Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 50
  1. #16
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.522
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Την καλημέρα μου και καλη εβδομαδα σε ολους.

    από αυτά που εχω στα χερια μου αυτή τη στιγμη.

    Tp-link 5110g παρομοιο με το 5210g αλλα χωρις την κεραια +12db

    Από το μενου επιλεγεις 20,23,26 με αλλα λογια 100, 200, 400 mw .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture-2.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  32,0 KB 
ID: 137740

    Παρακατω Air Grid M2HP με Firmware 5.5.6 και επιλογή χωρας Ελλαδα

    εξοδο 28 δηλαδή 631mw για την ακριβεια πριν τα + 16db της κεραιας

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture-2.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  80,1 KB 
ID: 137742

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture-3.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  68,8 KB 
ID: 137743

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture-version.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  14,9 KB 
ID: 137741

    συμφωνα τωρα με το πρωτο μου μηνυμα και με την τελευταια αναβαθμιση αν επιλεξεις Ελλαδα

    τοτε τελος το <παραπανισιο Power>.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-06-2014
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    παιδια λιγο βοηθεια για το 5210 νεοs στο forum.εχω την συγκεκριμενη κεραια περιπου 2 μηνεs και επαιρνα ιντερνετ απ σπιτι ξαδερφου ελα ομωs που εφυγε τωρα και το εκοψε,τωρα υπαρχει εδω ενα free thomson αλλα μολιs συνδεομαι με παει στο μενου του ρουτερ,πωs γινετε αυτο?ξερω οτι εχουν την ιδια ip. πωs αλλαζουμε τιν ip του τπ λινκ? και τι βαζω? το dhcp να ειναι ενεργο?και τι βαζουμε εκει?στην αυτοματη αποδοση εχω 192.168.1.100.μασκα 255.255.255.0 σε τι ip να βαλω την κεραια?τωρα εχει 192.168.1.254 ιδια με το ρουτερ τηs forthnet..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sfaira79 : 22-06-14 στις 15:30.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sfaira79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια λιγο βοηθεια για το 5210 νεοs στο forum.εχω την συγκεκριμενη κεραια περιπου 2 μηνεs και επαιρνα ιντερνετ απ σπιτι ξαδερφου ελα ομωs που εφυγε τωρα και το εκοψε,τωρα υπαρχει εδω ενα free thomson αλλα μολιs συνδεομαι με παει στο μενου του ρουτερ,πωs γινετε αυτο?ξερω οτι εχουν την ιδια ip. πωs αλλαζουμε τιν ip του τπ λινκ? και τι βαζω? το dhcp να ειναι ενεργο?και τι βαζουμε εκει?στην αυτοματη αποδοση εχω 192.168.1.100.μασκα 255.255.255.0 σε τι ip να βαλω την κεραια?τωρα εχει 192.168.1.254 ιδια με το ρουτερ τηs forthnet..
    Ο κάτοχος του free thomson το ξέρει ότι προσπαθείς να συνδεθείς σ' αυτόν;;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    22-06-2014
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ναι φιλε μου ειναι ιντερνετ καφε και το εχει free ολοι ειναι συνδεδεμενοι σ αυτον,το καλο ειναι οτι συνδεομαι,αλλα αυτοματωs η κεραια με παει στο μενου του thomshon
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sfaira79 : 22-06-14 στις 16:56. Αιτία: .

  5. #20
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BillyVan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ενημερωση σας να ξερετε οτι αν κανετε update firmware η ισχυς θα πεσει στα νομιμα για την Ελλαδα όρια.

    Αν το ap εχει εξοδο 500mw και κερδος κεραιας 12db τοτε με το νεο firmware θα πεσει η ισχυ σε επιπεδο των 6mw ναι δε διαβασατε λαθος.

    6 mw και για την ακριβεια 6,2 mw. Αυτη η ισχυ σε συνδιασμο με το κερδος της κεραιας μας δινουν 100mw νομιμης εκπομπης στην ΕΛΛΑΔΑ.


    Συμβουλη πρωτη, μην αναβαθμιζετε χωρις σοβαρο λογο! Υπαρχει περιπτωση να μην μπορεσετε να επιστρεψετε σε παλαιοτερη εκδοση firmware.

    Μπορει εκει που παιζει το link σας μια χαρα με την αναβαθμιση του firmware να το χασετε!

    Συμβουλη δευτερη με επιφυλαξη .... επιλεξτε Κυπρο ή USA ΠΡΙΝ την αναβαθμιση!!! ή και κατα την πρωτη φορα λειτουργιας του ap.

    παρακατω ενα link με calculator για το wifi σας

    Κώδικας:
    http://www.wifinerd.com/wifi-calculators.html


    Παρακατω βαζω ενδεικτικα απο κανα 2 προιοντα τις αλλαγες που γινονται με τα νεα firmware.

    Αν θελετε μπορειτε να προσθεσετε παρακατω κι αλλα προιοντα που συμβανει το ιδιο γεγονος.


    TP-Link

    Κώδικας:
    http://www.tp-link.com/lk/support/download/?model=TL-WA5210G&version=V1#tbl_j

    στην τελευταια εκδοση

    Modify transmisson power per region to compliant with regional regulations.

    στην προτελευταια

    Meet CE certification, lower transmit power
    ========================================================================

    Ubnt

    Κώδικας:
    http://dl.ubnt.com/firmwares/XN-fw/v5.5.8/changelog.txt


    AirOS V Firmware Revision History
    ====================================================================
    Supported products

    * Bullet M2/M5/Titanium
    * Rocket M2/M2 Titanium/M3/M365/M900/M5/M5 GPS/M5 Titanium/M6
    * NanoStation M2/M3/M365/M5/M6
    * NanoStation Loco M2/M900/M5
    * NanoBridge M2/M3/M365/M900/M5
    * AirGrid M2/M5/HP/HP New
    * PowerBridge M3/M365/M5/M10
    * PicoStation M2
    * AirRouter/HP
    * PowerAP N

    αλλαγες


    Version 5.5.8-Service Release (January 23, 2014)
    ----------------------------------------------

    Regulatory updates:
    - New: Regulatory changes for Greece
    - New: Regulatory changes for Thailand
    - New: Add Croatia under EU regulatory rules
    - New: Split Serbia and Montenegro
    - New: Remove Compliance Test mode
    - New: Lock selected country for all EU countries/Switzerland. Reset to factory defaults is required to order to change country
    - New: Available frequency list is updated for UK when operating in 30MHz channel widthVersion 5.5.6-Service Release (June 03, 2013)



    Version 5.5.6-Service Release (June 03, 2013)

    Regulatory updates:
    - New: Lock country code for Ukraine
    - Fix: Rocket M5 Titanium: DFS band unlock with authorisation key
    - Fix: Remove DFS enable/disable option for EU/Switzerland, turn DFS ON after FW upgrade
    - Fix: Update maximum EIRP from 20dBm to 23dBm for EU countries (indoor range)
    - Fix: Update maximum EIRP from 20dBm to 23dBm for Vietnam (in frequency range 5150-5350 MHz)
    - Fix: Regulatory update for Norway (5GHz band frequencies and EIRP limits update)
    Αν δεν κάνω λάθος σε airgrid και nanobeam/nanobrige μπορείς να επιλέξεις feed only και να έχεις (όλα?) τα db που είχες και στις προηγούμενες εκδόσεις
    Αλλα με τα nanostation κλπ πια η έκδοση που πρέπει να φοράμε για να μην έχουμε περιορισμούς?
    Μήπως XM-v5.5.build12536.bin ??

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Με την επιλογή "Feed only - 3dBi" απλά για την μέγιστη ισχύ που ισχύει σε κάθε χώρα, το firmware αφαιρεί μόνο 3dBi καθώς θεωρεί ότι δεν υπάρχει το Reflector (που του αυξάνει το κέρδος) αλλά μόνο το Feed.
    Αν δεν θέλεις τον περιορισμό, ψάξε για την έκδοση 5.5.4.

    Όμως αν θέλεις να υπερβείς τα νόμιμα όρια, κάλλιστα επέλεξε την Αμερική, αλλά δε θα χρησιμοποιείς τα κανάλια 12 και 13.

  7. #22
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Οπότε με το feed only χάνουμε κάποια λίγα db παραπάνω (από το max που μπορεί να δώσει το μηχάνημα) τα οποία μπορεί να είναι 100mw η και παραπάνω?
    Ρωτάω εγκυκλοπαιδικά καθώς τώρα δεν έχω κοντά μου τα σχετικά μηχανήματα.
    Αυτό με την Αμερική παίζει με ότι έκδοση και να έχεις η μιλάς για την 5.5.4 ?
    Ενημερωτικά σε dd-wrt παίζει και με Βολιβία (για κάτι ακόμα καλύτερο ενημερώστε γιατί με τα τελευταία firmware έχει κολλήσει στα 21db
    και αν δεν κάνω λάθος "φαίνεται" να ανέβαινε αν χρειαζόταν και στα 23db (με Βολιβία) το Tp-link 842nd κλπ

  8. #23
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για τους 2,4GHz η νόμιμη ισχύ στη χώρα μας είναι 100mW (20dBm), συνολική ισχύ εκπομπής, δηλαδή έξοδος πομπού* (dBm) + κέρδος κεραίας (dBi).
    Σε μια Airgid με κέρδος 16dBi, από το προτελευταίο firmware (5.5.6) η συσκευή ρίχνει αυτόματα την έξοδο του πομπού στα 4dBm, ώστε μαζί με το κέρδος να έχουμε νόμιμα μέγιστη συνολική ισχύ 20dBm.
    Βάζοντας την επιλογή "Feed only - 3dBi" για την ίδια Airgrid, η έξοδος του πομπού ανεβαίνει στα 17dbm και αν δεν έχουμε αφαιρέσει τον ανακλαστήρα, η μέγιστη συνολική ισχύ εκτοξεύεται στα 43 33dBm (~20 2Watts).

    H αλλαγή χώρας υπήρχε ανέκαθεν. Απλά με την τελευταία έκδοση (5.5.8) κλειδώνει η επιλογή στις ευρωπαϊκές χώρες και για να γίνει αλλαγή πρέπει να κάνουμε factory reset στη συσκευή και επαναρρύθμιση από την αρχή. To ίδιο συνέβη και με ΗΠΑ, Καναδά σε παλαιότερο firmware (5.3.5?). Όχι και το πιο βολικό για συχνές αλλαγές.

    * Σημείωση: Η μέγιστη ισχύς εξόδου το πομπού αλλάζει ανά μοντέλο και για την Airgrid του παραδείγματος μπορεί να φθάσει έως τα 25dbm, αν το επιτρέπει κάποια χώρα.

    Edit: [ Έκανα λάθος πρόσθεση και το διόρθωσα. ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jkoukos : 01-09-14 στις 21:14.

  9. #24
    Εγγραφή
    06-08-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Να προσθεσω μια πληροφορια ως νεος κατοχος του 7210n ν2. Η επιλογη usa δινει 19 dbi και η cyprus νομιζω λιγοτερο (δεν το εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη). Οποιος χρειαζεται τα 27dbi μπορει να επιλεξει το Καταρ ως χωρα. Εγω προσωπικα δεν το χρειαστηκα και το ρυθμισα στα 19. Ελπιζω να ειμαι στα νομιμα ορια, μιας και δεν εχω καταλαβει το ολο θεμα με τις προσθεσεις dbi.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για τους 2,4GHz η νόμιμη ισχύ στη χώρα μας είναι 100mW (20dBm) συνολική ισχύ εκπομπής (EIRP), δηλαδή έξοδος πομπού* (dBm) + κέρδος κεραίας (dBi).
    Στο 5210 το κέρδος της κεραίας είναι 12dBi, άρα οποιαδήποτε ρύθμιση ισχύος πάνω από τα 8dBm είναι έξω από τα νόμιμα όρια.

  11. #26
    Εγγραφή
    06-08-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους 2,4GHz η νόμιμη ισχύ στη χώρα μας είναι 100mW (20dBm) συνολική ισχύ εκπομπής (EIRP), δηλαδή έξοδος πομπού* (dBm) + κέρδος κεραίας (dBi).
    Στο 5210 το κέρδος της κεραίας είναι 12dBi, άρα οποιαδήποτε ρύθμιση ισχύος πάνω από τα 8dBm είναι έξω από τα νόμιμα όρια.
    Αμαν. Καλα που το ειπες. Νομιζα οτι στο 19dbm που δινει ως επιλογη για Ελλαδα, εννοουσαν συνολικη ισχυ . Αρα , αγνοω την επιλογη των 19dbm που μου δινει ως Ελλαδα και την μειωνω στα 8. Η αποσταση ληψης σηματος , θα μειωθει?

  12. #27
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εξαρτάται τη άλλη θέση που κάνει εκπομπή. Αν μιλάμε για παρόμοιο εξωτερικό ΑΡ σαν το 5210, τότε μπορεί να παίξει σταθερά έως και περίπου 10 χλμ, αλλά με μειωμένη ταχύτητα ανάλογα την απόσταση και άλλους παράγοντες.
    Αν όμως αναφέρεσαι σε εσωτερικές συσκευές σαν των παρόχων, πάμε σε πολύ μικρές αποστάσεις.

  13. #28
    Εγγραφή
    06-08-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται τη άλλη θέση που κάνει εκπομπή. Αν μιλάμε για παρόμοιο εξωτερικό ΑΡ σαν το 5210, τότε μπορεί να παίξει σταθερά έως και περίπου 10 χλμ, αλλά με μειωμένη ταχύτητα ανάλογα την απόσταση και άλλους παράγοντες.
    Αν όμως αναφέρεσαι σε εσωτερικές συσκευές σαν των παρόχων, πάμε σε πολύ μικρές αποστάσεις.
    Η ερωτηση κλειδι ειναι η εξης : Το εσωτερικο router με το οποιο συνδεομουν με τα 19 και βρισκεται κοντα στα 200μ, , θα το πιανω με τα 8? Και εαν επιλεξω να μην εκπεμπω καθολου ασυρματα (το 7210n δινει αυτη τη δυνατοτητα), παρα μονο να συνδεομαι ενσυρματα, τοτε εξακολουθουν τα 19 , να ειναι εκτος νομιμων οριων?

  14. #29
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η ισχύς εκπομπής έχει να κάνει με την απόσταση που μπορεί να διανύσει το σήμα ώστε να γίνει λήψη του.
    Δεν έχει καμία επίδραση πόσο καλά λαμβάνεις εσύ μια άλλη ασύρματη εκπομπή.
    Στην περίπτωσή σου θα λαμβάνεις το ίδιο το άλλο σήμα. Αυτό που ίσως αλλάξει, είναι πόσο καλά θα σε πιάνει η άλλη συσκευή ώστε να επιτευχθεί ζεύξη.

    To 7210 έχει μόνο μια θύρα δικτύου, έτσι ώστε:
    α. Είτε να παίρνει ενσύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ασύρματα (ΑP mode).
    β. Είτε να παίρνει ασύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ενσύρματα (Client mode).
    γ. Είτε να παίρνει ασύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ασύρματα και ενσύρματα (repeater mode).

    Αν εσύ του κλείσεις το ασύρματο, θα έχεις μια συσκευή που δεν θα κάνει τίποτα από τα παραπάνω.

  15. #30
    Εγγραφή
    06-08-2014
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ισχύς εκπομπής έχει να κάνει με την απόσταση που μπορεί να διανύσει το σήμα ώστε να γίνει λήψη του.
    Δεν έχει καμία επίδραση πόσο καλά λαμβάνεις εσύ μια άλλη ασύρματη εκπομπή.
    Στην περίπτωσή σου θα λαμβάνεις το ίδιο το άλλο σήμα. Αυτό που ίσως αλλάξει, είναι πόσο καλά θα σε πιάνει η άλλη συσκευή ώστε να επιτευχθεί ζεύξη.

    To 7210 έχει μόνο μια θύρα δικτύου, έτσι ώστε:
    α. Είτε να παίρνει ενσύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ασύρματα (ΑP mode).
    β. Είτε να παίρνει ασύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ενσύρματα (Client mode).
    γ. Είτε να παίρνει ασύρματα μια σύνδεση και να την μοιράζει ασύρματα και ενσύρματα (repeater mode).

    Αν εσύ του κλείσεις το ασύρματο, θα έχεις μια συσκευή που δεν θα κάνει τίποτα από τα παραπάνω.
    Τωρα με μπερδεψες...Μεσα στην εβδομαδα εστησα το 7210n . Σαν AP Client Router μου εδωσε ενσυρματα στο pc και εφτιαξε ενα ασυρματο δικτυο το οποιο επιανα με ενα ταμπλετ. Μου εδωσες οδηγιες ωστε να σταματησει να εκπεμπεται ασυρματα το δικτυο και να συνδεομαι μονο ενσυρματα. Και πραγματι αυτο εγινε. Για αυτο δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι αν κλεισω το ασυρματο , η συσκευη δεν θα κανει αυτα που επρεπε να κανει.
    υ.γ. στα λεω ολα αυτα λογω του οτι , θελω πολυ να ειμαι στα νομιμα ορια, μιας και με τους γειτονες δεν εχω και την καλυτερη σχεση . Εχω το φοβο της καταγγελιας. Εαν εγω , γυριζοντας , βαλω το νομιμο και δεν λαμβανω το δικτυο που ηδη ελαμβανα, η συσκευη θα μου ειναι τελειως αχρηστη. Γι'αυτο το λογο ζηταω την ενημερωση, ωστε να κανω το ταξιδι να την επιστρεψω πριν να περασουν 14 ημερες.......και οτι μου δωσει πισω το καταστημα.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-14, 15:05
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-14, 22:18
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-13, 11:35
  4. Τραγικό αλλά και ..........ευχάριστο ! !
    Από cuprakatos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-13, 13:48
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-13, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας