βάλεις το firewall στο low και ξετίκαρε το Anti-Hacking protection.

  7. #22
    Εγγραφή
    02-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η108Ν
    Τίποτα δυστυχώς. Άνοιξα και 2-3 βασικές πόρτες για Bonjour και Airplay αλλά ασύρματα δεν παίζει με τίποτα.

  8. #23
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα ίδια και σε εμένα, ασφαλώς, με το θέμα του airplay..
    Κρίμα..
    ΤΟ firmware ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ ΠΕΤΣΟΚΟΜΜΕΝΟ... Κρίμα..
    Προς ανεύρεση νέου μοντεμ router καθόσον το airplay είναι σημαντική δυνατότητα..

  9. #24
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Καλησπέρα,

    και εγώ μόλις άλλαξα από το cellpipe σε αυτό το rooter αλλά έχω πρόβλημα με το port forwarding.
    Fotikis ή κάποιος άλλος μήπως μπορεί να βοηθήσει με κανένα print screen κατά προτίμηση;

    thanks...

  10. #25
    Εγγραφή
    17-03-2008
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    D=9.6Mbps, U=1021Kbps
    ISP
    OTE-Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @Fotikis
    Το προφιλ σου είναι Fast path. By default η ΗΟΛ περιορίζει το fastpath μέχρι τα 12Mbps. Θα πρέπει να ζητήσεις απο την HOL να σε αλλάξουν σε interleaved με το μειονέκτημα οτι θα έχεις μεγαλύτερο latency (σχετικά όχι τόσο καλό για κάποια παιχνίδια). H HOL έχει πειραματιστεί και έχει δώσει δοκιμαστικά fastpath χωρίς περιορισμό στην ταχύτητα. Θα πρέπει όμως να βρείς το κατάλληλο τεχνικό που έχει το τεχνικό δικαίωμα να πειράξει το προφιλ του DSLAM. Υπάρχει αναφορά αυτού του θέματος στο forum της ΗΟΛ.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Λοιπόν έχω κι εγώ το ZXHN H108N V2.3 και μια που βρήκα πώς να συνδέω εξωτερικό σκληρό δίσκό στο router με USB και να βλέπω το περιεχόμενό του είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

    Λοιπόν το μόνο που πρέπει να κάνετε είναι να πάτε στο Application--> FTP Application και να το κάνετε Enable. Αν θέλετε βάζετε και security, αλλιώς το απενεργοποιείται.

    Τώρα όταν θα καλείτε ftp://192.168.2.1 θα σας εμφανίζει τα περιεχόμενα του σκληρού. Υποθέτω ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και ftp client για την ευκολία σας.

  12. #27
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Ξερει κανεις τι παιζει με το DDNS? Δουλευει μονο το dynDNS αλλα τωρα που εγινε συνδρομητικό ψαχνω για ενναλακτικές. Οι αλλες 2 επιλογες δεν δουλευουν σε εμενα παντως.

  13. #28
    Εγγραφή
    17-03-2008
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    D=9.6Mbps, U=1021Kbps
    ISP
    OTE-Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    SpeedPort Entry 2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς η υποστήριξη DDNS στο ΖΤΕ και στο cellpipe πού δίνει η HOL είναι ελλειπέστατη. Τρείς είναι οι λύσεις:
    1. Αγοράζεις απο dynDNS λογαριασμό και τον χρησιμοποιείς στην συντριπτική πλειοψηφία των ADSL/routers.
    2. Αντικαθιστάς το ZTE και το cellpipe με άλλο ADSL router/modem της προκοπής που να υποστηρίζει ΝΟ-IP.
    3. Βάζεις το ΖΤΕ ή το cellpipe σε bridge mode για να λειτουργήσει σαν modem μόνον και απο πίσω βάζεις ένα άλλο router (όχι modem/router) επίσης της προκοπής για να κάνει το πραγματικό routing και φυσικά να υποστηρίζει το δωρεάν NO-IP.

    Σε κάθε περίπτωση πρίν αγοράσεις router ή router/modem κοιτάζεις απο το σιτε του κατασκευαστή τι DDNS υποστηρίζει.

  14. #29
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.224
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι με το συγκεκριμένο router συγχρονίζω πιο πάνω από ότι με άλλα 2 που δοκιμάζω (ένα vdsl ZTE της Wind και το Thomson TG585 V8), οπότε είπα να το αφήσω. Αν πάρω και ζητήσω από HOL να μου κατεβάσουν το noise margin θα το κάνουν;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot from 2014-07-19 17:29:37.png  


  15. #30
    Εγγραφή
    18-06-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου κάνει εντύπωση ότι με το συγκεκριμένο router συγχρονίζω πιο πάνω από ότι με άλλα 2 που δοκιμάζω (ένα vdsl ZTE της Wind και το Thomson TG585 V8), οπότε είπα να το αφήσω. Αν πάρω και ζητήσω από HOL να μου κατεβάσουν το noise margin θα το κάνουν;
    Το συγκεκριμενο ρουτερ απο αποψη αποδοσης ειναι απιθανο. Και σε μενα 2mbps πανως απο τα παλια + υπερτατη σταθεροτητα. το κακο ειναι οτι εχουμε αυτο το θεμα με το ddns, και εχω αντιμετωπισει και λιγο θεμα με το port forward αν και δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα. Οσον αφορα το ddns νομιζω οτι περισσοτερο απ ολα συμφερει να φτιαξω ενα updater με arduino και να τελειωνει

Σελ. 2 από 21 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] ZTE ZXHN H108NS
    Από mariossss στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 803
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-23, 14:23
  2. Thomson TG585 v8 ή ZTE ZXHN H108NS
    Από Woebrain στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-13, 13:15
  3. [Other] ZTE ZXHN H108NS η' ΖΤΕ W300
    Από clyde στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 19:02
  4. [Other] [ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ]Speedtouch 585 v6 vs. ZTE ZXHN H108NS
    Από Bioshock στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-13, 17:32
  5. Speedtouch 585 v6 VS ZTE zxhn H108NS
    Από Bioshock στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-13, 23:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας