Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 76
  1. #31
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει ακομα υπευθυνη επισημη πληροφορηση.
    Λεγεται πως υπαρχουν περιορισμενα τεμαχια
    και οποιος προλαβει το laptop ειδε
    μανουλα μου : ειδα το χαρτί που απέστηλαν τα κεντρικα του οτε στο υποκαταστημα του οτε. ελεγε αυτα που ειπα ποιο πάνω. στο υποκαταστημα του οτε που εκανα την αιτηση ειχε 5 κομματια και στις 13:30 που εκανα εγω την δικια μου ειχαν απομινει 2.

    το 1 το καβατζοσα και έμεινε 1. Παντος είχε πολυ κινηση διότι υπηρχαν 4 ήδη άτομα που ρωταγανε για να πάρουν και αυτοί την προσφορα αλλά είχαν ήδη κονεξ και δεν γινόταν.

  2. #32
    Εγγραφή
    12-10-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Vigor 2700
    Παρατηρώντας λίγο παραπάνω τα χαρακτηρίστηκα του και συγκρίνοντας με το lenovo N series που είναι καλύτερο το οποίο κάνει από το eshop 770€ υποθέτω ότι το συγκεκριμένο πρέπει να κάνει γύρο στα 600€

    Σε ένα site βρήκα αυτό:
    Buy direct from
    Lenovo
    $699.00

    Βεβαία και πάλι γλυτώνεις 200€ αλλά ξέρω γω....

  3. #33
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
    Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
    Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
    Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
    Κάνω λάθως?

    PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30

  4. #34
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
    Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
    Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
    Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
    Κάνω λάθως?

    PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30
    Με την ιδια λογική γιατί αγόρασαν ΜΟΝΟ 1000 κομάτια και δεν αγόρασαν 10.000 κομάτια ? ίσος έτσι τους έβγαινε και ποιό φτηνά και να κονομαγαν περισσότερα.

  5. #35
    Εγγραφή
    05-06-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Avm Fritz!Box 2070
    Δωρεάν διαφήμιση για τον OTE απλά...

  6. #36
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
    Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
    Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
    Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
    Κάνω λάθως?

    PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30
    Ο καταλογος της εταιριας αναφερει ως τιμη 520 Ευρω. Δεν σημαινει ομως οτι ενα laptop με τοσο καλα χαρακτηριστικα θα κανει 520 Ευρω στην Ελλαδα. Δες εδω http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=5313 ιδιος υπολογιστης με μικροτερo επεξεργαστη 840 Ευρω. Αρα μιλαμε για πολυ μεγαλη εκπτωση -> μεγαλη προσφορα.

    edit: 800 Ευρω στο eshop http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907107 .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nrg_polini : 05-03-07 στις 23:50.

  7. #37
    Εγγραφή
    01-09-2005
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    FRITZ!Box Fon
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ιδια λογική γιατί αγόρασαν ΜΟΝΟ 1000 κομάτια και δεν αγόρασαν 10.000 κομάτια ? ίσος έτσι τους έβγαινε και ποιό φτηνά και να κονομαγαν περισσότερα.
    Δεν ξέρω γιατί αγόρασαν 1.000 κι όχι 10.000 ή γιατί δεν αγόρασαν και καμιά δεκαριά τόνους αγγούρια για να δίνουν ένα κομμάτι προσφορά με κάθε σύνδεση. Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι η τιμή της προσφοράς είναι μειωμένη κατά 40 ευρώ σε σχέση με την αγορά του ίδιου υπολογιστή απευθείας από την εταιρία.
    Συνεπώς αν θέλω τον συγκεκριμένο υπολογιστή, αντί να δώσω 399 + 111 (την σύνδεση) = 510 ευρώ για να πάρω την προσφορά του ΟΤΕ μπορώ κάλλιστα να δώσω μόνο 450 και να πάρω τον υπολογιστή χωρίς σύνδεση. Πουλάνε δηλαδή την σύνδεση 60 ευρώ αντί για 110.
    Εμένα που με ενδιαφέρει το PC αλλά όχι η σύνδεση, δεν θα πάρω τη συγκεκριμένη προσφορά.

  8. #38
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω γιατί αγόρασαν 1.000 κι όχι 10.000 ή γιατί δεν αγόρασαν και καμιά δεκαριά τόνους αγγούρια για να δίνουν ένα κομμάτι προσφορά με κάθε σύνδεση. Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι η τιμή της προσφοράς είναι μειωμένη κατά 40 ευρώ σε σχέση με την αγορά του ίδιου υπολογιστή απευθείας από την εταιρία.
    Συνεπώς αν θέλω τον συγκεκριμένο υπολογιστή, αντί να δώσω 399 + 111 (την σύνδεση) = 510 ευρώ για να πάρω την προσφορά του ΟΤΕ μπορώ κάλλιστα να δώσω μόνο 450 και να πάρω τον υπολογιστή χωρίς σύνδεση. Πουλάνε δηλαδή την σύνδεση 60 ευρώ αντί για 110.
    Εμένα που με ενδιαφέρει το PC αλλά όχι η σύνδεση, δεν θα πάρω τη συγκεκριμένη προσφορά.
    Πεσμου ενα ελληνικο (ή ξενο που να στελνει Ελλαδα) μαγαζι που να τον εχει 440 Ευρω να παω να παρω 5-6.

  9. #39
    Εγγραφή
    12-10-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Vigor 2700
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Σίγουρα δε κάνει ούτε 800 ούτε 500.

    Άλλο Ν series άλλο C series. Στο site λέει ότι η N series έχει κάποια πράγματα παραπάνω και το Ν series lenovo του eshop έχει 770€. Για παραπάνω λεπτομέρειες: http://www.pc.ibm.com/europe/noteboo....html?gr&cc=gr


    Στην χειρότερη κερδίζεις 200€, ακόμα και έτσι συμφέρει.

  10. #40
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω μια απορία,κάποιος που δεν έχει Adsl και πάρει connx και το laptop τόσο φτηνά θα τον χαλάσει ?

    Ας μην γκρινιάζουμε για όλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 06-03-07 στις 01:06.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #41
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια απορία,κάποιος που δεν έχει Adsl και πάρει connx και το laptop τόσο φτηνά θα τον χαλάσει ?

    Ας μην γκρινιάζουμε για όλα.
    Και μετά, αν δε θέλει την aDSL, πουλά και το πακέτο, οπότε ο λάπτοπας έρχεται ακόμα πιο φθηνός
    Ανυπόγραφος

  12. #42
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καταλογος της εταιριας αναφερει ως τιμη 520 Ευρω. Δεν σημαινει ομως οτι ενα laptop με τοσο καλα χαρακτηριστικα θα κανει 520 Ευρω στην Ελλαδα. Δες εδω http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=5313 ιδιος υπολογιστης με μικροτερo επεξεργαστη 840 Ευρω. Αρα μιλαμε για πολυ μεγαλη εκπτωση -> μεγαλη προσφορα.

    edit: 800 Ευρω στο eshop http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907107 .
    Στο χαρτι που διαβασα του ΟΤΕ , εγραφε οτι η σειρα ν100 καταργηθηκε. Τωρα γιατι υπαρχουν στο site της lenovo δεν ξερω. Ισως κανει λαθος ο ΟΤΕ , ισως και να ξεστοκαρει η lenovo.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sgiak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία η προσφορά ρε παιδιά αλλά για ρίξτε μια ματιά κι εδώ: http://www.pc.ibm.com/europe/catalogs/gr/cseries.html
    Απ’ ότι φαίνεται δεν γλιτώνεις 200 ευρώ.
    Έχω την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ δίνει το μηχάνημα μόλις 40 ευρώ φθηνότερα από την τιμή λιανικής που δίνει η κατασκευάστρια εταιρία και επιπλέον σου φορτώνει και μία σύνδεση με άλλα 111 ευρώ (το λιγότερο). Συνεπώς μπορούμε να πούμε ότι το αγοράζουν χονδρική, βγάζουν ένα μικρό κέδρος και ρίχνουν λίγο την τιμή της σύνδεσης που πουλάνε.
    Ή μπορεί να πουλάνε το PC στην τιμή που το αγοράζουν και να βγάζουν κέρδος από τις συνδέσεις
    Κάνω λάθως?

    PS: σημερινή ισοτιμία ευρώ/δολαρίου ΗΠΑ = 1,30
    Δεν διαβασες καλα τον καταλογο που μας εδειξες.
    The price displayed applies only to LENOVO Business Partners who are approved to acquire the product directly from LENOVO. LENOVO Business Partners that source from a LENOVO Distributor do so at prices and on terms that are established by the LENOVO Distributor, not by LENOVO
    με δυο λογια ειναι μονο τιμες "εμπορων" αμα παραγκειλεις μονος σου και αλλη τιμη θα ειναι και φυσικα θα πληρωσεις και τελωνιο και μεταφορα.χωρις να ξερω φανταζομαι μια κατοσταρα στο νερο,μονο η ασφαλεια της μεταφορας με courier θα ειναι τοσα(δεν φανταζομαι να παραγκειλεις απο αμερικη ανασφαλιστο φορητο,πολλα γινονται στα τελωνεια,και επισης μολις το δουν θα το ανοιξουν αμεσως και θα σε χρεωσουν ακομα και με ενδειξει δωρου)
    οποτε τι ερχεσαι στα 850 που λενε
    επιπλεον αν το βαλεις στο skroutz θα σου υο βγαλει στο γερμανικο καταστημα σε αυτα τα λεφτα
    ειναι ευκαιρια παιδια το ειπαμε,και το κανουν γιατι θα παραγκειλουν μεγαλη ποσοτητα σχετικα παλιου μοντελου και μεις αμα μαζευομασταν καμια 500 ατομα θα πετυχαιναμε 500 ευρο να μας τα δοσουν
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  14. #44
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Επειδή δεν βλέπω να το διόρθωσε κανένας, ο T2250 είναι Core DUO και όχι Core 2 DUO.

    Όχι ότι αυτό χαλά ιδιαίτερα την προσφορά, αλλά ας το έχουν στο μυαλό τους όσοι θα το αποκτήσουν.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #45
    Εγγραφή
    06-03-2007
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    11998-1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    THOMSON ST585v6
    ΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΩΛΙΤΗ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΙΜΑ ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΙΜΗ ΜΝΗΜΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 512.. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΞΕΣΦΡΑΓΙΣΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ Κ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΗ..... ΑΠΟ ΠΕΜΤΗ ΠΑΝΤΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ......

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Lenovo 3000 c200 και προβλημα με ηχο
    Από kosnik στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-08, 16:43
  2. Lenovo 3000 C200
    Από lourtheo στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-07, 01:00
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-07, 20:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας