Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών, ο συνδρομητής έχει το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής του αζημίως εντός ενός μήνα από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης.


  2. #17
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εσυ εχεις μηδενικη πληροφορηση καθε αυξηση τιμων ειναι δικαιολογημενη, και αν κατακρινουμε την τιμολογιακη πολιτικη των εταιριων κινητης θελουμε "τζαμπα". Επισης καταναλωτικη συνειδηση δεν μπορουμε να εχουμε γιατι οι μονοι που δικαιουνται να φερουν γνωμη για την πολιτικη των εταιριων κινητης να αυξανουν συστηματικα τις τιμες των υπηρεσιων τους ειναι... τα στελεχη τους.

    Το μονο που αποκομισα απο την επιθετικη σου απαντηση (περα απο την τρικυμια εν κρανιω) ειναι οτι κυκλοφορουν εκει εξω ανθρωποι που θεωρουν το "ερμαιο" βαρυγδουπη ατακα... Ελπιζω να μη χρειαστηκε λεξικο
    Και εγώ και εσύ έχουμε σχεδόν μηδενική πληροφόρηση.
    Η γνώση που έχω ώς χρήστης, είναι ότι οι λογαριασμοί έχουν πέσει ίσως και χαμηλότερα απο το 1/3 την τελευταία δεκαετία, ταυτόχρονα με δεκαπλασιασμό της χρήσης, είτε με απεριόριστα, είτε με καρτοκινητά, είτε με viber κλπ. Οι μισοί έχουν καρτοκινητά που πληρώνουν 5ευρώ τον μήνα και μιλάνε όλη μέρα.
    Ταυτόχρονα η διαφήμιση έχει ανέβει κατακόρυφα, σίγουρα όμως με μεγάλη μείωση του κόστους , ειδικά τα τελευταία 3 χρόνια, και το ίδιο συμβαίνει και στις επιδοτήσεις.
    Ταυτόχρονα οι απαιτήσεις μας ώς καταναλωτές έχουν ανέβει στα ύψη, και φυσικά μαζί και η ποιότητα της υπηρεσίας.
    3g , 4g, υψηλές ταχύτητες στο internet, τηλεφωνικά κέντρα που απαντάνε σε δευτερόλεπτα. Δηλαδή επενδύσεις ιδιαίτερα ακριβές.
    Δεν το βλέπω, ειδικά με την εξάπλωση των καρτοκινητών τα τελευταία 2-3 χρόνια, ιδιαίτερα παράξενο να κάνουν αυξήσεις στο κόστος.

    Υ.γ Ειναι της μόδας αυτό το "τρικυμία εν κρανίω" όταν δεν έχεις να πείς τίποτα για το θέμα. Οποιοσδήποτε έχει διαφορετική άποψη απο τον όχλο, έχει τρικυμία εν κρανίω.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Pefki, Athens
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    764 / 4.110
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    12,0(dB) / 41,5(dB)
    Παιδιά μη γκρινιάζετε.
    Για τους Free2go, Πείτε μου ποιόν ενδιαφέρει η τιμή κλήσης, αφού όλοι παίρνουμε τα πακέτα και όσοι είμαστε παλαιοί έχουμε και τα 300 με κάθε ανανέωση. Δεν αλλάζει τίποτα. ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!

    Επειδή είμαι πολύ πολύ παλαιός free2go, πάντα είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει. Πάντα όλοι γκρινιάζουν όταν γίνεται κάποια αλλαγή και μετά καταλαβαίνουν ότι έκαναν λάθος.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    περιμενε και αλλαγες στα πακετα συντομα...

  5. #20
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netswim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μη γκρινιάζετε.
    Για τους Free2go, Πείτε μου ποιόν ενδιαφέρει η τιμή κλήσης, αφού όλοι παίρνουμε τα πακέτα και όσοι είμαστε παλαιοί έχουμε και τα 300 με κάθε ανανέωση. Δεν αλλάζει τίποτα. ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!

    Επειδή είμαι πολύ πολύ παλαιός free2go, πάντα είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει. Πάντα όλοι γκρινιάζουν όταν γίνεται κάποια αλλαγή και μετά καταλαβαίνουν ότι έκαναν λάθος.
    και εγώ στους παλιούς είμαι με τα 300' με ανανέωση 10€, αλλά δεν μ'αρέσουν οι αυξήσεις...με αφορούν η μη...

  6. #21
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.214
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανουν οτι μπορουν να διωξουν τον κοσμο απο την καρτοκινητη, για να τον στειλουν στα κωλοσυμβολαια τους, αλλα δεν θα τους περασει. Κι αυτων και των υπολοιπων καθαρματων του καρτελ...Το επομενο βημα ειναι οριστικη διακοπη απο τα κωλοδικτυα τους, και χρηση οπου εχει wifi, voip - viber - whatsup, κτλ.
    Πραγματικά και το έχω ξαναπεί, γουστάρω πολύ να κανουν κάτι έτσι ωστε να πετάξουμε το ρημάδι που μας κόλλησε στο χέρι και να δούμε και αλλα πράγματα.
    Απο την γειτονιά που μένουμε μεχρι το βουνό απέναντι!

  7. #22
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netswim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μη γκρινιάζετε.
    Για τους Free2go, Πείτε μου ποιόν ενδιαφέρει η τιμή κλήσης, αφού όλοι παίρνουμε τα πακέτα και όσοι είμαστε παλαιοί έχουμε και τα 300 με κάθε ανανέωση. Δεν αλλάζει τίποτα. ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!
    Σωστό αυτό


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    περιμενε και αλλαγες στα πακετα συντομα...
    Θέλω να πιστευω ότι η wind θα εξακολουθήσει να πορευεται σύμφωνα με την τιμολογιακή πολιτική που έχει θέσει ωστε να ξεχωρίσει από τον ανταγωνισμό. Δεν την συμφέρει άλλωστε να αλλάξει, ετσι χάνει το ανταγωνιστικό της πλεονέκτημα

  8. #23
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία εποχή για αυξήσεις!!!!! Τι να πώ, πάω αλλού, αν και όλοι, μάλλον τα ίδια θα κάνουνε.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά και το έχω ξαναπεί, γουστάρω πολύ να κανουν κάτι έτσι ωστε να πετάξουμε το ρημάδι που μας κόλλησε στο χέρι και να δούμε και αλλα πράγματα.
    Απο την γειτονιά που μένουμε μεχρι το βουνό απέναντι!
    επειδη γουσταρω και εγω για ριχτε καμια ματια και εδω στο θεματακι http://www.adslgr.com/forum/threads/...56#post5378956 εγω παντως θα την κοψω την wind, το σκεφτομουνα γιατι εχω προβληματικο σημα και σπιτι και δουλεια αλλα οι αυξησεις και 6μηνη ανανεωση στο καρτοκινητο που ελεγα να κανω το παγιο που εχω τώρα, ήταν το κερασακι στην τουρτα! αντιο wind....εχω και W.U και θα δω και τις λυσεις που γραφουμε στο παραπανω θεμα.

  10. #25
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο f2g δεν υπάρχει ακόμα καμία αλλαγή και δε νομίζω να υπάρξει, ωστόσο αυξήσεις απ'ό,τι βλέπω έκαναν όλες οι εταιρείες ταυτόχρονα, οπότε το φαινόμενο πρέπει να σχετίζεται με την επερχόμενη κατάργηση των τελών περιαγωγής.

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο f2g δεν υπάρχει ακόμα καμία αλλαγή και δε νομίζω να υπάρξει, ωστόσο αυξήσεις απ'ό,τι βλέπω έκαναν όλες οι εταιρείες ταυτόχρονα, οπότε το φαινόμενο πρέπει να σχετίζεται με την επερχόμενη κατάργηση των τελών περιαγωγής.
    καλημερα, υπαρχει εγινε 6μηνη ανανεωση απο 12μηνη. Μεχρι στιγμης μονο η cosmote ειναι 12μηνη. Δεδομενου οτι σε 2 σημεια που βρισκομαι καθε μερα δεν εχω σημα και αναγκαστικα να βαλω και W.U η 6μηνη υποχρεωτικη ανανεωση ειναι πληρως αποτρεπτικη για μενα οποτε bye bye wind. Επίσης ειχαν ανακοινωσει και αυξησεις τιμων εκτος των πακετων, ψαξε στο αλλο θεμα να δεις.

  12. #27
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης ειχαν ανακοινωσει και αυξησεις τιμων εκτος των πακετων, ψαξε στο αλλο θεμα να δεις.
    ωστόσο σχεδόν όλοι δουλευουν με πακέτα, είναι στάντραντ ασύμφορο αλλιώς...Και τα πακέτα της wind τουλάχιστον παραμένουν καλά

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τα πακέτα της wind είναι καλά δεν λέω. και καλες προσφορες μου εχουν κανει, δυστυχως λογω ελειψης σηματος τοσο με προβληματικη ομιλια , οσο και με δεδομενα γιατι δεν εχει πανω απο Edge στα μερη που κινουμαι, τελικα την αφηνω και θα εχω μονο cosmote whats up. Κριμα αλλιως θα εβαζα και f2g που εχω dual sim κινητο, αλλα μετα την ληξη του παγιου wind θα κανω διακοπη και ας χασω το νουμερο.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωστόσο σχεδόν όλοι δουλευουν με πακέτα, είναι στάντραντ ασύμφορο αλλιώς...Και τα πακέτα της wind τουλάχιστον παραμένουν καλά
    Συμφωνώ. Καρτοκινητή = πακέτα. Εγώ τουλάχιστον γι' αυτό το έκανα και δε θα διστάσω να το αλλάξω βέβαια όταν δω ότι πλέον δεν με συμφέρει. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 15€ το μήνα το πολύ, χωρίς κανένα απολύτως περιορισμό στην επικοινωνία μου. Πιο λίγα δεν έχω ξαναδώσει στη ζωή μου...

  15. #30
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ. Καρτοκινητή = πακέτα. Εγώ τουλάχιστον γι' αυτό το έκανα και δε θα διστάσω να το αλλάξω βέβαια όταν δω ότι πλέον δεν με συμφέρει. Αυτή τη στιγμή είμαι στα 15€ το μήνα το πολύ, χωρίς κανένα απολύτως περιορισμό στην επικοινωνία μου. Πιο λίγα δεν έχω ξαναδώσει στη ζωή μου...
    Και εγώ μια από τα ίδια...φουλ παροχές για 10-15 ευρώ το μήνα, εκεί που πλήρωνα 60άρια

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-14, 02:33
  2. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-13, 12:35
  3. Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-13, 14:14
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-13, 13:59
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-13, 11:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας