Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 43
  1. #16
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι πληρωνετε λογαριασμους εφοσον εχετε πεσει θυμα απατης ;
    δεν είναι άπατη για το νόμο. αυτή είναι η πλάκα. αποστολή σε κάποιους αριθμούς ισοδυναμεί με "εξουσιοδότηση" να σου στέλνουν διαφημιστικά SMS με χρέωση παραλήπτη.

    ΕΕΤΤ uber aller.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #17
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν μεγαλύτεροι απατεώνες είναι αυτοί που έστησαν την απάτη, οι εταιρίες κινητής που παίρνουν μερίδιο από τα κέρδη τους αλλά κατά τα άλλα "προειδοποιούν τους καταναλωτές" για να είναι καλυμμένες, ή οι ανεκδιήγητοι κομματικοί εγκάθετοι της ΕΕΤΤ που επιτρέπουν όλο αυτό το αίσχος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι άπατη για το νόμο. αυτή είναι η πλάκα. αποστολή σε κάποιους αριθμούς ισοδυναμεί με "εξουσιοδότηση" να σου στέλνουν διαφημιστικά SMS με χρέωση παραλήπτη.

    ΕΕΤΤ uber aller.
    - - - Updated - - -

    και αντε, το να υπάρχουν αριθμοί αυξημένης χρέωσης μπορεί να εξυπηρετεί κάποιες νόμιμες υπηρεσίες. το να υπάρχουν μαγικοί αριθμοί που απαξ και κληθούν εξουσιοδοτούν τρίτους να σε χρεώνουν όποτε τους καπνίσει, δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΘΕΜΙΤΗ ΧΡΗΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

  3. #18
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί να σταματήσει το ελεεινό σύστημα όπου αποστολή σε έναν αριθμό ισοδυναμεί με "εξουσιοδότηση" να σε κλέβουν στέλνοντας μηνύματα με χρέωση παραλήπτη όποτε γουστάρουν οι διάφοροι απατεώνες (με διαμεσολαβητές τις εταιρίες κινητής), βγάζουν "προειδοποιήσεις". Αλλά αφού η ΕΕΤΤ κοιμάται, σιγά μην ενδιαφερθεί για τα δικαιώματα του καταναλωτή η vodafone.

    Όσο για το συγκεκριμένο μήνυμα, είναι λίγο θλιβερό να ξεγελαστεί κανείς (και αστείο ταυτόχρονα, γιατί οι περισσότεροι που θα απαντήσουν δεν είδαν καμία μελαχρινή να τους τσεκάρει και δεν ξέρουν κάποιον Σάκη που να της δώσει τον αριθμό τους, αλλά νομίζουν ότι θα κάνουν "μπάσιμο" από το πουθενά ).

    Αλλά όπως και να έχει δικαιώματα καταναλωτή δεν υπάρχουν μόνο για τους υποψιασμένους ανθρώπους, αλλά και για τα λιγούρια αυτού του κόσμου.
    Είναι δυσκολο να απαντησεις "σορρυ, δεν ξερω καποιο Σάκη" ή "σορρυ, εστειλες σε λαθος ατομο";

  4. #19
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GigaSat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ... μας τα έχει κάνει
    Σε νεες συσκευες προσθηκα στα ανεπιθυμητα και

  5. #20
    Εγγραφή
    10-05-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς - Κερατσίνι
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    25000/8000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    ZXDSL 931WII
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 18.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ψηλή, μελαχρινή τουρκάλα που γράφει στα Ελληνικά άπταιστα, και μάλλον έχει μπερδέψει τις SIM card στα τηλέφωνά της...
    Seems legit! :P

  6. #21
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις έτσι? Ο πατέρας μου έκανε τη μ@λακιά και έστειλε SMS σε τηλεπαιχνίδι του alpha. Κάθε μέρα απο τότε μέχρι να αλλάξει νούμερο του ερχόταν SMS που τον χρέωνε τον ίδιο. Η ΕΕΤΤ να είναι καλά....
    τι μου θυμισες τωρα...μια απο τα ιδια ειχε κανει η μητερα μου (βεβαια γλυτωσε την αλλαγη νουμερου) καθως επιασε τοπο η απειλη του δικηγορου προς την εταιρεια και δεν την ξαναενοχλησαν...

    η ΕΕΤΤ αστο....περισσοτερη βοηθεια ειχα απο τον συνηγορο του καταναλωτη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katop56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι δυσκολο να απαντησεις "σορρυ, δεν ξερω καποιο Σάκη" ή "σορρυ, εστειλες σε λαθος ατομο";
    αν απαντησεις τους δινεις το δικαιωμα να σε χρεωσουν

    ειναι οπως η απατη με τα νουμερα του εξωτερικου (βουλγαρια κτλ)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι άπατη για το νόμο. αυτή είναι η πλάκα. αποστολή σε κάποιους αριθμούς ισοδυναμεί με "εξουσιοδότηση" να σου στέλνουν διαφημιστικά SMS με χρέωση παραλήπτη.

    ΕΕΤΤ uber aller.
    πολυ σωστα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν μεγαλύτεροι απατεώνες είναι αυτοί που έστησαν την απάτη, οι εταιρίες κινητής που παίρνουν μερίδιο από τα κέρδη τους αλλά κατά τα άλλα "προειδοποιούν τους καταναλωτές" για να είναι καλυμμένες, ή οι ανεκδιήγητοι κομματικοί εγκάθετοι της ΕΕΤΤ που επιτρέπουν όλο αυτό το αίσχος.



    - - - Updated - - -

    και αντε, το να υπάρχουν αριθμοί αυξημένης χρέωσης μπορεί να εξυπηρετεί κάποιες νόμιμες υπηρεσίες. το να υπάρχουν μαγικοί αριθμοί που απαξ και κληθούν εξουσιοδοτούν τρίτους να σε χρεώνουν όποτε τους καπνίσει, δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΘΕΜΙΤΗ ΧΡΗΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
    επισης σωστος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα ρε voda!Θυμήθηκες μετά από καιρό που κυκλοφορεί το εν λόγω μήνυμα να πληροφορήσεις τους συνδρομητές!Εύγε!

    Βέβαια τα δικά σου spam είναι αθώα γιατί προέρχονται από γνωστούς αριθμούς και δεν επιβαρύνεις με υψηλή χρέωση τον συνδρομητή.
    σωστος

  7. #22
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.629
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια , να αντιδρατε προς αυτους που μπορουν να κανουν κατι ,οχι μεταξυ σας !!!

    μια φορα σταματησα στα διοδια να υποβαλω παραπονα , και η υπευθυνη μου εκμηστηρευτηκε οτι 6 μηνες που κανει αυτην την δουλεια , δεν εχει σταματησει κανενας αλλος για να υποβαλει παραπονο , μαλιστα το μπλοκακι ητανε καινουριο !!!

    ντροπη ΜΑΣ !!!!
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #23
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τελειο, προχτες ηρθε ενας τυπος στο περιπτερο μες στην τρελη χαρα και ηθελε τηλεκαρτα γιατι λεει δεν ηθελε να δει η τυπισσα το νουμερο του σπιτιου του. Του λεω μηπως ειναι απατη? Ναι μου λεει το ξερω (και καλα ), αλλα ημουν με τον Θαναση για καφε πριν καμια βδομαδα και ηταν αυτη η γκομενα, μπλα μπλα μπλα. Εν τω μεταξυ, ετσι οπως ειναι, οχι η ψηλη μελαχρινη, ουτε η καρεκλα της δεν θα του στελνε μηνυμα. Κλαιω.

  9. #24
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια , να αντιδρατε προς αυτους που μπορουν να κανουν κατι ,οχι μεταξυ σας !!!

    μια φορα σταματησα στα διοδια να υποβαλω παραπονα , και η υπευθυνη μου εκμηστηρευτηκε οτι 6 μηνες που κανει αυτην την δουλεια , δεν εχει σταματησει κανενας αλλος για να υποβαλει παραπονο , μαλιστα το μπλοκακι ητανε καινουριο !!!

    ντροπη ΜΑΣ !!!!
    εχεις απολυτο δικιο "κακο χορτο" αλλα οταν βλεπεις "ανεξαρτητες αρχες" τυπου ΕΕΤΤ οπως και αλλες να σε εχουν "γραμμενο στα παλια τους τα υποδηματα" τι περιμενεις

    λεμε για SMS με χρεωση του παραληπτη (υψηλη)

    εδω εμπορικες-διαφημιστικες κλησεις και sms στελνουν οι εταιρειες και εχουν γραμμενο το "μητρωο" και την ΑΠΠΔ τι μου λες τωρα...

  10. #25
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.629
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις απολυτο δικιο "κακο χορτο" αλλα οταν βλεπεις "ανεξαρτητες αρχες" τυπου ΕΕΤΤ οπως και αλλες να σε εχουν "γραμμενο στα παλια τους τα υποδηματα" τι περιμενεις

    λεμε για SMS με χρεωση του παραληπτη (υψηλη)

    εδω εμπορικες-διαφημιστικες κλησεις και sms στελνουν οι εταιρειες και εχουν γραμμενο το "μητρωο" και την ΑΠΠΔ τι μου λες τωρα...
    δεν λεω να κανουμε κατι ριζοσπαστικο, απλως οπου ενοχλουμαστε να στρεφουμε την ενοχληση μας , αντι να καταναλωνωμαστε ο ενας εναντιων του αλλου οταν συμφωνουμε τουλαχιστον .
    μπορει να μην καταλαβει ποτε αυτος που σε ενοχλει το μετρο της ενοχλησης σου αν δεν του το παρουσιασεις , οσο μπορεις ποιο απευθειας .
    νομιζω τετοια πραγματα , τι να πω ..
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #26
    Εγγραφή
    20-01-2008
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/1000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    SIEMENS CL-110/Baudtec
    SNR / Attn
    3-6(dB) / 28.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και γω είχα λάβει το εν λόγω σμσ απο κανονικό όμως αριθμό και προφανώς απάντησα αντίστοιχα θεωρώντας ότι είναι πλάκα...
    Δεν παρατήρησα καμία χρέωση...

    Helpdesk: How may I help you?
    Customer: I'm writing my first e-mail.
    Helpdesk: OK, and, what seems to be the problem?
    Customer: Well, I have the letter 'a' in the address, but how do I get the circle around it?

    Ignorance is bliss

  12. #27
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το spam μηνυμα παιζει να ειναι και απο το 54254?
    μου ηρθε ενα μηνυμα πριν
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...84#post5358584

  13. #28
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_nut18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το spam μηνυμα παιζει να ειναι και απο το 54254?
    μου ηρθε ενα μηνυμα πριν
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...84#post5358584
    Πάρε τηλέφωνο τον πάροχο σου και πες:

    "Γεια σας, θέλω να κάνω φραγή σε ΟΛΑ τα εισερχόμενα χρεωσιμα μηνύματα από τα πενταψηφια κλπ".

    Αυτό που έδειξες δεν είναι χρεωσιμο αλλά για να σαι καλυμμένος κάντο..

  14. #29
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30D/10U
    ISP
    HCN
    Μου την έχουν βιδώσει κάτι EXEIS ASTRO μηνύματα που έρχονται (δεν φαίνεται αριθμός). Όταν ήμουν στην wind, δεν την πάλευαν να μου το μπλοκάρουν. Και όταν πάω να κάνω προσθήκη σε σπαμ αριθμούς, το κινητό βγάζει invalid phone number. Περίεργες χρεώσεις δεν έχω δει, αλλά είναι εκνευριστικά!
    Η λύση του "ή μου βρίσκετε λύση ή αλλάζω εταιρία" ακόμα και για τα σπαμ των εταιριών, δεν πιάνει;

  15. #30
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Χρόνια τώρα έρχονται αυτά σε διάφορες παραλλαγές. Ψηλές μελαχρινές, κοντές ξανθιές, τριχωτές κοκκινομάλλες... απ'όλα έχει ο μπαξές.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-14, 13:04
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-14, 10:51
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 19:57
  4. Βοήθεια-Ενημέρωση για εξωτερικό σκληρό δίσκο Ethernet.
    Από Scorpios77 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-13, 20:01
  5. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-13, 17:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας