Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 58
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Vodafone
    Δελτίο Τύπου:

    Με βάση την αξιόπιστη Πανελλαδική έρευνα ικανοποίησης πελατών, που διεξάγεται από την ανεξάρτητη εταιρία TNS ICAP σε αντιπροσωπευτικό δείγμα 16.380 χρηστών ετησίως, οι πελάτες της Vodafone δηλώνουν ότι έχουν συνολικά την καλύτερη εμπειρία δικτύου. Με το super δίκτυο της Vodafone, οι χρήστες απολαμβάνουν mobile internet ακόμα και στο υπόγειο, αξεπέραστες ταχύτητες 4G και επιτυχία κλήσεων που αγγίζει το 100%.

    Με επενδύσεις σε υποδομές του δικτύου, που μόνο τα τελευταία πέντε χρόνια ξεπερνούν τα 600 εκατομμύρια ευρώ, η Vodafone παρέχει τις πιο αξιόπιστες υπηρεσίες κινητής επικοινωνίας, φωνής και δεδομένων.

    Η Vodafone, πρώτη στην Ελλάδα, αξιοποίησε το φάσμα που διαθέτει στη συχνότητα των 900MHz για την παροχή υπηρεσιών 3G, παρέχοντας έτσι δυνατό σήμα σε δύσκολους εσωτερικούς χώρους, ώστε οι συνδρομητές της να απολαμβάνουν εξαιρετική εμπειρία mobile internet.

    Παράλληλα, η Vodafone επεκτείνει διαρκώς το 4G δίκτυό της, δίνοντας τη δυνατότητα στους συνδρομητές της να κάνουν χρήση υπηρεσιών δεδομένων με ταχύτητες έως 10 φορές πιο γρήγορες σε σχέση με άλλες τεχνολογίες.

    Τέλος, με τη συνεχή αναβάθμιση και εξέλιξη του δικτύου φωνής, οι πελάτες της Vodafone βγάζουν εύκολα και γρήγορα κλήση με ποσοστό επιτυχίας που αγγίζει το 100%, και απολαμβάνουν καθαρό ήχο, χωρίς παράσιτα και θόρυβο στην επικοινωνία τους.

    Η Vodafone θα συνεχίσει να επενδύει στην τεχνολογική υποδομή του δικτύου της προκειμένου οι συνδρομητές της να απολαμβάνουν εξαιρετική εμπειρία φωνής και mobile internet με το super δίκτυό της.

    Πηγή : Vodafone

  2. #2
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Καλά μιλάμε οι τύποι τρώγονται κανονικά μεταξύ τους ε;
    Μη βγάλει ο ένας τη χαζομάρα του με "έρευνες", "μετρήσεις" και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, κατευθείαν απάντηση από ανταγωνιστές.

    Εγώ ένα ξέρω. Από τη μία οι διάφορες εταιρείες κινητής με απογοήτευσαν από υπηρεσίες εξυπηρέτησης, τιμολόγησης και ενημέρωσης και από την άλλη με την ποιότητα υπηρεσιών φωνής, μηνυμάτων και ίντερνετ.
    Οπότε αυτά που λέει έκαστος τα ακούω βερεσέ... το αποτέλεσμα για μένα είναι ίδιο, δεν ήμουν ικανοποιημένος με κανέναν τους.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson
    Τις δοκιμασα και τις 3 και ειναι της πλακας ολοι τους, σε τιμες, υπηρεσιες, λαθη επι λαθων, εξυπηρετηση και ποιοτητα. Γυρισα σε καρτοκινητο και ησυχασα. Οσα λιγοτερα παρε-δωσε μαζι τους μπορω. Το δε πιο γραφικο ειναι τα δελτια τυπου τους και οι διαφημισεις τους.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γελασαμε παλι!Ειδικα αυτο με το mobile internet στο υπογειο ειναι απο τα πιο κορυφαια!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alex24 : 15-04-14 στις 13:38.
    Eπιτελους VDSL

  5. #5
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    μεχρι και στις ανακοινωσεις "του ποιος τη εχει πιο μεγαλη" (τη ταχυτητα ντε) καρτελ ειναι.


  6. #6
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεχρι και στις ανακοινωσεις "του ποιος τη εχει πιο μεγαλη" (τη ταχυτητα ντε) καρτελ ειναι.
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ πράγματι..!

  7. #7
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Ευλογάνε τα γένια τους εκεί στην Βόδαφον

  8. #8
    Εγγραφή
    19-03-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10383/979
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netgear DGND3700v2
    SNR / Attn
    5.1(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ συμφωνώ ότι έχει καλύτερο σήμα απ' την cosmote. Για wind δεν είχα ποτέ και δεν ξέρω.

    Μπορούν βέβαια να έχουν και συμβόλαια που συμφέρουν πιο πολύ απ' τα καρτοκινητά, ή να δίνουν λιγότερα λεπτά κ πιο πολύ Internet...

  9. #9
    Εγγραφή
    10-08-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.218
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13760/848
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΙΚΕΡΜΙΟ
    Router
    Netgear DGN2200v4
    Πάντως στο θέμα του σήματος από γνωστούς ακούω ακριβώς τα αντίθετα, θεωρούν την Κοτέ πρώτη σ' αυτό το κομμάτι.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως στο θέμα του σήματος από γνωστούς ακούω ακριβώς τα αντίθετα, θεωρούν την Κοτέ πρώτη σ' αυτό το κομμάτι.
    Και οι δικοί μου γνωστοί μου λένε ότι η Wind έχει το καλύτερο σήμα.

    Προφανώς και αυτού του είδους οι συζητήσεις δεν οδηγούν πουθενά. Ο καθένας κρίνει μέσα από το μικροπεριβάλλον του και τις προσωπικές του εμπειρίες.
    مفاجأة

  11. #11
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελασαμε παλι!Ειδικα αυτο με το mobile internet στο υπογειο ειναι απο τα πιο κορυφαια!
    Εγω ειδικα με αυτο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δελτίο Τύπου: Τέλος, με τη συνεχή αναβάθμιση και εξέλιξη του δικτύου φωνής, οι πελάτες της Vodafone βγάζουν εύκολα και γρήγορα κλήση με ποσοστό επιτυχίας που αγγίζει το 100%, και απολαμβάνουν καθαρό ήχο, χωρίς παράσιτα και θόρυβο στην επικοινωνία τους.
    Τρεις την ωρα πεφτουν οι κλησεις και μαλιστα σε εξωτερικους χωρους.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Δεν εχει νοημα η συζητηση για το σημα και την καλυψη.
    Αλλα υπαρχει μια διαφορα στη διαφημιση της Cosmote.
    Η Cosmote στην ουσια διαφημιζει τα speedtests. Δηλαδη ποση ταχυτητα αξιοποιεις απο την διαθεσιμη συνδεση. Διαφορετικο πραγμα απο την καλυψη που διαφημιζει η Vodafone.

    Φανταστειτε το σαν ενα σωληνα με συγκεκριμενη διαμετρο που περναει απο μεσα νερο. Το ποσο νερο περναει ειναι η διαθεσιμοτητα, το που υπαρχουν οι σωληνες ειναι η καλυψη.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-08-2013
    Μηνύματα
    501
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γελασαμε παλι!Ειδικα αυτο με το mobile internet στο υπογειο ειναι απο τα πιο κορυφαια!
    Ότι νάνε
    Έχοντας δοκιμάσει τον τελευταίο χρόνο 3G mobile internet και από cosmote και από Vodafone, η Vodafone είναι μακραν η χειρότερη σε πραγματικές ταχύτητες internet…
    Κατεβάζοντας αρχείο από ftp://ftp.ntua.gr η μεν cosmote είχε σταθερή πραγματική ταχύτητα 600+ mb/sec ενώ η Vodafone 110 mb/sec το ανώτερο…
    Φυσικά για mobile internet στο υπόγειο ούτε λόγος…
    Στον πρώτο όροφο και πάνω και δίπλα σε μπαλκονόπορτα… ανοικτή… και να μην έχεις και άλλο εμπόδιο στον ορίζοντα..

  14. #14
    Εγγραφή
    08-12-2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εξαρταται τι εννοεις "το καλυτερο". αμα εισαι φοιτητης εχει value απο αποψη ομιλιας και MB (αμα χρειαζεσαι SMS την πατησες), και εχει σιγουρα καλυτερο σημα απο την Wind αλλα απο αποψη αξιοπιστιας δεν ειναι ουτε καν κοντα στην Wind. δεν θα ηταν υπερβολη να πω πως αφοτου πηγα στην vodafone μια στις τεσσερεις κλησεις που ειναι πανω απο λιγα δευτερολεπτα κλεινει ανεξηγητα χωρις να πεσει καν το σημα (αυτο μου γινεται σε δυο διαφορετικα κινητα που εχω δοκιμασει). μονο αυτο ειναι αρκετος λογος για να σκεφτομαι να ξανααλλαξω δικτυο. το προβλημα ειναι τοσο σοβαρο που οταν ειμαι σπιτι προτιμω να παρω απο σταθερο που λεει ο λογος παρα απο κινητο

  15. #15
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    "Η Vodafone έχει το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας σε όλη την Ελλάδα, σύμφωνα με τη γνώμη των πελατών"

    Όπως και για την Κουκουβάγια, το ομορφότερο παιδί, από όλα στην τάξη, είναι το κουκουβαγάκι της.

    Δεν ξερό κάποιον που να μένει σε ένα δίκτυο ενώ ΔΕΝ είναι ευχαριστημένος.
    Και να το θέσω διαφορετικά, όλοι οι χρήστες της Vodafone, έχουν και από άλλα 2 κινητά στην τσέπη για κάνουν συνεχώς δόκιμες ώστε να έχουν αμερόληπτη άποψη, στην περίπτωση που μια ανεξάρτητη εταιρία τους εντάξει στο αντιπροσωπευτικό δείγμα του ερωτηματολογίου περί καλύτερου δικτύου κινητής τηλεφωνίας σε όλη την Ελλάδα;

    Ευτυχώς δηλαδή που το ερωτηματολόγιο δεν άφορα το καλύτερο δίκτυο στην Ευρώπη ή ακόμα χειρότερα του κόσμου. Και ευτυχώς δεν είμαι συνδρομητής Vodafone και δεν κινδυνεύω να βρεθώ να μην έχω τη σωστή απάντηση.

    Υ.Γ. Λέτε πάλι ή κάθε σωστή απάντηση (αυτή με τα 5 αστέρια) να επιβραβευόταν με 30' δωρεάν χρόνο ομιλίας. Αν είναι έτσι να πάω και εγώ εκεί.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-14, 05:13
  2. [Other] Ιντερνετ από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας
    Από MessengerOfGood στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-14, 13:56
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-13, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας