Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 60
  1. #16
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.400
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπα είμαι καπιτάλας
    Ε, ένας λόγος παραπάνω να πας εκεί λοιπόν


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως ένα ακόμη faoul της Canonical σε μια σειρά λαθών
    Μην το βλέπεις έτσι, επιχείρηση είναι, δεν τη συνέφερε οικονομικά, το έκλεισε. Απλά σίγουρα είναι άβολο για τους υπάρχοντες χρήστες.

  2. #17
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Για το λόγο αυτό επιμένουμε στην προώθηση καθαρά κοινωτικών διανομών, μακριά από τα δεσμά εταιρειών

  3. #18
    Εγγραφή
    05-10-2011
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30 Mbps / 5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω dropbox που παίζει οκ σε linux, αλλά ο client είναι δέσμιος σε άλλον λογαριασμό της δουλειάς, θα χρησιμοποιήσω Box με webdav έχω 3 λογαριασμούς εκεί έτσι και αλλιώς.

    Έχεις υπόψη κάποιο άλλο cloud με lnux client ?
    Για το google drive, υπάρχει το insync:

    https://www.insynchq.com
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος developer : 03-04-14 στις 16:23.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-10-2003
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 150 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7590
    Κρίμα, χρησιμοποιώ και εγώ το ubuntu one σε netbook μου με ubuntu και ήταν πραγματικά πολύ καλή υπηρεσία αλλά δεν άντεξε στον υψηλό ανταγωνισμό υπηρεσιών τού είδους...
    Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr

  5. #20
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Στο καλό και να μας γράφει
    Μετά τον καταιγισμό από όλους τους δοκιμάστε το δικό μας - είναι καλύτερο - μεγαλύτερο - μακρύτερο αρχίζει επιτέλους να πηγαίνει ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του
    Μετά τη Sugarsync το UbuntuONE και να δούμε ποιος θα ακολουθήσει. Πρόσφατα παρατήρησα ότι και στον λογαριαμό που έχω στο cloud+ (huawei) δεν έχω πρόσβαση

    Το UbuntuONE βασίστηκε μάλλον στην λάθος πρόβλεψη για streaming μουσικής ελπίζοντας μάλλον ότι θα κάνει πωλήσεις από το δικό της Music Store
    Σε μια εποχή που βγαίνουν κινητά χωρίς κάρτα μνήμης και οι χρήστες θέλουν να έχουν διαθέσιμα τα mkv και τα avi τους, οι εταιρίες οπισθοδρομούν και σε αφήνουν να ανεβάζεις μόνο μουσική και μάλιστα αγορασμένη από αυτούς, άντε και τα txt αρχεία σου
    Χωρίς webdav χωρίς ftp μέ limit στο μέγεθος των αρχείων, χωρίς file sharing, επιτρέπουν μόνο τρεις ταυτόχρονες συνδέσεις από έναν λογαριασμό, με μόλις 2 και 5 gb χώρο καί αρκετά άλλα τεχνάσματα

    Που πα ρε Καραμήτρο; στο 2014 είμαστε.
    Αν δεν μπορείς να δώσεις μια ολοκληρωμένη υπηρεσία έχασες

    Κατασκευαστές λειτουργικών Microsoft,Google,ubuntu,Apple,Amazon αλλά και κατασκευαστές κινητών xiaomi,huawei,samsung,asus έχουν η κάθε μια το δικό τους cloud χωρίς να υπάρχει ακόμη στην αγορά ένας cliend που ενοποιεί τον χώρο από κάθε cloud
    Έτσι σκοτώσανε την ιδέα του cloud
    Γιατί αν σε κάθε συσκευή/λειτουργικό πρέπει να χρησιμοποιώ την δική του πρόταση τότε τί στο καλό το θέλω το cloud; Εγώ θέλω έναν χώρο προσβάσιμο από παντού αλλιώς δεν έχει νόημα

    Ερώτηση: Και αυτοί που αγοράσανε μουσική από την Ubuntu One τι γίνονται; Θα τους αφήσει να κατεβάσουν τα αρχεία που αγόρασαν;

  6. #21
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το λόγο αυτό επιμένουμε στην προώθηση καθαρά κοινωτικών διανομών, μακριά από τα δεσμά εταιρειών
    Συμφωνώ και επαυξάνω Χ 1000! ένας λόγος που παράτησα το ubuntu και προτίμησα καθαρό debian ή LMDE (πριν πάω σε Arch). Aλλά συμφωνώ με τον nnn γιατί όποιος δουλεύει με ubuntu σίγουρα τον βόλευε περισσότερο απο οτιδήποτε άλλο. Δυστυχώς ο ανταγωνισμός το έφαγε, ας ελπίσουμε για την Cannonical μη γίνει το ίδιο και με το ubuntu touch λειτουργικό της σε κινητά και tablets.

  7. #22
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατασκευαστές λειτουργικών Microsoft,Google,ubuntu,Apple,Amazon...
    Το Ubuntu δεν είναι κατασκευαστής λειτουργικού, είναι το ίδιο το λειτουργικό. Η εταιρεία που το αναπτύσει ονομάζεται Canonical.

  8. #23
    Εγγραφή
    21-06-2005
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    913
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά τις τιμές που έβαλε η google στον χώρο της, βλέπω να πολλαπλασιάζονται οι ειδήσεις αυτές.
    αυτό ακριβώς, όλα τα άλλα πλέον φαίνονται πολύ ακριβά

  9. #24
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το λόγο αυτό επιμένουμε στην προώθηση καθαρά κοινωτικών διανομών, μακριά από τα δεσμά εταιρειών
    Ποιά καθαρά κοινοτική διανομή λοιπόν προσφέρει δωρεάν cloud υπηρεσία;
    Γιατί αν δεν υπάρχει κάποια, το επιχείρημα είναι άκυρο όσο δεν πάει. Μπορεί να υπάρχουν 1.000 λόγοι να προτιμήσεις μια κοινοτική διανομή, αλλά το πώς το γεγονός πως η Canonical προσέφερε μια εμπορική υπηρεσία την οποία τώρα αποσύρει είναι ένας από αυτούς τους λόγους (και μάλιστα Ο λόγος), με ξεπερνά.

  10. #25
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά καθαρά κοινοτική διανομή λοιπόν προσφέρει δωρεάν cloud υπηρεσία;
    Γιατί αν δεν υπάρχει κάποια, το επιχείρημα είναι άκυρο όσο δεν πάει. Μπορεί να υπάρχουν 1.000 λόγοι να προτιμήσεις μια κοινοτική διανομή, αλλά το πώς το γεγονός πως η Canonical προσέφερε μια εμπορική υπηρεσία την οποία τώρα αποσύρει είναι ένας από αυτούς τους λόγους (και μάλιστα Ο λόγος), με ξεπερνά.
    Μα δεν επιλέγεις διανομή για τις cloud υπηρεσίες της. Υπάρχουν πολύ σοβαρότερα κριτήρια. Επιπλέον το Ubuntu One (όπως και το Dropbox) είναι διαθέσιμα και σε κοινοτικές διανομές (όπως το Arch).

  11. #26
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ερώτηση: Και αυτοί που αγοράσανε μουσική από την Ubuntu One τι γίνονται; Θα τους αφήσει να κατεβάσουν τα αρχεία που αγόρασαν;
    δεν νομιζω να ναι και πολλοι...

  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω dropbox που παίζει οκ σε linux, αλλά ο client είναι δέσμιος σε άλλον λογαριασμό της δουλειάς, θα χρησιμοποιήσω Box με webdav έχω 3 λογαριασμούς εκεί έτσι και αλλιώς.

    Έχεις υπόψη κάποιο άλλο cloud με lnux client ?
    www.copy.com, αλλά έχει μερικά απογοητευτικά bugs που κολλάνε το refresh, που με ανάγκασαν να σταματήσω να το χρησιμοποιώ.

  13. #28
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.083
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά καθαρά κοινοτική διανομή λοιπόν προσφέρει δωρεάν cloud υπηρεσία;
    Γιατί αν δεν υπάρχει κάποια, το επιχείρημα είναι άκυρο όσο δεν πάει. Μπορεί να υπάρχουν 1.000 λόγοι να προτιμήσεις μια κοινοτική διανομή, αλλά το πώς το γεγονός πως η Canonical προσέφερε μια εμπορική υπηρεσία την οποία τώρα αποσύρει είναι ένας από αυτούς τους λόγους (και μάλιστα Ο λόγος), με ξεπερνά.
    Δεν νομίζω να το κάνει καμια άλλη διανομή!!. Χρειάζεται χρήμα για αυτά τα πράγματα και όχι καλή θέληση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #29
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο καλό και να μας γράφει
    Μετά τον καταιγισμό από όλους τους δοκιμάστε το δικό μας - είναι καλύτερο - μεγαλύτερο - μακρύτερο αρχίζει επιτέλους να πηγαίνει ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του
    Μετά τη Sugarsync το UbuntuONE και να δούμε ποιος θα ακολουθήσει. Πρόσφατα παρατήρησα ότι και στον λογαριαμό που έχω στο cloud+ (huawei) δεν έχω πρόσβαση

    Το UbuntuONE βασίστηκε μάλλον στην λάθος πρόβλεψη για streaming μουσικής ελπίζοντας μάλλον ότι θα κάνει πωλήσεις από το δικό της Music Store
    Σε μια εποχή που βγαίνουν κινητά χωρίς κάρτα μνήμης και οι χρήστες θέλουν να έχουν διαθέσιμα τα mkv και τα avi τους, οι εταιρίες οπισθοδρομούν και σε αφήνουν να ανεβάζεις μόνο μουσική και μάλιστα αγορασμένη από αυτούς, άντε και τα txt αρχεία σου
    Χωρίς webdav χωρίς ftp μέ limit στο μέγεθος των αρχείων, χωρίς file sharing, επιτρέπουν μόνο τρεις ταυτόχρονες συνδέσεις από έναν λογαριασμό, με μόλις 2 και 5 gb χώρο καί αρκετά άλλα τεχνάσματα

    Που πα ρε Καραμήτρο; στο 2014 είμαστε.
    Αν δεν μπορείς να δώσεις μια ολοκληρωμένη υπηρεσία έχασες

    Κατασκευαστές λειτουργικών Microsoft,Google,ubuntu,Apple,Amazon αλλά και κατασκευαστές κινητών xiaomi,huawei,samsung,asus έχουν η κάθε μια το δικό τους cloud χωρίς να υπάρχει ακόμη στην αγορά ένας cliend που ενοποιεί τον χώρο από κάθε cloud
    Έτσι σκοτώσανε την ιδέα του cloud
    Γιατί αν σε κάθε συσκευή/λειτουργικό πρέπει να χρησιμοποιώ την δική του πρόταση τότε τί στο καλό το θέλω το cloud; Εγώ θέλω έναν χώρο προσβάσιμο από παντού αλλιώς δεν έχει νόημα

    Ερώτηση: Και αυτοί που αγοράσανε μουσική από την Ubuntu One τι γίνονται; Θα τους αφήσει να κατεβάσουν τα αρχεία που αγόρασαν;
    Moνα ζυγα, δεν γινεται.

    Σε αλλο νημα θα γραψεις για την ιδιωτικοτητα σου, οταν τα εχεις ολα σε ενα, και εδω θα παραπονεθεις γιατι υπαρχουν επιλογες. (τυχαια αναφερω εσενα)

    Μainstream επιλογες υπαρχουν, συγνωμη αλλα εσεις φταιτε που δωσατε προσοχη σε προιον/υπηρεσια της canonnical.

  15. #30
    Εγγραφή
    16-01-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Netgear Nighthawk R7000
    In April 2012, when Google Drive launched , Google said, "The team is working on a sync client for Linux." In May 2013, the update was, "The team is still working on it." I asked for another update and got it Sunday: Google doesn't "have anything new to share at this time in terms of timing."
    http://www.cnet.com/news/google-driv...ence-patience/
    Must be a reason why Im king of my castle

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-14, 15:54
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-14, 23:10
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-13, 20:14
  4. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-13, 14:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας