Σελ. 21 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1117
  1. #301
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από piratx_mac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα μια βολτα χθες βραδυ και μετρησα πολλα τετοια κουτια κοντα στην πλατεια. Κασταλιας, Κερκυρας και εκει γυρω εχει 5-6 διαφορετικα.

    Λετε να μεινει λιγος χρονος πια; Ελπιζω για Χριστουγεννα.
    ΚΑΦΑΟ ΟΤΕ είναι αυτό, αν είναι νέο (γιατί δεν μπορώ να καταλάβω απο την φωτο) τότε το άλλαξε ο ΟΤΕ για να μπορούν να γίνουν διασυνδέσεις με τους άλλους παρόχους καθώς τα παλαιά ΚΑΦΑΟ είναι με βίδες και όχι με ρεγκλέτες 3Μ.

  2. #302
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Εχει αρχεια η ΕΕΤΤ που τα ειχαμε δει και στο forum στις ανακοινωσεις που λενε ποιοι παροχοι εχουν αναλαβει περιοχες αναλογα και το A/K που ανηκουν.
    Αν κρινω λοιπον απο εκει και αν τα λενε σωστα το A/K ΠΑΤΗΣΙΑ δεν θα εχει πριν το 2019, ενω το A/K AΡΥΣ αν θυμαμαι καλα απο το 2018 μαλλον ισως προς το τελος.
    Δεν ξερω τωρα ποια ειδηση ηταν θελει ψαξιμο.
    Επισης το AΡΥΣ το πηρε η vodafone, ενω το ΠΑΤΗΣΙΑ η wind, οποτε μην ελπιζουμε πολυ....γιατι με την ελπιδα θα μεινουμε!
    ποιο συντομα μου φαινεται οτι θα ερθει η INALAN οποτε θα δουμε αν γινει αυτο FFTH και μαλιστα 100mbps.
    Αν και με VDSL vectoring μπορει να εχει 100 καιι ακουσα και για 200 σε συγκεκριμενες συνθηκες. Δεν ξερω να τα εξηγησω τεχνικα.

  3. #303
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Καμια ειδηση δεν θελει ψαξιμο, ουτε υπαρχει κατι νεο εδω - δεν χρειαζεται να λεμε τα ιδια και τα ιδια.
    Ειναι απλου τυπου καφαο που αντικαθιστα ο ΟΤΕ για να βαλει καμπινες η Vodafone.

  4. #304
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά σας έχω τρελό νέο!!

    Διάβασα εδώ ότι η Αθήνα (δήμος) μπορεί να είναι έτοιμη από την Wind στο τέλος του 2018!
    ( H Wind το έγραψε..)

    https://www.adslgr.com/forum/threads...71#post6283371

    Μακάρι να κάνει το θαύμα της η Wind!

  5. #305
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, και μεχρι να παρουν ρευματα και να δωσουν υπηρεσιες κτλ κτλ θα παρουμε σαν τελικοι χρηστες το 2019....
    κατι τετοιο ειχα καταλαβει απο την αρχη εγω.
    Μακαρι βεβαια να εχουμε μεσα στο 2018! αν και ειναι μακρια ακομα δυστυχως.
    Φετος θα την βγαλουμε με τα λιγοτερα απο 10....και βαριεμαι συνεχεια να πειραζω το SNR για να φτασω και τα 11...

  6. #306
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως η Wind από 2019 Q2 το πήγε 2018 Q4 ..

    καλό είναι και αυτό..

  7. #307
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, ναι αμα ειναι ετσι! αντε αλλοι θα εχουν 100 mbps και μπορει και 200 και εμεις ακομα με ADSL 10....τι να πεις!

  8. #308
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Περιοχή
    ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, ναι αμα ειναι ετσι! αντε αλλοι θα εχουν 100 mbps και μπορει και 200 και εμεις ακομα με ADSL 10....τι να πεις!
    Και καλά είσαι !!! Με την Vodafone μια από τα ίδια, πάλι κάτω, βαρέθηκα να διαμαρτύρομαι.

    Περνούσα με το αυτοκίνητο, νομίζω ότι περνούσαν οπτικές ίνες στην οδό Παρασκευα, προς Κυψέλη, το φρεάτιο στην Παρασκευα-Δοϊράνης-Παλληκαριδη. Πριν 2 χρόνια το είχαν περάσει από Δοϊράνης->Παλληκαριδη->Γιαλουρου->Αγίου Γεωργίου->... και τερμάτισαν Βριλησσού, το φρεάτιο έξω από studio

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ScreenShot_20171124194157.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  70,4 KB 
ID: 188620
    INALAN 100/100 Mbps + VODAFONE + OTE Rural 37,49/10,43 Mbps

  9. #309
    Εγγραφή
    17-04-2016
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Nikofore και εσύ ομοιοπαθείς στο Α.Κ Πατησίων;

    Ελπίζω να βγουν πιο γρήγορα τα έργα γιατί με 10mbps μέχρι το 2019 δεν θα την παλέψω, με βλέπω είτε να μετακομίζω είτε να βάζω Cosmote Home speed booster και ας έχει Data Cap.

    Πάντως υπάρχει μια κινητκότητα, κοντά στο σταθμό της Αττικής (που από ότι βλέπω ανήκει στο Α/Κ Πατησιων) έχουν σκάψει και έχουν βάλει και τις βάσεις για τα νέα κουτιά.

    Ο χρόνος θα δείξει. Εσύ τουλάχιστον (αν κατάλαβα καλά) είσαι και κοντά στην περιοχή που καλύπτει η Inalan, άρα έχεις μια ελπίδα ακόμα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από piratx_mac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα μια βολτα χθες βραδυ και μετρησα πολλα τετοια κουτια κοντα στην πλατεια. Κασταλιας, Κερκυρας και εκει γυρω εχει 5-6 διαφορετικα.

    Λετε να μεινει λιγος χρονος πια; Ελπιζω για Χριστουγεννα.
    Δεν είναι VDSL καμπίνα αυτή δυστυχώς. Οι VDSL καμπίνες είναι μεγάλες, δίφυλλες ή τρίφυλλες.

    Αυτό είναι ΚΑΦΑΟ παλαιού τύπου.

    Και εγώ έτσι χάρηκα όταν είδα το ίδιο στην γειτονιά μου πέρσι αλλά τίποτα...

  10. #310
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnTehGreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nikofore και εσύ ομοιοπαθείς στο Α.Κ Πατησίων;
    Ελπίζω να βγουν πιο γρήγορα τα έργα γιατί με 10mbps μέχρι το 2019 δεν θα την παλέψω, με βλέπω είτε να μετακομίζω είτε να βάζω Cosmote Home speed booster και ας έχει Data Cap.
    Πάντως υπάρχει μια κινητκότητα, κοντά στο σταθμό της Αττικής (που από ότι βλέπω ανήκει στο Α/Κ Πατησιων) έχουν σκάψει και έχουν βάλει και τις βάσεις για τα νέα κουτιά.
    Ο χρόνος θα δείξει. Εσύ τουλάχιστον (αν κατάλαβα καλά) είσαι και κοντά στην περιοχή που καλύπτει η Inalan, άρα έχεις μια ελπίδα ακόμα.
    καλημερα! ναι δυστυχως! καποτε εβλεπα 13.5 mbps πριν χρονια, πλεον και το 11 ειναι δυσκολο, τωρα επεσε κατω απο 10 αλλα εχει ανεβασμενο SNR πρεπει ομως να αλλαξω modem για να το πειραξω και παλι 11 με το ζορι παει οριακα το SNR.
    εδω κοντα δεν εχω δει εργα τιποτα, εκει που λες ειναι σιγουρα Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ?
    η INALAN εχει στον χαρτη της εδω κοντα μου αλλα για 2 τετραγωνα δεν με φτανει, ρωτησα ομως και θα ερθει και εδω, αλλα δεν ξερουν ποτε.

  11. #311
    Εγγραφή
    17-04-2016
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Άσε, εγώ ευτυχώς λόγο του ότι είμαι σχετικά κοντά στο Α/Κ πιάνω τον απίστευτο αριθμό των 15mbps

    Τα έργα που είδα είμαι αρκετά σίγουρος ότι είναι στο ΑΚ Πατησίων.

    Θα δούμε σύντομα. Εσύ πάντως έχε την inalan στο μυαλό σου γιατί ακόμα και αν δεν είσαι εντός κάλυψης καλύπτουν και σπίτια μέχρι και 200 μέτρα μακριά. Μπορεί να σε βολεύει.

    Εγώ πια μόνο από VDSL από ΑΚ μπορώ να ελπίζω, 30αρι πάντα γιατί η απόσταση είναι μακριά για 50αρι.

  12. #312
    Εγγραφή
    12-09-2014
    Περιοχή
    ΑΝΩ ΚΥΨΕΛΗ
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    200000/200000
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! ναι δυστυχως! καποτε εβλεπα 13.5 mbps πριν χρονια, πλεον και το 11 ειναι δυσκολο, τωρα επεσε κατω απο 10 αλλα εχει ανεβασμενο SNR πρεπει ομως να αλλαξω modem για να το πειραξω και παλι 11 με το ζορι παει οριακα το SNR.
    εδω κοντα δεν εχω δει εργα τιποτα, εκει που λες ειναι σιγουρα Α/Κ ΠΑΤΗΣΙΑ?
    η INALAN εχει στον χαρτη της εδω κοντα μου αλλα για 2 τετραγωνα δεν με φτανει, ρωτησα ομως και θα ερθει και εδω, αλλα δεν ξερουν ποτε.
    Χτες έσβησα την απάντηση της INALAN σχετικά με τον χάρτη κάλυψης και την Κυψέλη. Άγνωστο το πότε, Προς το τέλος του 2016 μου είχαν πει σε τηλεφωνική επικοινωνία ότι είχαν υποβάλει αίτηση στον Δήμο Αθηναίων, κατά τον μήνα Μάιο επικοινώνησα και πάλι μαζί τους να μάθω νέα ως προς το αίτημα, δεν υπήρχαν. Αργότερα έστειλα e-mail ζητώντας πληροφορίες και εκθέτοντας το ιστορικό, η απάντηση ήταν δεν γνωρίζουμε, δεν υπάρχει χρονοδιαγραμμα, θα σας έχουμε στα υπόψιν, το αίτημα σας έχει καταχωρηθεί.

    Και σε αυτή την περίπτωση, «Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι»...
    INALAN 100/100 Mbps + VODAFONE + OTE Rural 37,49/10,43 Mbps

  13. #313
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo1959 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες έσβησα την απάντηση της INALAN σχετικά με τον χάρτη κάλυψης και την Κυψέλη. Άγνωστο το πότε, Προς το τέλος του 2016 μου είχαν πει σε τηλεφωνική επικοινωνία ότι είχαν υποβάλει αίτηση στον Δήμο Αθηναίων, κατά τον μήνα Μάιο επικοινώνησα και πάλι μαζί τους να μάθω νέα ως προς το αίτημα, δεν υπήρχαν. Αργότερα έστειλα e-mail ζητώντας πληροφορίες και εκθέτοντας το ιστορικό, η απάντηση ήταν δεν γνωρίζουμε, δεν υπάρχει χρονοδιαγραμμα, θα σας έχουμε στα υπόψιν, το αίτημα σας έχει καταχωρηθεί.

    Και σε αυτή την περίπτωση, «Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι»...
    Μην περιμενεις απο την Inalan να κανει θαυματα οσο η γραφειοκρατια ζει και βασιλευει.
    Οταν μαθουμε να ψηφιζουμε τους δημαρχους μας με τα σωστα κριτηρια, τοτε το ξανασυζηταμε.

  14. #314
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geo1959 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες έσβησα την απάντηση της INALAN σχετικά με τον χάρτη κάλυψης και την Κυψέλη. Άγνωστο το πότε, Προς το τέλος του 2016 μου είχαν πει σε τηλεφωνική επικοινωνία ότι είχαν υποβάλει αίτηση στον Δήμο Αθηναίων, κατά τον μήνα Μάιο επικοινώνησα και πάλι μαζί τους να μάθω νέα ως προς το αίτημα, δεν υπήρχαν. Αργότερα έστειλα e-mail ζητώντας πληροφορίες και εκθέτοντας το ιστορικό, η απάντηση ήταν δεν γνωρίζουμε, δεν υπάρχει χρονοδιαγραμμα, θα σας έχουμε στα υπόψιν, το αίτημα σας έχει καταχωρηθεί.

    Και σε αυτή την περίπτωση, «Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι»...
    Καλημερα, και εγω ρωτησα πριν λιγο και μου ειπαν δεν υπαρχει πλανο, δεν γνωριζουν για τον δημο αυτον και δεν ξερουν αν θα αλλαξει κατι μεσα στο ετος.
    Αν και εγω ρωτησα για το 2018....
    μας βλεπω με κανα υβριδικο δλδ 4G μαζι με ADSL.... ή βρισκουμε φιλο να εχει και ασυρματη εξωτερικη ζευξη αν βλεπομαστε ταρατσα-ταρατσα σε dual polarity N και τα σχετικα!

  15. #315
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.396
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Αν δεν λυθεί το θέμα με το Γαλάτσι δεν πρόκειται να περάσουν στην Κυψέλη. Άσε που πρέπει να μιλήσουν και με Δ. Αθηναίων. Για να δούμε τι θα ζητήσουν.

Σελ. 21 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας