Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 52
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Πολυ μεγαλο προβλημα ομως γιατι δεν θα μπορω να χρησιμοποιησω το hangouts ελπιζω να το λυσουν το θεμα και να υποστηριζει και την 2η sim στα 2καρτα κινητα.

  2. #32
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    834
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    απορια για voip τι παραπανο κανει απο το viber ?



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  3. #33
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω μπερδευτεί, ποια εφαρμογή What's Up εννοείς, αυτή που είναι για καρτοκινητά Cosmote What's Up ή αυτή που είναι για μυνήματα και εξαγοράστηκε από το φατσοβιβλίο;
    Η εφαρμογή λέγεται whatsapp, όχι what's up

  4. #34
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bravelover Εμφάνιση μηνυμάτων
    απορια για voip τι παραπανο κανει απο το viber ?
    μπορει να ειναι το ιδιο πραμα,απλα να δινει καλυτερες τιμες.θα το μαθουμε.ωραια θα ειναι να μπορεις να χρησιμοποιησεις και τον δικο σου voip λογαριασμο,αλλα δε το βλεπω
    VAMOS ARIS

  5. #35
    Εγγραφή
    30-10-2003
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 150 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7590
    Χρησιμοποιώ χρόνια το google voice. Εκπληκτική υπηρεσία. Έχω από το 2009 ΤΣΑΜΠΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ ΧΑΡΗ ΣΤΟ GOOGLE VOICE ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ KAI ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΝΑΔΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΑ. Δυστυχώς όλα αυτά τελειώνουν 15 Μαΐου τού 2014 όταν η google σταματήσει την υποστήριξη τρίτων για το google voice. Το google voice ποτέ δεν υποστήριζε αμιγώς SIP αλλά εδώ και πολύ καιρό με τη βοήθεια τού http://www.simonics.com, που παρείχε sip connectivity στο google voice και δη ΔΩΡΕΑΝ είχα πετάξει το google voice αριθμό μου στο fritzbox 7390 και μιλούσα με φίλους στην Αμερική και Καναδά με τις ώρες με ΑΠΑΡΑΜΙΛΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ και δυνατότητα δωρεάν συνδιάσκεψη για τρεις τόσο για εισερχόμενες όσο και για εξερχόμενες και τερματίζει με g711u Η simonics εξυπηρετούσε εντελώς δωρεάν και τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές θα τής δωρίσω το συμβολικό ποσό τών 10 δολαρίων Αμερικής για την εξαιρετική της υπηρεσία έστω και κατόπιν εορτής... Δυστυχώς η simonics δεν δέχεται νέες εγγραφές αλλά αν θέλετε να δοκιμάσετε το google voice και είστε εκτός Αμερικής, πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάποιο Proxy ώστε να πάρετε ip σε range Αμερικάνικου παρόχου και για επιβεβαίωση να χρησιμοποιήσετε Αμερικάνικο αριθμό. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε π.χ. και την callcentric.com, ώστε να αποκτήσετε δωρεάν Αμερικάνικο, που θα σάς χρειαστεί για verifiacation τού GV αριθμού.Θα μού λείψει ο google voice αριθμός από το fritzoulini μου. Μακάρι να διατηρηθούν οι τσάμπα κλήσεις για Αμερική και Καναδά από το Hangouts. Τώρα και με χρέωση να είναι από εδώ και τώρα θα το πλήρωνα και χαλάλι αλλά αν δεν μπορώ να το πετάξω πάνω στο Fritz δεν με συγκινεί και ιδιαίτερα. Λύση απελπισίας? www.callcentric.com για προώθηση τού Google Voice αριθμού μου στο δωρεάν Αμερικάνικο αριθμό από την CallCentric (ελπίζω να παραμένει δωρεάν ο voip in αριθμός από την παραπάνω εταιρία και οι δωρεάν κλήσεις για Αμερική/Καναδά ώστε να είναι και η προώθηση δωρεάν στο CallCentric που είναι sip based πάροχος) για εισερχόμενες ενώ για εξερχόμενες προς Αμερική/Καναδά θα χρησιμοποιώ κλώνο ΒetaMax αν θέλω να καλώ μέσω τού Fritz ενώ υπάρχουν αυτή τη στιγμή και υπηρεσίες για απεριόριστης διάρκειας, δωρεάν κλήσεις σε Αμερική και Καναδά όπως η www.voipyo.com τής Betamax, που δεν υποστηρίζει SIP συσκευές παρά λειτουργεί μόνο με τους δικούς της sip agents για android και ios, client τού magicjack.com για ios και android κτλ. Ελπίζω το hangouts να καλεί δωρεάν Αμερική και Καναδά έστω μέχρι τη λήξη τού 2014. Φοβάμαι ότι προξένησα σύγχυση σε χρήστες, μη μυημένους στο voip, οπότε μη διστάσετε να με ρωτήσετε με προσωπικό μήνυμα σε ό, τι θέλετε απλά δείξτε κατανόηση αν αργήσω λίγο να σάς απαντήσω μιας και αυτό τον καιρό ο ελεύθερός μου χρόνος είναι εξαιρετικά περιορισμένος.
    Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr

  6. #36
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    πολυ αναλυτικος,ευχαριστουμε
    VAMOS ARIS

  7. #37
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα! γεια σου Jimarelo μου τα ειχες πει εμενα νομιζω, μηπως γνωρίζεις περι αυτου που είπαμε οτι δεν παιζει στην 2η sim? εχεις καμια ιδεα κανα κολπο? αλλιως δεν μπορω τουλαχιστον εγω να το δουλεψω πρεπει να εχω την καρτα την βασικη μου μονο στην 2η sim του κινητου.

  8. #38
    Εγγραφή
    30-10-2003
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 150 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7590
    Δυστυχώς Νικηφόρε δεν μπορώ να κάνω καμία δοκιμή μιας και δεν έχω δίκαρτη συσκευή Αλήθεια χρησιμοποιεί άλλος το google voice?
    Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr

  9. #39
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Προσωπικά δεν το εχω δοκιμασει ποτε γιατι δεν ειχε κανεις αλλος, αλλα αν δεν λυσουμε το θεμα με το 2καρτο και να θελω δεν μπορω, δεν γινεται να αλλαξω θεση στην καρτα θελω οπωσδηποτε την εφαρμογη whats UP (by COSMOTE).

  10. #40
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ακομα ασχολεισαι με την τρισαθλια εφαρμογη του whats up;
    Σιγα μην κατσω να προσαρμοσω το κινητο μου στις βλακειες της cosmote, η wind δηλαδη που δουλευει με account ειναι ηλιθια;


    Ενας απο τους λογους που εχω να βαλω whatsup καρτα απο το καλοκαιρι και δεν προβλεπεται κιολας να βαλω συντομα.

  11. #41
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    834
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολλές εφαρμογες για IM & VoIP εγω προσωπικά εχω τον συνδιασμο Facebook messenger και viber σπάνια το whatsapp



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  12. #42
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα ασχολεισαι με την τρισαθλια εφαρμογη του whats up;
    Σιγα μην κατσω να προσαρμοσω το κινητο μου στις βλακειες της cosmote, η wind δηλαδη που δουλευει με account ειναι ηλιθια;
    Ενας απο τους λογους που εχω να βαλω whatsup καρτα απο το καλοκαιρι και δεν προβλεπεται κιολας να βαλω συντομα.
    Εδω θα τα χαλάσουμε! εγω την χρειαζομαι δεν γινεται με τιποτα χωρις αυτη, δλδ ποιο σημαντικο να θεωρησω το google voice που δεν το δουλευει κανεις γνωστος μου εκτος τον Jim που το ειπε παραπανω? με τον Jim μιλαμε με αλλους τροπους.
    @bravelover το whats up που λεω εγω ειναι η εφαρμογη της cosmote, δεν δουλευει σε 2 καρτα κινητα οπως και το google voice, πρεπει να εχεις την sim αυτη στην 1η υποδοχη δλδ, με λιγα λογια οποιος εχει 2 καρτο κινητο πρεπει να δουλευει ή την μια εφαρμογή ή την αλλη!

  13. #43
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω θα τα χαλάσουμε! εγω την χρειαζομαι δεν γινεται με τιποτα χωρις αυτη, δλδ ποιο σημαντικο να θεωρησω το google voice που δεν το δουλευει κανεις γνωστος μου εκτος τον Jim που το ειπε παραπανω? με τον Jim μιλαμε με αλλους τροπους.
    Σιγα που δεν γινεται με τιποτα χωρις αυτην.
    Να πανε να φτιαξουν user accounts οι αθλιοι, οπως εχει κανει η wind.

  14. #44
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Προς το παρον δεν γινεται αλλιως ομως οποτε....ας κανει η google το προγραμμα της να δουλευει κανονικα και σε δικαρτα κινητα οταν η sim ειναι στην 2η υποδοχη.

  15. #45
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    9,6(dB) / 33(dB)
    Πως μια απλή και light εφαρμογή σύντομα θα είναι μεγάλη και θα απαιτεί (μαζί με άλλες) αναβάθμιση του κινητού σου...

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-13, 14:25
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-13, 19:10
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-13, 14:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας