Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    08-05-2014
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έκανα μια πιο εκτεταμένη γύρα, ευρέθη η ζητούμενη γκρι καμπίνα, άκυρο το προηγούμενο

  2. #32
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Επαναφέρω το παρόν, καθώς μου έγινε προσφορά που δύσκολα μπορώ να αρνηθώ, αρκεί βέβαια να διασφαλίσω VDSL υπηρεσίες. Στο site της HOL, στον έλεγχο διαθεσιμότητας δεν βγάζει VDSL. Απο ότι διαβάζω στο παρόν, αλλά και σε αντίστοιχα νήματα, η HOL δίνει VDSL από καμπίνα, νοικιάζοντας από τον ΟΤΕ. Επειδή οι τελευταίες μου εμπειρίες απο HOL δεν ήταν οι καλύτερες, τουλάχιστον στο θέμα εξυπηρέτησης, υπάρχει τρόπος να διασφαλίσω αν μπορώ να πάρω VDSL από καμπίνα;

  3. #33
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στη HOL δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις VDSL από αστικό κέντρο.
    Το θέμα είναι λοιπόν να νοικιάσει την υπηρεσία, διότι για ανεξήγητους λόγους σε κάποιες περιπτώσεις δεν δίνει σύνδεση VDSL, αν και υπάρχει ενεργή καμπίνα του ΟΤΕ.
    Μόνο με τηλέφωνο θα βγάλεις άκρη.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.532
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναφέρω το παρόν, καθώς μου έγινε προσφορά που δύσκολα μπορώ να αρνηθώ, αρκεί βέβαια να διασφαλίσω VDSL υπηρεσίες. Στο site της HOL, στον έλεγχο διαθεσιμότητας δεν βγάζει VDSL. Απο ότι διαβάζω στο παρόν, αλλά και σε αντίστοιχα νήματα, η HOL δίνει VDSL από καμπίνα, νοικιάζοντας από τον ΟΤΕ. Επειδή οι τελευταίες μου εμπειρίες απο HOL δεν ήταν οι καλύτερες, τουλάχιστον στο θέμα εξυπηρέτησης, υπάρχει τρόπος να διασφαλίσω αν μπορώ να πάρω VDSL από καμπίνα;
    Στάσου γιατί σ' έχασα. Ποιος σου έκανε προσφορά;
    Γιατί αν σε πήραν απ' τη hol και σου έκανα προσφορά για vdsl τότε αυτό σημαίνει πως μπορούν να στο προσφέρουν και απλώς δεν έχουν ενημερώσει το site τους.

  5. #35
    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περιοχή
    αλιμος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    SNR / Attn
    30(dB) / 5,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γνωμη μου μην φυγης απο τον ΟΤΕ αν δεν υπαρχει το οικονομικο τοτε ναι αλλα μεν τους αλλους 2 που υπαρχουν στο παιχνιδι για vdsl θα τα βρεις σκουρα τα πραγματα αλλα ποτε δεν ξερης τι γινεται

  6. #36
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη HOL δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις VDSL από αστικό κέντρο.
    Το θέμα είναι λοιπόν να νοικιάσει την υπηρεσία, διότι για ανεξήγητους λόγους σε κάποιες περιπτώσεις δεν δίνει σύνδεση VDSL, αν και υπάρχει ενεργή καμπίνα του ΟΤΕ.
    Μόνο με τηλέφωνο θα βγάλεις άκρη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στάσου γιατί σ' έχασα. Ποιος σου έκανε προσφορά;
    Γιατί αν σε πήραν απ' τη hol και σου έκανα προσφορά για vdsl τότε αυτό σημαίνει πως μπορούν να στο προσφέρουν και απλώς δεν έχουν ενημερώσει το site τους.
    Μέσω γνωστού από Vodafone, συνδυαστικό πακέτο με κινητή, θα έχω τρελή οικονομία. Αλλά (με κεφαλαία), πώς διασφαλίζω το VDSL; Γιατί ναι μεν εμπιστεύομαι τον άνθρωπο που με ενημέρωσε για την προσφορά, όχι όμως και για το θέμα του internet (δεν έχει σχέση ο ίδιος με αυτά)

  7. #37
    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περιοχή
    αλιμος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    SNR / Attn
    30(dB) / 5,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ολα αυτα που σου ταξανε παρτα γραπτα και αμα γινει στραβη ξεχεσε τους αλλιως δεν βγαζης ακρη

    - - - Updated - - -

    Παιδεια επειδη πλεον θελω να αλλαξω παροχο και να βαλω vdsl ειμαι μεταξυ wind και hol. βλεπω και μια προσφορα που εβγαλε η hol για 50αρι vdsl απεριοριστα σταθερα και 300΄σε κινητα με 32ε τον μηνα και 24μηνο συμβολαιο και τα τελοι φορητοτητας μου τα βγαζη στα 51ε αξιζη εναντι της wind με της ιδιες παροχες στα 30ε τον πρωτο χρονο και τον δευτερο 35ε? ποια προτεινετε για παροχο για να μην εχω προβληματα απο φορητοτητα απο τον οτε?

  8. #38
    Εγγραφή
    19-09-2016
    Περιοχή
    Άλιμος_Λόφος Πανί
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cyta Hellas
    Επαναφέρω στη συζήτηση το θέμα για την περιοχή του λόφου Πανί αν και είναι παλιό το θέμα. Μετακόμισα πρόσφατα στη συγκεκριμένη περιοχή πάνω στη Γ. Παπανδρέου και έχω σύνδεση ADSL στη CYTA. Αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεση μου καθώς έχω πολύ χαμηλές ταχύτητες
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-09-19 at 9.39.18 AM.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,05 MB 
ID: 174622
    Ενδεικτικά παραθέτω την εικόνα από σημερινό speed test.

    Το θέμα είναι ότι από τη cyta μου λένε ότι είναι θέμα γραμμής. Υπάρχει περίπτωση αν μπορέσω να αναβαθμίσω σε vdsl να αλλάξει κάτι; Η Cyta στις vdsl συνδέσεις συνδέεται με τα καφάο ή με το αστικό κέντρο. Η περιοχή εδώ με ποιο αστικό κέντρο συνδέεται;

  9. #39
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakura_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναφέρω στη συζήτηση το θέμα για την περιοχή του λόφου Πανί αν και είναι παλιό το θέμα. Μετακόμισα πρόσφατα στη συγκεκριμένη περιοχή πάνω στη Γ. Παπανδρέου και έχω σύνδεση ADSL στη CYTA. Αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τη σύνδεση μου καθώς έχω πολύ χαμηλές ταχύτητες
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2016-09-19 at 9.39.18 AM.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1,05 MB 
ID: 174622
    Ενδεικτικά παραθέτω την εικόνα από σημερινό speed test.

    Το θέμα είναι ότι από τη cyta μου λένε ότι είναι θέμα γραμμής. Υπάρχει περίπτωση αν μπορέσω να αναβαθμίσω σε vdsl να αλλάξει κάτι; Η Cyta στις vdsl συνδέσεις συνδέεται με τα καφάο ή με το αστικό κέντρο. Η περιοχή εδώ με ποιο αστικό κέντρο συνδέεται;
    Με ADSL δεν υπάρχει σωτηρία εκεί που μένεις. Μόνο με VDSL. Η Cyta δίνει κανονικά VDSL από τις καμπίνες και η περιοχή σου έχει εγκατεστημένες. Πάρτους να επιβεβαιώσεις ότι έχουν διαθεσιμότητα και βάλε αν έχεις την οικονομική δυνατότητα. Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-14, 02:33
  2. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΡΟΧΟΥ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ
    Από nikoslia στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-13, 16:07
  3. Επιλογή παρόχου στην Βαρκιζα
    Από panthers1983 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-13, 20:33
  4. Επιλογή παρόχου adsl στον Ρέντη
    Από kostas_pap στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-13, 15:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας