Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Game Consoles
    Ιδιαιτέρως αισιόδοξη φαίνεται να είναι η Blizzard, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες, το Diablo III: Reaper of Souls expansion pack κατάφερε να πουλήσει περίπου 2.7 εκατομμύρια αντίγραφα σε διαδικτυακά καταστήματα αλλά και σε εμπόρους λιανικής πώλησης, από την στιγμή που έκανε επισήμως το ντεμπούτο του, το περασμένο Μάρτιο.

    Ο συνιδρυτής και διευθύνων Σύμβουλος της εταιρείας, Mike Morhaime, σε δήλωσή του ανέφερε ότι με το expansion η εταιρεία επιχείρησε να δώσει έμφαση σε εκείνα τα σημεία του παιχνιδιού που όλοι οι φανατικοί gamers παγκοσμίως έχουν αγαπήσει, ενώ εξέφρασε και τον ενθουσιασμό της Blizzard να βλέπει ότι οι αλλαγές είναι καλοδεχούμενες εκ μέρους των χρηστών.

    Υπενθυμίζουμε ότι το παιχνίδι από τον Μάιο του 2012 είχε πουλήσει περίπου 12 εκατομμύρια αντίγραφα μέχρι το τέλος του έτους. Ήταν το παιχνίδι με τις πιο πολλές σε αριθμό προ παραγγελίες στην ιστορία της Blizzard. Πρέπει κλείνοντας να σημειωθεί ότι το expansion είναι διαθέσιμο μόνο για Windows PCs και Mac.

    Πηγή: techspot.com

  2. #2
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    μονο εγώ βλέπω οτι απο τα 12εκ χρηστών μόνο τα 2.7 αποφασισαν να το αγοράσουν γρήγορα; οι άλλοι έχουν παρατήσει το παιχνίδι; περιμένουν να βγούν bugs και θα το αγοράσουν αργότερα;
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-12-2006
    Περιοχή
    Iraklio
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    124
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16500/1023
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΟΧΟΣ
    Router
    Prestige 660HW-61
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ep103855 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο εγώ βλέπω οτι απο τα 12εκ χρηστών μόνο τα 2.7 αποφασισαν να το αγοράσουν γρήγορα; οι άλλοι έχουν παρατήσει το παιχνίδι; περιμένουν να βγούν bugs και θα το αγοράσουν αργότερα;
    Είναι πολύ ακριβό σαν expansion ΙΜΗΟ (39,99€). Μου το έκαναν δώρο, αλλά θα το αγόραζα έτσι κι αλλιώς, όταν έπεφτε η τιμή του σε ένα λογικό επίπεδο δλδ γύρω στα 20€.

  4. #4
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Καλά καλά δεν έχει συμπληρωθεί μήνας, νομίζω τα νούμερα δεν είναι άσχημα. Βέβαια οι φίλοι παραπάνω δεν έχουν άδικο, είναι αρκετά ακριβό.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    σκέτο key από eshops το έβρισκες κάτω από 30 euro, οπότε δεν το λες και τόσο ακριβό...

  6. #6
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκέτο key από eshops το έβρισκες κάτω από 30 euro, οπότε δεν το λες και τόσο ακριβό...
    Εξαρτάται ασφαλώς από την τσέπη του καθενός, αλλά για μένα 30€ μόνο για ένα κλειδί δεν μου ακούγεται καλά. Πάντως αξίζει το πακέτο, το artwork που έχει η Blizzard στα προϊόντα της είναι εξαιρετικό.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    κάτω από 30, όχι 30...

    και πάλι οι περισσότεροι νοιάζονται για το game, όχι το box...

  8. #8
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ep103855 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο εγώ βλέπω οτι απο τα 12εκ χρηστών μόνο τα 2.7 αποφασισαν να το αγοράσουν γρήγορα; οι άλλοι έχουν παρατήσει το παιχνίδι; περιμένουν να βγούν bugs και θα το αγοράσουν αργότερα;
    Είναι απλό. Το diablo 3 είναι η μεγαλύτερη φόλα που έβγαλε ποτέ η blizzard. Tο συγκεκριμένο πέθανε μέσα σε 2 μήνες ενώ τα συνηθισμένα παιχνίδια που βγάζει αντέχουν δεκαετίες (π.χ. starcraft).

    Υπήρξε τόσο μεγάλη απογοήτευση απο τον αρχικό τίτλο που πολλοί ούτε καν νοιάστηκαν να ξανασχοληθούν με το expansion.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από infested Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απλό. Το diablo 3 είναι η μεγαλύτερη φόλα που έβγαλε ποτέ η blizzard. Tο συγκεκριμένο πέθανε μέσα σε 2 μήνες ενώ τα συνηθισμένα παιχνίδια που βγάζει αντέχουν δεκαετίες (π.χ. starcraft).

    Υπήρξε τόσο μεγάλη απογοήτευση απο τον αρχικό τίτλο που πολλοί ούτε καν νοιάστηκαν να ξανασχοληθούν με το expansion.
    Ευτυχως που υπάρχει τόσο μεγάλη απογοητευση... αλλιως θα είχε καταναλώσει η BZ όλες τις πρώτες ύλες του πλανήτη για να καλύψει τη ζήτηση

  10. #10
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    την βλεπω την blizzard να " vanish " ...
    τους στυβει τους υποστηρικτες της και δεν θα της βγει σε καλο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #11
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Το D3 πάει πολύ καλύτερα απο οτι θα έπρεπε με βάση το πόσο καλό είναι. Απλά λέγεται Diablo και βγαίνει απο τη Blizzard οπότε ο κόσμος το αγοράζει. Στην πράξη είναι σαφώς κατώτερο απο τα 2 προηγούμενα. Οι πρόσφατες αλλαγές και το expansion βελτιώνουν κάποια πράγματα και ειδικά η κατάργηση του store βοηθάει πολύ. Δυστυχώς όμως η Blizzard κατέστρεψε ενα εξαιρετικό παιχνίδι και το κακό είναι οτι ο κόσμος δεν την τιμώρησε γι αυτό.
    Κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το CoD που όσο χειρότερο γίνεται τόσο περισσότερο πουλάει.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως το διασκέδασα και το διασκεδάζω αραιά και πού αν και δεν έχω όρεξη για δεύτερο playthrough, όντας (ακόμα!) στο Act III.

    Με τα δεδομένα αυτά, αξίζει το expansion που αν το πάρω θα το κάνω με κάποιο key στα €30;

    Πόση παραπάνω ώρα παιχνιδιού δίνει σε campaign;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #13
    Εγγραφή
    22-04-2012
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως το διασκέδασα και το διασκεδάζω αραιά και πού αν και δεν έχω όρεξη για δεύτερο playthrough, όντας (ακόμα!) στο Act III.

    Με τα δεδομένα αυτά, αξίζει το expansion που αν το πάρω θα το κάνω με κάποιο key στα €30;

    Πόση παραπάνω ώρα παιχνιδιού δίνει σε campaign;
    Αν ειναι να το αγορασεισ μονο για το campaign μην μπεις καν στον κοπο. Σαν επισοδειο feeler ειναι σε σειρα που βλεπεις χρονια. Εγω προσωπικα απογοητευτικα αρκετα απο το σεναριο και το θεωρησα πολυ προχειρο. Αν απο την αλλη το θελεις για τα loots παρτο μετα κλειστα τα ματια. Εχουν διορθωθει πολυ τα πραγματα, εχεις επιλογες και το κυριοτερο (που εγω προσωπικα ηθελα) ενα αντικειμενο μπορει να σε βαλει σε συγκεκριμενο τροπο παιξιματος. Αυτα προχειρα απο μενα

Παρόμοια Θέματα

  1. Technicolor Firmware Release R8.2.7
    Από cmaniac στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 284
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-14, 21:07
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-14, 11:39
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-13, 19:10
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-13, 01:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας